Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej czytam was codziennie ale jakas sie cicha zrobilam hihi

kilka dziewczyn pisalo gdzie jestem wiec sie zglaszam 🙂

u nas ok mala ma 4,400 wiec prawie 1,5kg wiecej i urosla 7cm wiec 1cm na tydzien dalej meczy sie z bakami czasami wrzeszczy jak jej bulgocze w brzuchu i nie wiem o co chodzi health visitor powiedziala ze to cos w brzuchu ale ona nie wie co a poki przybiera na wadze to nic nie beda robic i tyle...i ma 8 kup dziennie no ale rzeczywiscie tyje i to jest najwazniejsze...niestety ma plesniawki i zarazila mi cyca ale gencjana dziala cuda wiec sie leczymy

pozdrawiamy was wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Super Agadko zes sie odezwala 🙂 A od czego sie robia plesniawki i jak to zauwazyc?:/Mojej tez tak bulgoce w brzuszku i bako ida..placze wtedy..ale nie wiem co z tym robic:/ Daje jej kultury bakterii i delicol co drugie karmienie!
My wstapilismy do smyka, ale nic nie ma..a chce Helence kupic kombinezonik, bo te co ma to jakies cienkie cholera..jak ubierac dziecko w pogode z 8-10 stopniami?! Jedziemy jeszcze na chwile do Galerii Mokotow, bo mi sie po tym sushi szarlotki na cieplo chce 🙂 To moze jeszcze do mothercare zajrze...
Czarnyloczku - ale to tylko ustawa czy juz zatwierdzone?! A nie jest tak, ze jak mamy jeszcze kawalek maciezynskiego w 2013 roku to nam przedluza? Czy musi byc w razie co dziecko urodzone w 2013?:/ Ale byloby fajnie..tyle ze w pracy by mnie pobili:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
superbaba ja juz wczesniej pisalam ze mialam infekcje po usunieciu tych korzeni szwy dalej mi sie trzymaja mimo ze to bylo 5 tyg temu a mialy po tygodniu zniknac...no i w kolo tych szwow nabawilam sie plesniawek musialam sare za duzo calowac po zaraz potem i ona dostala-miala w lekkim stopniu tylko bialy jezyk ale na ogol to sa takie biale kropki na podniebieniu gardelku czy jezyku
dziecko moze przestac jesc bardzo sie szarpie i zlosci bo niby to dokucza
a jak mala je z cyca to moze sie przedostac i wtedy sutek boli szczegolnie przy karmieniu

najczesciej u wiekszych dzieci ze smoczka butli czy innych dlatego was pytalam o te dezynfekowanie bo ja ewszystko dezynfekuje uwazam moze i przesadzam a o sobie nie pomyslalam ze moge ja zarazic 😞

ja tez daje te bakterie i infacol przy kazdym karmieniu....i nic :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka, milo , ze napisalas 🙂. Wspolczuje plesniawek, jejku...oby szybko sie dalo wyleczyc!
Ja troche ogarnelam ale zachcialo mi sie ciastek i upieklam 3 blaszki ciasteczek z czekolada, o i tyle. Przynajmniej mamy co do kawy...czy tez mleka, bo Luke to tylko z mlekiem..ble. Ja to mleka nie cierpie.
Normalnie wspaniale rok macierzynskiego. Tu te 6 tygodni...co za zalamka normalnie. Wcozraj bylysmy u babci w przedszkolu i dzieciaczki w wieku Milesa od rana do wieczora...az sie plakac chce...no ale i tak takie fajne to przedszkole/zlobek, dobrze sie opiekuja dziecmi, jednak mimo wszystko,,,,takie malenstwaa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Loczku współczuję gorączkowania Miłoszka 😞

Amelka ponoć butelki Tommee Tippee Close too nature mają najbardziej podobne do piersi matki smoczki, może warto spróbować 🙂

Suuperbabeczko ja tam bym wszamała ten sos sojowy, myślę, ze nic nie powinno Heli być po nim 🙂 fajnie, że sushi smakowało 😉

Magdaluke ale macie fajnie z weselichem, dobrej zabawy 😁

Z mieszkaniem dupa, za mała ta połączona kuchnia z pokojem żeby można było tam zrobić salon z aneksem, więc nei będziemy kupować na siłę czegoś co nam nie odpowiada... Więc szukamy dalej a czasu coraz mniej 😠 😠 😠 A jutro jedziemy do Poznania do Ikei już jakieś meble cenowo obczajać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agadko - to masz przesrane z tym zebem noo..a te plesniawki to nic fajnego:/ Z tymi kupami to spokojnie..to niedawna Hela robila x dziennie, a teraz dla odmiany problem z kupa codziennie:/
strzauko - to faktycznie nic na sile! W koncu to gruba kase kosTuje no i macie siw tam czyc dobrze! Masz piekne zdjecie w awatarku!!!

My dopiero wracamy..az mi zal Helenki, ze tak pozno..no ale spi:/ Ale bylismy jeszcze na szarlotce i szukalismy kombinezonika dla Heli. Zalamka..jak wcisnac w to wszystko malutkie dziecko?€ nic nie kupilismy, bo coezko wszytkie sie zaklada..nie wiem czy nie zdecyduje sie na taki bez nozek:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka rzeczywiście tak dziwne jak się już tak nie udzielasz 🙂
Strzauka w końcu to zakup na większość życia to nie ma co się zmuszać i śpieszyć.A zdjatko śliczne 🙂
Magdaluke zazdroszczę wesela i zabawy 🙂 Choć znając życie ja albo bym miała Małego przy sobie albo bym wogóle nie poszła :p
Babeczko ważne że Hela śpi. Hmm a to od Juniora jest nie dobre? 😞

A ja walczylam z Młodym od dwudziestej... Raz się śmiał że chichotał a po sekundzie płakał że aż puszczał. Od 21:30 już tylko płakał 😞 Pół godziny temu miał 36,9 więc darowalam sobie czapka skoro zwalczał ta najwyższa temperaturę. Od 10 minut siedzę na łóżku bo dałam Go ze smokiem i zajacem do lozeczka i słyszę już spokojny oddech więc zasnął. Poczekam jeszcze chwilę by zasnął mocniej i też idę bo padam 😞 Zawsze już spał od dwóch godzin 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Loczku i Babeczko 😘
dziś taty kolej na wstawanie i właśnie karmi Damianka, bo oczywiście znów przespał całą noc 😁 moja mama ciągle mówi, że to złote dziecko 😉 aż dziw, bo wczoraj przespał większość dnia, myślałam, że w nocy da nam popalić 😮

Loczku dobrze, że Miłoszkowi sama temperatura spadła! A jak przetrwał noc?

Babeczko nie wydaje mi się, żeby dla Heli stanowiło to różnicę o której wróciliście, ona i tak nie ma poczucia czasu 😉 a my mamy jeszcze kurteczkę na teraz, kombinezon kupimy jak przyjdą mrozy 😉

uwaga, uwaga - właśnie piję moją pierwszą od prawie roku kawę 😁 co prawda rozpuszczalną aleee co tam 😉 jest i negatywna strona medalu... mleczka już nie mam 😞 po antybiotyku migiem mi laktacja zanikła więc obyście przetrwały jesień i zimę bez przeziębień!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super że Damianek tak śpi, ale jeśli dzieci rosną śpiących to On niedługo będzie nosił rzeczy na 80 😜
Nocka spokojna, przebudzil się szóstej, pospal do ósmej i teraz sobie lezymy w łóżku w salonie. Ale jak rano Go przewinelam to tak się rzucał i chichral że miałam problem z założeniem Mu pampersa 🙃 Więc już jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 ja nadie an dwór wysłaam do taty 🙂 a Adas sopbie leży więc mam chwilke czasu żbey cos napisać choć nie za wiele bo musze dom posprzatać zanim nie ma małego urwisa:P

Superbabo ja też mam problem zkombinezonem wrr kupiłam nim jescze się mały urodził kombinezon na 6 miesiecy i jak go wczoraj w niego ubrałam to amskara wepchnąc dziecko w niego to jeden problem a do tego takie sa waskie te kombinezony ze masakra ja mam kombinezon po mojej córci, siostra kupiła go w takim zwykłym skelpie na miescie był drogi bo około 120 zł ale jest polskiej produkcji i powiem ci że jak ubrałam Adasiowi to byłam zachwycona bo amki się rozpinaja prawie do samych stópek jest szeroki natyle ze gruby swetr pod niego moge załozyc małemu jedynie kolor to jes różowy ale trudno nie bede szukac nic po skepie jak mam w domu taki który jest idelany i rozmiarowo i spelnai moje wymagania

Magdaluke ale fajnie z emasz weselicho udanej zabawy

strzauko masz racje nie am co sie speszyc z mieskznaime w koncu musi sie wam ono podobac bo bedziecie tam mieszkac przze kolejne lata

co do kredytu to one mnie przerażaja ja żadnego nie mam i nie mam zamairu brać ale mam to szzcescie ze mam swój dom wiec na szczescie nie msuze go brac ale wiem ze niektórzy musza wziąśc kredyt zeby spełnić swoej marzenia 🙂 czy np mieszkac "na swoim" ja poprostu boje sie perspektywy spąłcania kredytu przez 20-30 lat ja sie anwet boje wziasć kanap na raty-moja jest w tragicznym stanie kupialm ją 3 lata w agacie meble i odradzam wam ten sklep po 2 latach zaczeła pekac i sie kruszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
strzauko ja tez stravcłam pokarm ajk byłam an 2 dniowym weselu 😞 ubolewam nad tym bo chciałam przez zime karmic zeby mały miał troche witamin od mamy ale cóż tak wyszło, choć przykaldma go escze do piersi żeby choć jecze kilak łyków choć wypił, tym barzdiej z eja mam katar a jesli on pije moje mleko to wypije w nim przeciwciała i nie zarazi się ode mnie-taka mam nazdieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a myslalam, ze tylko ja nie "umiałam" malej w kombinezon ubrac! 😮 tzn to taki welurowy cieplutki pajacyk i nozki to jeszcze oki ale raczki to juz masakra.
na zime mam taki kozuszek/spiworek co sie wklada do nosidelka i zapina sie po szyjke 😉
o takie cos:
http://jjcolecollections.com/original-bundleme-thermaplush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnyloczku - ten od Juniora jest git malina, ale chcialam kupic taki cieplejszy na zime! No i masakra..idiotyczne zapiecia: albo tylko na jesn noge albo tylko do kroku:/ Nawet w wieksze z taki zapieciem koszmar wepchnac, bo probowaliamy w sklepie..swoja droga dobrze, ze Jela byla akurat najedzona i w dobrym humorze:P Zatem poszukam takiego bez nozek zdaje sie...
maiha i strzauko - szkoda tego pokarmu, ale bywa..to sztuczne jest teraz super!

A Helenka dzis w nocy ulala..pol to byla nasakra, bo nie chciala spac i Michal siedzial. Nia od 24 do 4!!! A ja potem przejelam, nakarmilam jak baka i ululalam..i od 5 spala nam do 10 🙂 Chcoiaz rano pospaliamy...a zaraz ubieramy Hele i na spacerna bazarek! A pozniej na 17 w gosci 🙂 Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to i ja się dołączam do tych co maja problemy z kombinezonem. u mnie problem jest tego typu, że mały nie znosi mieć schowanych rączek. Musi mieć je wystawione, a jak wiadomo kombinezony mają takie dłuuuuugie rękawy. Więc zrezygnowałam z kombinezonów na razie i ubieram go "na cebulkę" w kilka warstw dresów polarów itp. Jak widzą ludzi małego na spacerze to myślą że zwariowałam tak lekko go ubierając np w sam dres , tylko nie wieedzą, że pod spodem ma jeszcze milion innych ubranek.
tak Was czytam i zazdroszczę tych facetów choć w sobotę. Mojego znów nie ma, od porodu mieliśmy tylko jedną wolną niedziele w domu.
Już mnie śmieszą teksty rodziny "że zajeliby się małym i mi pomogli ale..."
teściowa"ale mam tyle kapusty do szatkowania i grzybów, muszę zrobić bigos"
babcia "ale mam tyle na działce roboty, przyjdę jak się obrobie"
ciocia"ale w listopadzie mam urlop to ci pomoge"
mąż" ale muszę zjeść wykąpać się...sra ta ta ta"
kuzynka "ale wciąż nie mogę się wybrać do was"
tato" ale muszę opiekować się babcią"
Ja nikogo nie proszę o pomoc, tylko niech nikt już nie dzwoni z kolejną wymówką. Nie muszą.
Wczoraj chcąc się wykąpać wsadziłam małego do pustej wanienki obłozyłam kocem i się wykąpałam. W końcu będę supermenem tzn supermamą 😉
aha mój też chyba ma fazę ząbkowania, masuje mu dziąsełka to widać przunosi mu to ulgę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisiaku - dzielna jestes! Szkoda ze nie masz pomocy, ale jak widac toznie to z rodzina wychodzi:/ Mi moja mama troszke pomaga, bo jak jezdze do niej 2x w tygodniu to zajmuje sie Helenka troszke 🙂

W ogole podziwiam, jak Mamusie siedzicie calymi dniami z bobasami same..ja wariuje jak zostaje sama z Helen! Tylko raczki i brak snu, a ja po 2h padam na pysk:/ No i wlasnie jutro zostaje sama..A teraz jedziemy na imprezke! Dzis mam zero sil..ledwo przytelepalam sie ze spaceru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmala napisał(a):
Dodi Michasi jak tak ropialo oczko to miala zapalenie spojowek. Bylismy u okulisty i dostala antybiotyk w kropelkach a przemywac mielismy sola fizjologiczna albo woda a najlepiej takim preparatem jak np. Blephasol do kupienia bez recepty.


Boże zapalenie spojówek 😞 A skąd to się wzięło??? Coś ja źle zrobiłam? I ten antybiotyk pomógł? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Ja tylko na chwilę, nie poodpisuję Wam bo jeszcze nie nadrobiłam zaległości a nazbierało się już tego chyba ze 30 stron 🤔 bo nie mam kiedy siąść do laptopa a na komórce net mi się zawiesza albo w ogóle nie działa.
Jestem od środy u rodziców więc mama mi trochę pomaga przy małym, a od piątku znów ma straszne kolki w nocy chyba że to coś innego 🥴, dziś od 21-wszej do 1-wszej w nocy nie spał tylko płakał bidulek a w ciągu dnia ostatnio śpi niespokojnie i trzeba ciągle być przy nim bo średnio co pięć minut się budzi i trzeba bujać to wtedy jeszcze trochę pośpi a w dodatku rano wstał z okropnym katarkiem 😞 chyba zaraził się ode mnie więc dziś wieczorem wracamy do domu a jutro jak nie przejdzie to pójdziemy do pediatry i jak zdążymy to też do chirurga.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gajeczko - wspolczuje..biedny Antos 😞 Helenka dIs tez jakis zatkany nosek miala, ale po soli morskiej i wyciagnieciu glutow jej chyba przeszlo! A na kolki to chyba nic nie pomaga jak tak obserwuje:/ ajak pamietam to daje Heli Delicol, ale chyba i bez niego jest podobnie! Na szczescie nie placze juz tak czesto..za to kupy znow rzadko..dzis 3 dzien bez:/ A czemu do chirurga? Z ta przepuklinka?
dodi - nic zle nie zrobilas..mogla sama zatrzec oczko lub wlozyc sobie w niego palucha..i juz stan zapalny od tego mogl sie zrobic! Sprobuj przemywac tym Blephastolem..na mnie dzialal! A jak nie przejdzie do wtorku to do okulisty:*

A my jutro do neurologa..niestety bez tatusia:/ A musze sie pochwalic..wsadzilismy dzis Helenke do chusty o 12 i usnela mi w niej..i spi juz 1,5 godziny!!! A ona rzadko spi mi 30 minut 🙂 Tylko kregoslup mi siada, bo ona jednak swoje wazy 🙂 Rece wolne wiec super..ale plecy i tak obciazone:/ Dzis w nocy Znow kiepsko spala..ech..kiedy to sie troszke zmieni co?
Ladna pogoda, posLabym na spacer ale nie mam sily wozka znosic i wnosic 😞 ai jeszcze tu nie ma gdaie lazic..i samej kicha:/ No nic..sobqcze jak bedzie pozniej..mam nadz.ze jeszcze mi potem pospi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...