Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czarna - musze odpalic kompa by obejrzec 🙂 Moja tez gada ostątnio jak najeta!
Amelka - w domu jest fajnie robic..my tez planujemy i tez lelmera wezmiemy i katering 🙂

Jak dziewczyny co mialy dzis wizyty u lekarzy?! Meldowac sie prosze, bo mysle o Was caly dzien!

My z Helenka dzis na obiadku w knajpce..musialam z nia chodzic, bo chciala wszystko ogladac 🙂 A teraz mi spi na reku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny nie mam czasu was poczytać, cały czas z Pawłem coś załatwiamy, bo mamy tylko miesiąc a pełno spraw, chrzciny między innymi - nic nie gotowe! I w domu mały remont, bo kuchnię rozbudowujemy. Wrzuciłam fotki Matyldy do galerii - wasze dzieciaczki przecudne, nie mogę się naoglądać! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
d-brycz no my w tym mamy niestety tylko zupę, drugie, deser i winko, bo to restauracja francuska, to ceny mają ogólnie nie za niskie 😉 Ale uwielbiamy francuskie jedzonko, więc musimy tam zrobić, hehehe, no i mamy pod domem 😉 w sumie dokładnego menu jeszcze nie ustalaliśmy, bo wiem, że można wziąć i takie za 30zł, zobaczymy 🙂

Co do piwka to czytałam, ze można normalnie walnąć piwko i odczekać z 2-3h do karmienia, bo % opadają w mleku tak samo jak we krwi 🙂

Amelia szczerze współczuję, nie wyobrażam sobie teraz pisać pracy, jeździć na zjazdy itp z dzieckiem... Sama myślę o jakiejś podyplomówce żeby tak nie siedzieć ciągle w domu, ale to zawsze mąż w weekendy nie pracuje i jest jeszcze teściowa...

Loczek haha ale się uśmiałam z Juniora, Damian tak samo robi, nauczył się skrzeczeć i uwielbia słuchać swojego głosu jak tak robi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to fajnie ze u Frania dobrze 🙂
i wierze, ze Michasia tez zdrowa 🙂

mojej sie odparzenie zrobilo 😞 ma taka czerwona szyjke bo tluscioch i chyba powietrze nie ma jak dojsc 🤨 smaruje bepanthenem i troszke lepiej
a waszym robia sie takie brudki w faldkach tzn mojej w tych faldkach po paszkami i kolanami a i za uszkami zbiera sie taki nalot bialawo-zolty taki cos w sumie pot i luszczaca sie skorka. siostra mowi, ze to normalne tylko trzeba pilnowac bo wlasnie tez sie moze odparzenie zrobic 😞 no kapie ja praktycznie codziennie chyba ze pozno wrocimy to juz ona pada i nie ma jak wykapac a i w dzien jak zauwaze to przecieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha 7-ego! Czekam na jakies info od Nimalko..ale nie mam do niej telefonu 😞

D-brycz - mojej robi sie to samo! Mi dermatolo powiedziala, ze ta bywa wlasnie przy lojotokowym zapaleniu skorki..my przemywamy to ze 2x lub wiecej woda przegotowana! A smarujemy jak pamietamy takim specjalnym na osuszanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka- nie ma czego współczuć. Ja bardzo lubię studiować i to jeźdzenie co dwa tygodnie z małym to spore zamieszanie ale poza tym to mnie odstresowuje. I chyba pójdę dalej, jak skończe te, jesli mi finanse pozwolą. A poza tym nieskromnie powiem, że jestem nawet troche dumna z siebie że daje rade 🙂
Nirmalka- super że Michasia zdrowa!!!:***** bardzo się cieszę, uffff
d-brycz- mojemu też się zdarzają odparzenia ale delikatne i pomaga sudocrem.

Julas znów daje do wiwatu. I tak będzie do wieczora najprawdopodobniej, więc kawę wypiłam w pośpiechu a tego posta już piszę z 15 minut bo ciągle trzeba do niego rozmawiać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
D-brycz - tylko mi dermatolog wlasnie mowila, by nie natluszczac:/ Ale probuj..moze u Was pomoze 🙂 Hela ma gorsej jak jej za cieplo!
Amelka - ja Ci sie nie dziwie, bo tez lubilam studiowac i zrobilam swojego czasu podyplomowe..bylo super! Teraz to czasu ani finansow nie mam juz:/ Ale za Ciebie kciuki trzymam!

A moja Hela byla elektronem od 23 do 3!!! Maz wymiekl z lulaniem o 2 i dal ja kolo mnie do lozka. Bylam w szoku, bo mlocila tak raczkami i nozkami i z oczami jak 5 zl jeszcze przez godzine..nie plakala wiec luz..ale taki labrador z mega energia! Nie pomagaly ani kolysanki ani siszarka..nic! W koncu wlaczylam sobie na tel film i tylko lezalam obok...i nagle sie uspokoila i poszla spac:P Ale niesety 2h po tym obudzila sie na zarcie:/ Srednio wyspana jestem..a dzis musze sie wyspac, bo mam jutro badanie eeg i musze byc wypoczeta...a i tak mam nerwa:/ A teraz jedziemy do moich rodzicow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spalysmy prawie do 11 🙃
dzis juz ma troszeczke 🙂 posmarowalam jeszcze i pewnie do wieczora sladu nie bedzie 🙂
a swoja droga paradoks bo na pupci odparzen nie ma to krem na szyjke sie przydal 😁

Maiha troche tobie pozazdroscilam i bede sie odchudzac 😆 no ale z moim samozaparciem to krucho i pewnie szybciej skoncze niz zaczne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dziś cały dzień ryczę z odstępami jak gadam do Franka. To chyba stres wczorajszy mi odchodzi co?
Dziekuje za troskę superbebczko :*
Co do wizyty- lekarz fachowy, konkretny i miły. W końcu ktoś coś konkretniejszego powiediał. Jak się urodził po tych drgawkach miał robione eeg i na podstawie tego badania lekarz stwierdził, że mały miał te drgawki dla tego, że się przyduszał w brzuchu bo miał za ciasno albo na oddziale się przydusił ( np mógł mu spaść cukier). trzeba go rehabilitowac bo ma te napięcie mięśniowe, ale to już wspominałam wcześniej. Zalecone ma eeg głowki w grudniu, tylko jest problem. Jak mam go uspać by spał przynajmniej 20 min bez ruchu? Lekarz mówil, że będzie problem u takich dzieci ( w tym wieku) mam go przemęczyć 6 godzin , potem babka założy t metalowe części na główkę i mam go nakarmić i ma spać- wg mnie niewykonalne.Znam Franka i on się budzi co 10 min w dzień, a co jeszcze gdy bedzie miał coś założone na główkę.
W ogóle dzis jestem jakas załamana, nie mam sił na to wszystko. Niby jest dobrze, ale wciaż jeżdzimy po lekarzach, stres i wyczekiwanie czy cos złego nie usłyszę. Wiecie lekarze brną do normy, jak cos zauważą, że jest poniżej albo powyżej to niepokoją.
Leki ma mieć do 6 miesiąca profilaktycznie
Maiha- jak bedziesz u pediatry to powiec o tym podnoszeniu główki, mały może ma podwyższone napięcie w ramionach wtedy np trzeba zmienić sposób noszenia i bedzie ok.
dbrycz- mój też na szyjce ma to samo i tym samym smaruje i przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmalka super, wiedziałam, że wszystko ok 😁

Amelia masz prawo być dumna, że dajesz radę 😉 W sumie też lubiłam studia, stąd pomysł na podyplomówkę, ale w mojej okolicy ciężko mi znaleźć coś w moim zawodzie... A 100km dalej przegapiłam nabór 😞

Babeczko aby dziś w nocy Helenka dała Ci pospać 😉

d-brycz Damianek pulchny, ale odpażeń nie ma na szczęście nigdzie!

co do odchudzania, to u mnie nadal 7kg na plusie i waga stoi, mimo, że zaczęłam mało jeść, w sumie ciągle głodna jestem, nie jem po 20:00 a i tak nie chudnę 😞

Bisia Ty to się masz z tymi lekarzami itp biedaku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisia- dobrze, że już po wizycie ... ;* i całe szczęście że największe nerwy już za Tobą.. my się denenerwujemy w czwartek..- usg brzuszka mamy..
pampinka- ja jem wszystko już powoli; oczywiście poza rzeczami typu fasole, kapusty, groch, pikantne potrawy, fastfoody, cytrusy, ogórki..

A co do odchudzania; mnie tak dobrze szło.. w sumie wróciłam do wagi sprzed ciąży; został mi 1 kg..ale nagle dostałam strasznego apetytu...;/ nie wiem co jest grane.. mam chęć się najadać; do tej pory jedzenie mogło dla mnie nie istnieć.

Babeczko- jak sobie radzisz z helenki katarkiem? kurde; ja już nie wiem co począć;/ aż Julek chrypkę złapał;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelia ja też Cie podziwiam ale skoro to lubisz to mas zbyc z czego dumna 🙂 i sobie radzisz z małym więc to kolejna rzecz za która nalezy ci się uznanie 🙂

Nirmala dobrze że u Michasi wszystko dobrze ale wszyscy byli pewni ze bedzie dobrze 🙂

Suberbabo no to wam Hela zrobiła impreze w nocy niezazdroszcze

D-brycz ja juz na diecie od 1,5 miesiąca i łącznie schudłam juz ponad 8 kg i jestem szczesliwa ze udało sie zejsc z wagi ale teraz idzie coraz trudniej ale do celu jeszcze ajkies 5 kg 🙂 a co jem hmm wszystko ale ilosci minimalnej jedynie snaidanie jem wieksze a tak to tylko cos podjadam nawet zdarza sie jakis batonik ciasteczko czy czykolada 🙂 a mimo to waga spada wiec chyba nie jest źle 🙂 wiec moja dieta polega na ograniczeniu jedzenia bo ajkies konkretne diety nie sa dla mnie szybko sie poddaje

Bisia dobrze ze u Franka tez dobrze teraz wytrwałości w rechabilitacji a co do Adasia to zapytam dzieki z apodpowiedź 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czytam o tym wzmożonym napięciu mięsi i objawy które powinny niepokoic nie występują u Adasia wiec mysle ze u niego to poproetu chęć sedzenia mimon ze nie jego czas na to

Co powinno zwrócić twoją uwagę

ożone napięcie mięśniowe można podejrzewać, jeżeli dziecko:

• bardzo mocno zaciska piąstki i nie otwiera ich nawet wtedy, gdy jest ciepło, podczas zabawy czy kąpieli;

• ma stale bardziej napiętą lewą lub prawą stronę ciała (np. jedną piąstkę trzyma wciąż zaciśniętą);

• leżąc na plecach czy na boku, odgina główkę do tyłu. Ułożone na brzuszku odchyla ją tak mocno, że przewraca się na bok;

• leżąc na plecach, dziecko odgina się w bok, tak że jego ciało tworzy łuk przypominający literę C;

• ma stale skrzyżowane nóżki;

• kiedy osiągnie wiek, w którym niemowlęta próbują stać (ok. 9. miesiąca), skrzyżowane nóżki uniemożliwiają utrzymanie równowagi.

t słabe napięcie mięśniowe możemy podejrzewać, jeżeli dziecko:

• podnoszone za rączki w wieku 3., 4. miesięcy nie ciągnie za sobą główki, która zostaje z tyłu lub opada na boki (jeżeli jednak dźwiga ją, leżąc na brzuszku, to pewnie wszystko jest w porządku);

• mając pół roku, nie siedzi ani nie próbuje usiąść, a posadzone przewraca się na bok;

• w wieku 9. miesięcy jest zbyt wiotkie, by stać, nawet wtedy, gdy się je trzyma za rączkę (ale nie trzeba się martwić, jeśli zdarzy się to maluchowi tuż po obudzeniu, bo wtedy napięcie mięśniowe zawsze jest nieco obniżone).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...