Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Agadka moja Matylda w 13. dniu ważyła 3720g, więc przybrała niecałe 600g, w 20. dniu 3950g, położna mówiła, że książkowo przybiera i że w ciągu miesiąca dziecko powinno przytyć kilogram.

Strzauka woda morska do noska 2x dziennie (nie za często, bo wysusza śluzówkę) i fridą wyciągam gluty i od razu Matyldzie lepiej się oddycha, zwłaszcza na noc to jest ważne, żeby swobodnie oddychała. Super fotki 🙂

Dziś spaliśmy od 21 do 9 i uwaga tylko 3 pobudki na cyca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agadka - ja Heli woda morska po psiky, od razu pare glutow wylecialo, potem na chwile na brzuszek, a potem frida w ruch! Co do karmienia..daje juz tylko cyca, a na 1 w nocy sciagam jej butle, to jeden raz karmi Michal! Ja nie wiem czy ona sie najafa, bo ledwo dociagam do 2 h miedzy posilkami w dzien, w nocy udaje sie 2,5-3h! Tylko przez to, ze ona tak czesto je - trydno mi cos sciagnac do laktatora 😞 Po nocnym karmieniu uzbieram na sile 70-80, a po poludniu dociagam z 50 i mana noc 120-130 🙂 Ale przestalam sie przejmowac, czy mam pokarm..bo jak przybiera na wadze tzn ze chyba jest..tylko ze starcza tylko na karmienie cycem, a na laktator juz nie:/Nadal mi nie sika i nie nosze wkladek 😞 A Strzaueczko - pamoetaj ze zawsze laktatorem mniej wyciagniesz..bo dziecko ciepelkiem i wilgocia mpze sciagnac duuuzo wiecej! A zdrowe przybieranie to ok 160-250g na tydzien!

Moja nadal wysypana,a nie jem juz nic co moze ja uczulac..wiec chyba jednak moze to byc lojotok tylko:/ I nadal ma chrype i sie martwie..i teraz nie wiem czy isc z nia dzis na spacer cieplo ubeana czy sobie darowac..no mialam sie spotkac z kumpela!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey mamusie 🙂

Wpadłam się przywitać, bo wczoraj wróciliśmy ze wsi 😉
I chyba posłużyło Miłoszkowi świeże powietrze bo jak zasnął wczoraj przed północą tak śpi do tej pory z przerwami na trzy karmienia 🙃 🤪

Bisiaku chyba każda płakała czytając to co przeżyłaś 😞 Życzę Franiowi wszystkiego co najlepsze, a Tobie Kochana samej radości z syna 😘 😘
Monia Ty też dużo przeszłaś 😞 Teraz już masz radość z dwóch pociech 🙂 😘

Potem Was doczytam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ależ tu ruch na weekend 🙃

Te Wasze dzieciaczki już takie DUŻE 😮

A tu parę aktualnych 🙂

Junior na wczasach u Babci 😉
[IMG]http://i49.tinypic.com/316krae.jpg[/IMG]

Z tatusiem 😉
[IMG]http://i47.tinypic.com/rqxikx.jpg[/IMG]

Do mamusi 🙃
[IMG]http://i45.tinypic.com/ibh17m.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka mamusie 🙂
Wkoncu chwilka zeby nadrobic 🙂
Anyaz moja mala tez by mogla na cycku caly czas byc z rana to nic nie moge zrobic tak do 12 nie chce spac i na rekach albo przy cycu
Amelia ale sie musialas najesc straachu z tym kleszczem, dobrze ze nic sie nie stalo
Magdaluke to czekamy na fotki 🙂 i to normalne ze Ella sie teraz troche cofnie pewnie, nie ma co naciskac na nia.
Agadka ja tez staram sie odbeknac mala za kazdym razem,ale w nocy przyznam sie nie rozbudzam jej i w sumie spi bez bekania,ale czesto sie jej beka na lezaco 😉 a moja Zoe tez rozne dzwieki wydaje i niezle skrzeczy 🤪 jak maly kogucik az mi sie smiac niezle chce
A co do wagi to moja w 3 tyg miala 4100g czyli przytyla 620g polozna powiedziala ze super
Czytalam ze do 3 miesiaca dziecko powinno tyc ok 160-200g na tydz albo wiecej wiec Sara super przytyla 🙂
Czarnyloczku fajny wypoczynek mieliscie 🙂 a fotki super

Pampinka wspolczuje ci problemow z tymi szwami
Bisiai Monia silne z was babeczki sa- tyle musialyscie przejsc 😞 mam nadzieje ze wszystko juz bedzie dobrze z waszymi malestwami
Jesli chodzi o pieluszkowanie to tutaj tego chyba nie praktykuja mi mala sprawdzii w szpitalu i wszystko ok zobaczymy co powiedza w 6 tyg na badaniu u lekarza
sstrzalka super fotki 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale tu cicho w weekwndy 🙂 My wlasnoe wrocilyamy z Helenka od kolezanki..posiedIalam z nia i jej 7 miesiwcznym synkiem + bylysmy na godzinnym spacerku! Znow dzis ulalo jej sie az nosem..az mi sie ryczec z tego chce! A mimo diwty nadal wysypana, wiec juz watpie...A jak usnela na spacerku tak jeszcze spi..moglam cudem zjesc!!!
Czarnyloczku - ale Milosz jest slodkie..te usmiechy powalajace 🙂 A widze ze psiak spi jak moj kot..blisko dziecka! Fajnie ze wypoczeliscie..az zazdroszcze! 🙂
Aguska - poprosimy jakies swieze fotki Zoe 🙂)) Spora juz jest! Helena prwnie ok 4300 juz..
Agadka - moja wydaje tak smieszne dzwieki..jak niedzwiadek jakis 🙂 A jak spi to czasem naeet zaplacze przez sen:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Moj maly urodzil sie ponad 4 kg ale schudl pol kg szybko ale jak przyszlo mleko to zaczal szybko nadrabiac w 2 tyg mial 4200 teraz nie wim, wizyta we wtorek, ale poliki ma pelne wiec zobaczymy grybaska 🙂. A je chyba duzo i czesto.
U nas tez zimno..brr. W nocy 8 st w dzien do 20 dochodzi...nie wlaczylismy jeszcze ogrzewania ale zaraz bedzie trzeba.
Wczoraj popakowalam pudla z letnimi ciuszkami Elli i popralam jej ciuchy jesienno zimowe...jak ja nie cierpie zimna!!!!!!!! 😠
Dzisiaj jedziemy na hmmfestyn? jarmark pare dni to trwa i sa zwierzeta wszelkiej masci, zawody, pokazy itp. Ogolnie to super dla Elli. Ale Miles za maly , zostanie z babcia...pierwszy raz! Cykam sie...
Buzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Superbabeczko nie martw sie tym ulewaniem czesto sie to zdaza. Rozumiem cie ze serce sie kraja jak az noskiem malej idzie- pamietam to dobrze bo moja Amelka mi bardzo ulewala i nosem to byla normalka ale to przejdzie 🙂
Magdaluke napewno ciezko zostawic Milesa z babcia 😮 napewno babcia sie malym dobrze zaopiekuje jakto babcie sa w tym dobre 🙂 a i wy z Ella super dzien spedzicie 🙂
Ja korzystam ze mala spi i wkoncu mam czas na neta 😉
Dziewczyny czy macie problemy z zaparciami? Kurcze ja jakos po porodzie mam z tym duzy problem i ten piepszony hemoroid mnie boli jak holera. Musze powiedziec lekarzowi zeby mi cos przepisal jak pojde na wizyte w 6 tyg po porodzie.
Widze ze wy juz spicie wiec jutro sie odezwe i milej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
W końcu uda mi się trochę was poczytać. Bardzo intensywnie spędziłem weekend, a to dzięki temu, ze mąż w końcu znalazł dla nas czas i mogliśmy wspólnie pójścia zakupy i zjeść obiad poza domem 🙂 Moje dziecko było wyjątkowo grzeczne i głownie przespalo te wyceczki: Musialam w koncu kupic jakes spodnie, bo w nic starego sie nie mieszcze i ogolnie zalamka z moim rozmarem 🤢 od jutra biore się za siebie i muszę skończyć ze słodyczami 😉
Bisia i Monia sporo przeszlyscie wy i wasze maluszki 😞 Jesteście dzielne mamy i wydaje mi się, ze to przykre co musza przechdzic rodzice, zeby byc przy dziecku 😞 Życzę duzo zdrowka Franiowi i Marcelince 😘
Superbabo pytalas kiedys na co zwracają uwagę lekarze przy diagnzowaniu refluksu. Zwykle dzieci z refluksem są drażliwe i bardzo placzlwe, ulewaj lub wymiotuja po każdy posilku, maja lekki sen i bardzo mało śpią, bo je ciagle coś piecze w gardle, płaczą w trakcie karmieni i często nie chcą jeść, bo nie dadzą rady, mimo, ze są głodne, nie lubi być kladzione na płaskim, mało przybierają na wadze lub z drugej strony sa grube itp. Wydaje mi się, ze lekarze by zauważyli gdyby Helenka miała refluks, bo ulewanem może być czynnością fizjologicza u wielu dzieci przez to, ze maja niedojrzaly układ trawienny i to zwyke przechodzi jak jak już zaczynaja siadać, więc się nie martw 🙂
Strzuka tez czytałam, ze pieluchownie jest stara metoda i może wyrządzić dziecku duzo krzywdy. My byliśmy na usg bioderek i lekarka powiedział, ze Alex miesci się w granicy normy i nie ma potrzeby pielchowac, a wystarczy prawidłowo go nosic i przewijac. Super macie zdjęcia rodzinne i fajna z was rodzinka 🙂
Agadka u nas Alex tez wydaje dziwne dźwięki główne przez sen, steka, jeczy, wzdycha. Na początku myślałam, ze coś go męczy, a teraz jak za długo go nie słyszę to sprawdzam co chwila czy wszystko z nim ok 😉
Czarnylczku fajne, ze sobie z Miloszkiem odpoczelisie trochę i doteniliscie 🙂 Alez zniego rozkoszy smieszek 😘
Magdaluke rozumiem, ze nie chcesz zostawić małego, ale z drugiej strony dla Elii to frajda i będzie mała rodzicow tylko dla siebie 😉
Aguska ja mam lekkie zaparcia, ale to główne prżez to co jem 🤢
Dobranoc mamusie 😘




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
U mnie straszne zawirowania staram się was czytać ale jak mam odpisać to albo coś mi przeszkadza, albo zupełnie nie wiem co mam pisać.
Pampinko - jak tam Twoja rana?
Suuperbabo- moja też miała taką jakby chrypkę i czasem jej się ulewało noskiem ponoć to nie jest nic złego , fakt tylko dziecko się męczy...a co do tej chrypki to dlatego że podczas ulewania zostaje troszkę w przewodzie pokarmowym i stąd taki efekt. Pytałaś się o ubranka ja swoją ubieram już w sukienki 😉
Dodi- oj ja sama chyba bym nie chciała aby ktoś ze mną zamieszkał ale czasem pomocna dłoń by mi się przydała bo w tej chwili jestem skazana sama na siebie...do tej pory nie pozałatwiałam spraw urzędowych bo nie mam z kim zostawić małej ani jak z nią jechać do Elbląga.Nawet nie wiem czy w czwartek uda mi się wyrwać do ginekologa.
Która z Was planuje powrót do pracy ? I w jakim czasie ?
Pytam bo dostałam fajną propozycję pracy i obawiam się ża taka szansa się nie powtórzy ale znowu nie wiem czy to nie za wcześnie 😞 Nie wiem może jestem wyrodną matką że się zastanawiam nad taką propozycją ale z drugiej strony wiem że muszę coś zrobić dla siebie bo psychicznie nie wyrabiam chyba ta sytuacja mi nie służy...bardzo kocham swoją córcię ale nie wiem jak długo dam radę tak funkcjonować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale syf Mamusie - na maxa zle sie czuje..chyba sie przeziebilam 😞 W nocy az paracetamol bralam, bo wszystko bolalo 😞 A nie wiem jakie leko moge brac..na lekarza nie mam dzis czasu, bo z Hela do ortopedy! I jak tu zajmowac sie maluchem jak zle sie czlowiek czuje 😞
4nula - to ile na oko Lenka ma cm i wagi? Kurcze..na moja wszystkie sukienki za duze 😞 A co dokladnie ubierasz? Co pod spod - body, rajstopki, pajac?!
Co do pracy..ja wracam, ale dopiero po maciezynskim i wybraniu urlopu za 2012 🙂 A kiedy mialabys isc do tej pracy?! Jesli super propozycja, a Ty masz z kim zostawic Lenke..i czujesz, ze to szansa i tego potrzebujesz - to nie jestes zadna wyrodna matka! Mi tez ciezko w domu i mam kryzysy..a powrot do pracy, do ludzi dobrze mi pewnie zrobi! Tyle ze ja mam tak ciezka i stresujaca robote, ze chwilowo jeszcze za nia nie tesknie:P
Aguska - dzieki za pocieszenie..bo plakac sie chce, jak tak ulewa:/ A jak Twoje cycki..lepiej juz?:*
Anyaz - zazdroszcze jedzenia slodyczy przy karmieniu..marze o tym!!! Moze za jakis czas jak zdiagnozuje czy alergia czy nie:/ A o zakupach marze i tylko czekam az wroci z wakacji mama..i ide w cug:P A Aleks juz ciut lepiej? Bo chyba ma nowy lek tak?! Z tymi pbjawami refluksu to chyba az tylu elementow Hela nie spelnia..przybiera na wadze, zawsze je ladnie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Suuperbabo- ostatnio jak ją ważyłam a to było z tydzień temu to miała 3480g teraz pewnie ciut więcej a ile ma cm to ciężko powiedzieć bo pasują na nią ubranka i te na 50 cm i 56 cm. A ubieram ją różnie zazwyczaj jak chcę sukienkę ubrać to ja mam akurat takie na ramiączka to muszę jej kaftanik założyć lub jakieś body i rajstopki i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka ja też piję herbatkę na laktację, najpierw strasznie nie chciałam dać modyfikowanego, ale gdy nadszedł czas, że nie miałam wyjścia to dokarmiałam z raz dziennie, potem dwa razy dziennie a teraz już jest masakra 😞 zaczęłam tracić pokarm odkąd zaczęłam kombinować z tymi nakładkami na sutki, gdy tylko ściągałam laktatorem to było dużo lepiej... Teraz próbuję co jakiś czas odciągać ale w cyckach jest po prostu pusto... Dwa razy dziennie po 120ml tylko ściągam, w międzyczasie nic nie chce lecieć 😞

Suuperbabeczko ja przecieram Damianowi buźkę rumiankiem dwa razy dziennie i chrostki schodzą 🙂
A co do ciuszków to mój już z 62 wyrasta! Tzn spodenki, bo bluzy na 62 jeszcze są ok 🙂 Ale tak jak pisze Loczek - te rozmiary są bardzo różne 😉

dziewczyny Wasze maluszki są słodkie 😁 uwielbiam oglądać te zdjęcia, jak nasze maluszki szybko rosną 🙂

4nula ja nie mam do czego wracać bo przed ciążą nie zdążyłam popracować ale w dwóch zakładach na mnie czekają i zamierzam iść do któregoś jak Damian będzie miał koło 8 miesięcy 🙂 I wcale nie dziwię się, że się zastanawiasz nad propozycją, jak też chętnie bym już się wyrwała z domu, bo chociaż kocham synka ponad życie to ciągłe siedzenie samej z maluchem w domu jest męczące i chce się tego kontaktu z ludźmi itp...

Kurcze, Damian wczoraj ani jednej kupki i dziś do tej pory też nie :/ Najadł się (niestety modyfikowanego...) i kima sobie na brzuszku.

Za to wczoraj byliśmy u dziadka i o dziwo dużo lepiej się czuje! Tzn jest bardzo słaby, ale widać że psychicznie trochę lepiej, pogadał, usiadł przy nas, już odstawił laskę jak idzie do wc 🙂 Od 3 tygodni używa takich dzwonków, które niby rozbijają komórki rakowe... Jestem w szoku ale dziadek sam powiedział, ze lepiej się czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😉
Chyba mam nerwa 😞 Wstalam o trzeciej do młodego a on prawie cały zimny 😞 Calusienki odkryty i leży w poprzek lozeczka 🤢 Nakarmilam Go dałam do śpiworka a jak Wstalam po szóstej to znowu nie był za ciepły 😞 Więc wzięłam Go do siebie Nakarmilam i śpi do tej pory już cieplusi. Boję się że kataru dostał 😞
Ją dziewczyny w porównaniu do Was całe dnie bym spędzała z Małym i nie wracała do pracy. Już powiedziałam Konradowi żeby drugiej pracy sobie szukał bo ją chce zostać w domu 🙂
Miłoszkowe 62 jest już przykrotkawe 🤢 A jak wyciagam z szuflady jakiegoś Pajaca i go rozkladam to wydaje mi się za dluuugi a jak zakladam to już na styk 😮 Pewnie przez to że Babel jest dla mnie nadal taka kruszynke jak przy porodzie... Maleńki i bezbronny 😞
4nula z waga nie pomyliła czwórki z trójka? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula ja wracam do pracy w kwietniu. Jeśli czujesz się na siłach podjąć pracę i zorganizować Lence opiekę, to moim zdaniem nie ma w tym nic złego - to indywidualna sprawa dla każdego, ja nie wyobrażam sobie Matyldy zostawić i cieszę się, że chociaż te 7 m-cy z nią będę, ale może jakbym miała dla niej dobrą opiekę i musiała wrócić, to bym się zdecydowała.

Mi to się nie chce przebierać Matyldy w jakieś sukienki i inne kaftalunki - dla mnie najwygodniejsze pajace i głównie w pajacach Matyśka przebywa 🙂 Na dwór pod spód bodziak, jakaś kurtałka, śpiworek lub kocyk i już 🙂

W nocy moje dziecko zaczęło przesypiać 3h! 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nulka - to kiedy do tej pracy mialabys wrocic? Mialabys opieke dla Malutkiej? No ja w marcu pewnie bede musiala zawitac:/
Czarnyloczku - a ile macie stopni w domu? My 23, a i tak wydaje mi sie ze za zimno:/ Helenka zawsze ma lodowate raczki i stopki..i nie wiem jak to ogarnac w ogole;/ A tak jak wczesniej pisalam - gdyby nie spiworek do spania to Hela spalaby prawoe bez niczego, bo rozkopuje sie w 20 sekund:P I te odwraca sie iagle w poprzek lozka! Moz po prostu niech spi w spiworku? Ja daje body z dlugim rekawiiem i spiworek tylko 🙂
Strzauko - a poza sciaganiem 120 x 2 to karmisz Damianka cycem? Bo jak dla mnoe to Ty super duzo sciagasz! Ja jak karmie cyckiem to ledwo 70ml 2x wyciagam 😞 To ja mam raczej do dupy laktacje..ale jak Hela tyje to staram sie nie denerwowac i myslec, ze widac jej wystarcza! Oby, bo katuje sie ta dieta na maxa! A co do rumianku..moze sprobuje..bo narazie myje woda pregotowana i smaruje alantanem..nadal czerwone i suche 😞
Dodi - jak ubierasz Matyldew taka pogode na dwor? Tzn tak powiedzmy 19 stopni? Bo ja nie mam cholera nic cieplego - wszystkie kurtki/bluzy sa na nia za duze..i upieram w body, pajacyka i przykrywam kocykiem:/ Cholera..chyba musze jej cos pokupowac!

Ja nie ogarniam w takim razie tematu ubranek..na Helenke wszystko za duze, a kupowalam tak na 56 wiekszosc:/ Te rozmiarowki to p kant dupy potluc! To ja juz nie wiem czy nie powinnam kupic teraz jednak czegos na 56, bo zimno a 62 za duze 😞
A tak w ogole jak mysle sobie o tej laktacji...to moze powinnam skonsultowac to z polozna laktacyjna? 😞 Kurcze..bo musze wytrwac te 2tygodnie, to moze potem bede mogla choiaz czasem podac sztuczne - bo teraz z nikom jej nie zostawie, bo nie mam jak jedzonka zostawic 😞 A teraz jedziemy do ortopedy..mam nadz.ze nie bedzoe gadal o zadnym pieluszkowaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula szwy mi powypadały już chyba wszystkie tylko nie zagoiło mi się do końca i mam dziurkę na jakiś 1 cm 🥴 wyjdę tylko z małym na spacer i już odczuwam ból przy sikaniu piecze jak nie wiem co 🥴 i muszę siedzieć na jednym półdupku na kiblu przekrzywiona żeby chociaż odrobinę mniej piekło 😞 załamka w chuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
babeczko wlasnie nie karmie juz cycem bo nic nie leci i Damian tylko histeryzuje, bo ssie i ssie a tu nic 😞 😞 😞 wiec tylko 2 razy dziennie podaje swoje i to musze dorabiac sztuczne bo mu za mało 😞

nam pieluszkowac kazali mimo ze wszystko ok ale olalismy to bo poczytałam, ze wiecej z tego szkody niz pozytku, zreszta to wazniejsze u dziewczynek niz u chłopców.

a babeczko wydaje mi sie, ze moze za słabo ubierasz jednak Helenke, bo nie powinna miec zimnych nóżek... moze nakładaj skarpetki? Damian to zmarzluch i spi w bodach, pajacu i śpiworku, a na dwór ma body, pajaca, spodenki, bluze, buciki i czapeczke, azwyczaj jeszcze kocyk jak jest chłodniej, a teraz mu jeszcze kurteczke kupilismy tylko jeszcze nie nosił bo pogoda sie poprawiła 🙂 i rączki ma chłodne zawsze, ale kark i nóżki ciepłe, a w domu mamy koło 22-23 stopni.

u nas pielęgniarka przed chwila była, pierwszy raz - nawet spoko babka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...