Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dodi- ja też się stresuje chrzcinami bo Franek tez nie lubi smoka, jak zacznie płakać to co ja zrobię? Cycka nie wywale!
Ach Ci nasi zapracowani mężczyźni, szkoda mi też ich że omijają ich takie ważne momenty w życiu ich dzieci
Znalazłam sposób na płacz Franka- płaczę to zdejmuje mu spodnie i z gołymi nogami się uspakaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kobitki a bujanie w wózku coisk dziala u WAs? bo my tak kilka rundek w okol Kosciola, maly zasna i wtedu do srodka i trchu bujalam 🙂 A musze Wam pwoiedziec ze moja kolezanka dala jakiegos czopka na spanie swojemu dzecku 😮 A jedna kobitka opowiadala ze jej opiekunka robila dzieciom herbatki z maku. Nirmalnie szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny dopiero co wam przed chwilą napisałam że nie mam jeszcze okresu a tu rach ciach dostałam okres 🤢 i sie zastanaiwma czy moge od razu tampony uzywac czy za szybko 🥴

Bisiu jak ja miałam chrzest to Adaś spał cały czas i 2 innych dzieci które miały razem z nami chrzest tez były spokojne wiec moze nie martw sie na zapas bo franuś bedzie grzeczny na rączkach u mamusi 🙂 ja poprosilam ksiedza zebyz robił chrzest przed nieszporami o 15:30 i sie zgodził wiec nie musielsimy byc na mszy 🙂

dodi próbuj małej dawać smoka co chwilke moze załapie ale jesli jest grzeczna to moze nie dawaj jej tego smoka, moja Nadia nie miała ale chyba nawe dobrze bo nie było problemu zeby ja od nego odzwyczaic a Adasiowi daje tylko wtedy smoka jak ide robic mleko a on juz sie nie mzoe doczekac to na chwilke daje zeby possał

magdad szok herbatka z maku 😮 jej trzeba miec odwage zeby takie cos dziekcu dac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisiu fajny sposób an Franka ale w kościele gaci mu raczej nie ściągniesz 🙂

u nas mało się nosi Adasia jakoś tak od urodzenia staramy sie go nie nosic za duzo zeby potem nie wymuszal tego na nas wiec teraz jak płacze i weźmiemy go na chwile na rece to od razu jest spokojny bo to dla niego coś nowego wiem ze to mzoe dziwne ze go mało nosimy ale przy drugim dziekcu chyba jakos tak mądrzejsza jestem:P chyba poparwiam błedy ktore popełaniałam przy NAdii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale teraz strachu się najadłam! Ja raz dziennie karmie małego sztucznym aby mi na noc wystarczyło w piersiach i zaczęłam podgrzewć wodę a mały już płakał za nim zrobiłam mleko już tak płakał że aż się w końcu z tego zaniósł i nieoddychał matko kochana!!! Instynktownie zaczęłam go klepać i krzyczeć i się w końcu odwiesił a potem zaczął wymiotwać nie wiedziałam już co robić czy te mleko czy go nosić, wszytsko wydawało mi się bez sensu bo jak robiłam mleko to się zanosił jak go nosiłam to nikt mleka przecież nie zrobi.
maiha-ja mam pierwsze i już staram się nie nosić. Synek nie jest za lekki jak na moje ręce, nie dałabym rady go nosić, a jak teraz jeszcze zaczyna się już wyginać to w ogóle już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
amelia z tą lodówką to chodzi o powiew zimnego powietrza zeby dzieckoz etkneło sie z niższa temp i w tedy ten pierwszy szok sparwi ze zacznie oddychac, mozna tez prysnąc zimna wodą wbuzie tzn. zamoczyć koniskzi palców w zimnej wodzie i dotknąc buzi albo tak prysnąc oczywiscie nie do oczu ale najlepiej działa dmuchniecie do puzi bo klapsa raczje nie polecam dawac takiemu maleństwu, przynamniej aj bym nie miała serca dawac klapsa synkowi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

Maiha kolejna z okresem... szybko wrócił, ja liczyłam, ze trochę dłużej go nie będzie... Ale dziś już mi się skończył :/ masakra jakaś :/

To tylko ja nie mam żadnej z Was na facebooku? 😞
Magdad wysłałam Ci zaproszenie 🙂

Dodi nie stresuj się tak chrztem, jak nawet Matylda zacznie płakać to przecież ma prawo, jest maluszkiem 😉

Magdad herbatka z maku!? Wow... 😮

Amelia szybko Ci zleci, przy dzieciaczku tyle roboty, że nim się obejrzysz to już będziecie znów razem 🙂

Bisia ja byłam prywatnie więc miałam jednocześnie badanie i ysg bioderek, a teraz powtórka w listopadzie 🙂

nirmala ja też miałam dość bolesne miesiączki, a przede wszytskim pierwsze dni, ale teraz obie przeszły o dziwo bezboleśnie.

My dziś cały dzień spędzililśmy u mojej przyjaciółki 🙂 także zleciało szybciorem, wróciliśmy o 19, wykąpaliśmy się i teraz Damianek kima a ja oglądam Max Payna 😉 a jutro w nocy mężulek już wraca, jupi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my bylysmy dzis u lekarza, bo wczoraj byla rozpalona..a najgorsze, ze kazdy termometr pokazywal inna temperature i niby ok:/ Ale oilnie ten w ktory zaiwestowalam..laserowy jaki jest w szpitalach jest do dupy! Notorycznie mamy 36,6..i nie wazns ze jak sprawdzam na rteciowym albo elektronicznym toczasem mam 35,8 bo oslabiona, a innym razem 37,2..a tamten dalej swoje! Dxis kupilam taki z miekka koncowka i mierzyl w pupci..trudno! A przy okazji tego mierzenia Hela zrobila kupe..bo znow 5 dni nie robila 😞 A bylam u pediatry z rana..mowi ze ma lekkie plesniawki na jezyku choc ja twgo nie widze..za to zauwzylysmy ciemieniuche 😞 Biedulek..i ciagle puszcza smierdzace baki i wygina sie przy tym:,( Tez tak Wasze maja?! Plusem jest to, ze od razu zaszczepilam ja na rotawirusa..zjadla ze smakiem..hehe 🙂
Bylam tez ze soba u gina, ze cmi brzuch jak na okres..zrobila usg by sprawdzic i na szczescie w macicy pusto i jajniki nie pracuja..uff!

A. Tymi Waszymi okresami to masakra! Wlasnie ginka mowila, ze mozna plamic albo nawet okre dostac jak sie bierze tabletki..ale ze rzadko sie to zdarza! Dotalam recepte na pigulki na A..ponoc maja podobny sklad jak marvelon, ktory bralam..tyle ze jakos mi sie nie chce teraz bykac..a pomine ew.zajscie w ciaze - mam mega nerwa z tym!!! Wiec chyba narazie moze sie tylko "pobawiny" jak znajdziemy czas..hahaha!

Dzielne Babki te co bez mezow..ja sobie nie wyobrazam, bo padam i z nim! Ta lezaca ciaza chyba mnie skatowala jednak:/
Co do chrztow..fajnie Wam - my dopiero na wiosne! A co do uspokojania czy placzu w Kosciele to przeciez to maluszki i maja prawo poplakac! Ale kysle ze wiekszosc Mszy pewnie przespia:P
A co do butli..to moze faktycznie nieco niehunanitarnie, ale moze to co mowi Maiga ma sens z dawaniem tylko butli?!
A co do smoka..to jest tak, ze czasem uspokoi, ale jak jest juz mega zle to Helenka nawet smoczka nie chce i wyje 🙂 Powodzonka w probach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Napisalam wczesniej posta ale mi wcielo i tyle.
Mi gin mowil, ze moga byc rozne plamienia i krwawienia, nie koniecznie jest to "okres" zawsze.
My mielismy fajny weekend, wesele udane, wybawilismy sie i najwazniejsze, ze sie spotkalismy z przyjaciolmi. Dzieci fajnie, maly posiedzial na poczatku a potem sie rozbeczal a ze ja juz raczylam sie piwkiem to powedrowal do pokoju z babcia. Mala sie wynudzila troche i zaczela marudzic i poszla z dziadziem poplywac na basen a potem, jak juz sie rozkrecila zabawa, to Luke ja przyprowadzil i sie wytanczylysmy. Ogolnie rewelka, ja na drugi dzien mega kac, ale co tam, warto bylo. Malemu zostawilam duzo mleka ale i tak dokarmialismy sztucznym, no ale nic sie nie stalo. Mi na szczescie mleko nie zaniklo ani nic, no ale musialam sie "bawic" w sciaganie...a nakarmilam go dopiero na wieczor w niedziele.
A tak w ogole to ja stresy mam i nerwy i nawet nie mam sily odpisywac. Taki fajny weekend odskoczni a teraz znowu dupa blada szary dzien...musimy Lukowi nowa prace znalezc bo sie nabawie depresji i tyle.
Ella podchorowana bidna a daje mi popalic, ze nie wiem. Doslownie po scianach lata i zaliczyla pare porzadnych klapsow i mam wyrzuty sumienia. Normalnie sobie nie radze. I od dwoch dni odechacialo jej sie mowienia do mnie mama, teraz wola Magda...i wcale mnie to nie smieszy.
My w czwartek wizyta ze szczepieniem i pewno sama z maluchami musze jechac...i jak ja mam psychocznie dac rade...nie wiem. Juz mi sie ryczec chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Ja do was na chwilke, zeby sie przywitac, bo dawno mnie tu nie bylo. Kurcze normalnie nie mam kiedy pisac, bo moj maly to rzadko spi w dzien, chyba, ze na spacerze. My jakos sobie radzimy. Maly przez kilka dni byl placzliwy I marudny, ale to przez to ostatnie szczepienie. Jakos jednak dalismy rade 🙂 Usmiech takiego maluszka potrafi wszystko wynagrodzic 🙂
Przesylam buziaki za skonczone 2 miesiace dla Michasi dzisiaj i Frania za wczoraj 😘 Alez ten czas leci, a tak niedawno na brzuszku czekalysmy na nasze maluchy 🙂 Bisia Franio sliczne chlopczyk I ja tez go pierwszy raz widzialam 🙂
Teraz zmykam spac poki moe dzieciatko spi, ale moze jutro znajde czas, zeby z wami popisac troche. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy 🙂
Moje dziecię jak usnelo o 23:15 tak obudził się 45 minut temu 😮 Jak się obudzilam i zobaczyłam że jest widno to spanilowalam i próbowałam sobie przypomnieć czy Go karmilam w nocy czy nie 🥴 🙃
Teraz zjadł i smakuje swoich lapek 😜

Magdaluke fajnie że chociaż na weselu się pobawiliscie i odpoczelas. A rzeczywiście ciężko 😞
Sto latek dla Aleksa 😘 Szybko leci ten czas 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia nareszcie o juz sie martwilam ze nic nie piszesz 🙂 Super ze weselicho udane ale lipa z ta praca.. 😞
Babeczko: juz tez myslalam ze nic nie napiszesz 😞 nio ja mam termometr z canpola do uszka i na czolko i tez zawsze ta sama temp 😞 i sama nie wiem co z nimi jest nie tak i awaryjnie mam zwykly do pupki 🙂
strzauka: kochana nie dostalam tego zaproszenia 🥴
loczku: Miloszek ladnie juz spi.. Moj tak max od 21 do 3 w nocy 🙂
Normalneimoj wraca z pracy i oswiadcze zechory, wiec nici z bawienia malego przez niego 😠 Nio i wczoraj u mne tak jak w reklamie ( czyli nie moge dosiegnac pilota......) Kurcze katar to nie taka choroba 🥴 TAki burdel w domu zrobil, sil na nic nie mial ech.... Musze jakos dzis ogarnac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry,
Maly zajmuje sie karuzela, wiec mam chwile. Swoja droga jak dlugo mozna sie wpatrywac w krecace sie maskotki I cieszyc sie z tego 😁
Magdaluke i Czarnyloczku Alex dziekuje za zyczenia I sle buziaki 😘
Nirmala spoznione zyczenia urodzinowe: WSZYSTKIEGO NALEPSZEGO 😘
Dodi z tym smoczkiem to jest tak, ze fajnie czasem dziala, ale ciezko pozniej oduczyc. Dziwnie takie 3-latki ze smokiem wygladaja 😮 Jesli bedziesz czesto go Matyldzie dawac to moze polubi.
Amelia wspolczuje tej samotnosci 😞
Strzauka ja tez jakis plamien czy okresu dostalam znowu, a bialys my chyba te same tabletki 🤢
Magdad moj tez tak czasem ma, ze pocagnie dwa razy nosem I juz chory na pewno to do dziecka sie nie zbliza 😮 Jesli chodzi o bujanie maluchow w wozku to ja musze troche dluzej polazic na spacerze, zeby maly usnal (1,5h), a pod domem I tak sie budzi 😉
Bisia fajny sposob na uspokajanie Franka masz 😉
Superbabo ja tez mam taki termometr do uszkami i czolka, ale u mnie zawsze pokazujecie 38 stopni w uszku, a ten na czolo to rozne temperature pokazuje 😠
Magdaluke to dobrze, ze chociaz przez chwilke sie zrelaksowalas na weseluchu skorowanie tyle stresow macie teraz.
Loczku alez Miloszek super spi i oby dalej mamie sie dal wysypiac 🙂
Wy tez tak macie, ze z przyzwyczajenia poza domem gadacie do dzieci? Mi sie ostatnio zdarzylo w Tesco, a ludzie na mnie jak na wariatke patrzyli,ze gadam do wozka, a na dodatek po polsku 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja się witam po nieobecności kilkudniowej 😉
my już odpoczywamy na mazurach 😎 pogoda dopiero dzisiaj się zrobiła więc zaraz na spacer ruszamy 🙂 mały ma znowu problemy z oczkiem łzawi i ropieje muszę się wybrać koniecznie do okulisty bo już mi serce pęka z bólu jak tak patrzę na te biedne oczko 🥴 byłam u ginekologa swojego bartoszyckiego i mam "bardzo mocna zapalenie" przepisała mi dwa rodzaje tabletek dopochwowych nic więcej mi zaoferować nie może przy karmieniu piersią dopiero jak odstawie małego zaczniemy kurację 🥴 zawsze coś a na ranie mam "dzikie mięso" ble .. już mi cycki opadają z tego wszystkiego 😠 to przepisała i jakąs maść .. zobaczymy może pomoże 🤢

Filip rękę ssie na cały dom 🙃 ale smoka dalej twardo NIE! 🙃 no trudno .. nawet firmowe się nie sprawdziły nie będę zmuszać ..

Ja tam tabsy anty jeszcze biorę ale tak mnie od nich głowa boli i mi się kręci w głowie, że aż wczoraj prosiłam mamę o wykąpanie małego bo nie miałam siły 🥴 i się bała, ż zaryję głową o wanienkę aż siar dostaję na samą myśl 🥴 chyba pomyślę nad spiralą 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny!
ja tam gadam do malej wszedzie i sie nie przejmuje 😉 no ale fakt za granica patrza jak na "dziką" 😁
chrztem tez sie baaaaaaardzo stresowalam a gladko poszlo wiec i Wam tego zycze 🙂
u nas ok tylko jakos sporo wyjazdow ostatnio mielismy, w sumie niedaleko bo praktycznie w promieniu 100km ale codziennie gdzie indziej i te wyprawy niemal 🙂 to ubieranie szykowanie strasznie meczy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka ja bym tego nie popuscila i zrobiła borute w szpitalu. Masakra jakąś z ta raną 😞

My wróciliśmy z 2,5godzinnego spaceru, pogoda rewelacja 🙂
a na jutro umowilam rehabilitantke do małego by mi pokazała więcej ćwiczeń. bo na początku listopada kontrola u neurolog i nie mam zamiaru jezdzic do tej baby rzeźnik co zrobiła samolot małemu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...