Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam się 🙂 😘 my oczywiście w nocy 3 pobudki nie to co u niektórych 😜 aż zazdroszczę ☺️ ale już się przyzwyczaiłam 😁
Ja też mogłam karmić małego w gabinecie więc git 🙂
Właśnie mi Filip zasnął na bujaku z palcem w buzi 😁 już kolejny raz z rzędu 😁 oczywiście rodzice mają swoją teorię, że dzieci które ssą swoje paluszki są spokojniejsze moja siostra jest żywym przykładem 🤨 ehhh.. niech im będzie bo faktycznie moja siostra to moje przeciwieństwo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko to czekamy na sprawozdanie z prawie tygodnia 🙂
Pampinko ja też to słyszałam tyle że wystrzegam sie tylko kciuka u Małego. A mój właśnie zasnął z krokiem na twarzy 😜
Zapomnalam napisać że wczoraj jak mały miał nerwa to Pani zajrzala mu do pyszczka i z tekstem ooo ząbki mu idą. 😮 Niby ma rozpulchnione dziasla na dole i nie zawsze wychodzą pierwsze jedynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka ja też wstaję 3 razy 😉 Co do kciuka, to wolę, żeby Matylda zaakceptowała smoczek niż palec 🤢 Dziś już teściowa nie przychodzi, poszła do pracy (z 3 tyg. zrobiły się 4 dni...), szkoda, bo muszę przyznać, że dużo mi pomogła, a teraz znowu jestem zdana na siebie, na szczęście za 1.5 tyg. Pawwwwciooo wraca 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kambea- jak wyglądają takie drżenia kończyn w przypadku Twojego synka? Przepraszam że wciąż wypytuje każdą , ale ja dalej czekam na wizytę u neurologa( wizytę miałam mieć w grudniu ale na szczęscie zwolnił się termin w listopadzie ale to i tak długo bo w sumie małemu daje leki tylko dla tego że jeszcze sie z neurologiem nie spotkałam a on moze tylko powiedziec mi jak mam odstawic lek) i każda wiadomość od Was czegoś mnie uczy.
Mój mały jak się budzi to ma takie drżenia rączki i właśnie czytałam że na to się podaje witaminę tą B. Coś Ci neurolog jeszcze powiedział? Jest to dla mnie bardzo ważne, bo choć mój mały miał drgawki to w centrum leczył go zwyczajny lekarz a neurolog był tylko raz i nawet ze mna nie gadał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja tylko na chwilke bo nowu mamy zmartwienie z Adasiem, ajk sie urodził miał wodniaczki an jądrach ale lekarz powiedział ze to si samo wchlonie wiec nie am sie czym martwic ale one sie nie wchlaniaja niby maja zcas do roku ale one sie wrecz powiekszaja, jaderka ma satrsznie naprezone i duze moge porównac jedno jadro am iwlekosc jaja kurzego takiego wiekszego a on ma w obu jadarch te wodniaki 😲 mamy wizyte na 7 listoapa ale lekarak wczoraj ans zczepieniu powiedziała zbys zybciej gdzies sie dostac bo ja to abrzdo niepokoi 😞 wiec w srode dostałam sie an wizyte w szpitalu do poradnia ch same nerwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak generalnie to u mnie tylko w szpitalu sprawdzali jąderka teraz nic 🤨 muszę chyba zapytać czy wszystko w porządku ostatnio jak byłam u pediatry to trafiłam na babę mało ogarniętą (pracowała do 12 a ja przyszłam za 15 to jakoś tak z entuzjazmem nas nie przyjęła rura 😠 ) bo akurat poszłam bez napisu na szczepienie i naszego pediatry nie było 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha do jajka kurzego??! Biedny Adaś 😞
Młody miał na lewym jaderku ale po masażu i podnoszeniu na szczęście się wchłonął.
Wiecie... Bąblowi chyba na prawdę idą ząbki na dole 😞 Ma napuchniete dziaselka z przodu a jak płacze przy Karmieniu i pomasuje to przestaje płakać...
Pampinka u nas jaderka sprawdzają na każdej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Loczrk Damian tez ostatnuo sie drze i niemilosiernie trze raczkami te dziaselka ale ja nie widze zeby byly inne niz normalnie... widac jak sa rozpulchnione? jamalemu smaruje zelem to niemal natychmiast pomaga. a masujesz ta specjalna szczoteczka czy tylko palcem?

Kurcze wspolczuje wam z tymi jaderkami... Damianowi tez tylko w szpitalu sprawdzali.. ale chyba wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarny loczku tak do jajka kurzego w lewym jaderku jest troche mniejszy ale w parywm takie durze jak jajko kurze i cały czas jest to twarde i naprezone piszesz ze robilas masaz jaki to masaz moze tez sporóbuje masowac po od kilku dni podkładam taki rulonik z wacikow pod jaderka bo tak gdzies wyczytałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie na dole Ma takie napuchniete białe dziaselka jakby coś rozpychalo je od środka. Dzisiaj pierwszy raz je masowalam jak złapał mnie za palca i próbował wsadzić do buzki 🙂 moje włosy też ostatnio próbował wsadzić 🙂 Ale dzisiaj kupie ta szczoteczke na palca i maść.
Maiha ja masowalam mu lewą pachwinke z góry na dol i dołu do góry. Bo chłopcy którzy mają wodniaki nie mają zamkniętej drogi do jamy otrzewnowej i ten płyn sobie wedruje. Jeśli Adaś ma więcej płynu to możliwe że masowanie pachwinke pomoże w odetkaniu tego otworu. Ja przed zalozeniem pampersami do tej pory podnoszę jajeczka do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki czaqrnyloczku bede mu amsowac te pachwiny ale jeste przerazona wiem ze go to nie boli ale sam wiodk mnie starsznie amrtwi nie bede wstawiac tu zdjecia jego jaderek bo waiodmo ale znalazłam an necie zdjecie na którym podobnnie to wyglada co u Adasia tylko że Adas a starsznie te jadra napeite no i Adas ma w obu jaderkach te wodnaiki a na zdjeciu jest tylko w jednym a podnosic te jadra jak czarnyloczke mowi to jest ciezko bo one sa sztywne;/ i robie taki rulonkmz nowego mapersa tzn. wycinam srodek pampersa i robie rolun podkaldam go po dte jaderka


http://www.mp.pl/img/articles/artykuly/artykuly_przegladowe/zmiany_1_2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Boshe biedny Adaś 😞 😞 To mój w porównaniu to nie miał nic. Lekarka mówiła że jeśli miejsce nad siusiorkiem będzie twarde-ten wzgorek to wtedy już jest gorzej. Ja bym szukała po znajomych jakiegoś chirurga 😞

Strzauka a jakiego zelu uzywasz? czytałam o bobonecie i camilii ale nie znam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha, wspolczuje, bidaczek...: (Miles tez cos mial, ale ja to nie wiedzialam nawet, tak przy okazji mi wspomniala...no ale wczoraj mowila, ze juz praktycznie ok, wiec sie wchlania...z tym, ze widac nie zawsze...no i wlasnie dlatego kazala sprawdzac, czy sie przepuchlina nie robi, takie twarde wlasnie...oj wycaluj go od cioci....
Moj maly zwykle robi mi dwie pobudki...a dzisiaj przespal 6 godzin, nakarmilam, wstalam z Ella a on jeszcze gfodzine spal, teraz je. To pewno te szczepienie dalo opozniony efekt spania.
Dzis armagedon, wymieniaja okno w lazience, ale musza "zbudowac" nowa rame, wiec kibla nie mamy 🤢 ...i po dachu lataja i wierca a Luke probuje odespac ...echh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie, ja z Ella mialam latwo, zabki szly a ona nic, nie marudzila, nie goraczkowala, bez problemu, a mialam szczoteczke na dzisala i zel , baby orajel, ale praktycznie nie uzywalam. Co lubila, to mrozone gryzaki, na pewno w PL mozna kupic...ale 2miesiecczniaki to pewno za mlode zeby gryzc 🤨.
A cos wlasnie w t gadali, ze te zele to jednak nie sa calkiem bezpieczne, ale nie dosluchalam do konca, i nie wiem czy o specyficznych mowili, czy o wszystkich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
udało mi sie w środe umówić na wizyte w poradni, chciałam prywatnie ale nie am nigdzie hirurga dla dzieci w żadnej anwet sąsiedniej miejscowości więc musze czekac do środy ;/ i zobaczymy co mi lkearz powie ide do poradni w szpitalu wiec mam nadzieje ze zrobią usg na miejscu choc mowili przez tel ze dadza skierowanie an usg ach ;/boje sie wlasnie ze to jest tez przepuklina bo to ma twarde i nad siusiaczkiem i pod i wszedzie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tankuiemy, Hela spi to pisze!
Wczoraj bylysmy znow u dermatologa, bo ma suche placki na nogqch i takie odparzenia na szyjce i pod pachami..balam sie o azs:/ Na szczescie jest to klasyczne lokotokowe zapalenie skory, z ktorego sobie pewnie spokojnie wyrosnie! Uff..poprosilam tez by sprawdzila te plesniawki, bo pediatra we wtorek cos mi gadala ze na jezyku cos ma, ale tamta lekarka wydawala mi sie srednia! Ta dermatolog sprawdzala dluugo i mowi, ze nic takiego nir widzi..wszystko ok! Rece opadaja z lekarzami:/ A po tym rotawirusie to mi nastepnego dnia cos mocno plakala..a mowila pediatra ze nicnie powinno sie dziac:/ Niestety dalej problem z nie robieniem kup 😞

Pampinko - ja bym zrobila burdel w szpitalu za taka rane!!!
Madzia - dobrze ze Miles tak dobrze po szczepieniach! A z oka mi to juz koncowka wiec dacie rade 🙂 A co do wago to ja bym ie nie martwila, bo moze nadrobic przrz kopejny tydzien i bedzie ok!
Strzauko - Twoj maz to pechowy cos:/ Dobrze ze dalas rade...
Dodi - no to kiepsko, ze tesciowa miala tylw pomagac, a slonczylo sie na 4 dniach;(
Kambea - fajnie ze zajrzlas 🙂 Helenka tez miala refluks, ale widze ze jest duzo lepiej..i samo mija 🙂 Pomaga chyba trzymanie troszke w pionie po jedzeniu!
Maiha - to masz troszke nerwow z Adasiem..musisz isc do dorego lekarza!
Nirmala - super ze zakupy udane!!! Tez mi sie marza, ale 200 zl na koncie..haha:P

A co z Agadka i Magdad?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co on to ma od urodzenia jak sie urodził to mial te wodniaczki ale teraz sie powiekszyły zamiast wchłaniac , wodniaki nie bola wiec on nie amrudzi ani nie płacze nawet jak go dotykam czy masuje te pachwiny jak radziła czarnyloczek to on sie smieje a na ostry dyżur nie bardzo co mam jechac bo chirurg dzieciecy jest własnie w środe dopiero bo ja na wizyte wlasnie ide do szpitala do poradni wczoraj widziała to lekarka rodzinna tzn dzieiceca nasza i powiedizal zeby wyprosic blizszy termin wiec udlao sie na srode wiecie co jesli to wodnaiczke to sie wchlonie ale chce zbey sprwadzili czy to nie ejst przepuklina czy cos innego bo z owdniakem nic nie beda robic az do ukonczneia roku 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...