Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Całuski dla Matyldy 🙂 😘 😘 😘

Dodi mój od urodzenia nie przespał ze mną żadnej nocy, jedynie w dzień między karmieniami albo rano jak już było widno.
A Matylda spędza w dzień jakiś czas w łóżeczku? Bo ogólnie dzieciaczek musi lubić swoje łóżeczko i czuć się w nim dobrze i bezpiecznie. Ja pamiętam do tej pory wieczór gdy usypiałam Małego w łóżeczku przez 4h-i to sama 🤨 Po kąpieli dostał cyca a jak się najadł to do łóżeczka, bajeczka i głaskanie, jeśli zaczynał marudzić to Go brałam i znowu przystawiałam i odkładałam, jeśli marudził znowu przystawiałam i tak w kółko-rekord to 11razy 🤪 Byłam już na skraju nerwicy ale nie dałam się i za dwunastym odłożeniem Młody zasnął ze zmęczenia i przejedzenia-wtedy przespał pierwszą nockę w całości 😉
Teraz po kąpieli kojarzy cyca ze snem. 10 minut przed kąpielą Go karmię, by miał humor do kąpieli, kąpiemy się, wycieramy, ubieramy i do cyca. Jeśli zaśnie przy cycu to Go odkładam do łóżeczka-bez odbicia, jeśli się obudzi po kwadransie z uśmiechem to Go męczę, kładę na brzuszku, robimy przewroty i po 10minutach do cyca i wtedy pije na śpiocha i jak puści to wtedy zasypia-też bez odbicia i wtedy śpi do szóstej-siódmej. Ja ogólnie Bąbla odbijam tylko po butli, po piersi rzadko. "do odbicia" noszę Go tylko dla ćwiczeń.

A tak wogóle to wczoraj kupiłam Małemu Jarzynową i marchewkę po czwartym miesiącu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Loczku - i co z ta jarzynowa? Zjadl?!
Agadka - trzymam kciuki za szczepienie!
Strzauko - czyli Damianek dobrze po szczepinieu? 😉 My w koncu jutro nie zaszczepimy przez ten katar..ale chyba pojade na kontrole tego kaszelku mimo wszystko!
Dodi - nie denerwuj sie..moja Helenka nie zasypia sama a ma prawie 3 miesiace! Tez ja nosimy do usniecia..a w swoim lozeczku do lezy juz tylko w dzien jak bawi sie karuzelka 🙂 Przez to ze ciqgle mlaskala, krztusila si i krecila (przez refluks) to kiepsko spala, a ja co chwila musialam do niej wstawac..i wymieklam i spi z nami na podusi koin! No i odtej pory ladnie spi, malo sie budzi, a jak cos sie dzieje to jestem obok i moge wrtknac smoczek czy przytulic 🙂

Jedziemy z Hela do mojej mamy to sie troszke nami zajmie..ja mega gil, Helenka nosek zatkany i kaszelek (bez goraczki na szczescie i smiee sie, wiec chyba zle sie nie czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi ja damiana tez nosze do odbicia po kazdym jedzeniu, ale gdy zasnie to delikatnie odkladam do. lozeczka, jak sie przebudzi i steka to karuzela, smoczrki jest ok 🙂 ale na poczarku tez nie bylo lekko, wyciagalam, siedziwlam z nim ub kladlam kolo nas (nie lulalam zeby nie przyzwyczaic) a jak zasnal to hyc do lozeczka. I w dzien go tam kladlam zeby sie przyzwyczajal, jeczal bo chcial spac z nami, nad ranem go bralam bo plakal a teraz tak sie przyzwyczail ze jak sie obudzi to wcale nie placze tylko gada do karuzeli az sama nie podejde, wtedy banan na ustach 😉 poprobuj, troche cierpliwosci, stopniowo, powoli i sie uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Matylda od początku śpi w swoim łóżeczku, biorę ją do siebie tylko nad ranem, w dzień rzadziej w nim przebywa, przeważnie siedzi ze mną w salonie, ale jak czasem jak zaśnie, to ją przenoszę do łóżeczka i tam trochę pośpi, myślę że lubi łóżeczko, ale nie lubi w nim sama zostawać. Wieczorem usypiam ją na kilka razy - kąpiel, cyc i spanie, odkładam do łóżeczka i ZAWSZE się przebudza nawet kilka razy i marudzi, wtedy ją podnoszę i niestety noszę na rękach aż znowu zaśnie 🥴 Niestety nie mam karuzeli 😞 Codziennie sobie obiecuję, że jej nie wezmę, tylko usiądę przy łóżeczku i spróbuję uspać, ale ona się wtedy totalnie budzi, oczy jak 5zł i kwęka, a że ja zmęczona, to ulegam. Ale spróbuję dzisiaj, ma już 2 miesiące i czas samemu zasypiać - dzięki temu, że trochę pokwękoli może będzie dłużej spała. Wiesz co Loczku Ty masz rację, dziś tak zrobię - cyc i łóżeczko, cyc i łóżeczko, muszę dać radę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

superbabo idź z Helenką do lekarza bo moje dzieciaczki też chore i też tylko katar i okropny kaszel, Nadia dostaje syrop na wirusówke i syrop na kaszel ale Adaś musi dostawać antybiotyk w syropku i syrop na kaszel do tego jescze probiotyk czyli taka osłonka do antybiotyku ale ładnie wszytsko je z takeij pipetki, ale kaszle ma okropny duszacy i słychac coś na płucach wiec trzeba uwazaca same te syropki dla dzieciaczków 100zł 😮

Dodi musisz Matylde nauczyć samodzielnego usypiania bo bedzie ci coraz ciezej jak ona bedzie coraz wieksza, mój Adas zasypia jak Damian od Strzauki zasypia o 20 i śpimy do 8 rano z jedna przerwa na karmienie (czasem o 2 czasem o 6) a jak się budzi na mleko to nie płacze tylko głośno cmoka paluszki 🙂 więc musze czujnie spać 🙂 Ale z NAdia nie chciała zasypiać sama w łóżeczku więc nauczyłam ja że zasypiała w wózku jak zasnęła to ją delikatnie przekładałam do łóżeczka ajak była wieksza to w nim spała (w spacerówce) zajmowało mi to max 15 minut żbey zasneła a wieczorem kładąłm sie z nią na kanapie i zasypiała sama i potem ja do łozeczka przenosiłam

Bisiu ale Ci sie tesciowa trafiła ja bym chyba jej cos powiedziała jakbym ją złapała na tym ze cos podbiera, ja tesciowa mam fajną, a mieszkam z mamą i tu czasem sa zgrzyty bo moja mama uważa że ja wszytsko źle robie 😮 i ciagle chodiz i mówi mi że mam coś robić tak czy naczej ;/ a jak jej cos powiem ze ja chce inaczej to sie zaraz denerwuje...

Agadko powodzenia na szczepieniu ale tera zte skojarzone dzieci lepie przechodza ja nadie szcepiłam darmowymi i cięzko je przechodizła gorączkowała itd a Adasi tymi 5w1 i wiele lepiej je przechodzi na ostatnim szcpieniu nawet nie zaplakała tylko sie troche zdziwił 🙂 a waży 6300 choć boje sie ze za mało 🤢 wczoraj w poczeklani do Chirurga rozmaiwałm z mamą chłopczyka który urodził sie 8 sierpnia wiec mlodszy od Adasia o 2 tygodnie a ważył juz 7 kg 🥴

Czarnylockzu jak smakowała zupka?? ja mam jabłuszka e szfce i dam je małemu jak wyzdrowieje 🙂 a jak Miłosz zajadała sie czy wypluwał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
B. dobrze Ci idzie zrzucanie wagi 🙂 Ja walczę by nie schudnac 🙂
Maiha to wcale nie mało waży. Teraz coraz wolniej przybierają bo bardziej aktywne są. Mój waży 5,5kg 🙂
Strzauka a Damianek ile już ma? Wg mnie wszystko zależy od dzieciaczka. A syropki masakra jakąś 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeju moja Matylda 5.8 kg! Wydaje mi się, że ona jest bardzo duża jak na swój wiek, może ja ją przekarmiam?? Choć położna mówiła, że nie da się dziecka na piersi przekarmić, sama już nie wiem, ale rośnie w zastraszającym tempie, wygląda na miesiąc starszą 🤔

Maiha Matylda śpi sama, tylko zasypia lulana po cycu, a całą noc śpimy osobno, ja nad ranem ją biorę do siebie, bo już nie mam siły wstawać, rano ona się budzi jeszcze częściej! I jeszcze ostatnio zaczęła robić kupy w nocy, co się wcześniej nie zdarzało 😮 Więc muszę ją przewijać, to ją rozbudza i tak w kółko. Loczku też od około 18 małą zabawiam, o 20 kąpiel, i usypiam do około 22! Ale i tak się budzi na cyca 2-3 razy w ciągu nocy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
jutro mam wizytę w centrum zdrowia dziecka w poradni rehabilitacyjno-neurologicznej, nie wiem czy Wam pisała, ale jak mały w drugiej dobie nie oddychał podczas tych drgawek dostał lekkiego niedowładu lewej nózki i rączki ( po prostu słabiej nimi ruszał) jak wychodziliśmy ze szpitala to podobno ten niedowład ustępował. Ale wiece ...stresuje się, co mi powiedzą. Ja nie znam się na prawidłowych ruchach dziecka
czarnyloczku- mi się wydaje, że po ćwiczeniach mały co raz częściej na dłużej trzyma główkę do góry leżąc na brzuszku.
superbabeczko- dobrze, że śmieszka ma dobry humor z tym katarem, ale fajnie, że mama się Wami zajmie, mamuśka to mamuśka 🙂
dodi- buziaki dla Matyldy:* Jak byłam mała to mama mi opowiadała bajki o dobrej czarodziejce Matyldzie która chciaała pomagać dzieciom ale cały czas coś psociła. Sentyment mam teraz do tego imienia.
Mój Franek to wielkolud, szybko rośnie, jak go karmię to nogi mu już zwisają 😉 ma już 64 cm, może go jutro zważą , niech rośnie silny chłop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Maiha, moj Boziu, biedny Adas. No ja tez bym od razu szla na kolejna konsultacje...trzymam kciukasy i sle buziaki dla niunka.
Dorotka, moze to reflux a moze katarek sie przyplatal i tyle...jak Miles sie meczyl to kropelki, lekkie podwyzszenie przy spaniu i nawilzacz powietrza...tyle...no samo przeszlo ale ciezko, bo maluszki to sie z glutkami mecza. I Tobie zdrowka zycze!
Bisia, tesciowa pojechala po calosci, ne ma co... wstyd normalnie. 😞
Madzia, zapomnialam napisac, ze slicznie urzadzilas mieszkanko 🙂. A niestety wszystko kosztuje, my ciagle remonty to wiem. Ale juz zrobili dach i okna sa i mecza elektryke. Dzis mi lazienke okupuja wiec kibel nie nasz... 😞 Tylko, ze moj domek to pieknosci nie nabral mocno, tylko funkcjonalnosci.
Dodi, nie robisz zle, kazde dziecko inne, kiedys Matyldka bedzie sama zasypiac, a poprobowac mozesz, ale wierze Ci, ze zmeczona jestes. Ja sama dwojke klade praktycznie co noc i Ella czesto zasypia na ksnapie i mi z tym niestety wygodniej....a maly tez cyca i lulu a sam w lozeczku srednio. Czasami sie uda a czasami nie, no trudno.Ale noce przesypia sam w lozeczku i rano zwykle jeszcze sobie spi jak ja wstaje z Ella. Potem go slysze jak gada do Myszek Miki na karuzeli a potem powoli wlacza syrene i czas biec na gore po krolewicza 😜. I najlepszego na 2 mce!
Ja mam tesciow, tak jak Dodi, zlotych, tylko tescia do pionu trzeba doprowadzac, bo nerwus i musi po swojemu. Ale nie ma co narzekac, swietni sa. Jutro wieczorem beda pilnowac dzieci- Ella, Miles i dwa inne , ale starsze dzieciaczki, a my jedziemy do kasyna. Luke sie musi odstresowac z tej cholernej pracy. A dzisiaj zabieram dzieci na trick or treat, ale fajnie bedzie! W dwa miejsca idziemy, u babci to policja blokuje droge i przez godzine przebierancy chodza z domu do domu, fajnie, bo w miare bezpiecznie a na koniec straz w remizie ma paczki i hot dogi dla kazdego 🙂. A w ogole to u nas "indianskie lato"...krotki rekawek wczoraj i dzisiaj. Caly dzien na podworku wczoraj,,a za dwa dni mrozy ida....... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aha zapomniałam
superbabeczko- z kosztami na dom to zawsze tak jest. My też liczyliśmy liczyliśmy i się przeliczyliśmy. Dochodzi masa pierdół których nie da się przewidzieć i wychodzi potem suma której się nie spodziewamy. My tak liczyliśmy, że wyszło że nie mamy na podstawowe agd np pralka kuchenka i musieliśmy wziąść kolejny kredyt
strzauka- a co z Twoim kredytem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisiu, na pewno z malutkim ok, ale wiadomo, kontrola musi byc. Daj znac!
Agadka jak szczepienie?
Miles wg mnie wyglada zdrowo, nie jest za maly ani nic, ale zobaczymy ile przytyl w przyszlym tygodniu, troche sie martwie, bo mi zasiala lekarka ziarno niepokoju, ale wesoly jest i je duzo. A kazde dziecko przybiera inaczej, w koncu siatka centylowa ma duza rozpietosc. Moj mlody duzy sie urodzil a teraz jest w 50 %
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny, długo się nie odzywałam ale brakuje mi czasu niestety, Olka poszła do pierwszej klasy więc mam dodatkowy obowiązek bo codziennie trzeba ja zaprowadzić i odebrać a rzadko zdarza się, ze mąż ją odbierze bo zazwyczaj jest w pracy od 7 do 15 a i z Marcelinką często jeżdżę po lekarzach. Malutka rozwija się super ale niestety do końca życia będzie na lekach 😞 12 grudnia mamy wizytę w CZD w Warszawie. Mała jest bardzo grzeczna, zasypia sama w łóżeczku i budzi sie raz lub dwa razy na karmienie i śpi tak do 7:30. Szczepienia wzięliśmy 6w1 i dodatkowo pneumokoki, na razie przechodziła super. Ja już wróciłam do wagi sprzed ciąży ale w planach mam jakieś 5 kg jeszcze zgubić 😉 Fajnie, ze Wasze dzieciaczki zdrowe a Bisiu za Twojego Franusia mocno trzymam kciuki aby wszystko było dobrze i Maiha za Twojego Adasia tez oczywiście . Przesyłam Wam mamuski i Waszym ślicznym pociechom buziaczki!!! Odezwe sie co jakis czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisia my kredyt zalatwiamy jednak na mieszkanko, znalezlismy w rynku pierwotnym. Chcialohy sie dom, ale poki ja nie prafuje to ciezko by bylo... i tak w rodzina ja swoim rata hedzie 1300zl przez te 8 lat z doplata, to na dom chyba by cala wyplata meza poszla...jestem na etapie rozmow z doradca, juz wybralisky najlepszy ale chcemy sprobowac negocjowac cene miesskania z inwestorem..

A z Franiem na pewno super 🙂 64cm to juz spory facecik 😉 w ogole te nasze dzieci tak ssybko rosna!!
Monia wreszcie jestes 😉 my planujemy chrzest 16.12 i pewnie damy z 200zl w kosciele.

Damian dzis wstal o 8:40, zjadl, pobawilismy sie, zasnal i spal do 15:40! a teraz znow zasnal... to chyha ta szczepionka, normalnie w dzien prawie nie spi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...