Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
My z racji pracy Miska to kapiemy ok 20.40-21..potem cyc i spac..o ile usnie:P Ja dzis padam na ryj..nie plakala dyzo, ale malo spala i ciagle lulac na reku - rąk i kregoslupa nie czuje:,( Chce isc spac, a moja corka jak na zlosc pociagnela 10 razy i padla spac..wiec musze czekac i nakarmic! Dopiero po tym moge isc spac, a potem Misiek nakarmi sztucznym. Podwyzszylismy juz nogi lozeczka o ksiazke taka grubsza - mam nadz.ze pomoze..ake i tak mam nerwa po kazdym karmieniu 😞 Usg w piatek wieczorem.

Pampinka - wspolczuje przepraw z lekarzami!!! A co do wyplywania kup to nie mamy takiego problemu - wszystko zatrzymuje sie w pampersie! Moze kiepskie pieluchy albo za luzno zapinacie?
Anyaz - a podawalas mu moze Delicol? To kropelki ktore pomagaja trawic laktoze wlasnie! Ja jem nadal b.malo i zdrowo, a Heli i tak przelewa sie w brzuszku i baki i kolki:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
my nie kapiemy codziennie tylkoraz na dwa dni sarah nie lubi sie kapac nie wiem czemu chyba ja bolalo jak miala dupke chora i teraz ryk jest wiec sekundka w wodzie i wycieranie

superbaba oby jej troszke chociaz pomoglo

pampinka jejku moja jak robi 10 -15 kup dziennie to bym sie chyba zalamala jakbym musiala ja cala przebirac a jakie pampersy uzywasz ja z huggisa bardzo je lubie szczegolnie ze maja ten paseczek ktory sie robi niebieski jak jest mokro wiec nie musze jej calej rozbierac zeby sprawdzic co w pampersiaku

ale masz z tymi szpitalami i lekarzami :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny! czy ktoras z was miala problem z karmieniem piersia? zdazylo mi sie to dzis po raz pierwszy. zaczelam karmic mala z jednej piersi ale zaczela sie wykrecac wiec dalam jej druga troche possala i potem placz. wydawalo mi sie ze nie ma juz tam nic a ona dalej glodna, musialam dac jej butelke z modyfikowanym mlekiem wypila ok 60ml i usnela w koncu. czy to znaczy ze nie mam wystarczajaco pokarmu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Vera - po jednym razie to jabym nie wysnuwala takich wnioskow! Moze miala gorszy dzien albo cos ja bolalo..mojej tez sie zdarza! A jak wypluwa cycka to ja dla spokoju sprawdzam czy leci mleko..wiem wtedy czy to jest powodem! Musisz poobserwowac pare dni..jesli mleko leci to nie ma powodu do paniki 🙂
Agadka - ja tez kapie co drugi dzien, bo tak zalecila dermatolog. a Helenka bardzo lubi sie kapac 🙂

Wlasnie pol leze, pol siedza z Hela "na zabke", by pobyla jak najdluzej troszke w pionie - jedzonko ulozy sie w brzuszku...bo wieczorem znow mialam akcje 😞 Wyje juz...
Ogolnie wieczor kiepski..az wzielam troszke hydroksiziny:,( Dowiedzialam soe, ze kolezanka ktora bardzo lubilam zmarla..jakis zaror..a byla w moim wieku;,( Strasznie mna to tapnelo...okropne:,(
Buzi Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, kochane Matylda od 2 dni bardzo dużo pierdzi, wcześniej tak nie miała, a wczoraj wieczorem strasznie się rzucała i marudziła przy piersi, coś takiego jak u Very - rzucała się na cycka, potem wypluwała, wrzask i znowu łapała, o co chodzi??

Ale muszę też się pochwalić, że spała dziś całe 5h! 🤪 SZAŁ 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja od dwóch tygodni kąpie już codziennie a tak co drugi trzeci dzień żeby flore bakteryjne zachował.
Babeczko współczuję koleżanki w tak młodym wieku :* I biedna Helenka że się tak męczy 😞
Dodi ja też przerabialam rzucanie się przy piersi i u mnie były to gazy w sensie u Juniora :P Po prostu był głodny rzucał się przy cycu i polykal powietrze a jak chciał się napić to żołądek Go bolał bo był wypełniony powietrzem. Nam pomógł espumisan. Może też mieć kolki.
Agadka mój też na początku nienawidził się kąpać, ale odkąd włączam farelkę i w pokoju podczas kąpieli jest 26-27st Młody ma ciągle banana na twarzy i już polubił nawet wycieranie i ubieranie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi, Loczku- ja tez mam ten problem.. rzuca się na cycka i płacze..i sie wkurza, denenrwuje, marudzi, kręci tą głową na boki..już nie wiem o co mu chodzi... cały dzień wczoraj spał mi po 5 minut.. nic nie zrobiłam. W nocy od 00:40 to samo.l..do rana.. Padam na twarz.
Pampinka- jakich pamperchów używasz? ja mam pampersa i Dada i nic go na szczęście nie uczula. A w dzień trzymam go w tetrze, żeby tyłek oddychał i powiem Wam, że nie ma problemów z odparzeniami i potówkami.. tylko jest problem, bo często zmieniam i jak siknie pare razy to wszystko mokre,wiec znam ten ból jak trzeba przebierac kilka razy..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka my na razie tylko Pampersy, ale po każdej kupie przewijamy, chyba że mały pierd, to zostawiamy jeszcze. A w tetrze też trochę trzymam, ale cały dzień bym nie dała rady, bo to co chwila siku i boję się, że przeziębi przydatki.

Monia też mi się wydaje, że to gazy, bo pierdzi non stop od wczoraj i jak odbiła, to się ciut uspokoiła, chociaż długo marudziła i chyba z godzinę ją usypiałam. Ale jak zasnęła, to na 5h 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi moja właśnie tez dużo bakow puszcza i to takie męskie i często sie przy tym prezy i poplakuje może to normalne już sama nie wiem?! Może powinnam jej coś podać? Po boboticu było gorzej ale może coś innego

Ja dalej przebieram mała 15razy dziennie przed każdym karmienien i jak coś zrobi pomiędzy ale
Mam nadzieje ze z czasem będzie mniej co dziewczyny ile wy przebieracie?

Czarnylok kur ze to i ja wyprobuje z ta temperatura! U nas 22-23 może jej zimno ona lubi ciepelko 🙂 zobaczę dziś


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobitki,
My jeszcze u mamy, wieczorem wracamy.
Damian jadl wczoraj o 22 i dopiero o 6 sie obudzil 😁
my uzywamy Pampersow, dostalismy Huggies ale sa beznadziejne, bez rozciagliwych bokow i nie chlona jak Pampers Premium care, wiec cala paka stoi...
My kapiemy codziennie, Damian kocha sie kapac i pozwqlamy ku chwilke dluzej w wodzie polezec, jormapnie w wanience jest euforia 😉
Juz nie pamietam co pisalam bo mi posta usunelo :/
Baheczko biedna kolezanka 😞
Damian nadal katarzy i kaszle, mi tylko ostry kaszel zostal, ale juz nie goraczkuue 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka napisał(a):
A pieluszke przebieram tak 5 razy dziennie, ale Damian robi kupe gora raz dziennie, a czesto co drugi dzien 🙂


o qle to 1/3 teg co my a reszta dziewczyn???
policzylam mala zuzyla 800 PAMPERSOW JAK DO TEJ PORY 🤪 MASAKRA

dziwne z tym huggisami bo moje maja podwjne rozciagliwe boczki w srodku i na zewnatrz i pampers suchy nawet jak zrobi siku wiec chlonny chyba ze masz jakies inne?! takie kremowe opakowwanie?! dla mnie 100razy lepszy niz pampers w pampersie sobie dupke tak zalatwila ale ponoc tylko jedynki z pampersa sa tak czesto uczulajace a te dalsze rozmiarowki sa super wiec zobaczymy
a uzywanie juz dwojeczek bo ja jeszcze na jedynce jestem 2-5kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka ja zmieniam co 2h max 🙂 My używamy dady od samego początku i jestem bardzo zadowolona. Smaruję od samego początku tylko i wyłącznie wazeliną, a wietrzymy zawsze przed kąpielą, leżąc na golasa przez pół godzinki 🙂
My kończymy tą paczkę i przechodzimy na trójkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się!
Mały śpi a ja już zdążyłam zjeść, poprać i kompot ugotować więc teraz mam chwilę żeby napisać 😉 a potem prasowanie ale to już chyba przy następnej drzemce maluszka gdyż zapewne niebawem się obudzi, a i dzięki za odpowiedzi o prasowaniu ciuszków 😉. Ja staram się prasować bo nie lubię pomiętolonych ciuchów ale nie zawsze z tym nadążam przy małym bo jak są dni że mało co śpi i tylko na rękach się uspakaja to ciężko cokolwiek zrobić.
Dodi Antoś też się czasem tak zachowuje przy cycu jak opisałaś i przypuszczam że to dlatego że go brzuszek boli, wówczas puszcza bąki albo robi kupkę.
Agadka ja przewijam małego średnio 7-8 razy w ciągu dnia (to wychodzi tak co 3 godziny ale zdarza się że w przeciągu godziny przewijam go 3 razy 🤔 więc wtedy tych przebrań oczywiście jest więcej), a jeżeli chodzi o kąpiel to zazwyczaj kąpię go codziennie o 19-tej ale zdarza się że kąpanko jest co drugi dzień. Saruni faktycznie może być zimno w czasie kąpieli i dlatego płacze, Antoś odkąd dogrzewam w pokoju na czas kąpieli raczej niej płacze.
Suuperbabeczko aż się serce kraje jak młodzi ludzie umierają 😞, brak słów. Pamiętam jak w ubiegłym roku zmarła moja 24-letnia kuzynka, wówczas nie umiałam sobie miejsca znaleźć, życie bywa okrutne i niesprawiedliwe.
Pampinka ja używam pieluch Dada i chyba z raz mi się zdarzyło że wypłynęła kupka a tak jest ok choć nieraz jest pełniutka, ale zgodzę się że Pampersy są bardziej chłonne. Nie wiem jak on to robi że czasem ubranie jest zasikane od pasa w górę, tak jakby przez pieluszkę u góry przeciekało a raczej nie zapinam luźno 😮
Strzauka zdrówka dla Damianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka ja jeszcze używam dwójek ale jak skończą mi się pieluszki te co mam to kolejne już kupie trójki dla mojego klocuszka 😜
Pampinka a jak zakładasz pieluszkę odwijasz te "falbanki" przy nóżkach, bo ja właśnie raz jak się śpieszyłam bo był straszny ryk i ich nie wywinęłam to wtedy wypłynęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEj 🙂 ja juz po weselu ale się wybawiłam 🙂 oj super było

Pampinko jeśli ci pampersy przeciekają to znaczy że są albo za małe albo za duże, ja tak miałam jak przeszłam na rozmir 3 to kilka arzy pampers przeciekł bo pielucha była jescze za duża teraz już jest dobrze 🙂 ja mam jeszcze sporo paczek pampersów które nakupowałam w na zapas ale jak się skończa to bede kupowac dade, a co do przebierania to ja przebieram jak pampers jest pełny, ale około 5 pampersów dziennie czasem weicej, a w nocy nie przebieram pieluchy bo mały zaspypia okolo 20 potem o 22 jeszcze sie obudzi na mleko ale nie zawsze i śpi do 4-5 więc dopiero go o tej 5 przebieram

dziewczyny jakis okres na przeziebienai bo u nas tez cała rodzina padła tylko ja sie trzymam i Adas i oby nas nie złapało

Strzauko ale Twój Damainek dużo je wow jestem pod wrażeniem bo mój Adaś wypija w ciągu dnia jakies 5 butelek po 90 ml max ale przybierasuper waży na domowej wadze 6 kg wiec chyba mu starcza to co zjada

dziewczyny wspolczuje tych ulewac i zakstuszen ach stres dla was straszny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do tych huggies to jakies pomaranczowe dostalismy... Pampersy jeszcze 2 ale juz przymierzamy sie do 3 jak sie paka skonczy 🙂

No Damianek duuuzo zjada i tez ladnie przybiera, ale gruby nie jest i lekarka nie kazala glodzic 😉

A pieluszki tez noca nie przebieramy jak kupy nierobi bo pupai tak zawsze suchutka i zero odpazen, czyli te 5-6 przebran starcza 😉 ale przyznaje, ze czasem jak sie obesra to nie wiem w co rece wlozyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
qle zazdroszcze wam ja to moja co chwilke przebieram pomijaac majatek jaki wydaje na pampersy u nas kazdy dom ma jeden smietnik na 2 tygodnie oprozniany a nasz jest zawalony w 3-4 dni a otem musimy kombinowac gdzie te smieci wyrzucac tyle pampersow idzie

j w nocy przebiram 3 razy

kiedy wasze zaczely tak ladnie jedna kupke dziennie robic sarah juz ma miesiac ale dalej robi z 6-10 moze 4 takie wieksze a tak to popuszcza ciagle a siku to robi non stop normalnie co jej nie odwine to jest do przebrania?!

a musze ja odrazu przebierac nawet jak jestt malutko bo sie boje o ta pupeczke zeby znow jej sie nie odparzylo bo to takie delikatne jak mamusia 😁 wiecznie mam jakies uczulenia itp

no i jeszcze pamietacie kiedy przeszliscie na dwojki jak maluszki ile mialy ?
sarah ma 4kg i jest w jedynkach czyli 2-5kg mam jeszcze 6 opakowan wiec na tydzien-dwa jeszcze bedzie w jedynkach. a potem nie wiem bedzie miala jakies 4,300-4,500 to juz do dwojeczek mam dawac? to ja 3-6kg wiec chyba juz mozna, ona jest bardzo krotka patrzac na wasze dzieciaki wiec we wszystkim dluzej pochodzi ale qle ja mam jakas awrsje do pampersow od czasu tej pupy wiec teraz sie boje cokolwiek zmieniac lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...