Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
No ja jak na razie karmie tylko sztucznym 😞
Dziś mieliśmy szczepienie horror jakiś 😞 mała cały czas płacze i jest niespokojna wasze też tak miały ??
Waży 4200g i ma 54cm nie wiem czy to dobrze czy źle obawiam się że za mało przybiera ale pani doktor nic nie stwierdziła...tylko ma problem z główką tzn że ciągle przekręca na prawą stronę i mam ją kłaść na lewą tylko że ja ją kładę na lewą to ona i tak na prawą...
Strzałko ja też nie wiem co z małą mam robić cały dzień czasem zastanawiam się czy nie ma jakiś zabawek dla dzieci aby ją interesowały ale ona szybko się nudzi szczerze się nie dziwię bo ile można gapić się na karuzelę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Omg 3 miesiac ma Miloszek?! Szok 🙂)) Buziaki od cioci..pojutrze ucaluje osobiscie..o ile mama pozwoli:P
bisiaki - a bo mleko to w ogole syf..trzeba bylo jogurt naturalny zjesc, bo zdrowszy 🙂 No ale skoro wychodzi, ze skaza to musisz tez odstawic wedliny kupne i piec samemu..plus musisz kupic taka margaryne w sklepie eko, bo wszystko inne ma niestety nabial 😞 Dopiero wtwdy ma szanse przejsc calkowicie..wspolczuje Kochana! A takie ciastka to tez tylko w eko niestey..wpadnij do mnie to sobie nakupujesz!!! A Franek jakis wielkolud! Karmisz tylko cyckiem czy dokarmiasz, ze taki olbrzymek? 68 to juz naprawde ladny rozmiar 🙂
czarnyloczku - ale Ci ladnie Miloszek na spacerze wytrzymuje 🙂 A Ty mazz duzo sil..hihi..A ja sie wlasnie zdolowalam, bo kupilam Wam cos na 0-3 i teraz mam nerwa czy bedzie ok! Ale wiem po Helence, ze na 56-62 rozmiar newborn cYli mniejszy jest za duzy..wiec ten jest duzo wiekszy..mam nadz.ze bedzie pasowal 😞
strzauko - jakbym czytala siebie: tez sie stresuje, ze za malo czasu sie nia zajmuje..ale ile mozna gadac, wyglupiac sie czy tanczyc:/puszczam jej jeszcze muzyke..ale tez caly dzien nie wiem co z nis robic:/ Dobrze, ze Wy juz lepiej 🙂 A Wasz Damianek to jakis wielkolud! 🙂 Ja na 74 nie mam nawet ani jednwgo ciuszka:P A w ogole to polochalam polspiochy..w zasadzie Hela chodzi glownie w bocy i polspiochach..a myslalam, zw tylko pajacyki beda w ruchu 🙂 Ale ale! Chyba sa juz dobre na nia 2 sukienki, wiec na najblizsza okazje wdziewam ja w ktoras z nich 🙂
d-brycz - kupilam Heli te opaski..boskie sa! 🙂 No i czekamy z niecierpliwoscia na fotki Izy 🙂
madzia - jak Miles z gardziolkiem? A w domu wielki bajzel z tymi oknami? Ale zawsze w perspwktywie masz ciepelko w domu 😉
pampinka - jak trzeba to trzeba..kasa nie wazna! My mamy neurologa chyba na 15.10.. Niby kazali po 3 miesiacu, ale pojde wczesniej 😉 Ja nie zauwazylam, zeby Helenka kladla na ktoras strone bardziej glowke..ale chyba zaczne sie przygladac!

My wlasnie jedziemy z Helenka do gastrologa..zobaczymy czy rzeczywiscie taki wspanialy lekarz! Jesli tak to cce od niego wydwbic numer komorki, bo bedzie wtedy lekarzem donowym. Przyjezdza na wizyty domowe i mozna zawsze zadzwonic zapytac 🙂 U nas dzis tesciowa wpadla..dalam rade sie kimnac 20 minut, ale obudzila mnie niewladna reka..masakra! Ide na ostra rehablitacje..znow prknie kupa kasy 😞 No i bylam dziw znow u internisty..bo mega slabo i byle jak i juz wariuje! Trafilam na fajnego chlopa..no wiec obejrzal mnie i wyniki i tez stwierdzil, ze to po prostu przemeczenie, wyczerpanie i nerwica 😞 Ale rozsmieszyl mnie a propos karmienia cyckiem..ze latwe tonie jest, bo jednak to forma pasozytnictwa 🙂 Zdrpwe dla dziecka, bliskosc..ale tak naprawde to ono korzysta a z matki wyciaga wszytko i czasem mozna gorzej sie czuc! Kiedy ja wreszcie poczuje sie lepiej..ciagle walcze z ta nerwica 😞 Buziak Mamcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula Antoś po szczepieniu cały dzień przespał, tylko jadł i spał, a potem długo wieczorem marudził. Podobno jedne dzieci po szczepieniu śpią a inne płaczą, moja bratanica tak jak Twoja córa cały czas płakała po szczepieniu i to tak że nie mogli jej uspokoić, więc widocznie dzieciaczki tak mają). Antoś dziś też dużo śpi i w pewnym momencie tak zasnął że aż się przestraszyłam bo spał cichutko jak nigdy i jak go dotykałam nie reagował więc wzięłam na ręce a on nic żadnej reakcji (zazwyczaj otwiera oczka choć na chwilę albo ruszy rączką jak go ruszam), dopiero po chwili się ocknął a ja poczułam wielka ulgę, tak głęboko jeszcze nigdy nie spał. Nastraszył mnie mój łobuz.

D-brycz lek od pediatry - Delicol - pomaga na kolki, Antoś w nocy coraz dłużej śpi, nawet u siebie w łóżeczku 🙂

Wiecie co mój też główkę przekręca głównie w prawą stronę i to chyba przez to - tak jak u Czarnegoloczka- że ja go tylko na prawym ramieniu nosiłam bo na lewym było mi niewygodnie ale już się poprawiam i od dziś staram się nosić na lewym i zwracać większą uwagę w którą stronę on odwraca główkę.

Bisia biedna jesteś z tą dietą.

pampinka super że tak szybko udało Ci się załatwić usg i neurologa.

Chciałam jeszcze popisać ale mały już nie śpi, a zaraz kąpiel, więc się żegnam. Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo,

U nas dzień pełen wrażeń, rano była położna, Matylda waży 4900 g, babka była pod wrażeniem i mnie pochwaliła, że tak ładnie udaje mi się karmić piersią, bo u takich szczupłych dziewczyn to nieczęsto się zdarza, więc jestem dumna, oby tak dalej 🙂 Byłyśmy z kumpelą i jej synkiem na baaaardzo długim spacerze, Matylda spała ponad 3h i po powrocie nawet udało mi się spokojnie zjeść obiad! Potem kolejny spacer z moimi rodzicami i pieskami, do wieczora u mamy, bałam się, że Mati nie zaśnie, ale jakoś się teraz udało, zobaczymy na jak długo. Aaa i jeszcze dziś jeden sukces - Matylda łyknęła smoczek 🤪 Pomyślałam, że spróbuję innego smoczka i jak wracałyśmy od moich rodziców, Matylda się rozdarła i jej go podałam i zassała jak smok! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 podczytuje was ale czasu bark żbey coś napisać 🙂

magdaluke zgadzam się z Tobą że teraz zgaddzamy sie nawet żeby dzieci nasze starszeoglądały Tv żbeyśmy my miały czas ogarnąc siebie dom i dzidizusia, no i tak ajk u Ciebie Nadia zaczeła sie sama bawić jak skońcyzła 2 latka ale też tylko przez chwilkę sama raczje ja musiałam ciągle sie z nią bawićteraz dopieor potrafi zając się czymś w swoim pokoju na dłuższy czas, na podwórku tez sama sie bawi a to w piaskowniy to się pobuja na huśtawce albo pograbi swoimi małymi grabkami trawe 🙂 a ja na nią zerkam z balkonu (mieszkamy w domu i mamy duży ogród)

strzauko ja karmię tylko sztucznym bo po 2 dniowym weselu straciłam pokarm 🥴 cos tam jest jeszce ale tak mało że Adas nie naje sie ale przykładam go przynajmniej raz dziennie zbey choć troszke miał tego mleka ale zaraz pote butla bo placz

czarnyloczku i superbabo ale wam zazdroszcze sama bym sie z wami chętnie tej herbatki napiła ale chyba nie dane nam będzie nigdy-miłej zabawy 🙂

sto latek dla Miłoszka na 3 miesiące 🤪

co do ubranek to Adaś też ma 62 akurat a niektóre już za małe 😲 i 68 już wyciągam i większość mu pasuje

Dziewczyny dzis mój Adas anwet mnie zaskoczył bo jak wczoraj zasnąąl o 22 tak wstał dopiero o 6 rano 🤪 moż eby spał nawet dłużej ale sama go obudziłam niechcacy jak sprawdzaam czy z nimw syztsko ok bo tak długo spał, ciekawe jak dzis będzie spał bo zasnął o 20 i penie o 2-3 obudzi sie na mleko

jej zapomniałm co jescze chciałm napisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko spokojnie 🙂 Junior tylko taki duży na zdjęciach 😉
Daj znać jak po lekarzu 😘 Ja muszę zrobić listę by czegoś nie zapomnieć 😜
Dodi to pogratulować wagi Matyldy i smoka 🙃
Dzisiaj byłą znajoma i powiedziała że te ćwiczenia-masaż strasznie wyglądają 😮

Idę już lulu bo Bąbelek śpi już od godziny 😉
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku - no mam nadzieje, ze beda ok 🙂 To szykuje sie na 8-8.30 tak?!
Dodi - super mily dzien 🙂 No i gratki za smoka! :P
Maiha - ale ladnie Adas Ci spi!!! A Nadua to juz duza dziewczynka..fajnie, ze sama umie sie pobawic! Mam nadz.ze Hela tez bedzie niedlugo szalala w ogrodku 🙂
Gaja - czesto bywa, ze dzieci ospale po szczepieniu 🙂 Grunt ze nic zlego sie nie dzieje..a na co dzis szczepilas?

No a my bylismy u lekarza..faktycznie fajny, konkretny facet z doswiadczeniem! W zasadzie tylko z nami rozmawial i nawet Heli nie budzil 🙂 Zapytalam o wszystko..pare rzeczy mnie zdziwilo 🙂 Wiec tak - podnoszenie lozka mozna olac w refluksie, poduszka klin to bardziej dla naszej psychiki:P Jak zaczyna sie dusic czy menlac to nie pionowac tylko glowka w dol..bo w pionie moze wpadc do tchawicy zamiast przelyku! Spanie na boku rez wcale nie takie dobre ponoc..a jesli cos to na lewym..syropek moge sobie wsadzic w nos:P Mam sprobowac zageszczacz i zobaczyc jak bedzie..ale to tez nie mus..po prostu musi przejsc! Martwic by sie nalezalo, jakby nie tyla lub tracila na wadze a tak to luz! A co do dokarmiania to jesli bede jesc nabial to mozna darowac Bebilon Pepti bo to wtedy drozej a bez sensu! Aha! No i on tez mowi - szczepic na pneumokoki..mozna pozniej, ale jednak warto bo tego coraz wiecej:/ Narazie ide z Hela na rotawirusa w srode! No i jeszcze podpytywam o to czy jesli wroce do leku na nerwice to moge karmic,.ogolnie prawie nic nie dostaje sie do mleka, wiec karmic jakby co! Narazie walcze bez, ale w razie co bede spokojniejsza..
Hela nakarmiona spi u tatusia na klacie, a ja ide spac 🙂 Reka i noga odpadaja z dretwienia 😞Jutro zaganiany dzien, a Hela duzo z babcia! Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Melduje ze zyjemy i podczytujemy po trochu ale nie ma jak i kiedy odpisac. Wiec tylko krotko co u nas - dzisiaj bylam u gina i wszystko juz wrocilo do normy, zaskoczony byl, ze nie chce zadnych pigulek :P A jutro z Michasia na szczepienie, juz przezywam... Ja po szczepionce na odre dostalam odry, u meza w rodzinie niedawno malenstwo po szczepieniu mialo bezdech i stad moj strach. No ale musi byc dobrze... Aha... I jestesmy po pierwszych imieninach naszej ksiezniczki - oblowila sie w ciuszki, glownie sukienki 😉
Kolorowych mamusie :* Nastepnym razem postaram sie odpisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko dziekuje za instrukcje dojazdu 😉My wyjeżdżamy dzisiaj koło 17-18 by Babel spędził noc w łóżku chociaż. więc chyba nie będziemy wcześniej jak o ósmej 🙂
Super że z tym lekarzem się tak udało i że Ci odpowiedział na wszystkie pytania.
Nirmala fajnie że się odezwałas. Powodzenia dzisiaj na szczepieniu dla Michasi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnyloczku - w razie co dzwon dopytuwac! A znalezliscie dzis cos na noc?:*
pampinka - no zalamujesz mnie kompletnie.mi tu lekarze mowia, ze okres przy karmieniu piersia zdarza sie baaardzo rzadko, a tu juz 3 z nas:/ Aaaa! Ja nie chce! 😞 Mozs mnie jeszvze troszke oszczedzi 🙂
nirmalka - odwiedzaj nas czesciej 🙂 Trzymam kciuki za Michasis!

Musze pochwalic, bo noja corcia dzis w nocy zostala polozona do lozeczka, wlaczylam jej odglosy dzungli, dalam smoka i sama usnela! 🙂 Gorzej po kolejnym karmieniu o 6 - godzine ja usypialam u nas w lozku:/ Dzis do mamy mojej jedziemy, bo ja mam rehabilitacje i neurologa..
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉
Przeżyłam szczepienie choć muszę przyznać że było ciężko cały czas mała płakała a ja razem z nią ...na szczęście już się uspokoiła.
Suuperbabo- ile Helenka teraz waży ?
Bisia- współczuje skazy :*
Pampinka- wiem co czujesz u mnie na szczęście już po ale brzuch dalej czasem pobolewa 😮
Nirmala - trzymam kciuki aby szczepienie było bez komplikacji 😉
Dodi- tak z ciekawości zapytam na jakiej dzielnicy mieszkasz w Elblągu ?
Dziewczyny ma któraś kontakt z Dominiką bo ona się do nas nie przeniosła.
Mahia i Magdaluke - ja Was naprawdę podziwiam jak wy dajecie radę z dwójką dzieci bo ja przy jednym wysiadam....I chyba jestem bliska depresji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki 😉

4nula współczuję szczepienia, szczerze mówiąc to ja już myślę o naszym drugim 😞 Damian strasznie płakał ale po 10min się uspokoił i cały dzień przespał i był trochę marudny... oby następnym razem też tylko tak było...
I też mi ten czas jakoś szybko leci 😉

Miłoszku buziak za 3 miesiące 😁

Babeczko no taki się chudziutki urodził a teraz szyi nie widać, pucolek mały 😉 Ale co się dziwić jak on tyle wpierdziela (wczoraj zjadł 130ml mojego i 110 sztucznego i żeby jeszcze coś z butli leciało to dalej by jadł 😮 😮:blink 🙂, jeszcze z 3-4 tygodnie i zacznę mu podawać jakieś kaszki...

Bisiu współczuję diety 😞

Co do główki to Damian woli leżeć na lewej stronie (też tylko na lewym ramieniu go noszę) ale czasem go kładę sama na prawym boczku i jest ok, z resztą on już nawet do bekania to kręci głową na wszystkie strony bo przecież oglądać musi!

Dodi super, że ze smoczkiem się udało 🙂 Damian ssie NUKa i BabyOno (w sumie BabyOno nawet lepszy, bo dłuższy i gumowy to tak się na buźce nie odznacza jak porządnie zassie)

Ja strasznie przemęczona, bo ostatnio jak Damian zje o 19-20 to zamiast obudzić się o 24 na jedzenie i spać całą noc to przesypia do 3-4... Ale dziś mąż mnie wybawił i wstał do niego więc już dużo lepiej się czuję 🙂

Pampinka ten okres to koszmar, mój dopiero się kończy - po 11 dniach! A też nigdy podpasek nie używałam, czuje się tak niehigienicznie i niewygodnie... Ale na następny okres biorę się za tampony 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula zgadzam się z Tobą że teraz czas mija o wiele szybciej, ja nie mogę uwierzyć że już jest czwartek a przecież dopiero był weekend spędzony u rodziców, ale się ciesze że to już ten dzień tygodnia a jutro piątek i super 🙂 mąż znów przyjedzie 🙂
Ciekawe co u Magdyd, Megi, Amelii i Moni - dawno do nas nie zaglądały.
A oprócz Akinimod więcej dziewczyn z brzuszka nie przeszło na "mamusie.net" - Kambea, Karioka, Milako, Mauapaulina, Niko i Baby-love.
Dzisiaj była ciężka noc - Antoś jak się obudził o drugiej tak zasnął dopiero po piątej 😮 i wstał po siódmej a ja koło szóstej dopiero zasnęłam bo spał bardzo niespokojnie i co chwilę do niego zaglądałam jak tylko kwęknął a to przez to że wieczorem mnie strasznie nastraszył (kolejny raz wczoraj) tym razem zwymiotował 😞 dwie fontanny tak że musiałam się przebrać i całą pościel zmieniać. A do tego dwa razy pod rząd była zielona kupka w nocy, ale dziś już jest żółta kupka 🙂. Nie wiem co mu zaszkodziło że tak się w nocy męczył 🥴 i nie mógł spać. A teraz po 40 minutach już się obudził 🤔 więc lecę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula - no faktycznie czas leci szybciej:P Jest przy kim zasuwac..hihi:P A przemeczenie to normalna sprawa..mi lekarze mowia, ze jestem wyczrpana!Hela wazy teraz ok 4800-4900g! Duza baba nam rosnie 🙂 A ile Lenka?
strzauko - no pucolek! Powiem Ci, ze on je strasznie duzo..240 ml to jedza chyba z 8miesieczne dzieci!!! Uwazajcie tylko, zeby go nie zatuczyc bo potem moga byc ponoc problemy z nadwaga..tak mi przynajmniej mowili - ze po sztucznym tak moze byc:/ A wazy teraz ile? Bo dlugasny jest 🙂))

Ja wlasnie na rehabilitacji pod pradami..a wczesniej karowala mnie bolesnym masazem - modle sie by pomoglo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula - no faktycznie czas leci szybciej:P Jest przy kim zasuwac..hihi:P Hela wazy teraz ok 4800-4900g! Duza baba nam rosnie 🙂 A ile Le ka?
strzauko - no pucolek! Powiem Ci, ze on je strasznie duzo..240 ml to jedza chyba z 8miesieczne dzieci!!! Uwazajcie tylko, zeby go nie zatuczyc bo potem moga byc problemy z nadwaga..tak mi przynajmniej mowili - ze po sztucznym tak moze byc:/ A wazy teraz ile? Bo dlugasny jest 🙂))

Ja wlasnie na rehabilitacji pod pradami..a wczesniej karowala mnie bolesnym masazem - modle sie by pomoglo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko teraz to Ty mnie zestresowałaś 😮 Helenka waży już prawie tyle co Junior, to jakim sposobem dopiero w dwójki wchodzicie?? 🤨 🙃 Żebym ja się nie wygłupiła z rzeczami dla Heli bo już spakowane 😜
Bąbel śpi chwilowo to szukam hotelu i pakuję jednocześnie 😜

Gaja współczuję, biedny Antoś 😞 Nie wiem co bym zrobiła jakby Junior zwymiotował albo ulał bo nigdy tego nie robił 🥴

Damianek nadgania za wszystkie maleńkie dzieciaczki 😜

A gdzie się podziała Agadka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂

Suuperbaba to sie ciesze ze normalnego lekarza znalazlas :* a opaski faktycznie ma super ta kobieta pewnie jeszcze do niej zajrzę 😉 no ale zla jestem bo na sesje po chrzcie opaski nie wzielam żadnej 😞
Czrnyloczek pewnie wasza pierwsza wspolna wieksza wyprawa co? fajnie i jeszcze Helenke poznacie zazdroszcze! 🙂
Gaju to fajni ze lek pomaga a co do ciezkiej nocy to moze Ty cos zjadlas co? i malutkiemu zaszkodzilo 😞
Strzuka no niezle wam synek rosnie!
4nula mi to malo powiedziane ze szybciej czas leci! z tego wszystkiego to nie wiem jaki dzien...
a szczepienie mnie dopiero czeka 10 😞
Pampinka kurcze i nastepna z okresem 😞
Nirmalka naprawde nie bedziesz brala tabletek? chcecie od razu drugie czy innych sposobow bedziecie probowac? a i jak po szczepieniu?
Maiha Adas chyba bije rekordy w przesypianiu nocy 😉
Dodi dzielna mamuska z Ciebie! fajnie, ze tak dobrze sobie radzisz!

dostalam juz zdjecia do wybrania, jezcze tylko obrobka i beda gotowe 🙂
moja niunka tak fajnie juz sie coraz wiecej usmiecha 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...