Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
a to Adaś siłacz, chce przeskoczyć swój wiek rozwojowy, a to bystrzak 🙂
amelia- jeśli chodzi o te napięcia to bardzo ważne jest codzienna pielegnacja małego, sposób jaki się karmi, przewija, podnosi, nosi. Ja jak będę po tym turnusie rehabilitacyjnym to bedę madrzejsza bo teraz wiem dużo z teorii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czesc mamusie.
Maiha, fajne info, dzieki. Ja tez sie zaczelam zastanawiac czy ok z Milesem jak przeczytalam wskazowke Bisi, ale chyba ok. Wczoraj go wymeczylam na kocu i poduszce, kazalam mu lezec na brzusiu hihi i ogolnie duzo cwiczyl. No i za raczki ciagnie ladnie sie podnosi razem z glowka, az sama jestem mile zaskoczona.A na brzuszku strasznei wyje...i ta glowe troche podnosi, ale mam wrazenie, ze jest za bardzo zdenerwowany i rozzalony i ma gdzies cale trzymanie glowki 😜. No i tez "siada". I to tak sie podciaga jak podparty podusia, ze sie potrafi przewrocic, smieszek.
No dziewczyny, maly nie robil juz tydzien kupki...wiem, co sobie myslicie, ze jak ja moge go tak trzymac...ale dzwonilam do lekarki i mi kaze czekac
Bo on nie marudzi i ma miekki brzusio i ladnie je....dajcie spokoj, stres normalnie. Puszcza przesmierdzace baki i tyle. No i dalam mu 1 ml soku z suszonych sliwek i ...nic. Kazala obserowac i dzwonic jesli sie pogorszy. Ja juz sama nie wiem co robic...buuu 🥴
Dorotka, to Hela miala nocne rozmyslania 😎
Amelia, fajnie, ze sobie radzisz, nie ma to jak sie dowartosciowac, a co! Masz powody do dumy!
Bisia, no najwazniejsze, ze Franio zdrowy, bedziesz zawsze pamietac przez co przeszliscie, ale koncowy efekt najwaniejszy- zdrowiutki synus!!!!
Nirmala, kamien mi z serca spadl a juz nawet nei moge sobie wyobrazic jak mocno musieliscie odsapnac! Ucalowania dla Michasi!!!!
D-brycz, dasz rade z dieta, jesli tylko chcesz, al latwiej mowic, wiadomo. Mi zostal taki 1 kg co sie buja, pojawia sie i znika, hehe. Ale brzuch mam duzy i galaretowaty i mam kompleksy 😞. Luke mowi, ze tylko ja go widze, ale w lustrze tez sie pojawia 😉.
Ja jem wszystko, z wyjatkiem brokul i kalafiora i i fasoli...ale i to pewno niebawem. Dzis zrobilam guacamoli ze swiezym czosnkiem i ok. No i staram sie jesc mniej czekolady, ale roznie bywa, bo nakupilismy cukierkow i czekoladek bo wyprzedaze po halloween... 😠
A dzisiaj Ameryka glosuje, Luke dumnie z naklejka chodzil, hehe. Ja jeszcze nie moge glosowac i sie wkurzam, musze sie zabrac za moje obywatelstwo, bo nastepnych wyborow juz nie popuszcze.
A gdzie Gaja, Magdad, Agadka, 4nula, Monia...?A co z nowa mama? Zapomnialam o kims?
Czranyloczek to zwykle bywa, dzis chyba spokojniej...Buzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmm my chyba tez nie wygralismy, nawet jakos mi sie nie chce sprawdzac o 5 rano 🤢
Madzia a moze wody troszke podaj? albo jakos herbatke na brzuszek
moze to smieszne ale moja robi codziennie rano tak 9-10 jak lezy pod karuzela 🙂 smiesznie tak no ale tak jest ciekawe czy jak na nocnik bedzie probowala to tez tylko pod karuzela 🙃

milego dnia!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia jestem 🙂 😘 tylko cosik dola mam i dlatego nie pisze 😞 ale czytam Was!! A co do kupki to jak widzialam ze sie Piotrus meczy to dalam troskzu herbatki rumiankowej i poszloooooo. Nio ale on dalej kolo 4-6 kupek dziennie sadzi i czasem sie martwie czy to nei za duzo 😮 Tak zle i tak niedobrze 🤢
Nirmala: taksie ciesze ze Michasia zdrowa 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Bisia: Normalnie kamien z serca ze u Was tez ok 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez brak wygranej. Kazdy mial po 2 kupony a nawiecej trafien Michasia - po jednym na kuponie, ja jak zwykle szczesciara - 0 :P
D-brycz co za regularnosc u Izy 😉
Bisia super ze u Franusia nie ma nic powaznego. Bardzo sie ciesze 😁 Dzisiaj wizyte ma Adas tak? U nas tak jak juz pisalam Misiula zdrowa ale jakby jej sie pojawily jakies przewlekle problemy z pluckami, oskrzelami albo z brzuszkiem to powtorka badan bo moga niestety w przyszlosci pojawic sie jakies schorzenia ukladu oddechowsgo lub pokarmowwgo a moze byc zupelnie zdrowa i tego sie trzymamy. No ale kolejnych dzieci nie bedzie - za duze ryzyko...
Maiha Michasia jak jest w lezaczku albo u mnie na rekach to tez siada. Pleckow jeszcze nie wyprostuje ale coraz bardziej je dzwiga a z glowka to juz nie ma problemu zeby sobie potrzymac bez podparcia 😉 Mnie tez to przeraza bo przeciez jeszcze 3 miesiecy nie skonczyla to wydaje mi sie ze za wczesnie : blink: A Twoj Adas to juz w ogole silny jak z lezenia plasko sie podnosi 😮
Widzialam temat chrzcin. My placilismy 75zl/os i mielismy zupe, drugie danie (po 3 rodzaje mies i dodatkow), 2 rodzaje ciasta, 2zimne przekaski z 2 salatkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I koncze tutaj bo cos tam wczesniej popsulam :p No to w menu byla jeszcze ciepla zakaska i zupa na kolacje. My wstawialismy tort, soki i owoce. W domu sama bym sie nie odwazyla robic, za duzo przygotowan a nie wiem czy wyszloby taniej.
No i zapomnialam co jeszcze mialam odpisac. Moze pozniej mi sie przypomni.
Mojego klocuszka nie umiala pielegniarka zwazyc bo ona straazna ciapa a Misiula tak sie wiercila ze spaslaby jej z tej wagi, dobrze ze stalam obok i ja zlapalam bo tamta 0 reakcji, mimoza :/ I wazy okolo 5930. A jak ja mierzyla! Przykladala miare kilka razy i w koncu stwierdzila 83! Po czym "A nieeee.... 63 cm... " Usmialismy sie z niej rowno :p a czy dobre te ppomiary to pewna nie jesfem 😉 Michasia wczoraj pierwszy raz miala taki konkretny zaciesz z piszczeniem az jak jej robilam gilu gilu 😁 Jakie to slodkie jest 🙂 Sie rozpisalam a dziecko mi na reku usnelo :p Milego dnia mamusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bardzo sie ciesze, ze z bobasami w porzadku 🙂 Dzis Adas do lekarza - trzymamy kciukile!
My wlasnie na rehabilitacje jedziemy...denerwuje mnie to, ze Hela nie pdnosi glowy jak ja ciagniesz za raczki, na brzuchu nie lubi i tylko czasem na sile podniesie troche..najlaniej podnosi tak jak mowil mi Loczek - jak ja kladziemy na nasym brzchu i pod katem lesy na brzuszku..wtedy podniesie i potrzyma 🙂 Ta rehabilitantka mowi, ze to wczesniek i wolno jej..ale wolalabym seby nie byla takim leniem 🙂 Podjade dzis z nia tez do pediatry, bo cholera nadal furczy jej w nosie i pokasluje..mam wrazenie ze bardziej..a w pt mialo byc szczepienie cholera jasna;/
Mialam byc dzis wyspana do badania, ale chyba nie bardzo sie dalo..ziew...
O chrzcinach narazie nie mysle, bo to dopiero na Swieta Wielkanocne..ale wolalabym katering w domu - taniej i sympatycznie! Tylko nie wiem cy my sie stolu dorobimy do tego czasu 😞 Bardziej mysle teraz o tym, co z Hela jak wroce do roboty:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jadlyscie kiedys salatke z pomaranczy, pora, oliwek zielonych, natki pietruszki, oliwy i pieprz sol? w diecie takie cos mam 🙃 na poczatku jak to por z pomarancza ale w smaku oki 🙂 swoja droga ciekawe czy Izki nie wysypie bo przecie cytrusy moga uczulac... no nic zobaczymy powinno byc dobrze bo pilam juz soki pomaranczowe i nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko Damian też nie za bardzo chce podnosić głowę jak go ciągnę za rączki, tzn trochę dźwiga i lubi to bo się zawsze śmieje i gdy go odkładam to tardo trzyma, ale podczas podciągania nie bardzo 😉 i też najlepiej to podnosi leżąc na kimś! Ale fakt, że na brzuszku to już zaczął strasznie długo i stabilnie trzymać, tyle, że on trochę starszy, poczekaj tydzień czy dwa i zobaczysz jak Hela będzie ładnie podnosiła 😉

A Damian też trochę katarzy, ale jak słyszę, że mocno smarka to psikam Nasivinem i tyle, nie idę do lekarza, bo nie jest źle a u lekarzy wiecznie pełno chorych osób i łatwo maluchowi coś podłapać 😉

Magdaluke próbowałaś dać Milesowi herbatkę koperkową? Damian zawsze po niej robi kupę 🙂 A z brzuchem mam to samo... Zwis nie chce zniknąć :/

Pampinka ja też nie wygrałam, szlag 😞

d-brycz w życiu nie jadlam takiej sałatki, dość specyficzne połączenie :P

Damian zasnął na boczku, wcześniej trochę pomarudził to mu dziąsełka posmarowałam i spokojny się zrobił 🙂 A ja oczywiście zamiast iść się ogarnąć póki śpi to piszę do Was :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie!
Nirmala i Bisia bardzo się cieszę że Wasze dzieciaczki zdrowe!!!!!! 😘
Amelia świetnie sobie radzisz i masz być z czego dumna!!!
Magdaluke zazdroszczę tych wspólnych wypadów z mężem.
Maiha powodzenia dziś na wizycie, trzymam kciuki za Adasia!!! 😘 A sukienusi dla Nadii śliczne - zdolna jesteś.
Mój Antoś główkę już sztywno trzyma i na brzuszku nawet podnosi ale jak leży na brzuszku to odwraca ją tylko w prawo a w lewo nie chce ale na pleckach daje główkę w obie strony i już nie wiem czy jest oki czy jednak coś nie tak że na brzuszku nie chce mi dawać główki w lewo.
A tak to u nas jakoś leci, pępuszek plastrujemy, katarek już praktycznie przeszedł tylko czsem jeszcze Antos chrapi ale to mu się zdarzało już przed tym jak złapał katar, a i odkryłam że prawdopodobnie kolki małego są od nabiału więc odstawiłam mleko sery białe i jogurty i jest lepiej, choć jeszcze zdarza się że brzuszek go boli i wtedy pręży się i płacze ale i tak jest to nieporównywalne z tym co było wcześniej. A co do nocnego spania mogę sobie piątkę przybić z Dodi gdyż skarbek budzi się tak co 2-3h na cyca ale już się przyzwyczaiłam i odziwo nawet się wysypiam a w dzień raczej nie śpię bo nie ma kiedy jak ja sama z nim siedzę. Pogoda do d... więc nawet nie ma jak wyjść na spacer i kolejny dzień spędzimy w domu . Teraz Antoś śpi więc zabieram się za porządki w łazience zobaczymy ile dam radę ogarnąć nim znów się obudzi a pewnie niebawem to nastąpi ponieważ jego drzemki raczej nie są długie.
Pozdrawiam gorąco i mam nadzieję że teraz uda mi się częściej do Was zaglądać i pisać z Wami, ale nawet jak tu nie zaglądam to myślę o Was i Waszych pociechach 🙂!
Buźki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszce raz ja 🙂, bo przypomniało mi się że jakiś czas temu (chyba w ubiegłym tygodniu) wysłałam niektórym z Was (te które odnalazłam) zaproszenia na fb ale żadna nie zaakceptowała bo pewnie nie wiecie że to ja i wziełyście mnie za jakiegoś natręta więc podpowiadam 🙂 że Marta K... z Siemianowic to Wasza forumowa Gaja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gaja Babel miał identycznie. na pleckach glowka w obie strony a na brzuszku tylko w prawo. Powód- wzmożone napięcie prawej strony. Ale już ładnie obraca w obie po dwóch tyg cwiczen.
To ją się przyznam że odrzucilam zaproszenie ☺️ Bo zdjęcia nie było a nie znałam nikogo z tej miejscowości. A teraz Cię nie mogę znaleźć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny ja tylko napize co u nas a reszte danrobie wieczorem, wlasnie wróciliśmy od chirurga no i niestety operacja jest konieczna dostałam skierowanie i mam teraz isc do szpitaal i zapisac Adasia w styczniu na operację, na usg wyszło ż emały ma po prawej stronie przepukline pachwinową i dlatego ten wodniak tak rośnie i niestety tylko operacja tu pomoze a po lewej stronie naarzie przepukliny nie widać więc jest szansa że wodniak tam się wchłonie narazie bedziemy kontrolowac lewy wodniak a jesli do przyszłego roku w lipcu sie nie wchlonie no to nastepna operacja -modlę sie żeby choć ten jeden sie wchłonął, przy okazji lekarz był pod wrazeniem bo moj syn ma imponujacyhc rozmiaró jądra 😁 powiedział ze jego jądtra maja dzieci o wiele starsze od Adasia, heh przynajmniej nie bedzie moj syn miał kompleksów z powodu "małego interesu ":P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko ja od razu z katarkiem poszłam do pediatry bo z takimi maluchami lepiej nie czekać więc jak nie przechodzi to idź do lekarza da jakieś leki i szybciej przejdzie. Ja dawałam według wskazań pediatry dwa razy dziennie krople Cebion i Sansovit Calcium oraz po czyszczeniou noska wpryskiwałam Euphprbium a jak byłam po 4 dniach stosowania leków i było lepiej to powiedziała żeby jeszcze przez tydzień stosować tak jak wcześniej te leki a potem w mniejszych dawkach profilaktycznie dawać, więc podaję mu je rano, ale do noska już raczej tego Euphorbium nie psikam. Te leki można kupić bez recepty.

Magdaluke jak tam pojawiła się kupka u Mailsa? Jeśli mogę coś poradzić od siebie to może spróbuj dawać mu rano naczczo wodę przegotowaną ja od jakiegoś czasu tak robię (nie zaawsze uda się dać naczczo bo czesem jak się obudzi rano i włączy swoją syrenę 🙂 to od razu muszę dawać cyca i nie ma czasu na przygotowanie wody a wtedy daję mu ją później jak zgłodnieje) i jest lepiej z kupkami a oprócz tego daję mu do picia herbatkę rumiankową albo z kopru włoskiego i jest lepiej więc może warto spróbować.

Dziewczyny wiem że lepiej by było mnie rozpoznać gdybym dodała zdjęcie ale po awarii komputera muszę się ogarnąć ze zdjęciami i wtedy pododaję, część mam na innych nośnikach ale to w większości takie starsze zdjęcia bo tych bardziej aktualnych nie pozgrywałam i jak się nie uda odzyskać ich z dysku to będzie lipa 😞. Na szczęście z chrzcin zdjęcia ma jeszcze chrzestna Antosia i mój brat więc zgram od nich i chociaż te zdjęcia będę miała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane,
Poczytałam Was troszke.. czuję się taka nieogranięta, że nie wiem 😞 w ogóle jakiegoś doła złapałam.. pogoda? listopad? handra? bleee 😞 Madzia, Ty też z tego powodu? i z tego wszystkiego nic mi się nie chce. Tylko spać. 😞 echh
Byłam dziś z Julkiem u lekarza bo mu bulgocze w nosie już kilka dni i chrypkę ma ;/ Pedriatra powiedziała ze nic mu nie jest... tzn osłuchowo okey i gardełko też. Stresuje się przed jutrem. Julek ma usg tych nerek .. 😞
Aj, dobija mnie wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc kochane
Gaju: super ze u Antosia wszystko oki i juz z brzuszkiem lepiej 🙂
babeczko i amelia: moj caly czas ma coisk z noskiem 😞 codziennie nakrapiam sola morska) i wciaz bez zmian a jak latalam z tym do lekarza to zawsze ze wszystko ok i ze to ta wiotka krtan. Nio a on chrapie 🥴
amelko kochana badz dumna!!!! Bo masz z czego!!! ja podziwiam!!! nioa deprecha to tak i listopad kurcze wszytskie problemy tak rosna wtedy 😞 Nio cierpie cos ostanio na chroniczny brak kasy 😞 nio bo zamowilismy zabudowe do przedpokoju i meble do salonu 😞 nio i jeszcze sie z moim poklocilam 😞 nio o kase bo wydaje na glupoty 😞 np po cholerke na stacja pogody jak mamy termometr pokojowy 😞 nio i na dodatek nie wiem czy tez tak macie ale normalnei po ciazy stopy mi sie wydlyzyly 😞 i moje butki male sa i chodze jak kaleka. Nio idzis mama zostala z Piotrusiem a ja mialam jechac na zakupy i co? Auto mi sie zepsuło 🤔 Jutro mechanik. Jak wrocilam to juz sobie musialam poryczec.Wiem ze zawsze moze byc gorzej ale jaks wszytsko mnie ostatnio przerasta 😞
maiha: mialam cicha nadzieje ze ominie Adasia ta operacja.. Nio ale jak tylko to moze mu pomoc to jak najszybciej zalatwiaj i juz bedzie dobrze. Nio a co do interesu to Piotrek przybija pitke Adasiowi heheh Kazdy nam na to zwraca uwage i normalnie teraz jak mamy gosci to pilnuje zeby nikogo nie bylo przy przewijaniu hehe bo sie kazdy gapi 🤢
d-brycz; salatka smakowita ale u nas nie przejdzie nic cytrusowego ehhh
madzia: jak tam remont? juz dalej niz blizej?nio i kiedy zdjatko pokoju do zabaw??
strzauka: nio my mielism n achrzcinach 31 osob i zaplacilismy 2000 + alkohol. Nio w tym byl: obiadek (mieska po kilka sztuk do wyboru) zimna plyta placki tort napoje i jeszcze kolacja do wyboru(3 rozne dania) Nio ale wybralismy lokal w ktorym jest taka zasada ze placisz za to co wyszlo z kuchni wiec jak np ktos nie jadl kolacji to nie licza 🙂 wiec cenowo wyszlo super 🙂
Dziewczyny ostatnio Piotrus obrazil sie na wozek 😮 i nasze spacery wygladaly tak ze Piotrek na raczki a do wozka moglam wlozyc co najwyzej zakupy 😮. Ludzie sie na mnie gapili, ale szlam dumnie heheh nio i musialam zakupic nosidelko ehhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZiewczyny temat chrzcin?? ja juz mam na szczescie za soba nas całe chciny wyszły około 3000zł księdzowi dałam (tu was pewnie zaskocze niska kwota bo jak czytam że planujecie dac po 200 zł to ja sporo mniej dałam) my daliśmy 50 zł planowałam dac 100zł ale w końcu Adas miał chrzciny razem z kilkoma innymi maluszkami wiec dałam 50zł ale tak popytałam znajomych i tyle mniej wiecej sie daje u nas:P co do restauracji to mielismy 32 gości i za osobę pąłciliśmy około 73zł/os dodeto osobno alkochol wino i cukierki i mieliśmy tak: na poczatek kawa/herbata 3 rodzaje ciast (3 kawałki na osobę) potem zimna płyta czyli wedliny, sery, 3 rodzaje sałatake jakieś pieczarki faszerowane roladki zes zpiankeimi takei tam przekąski i na końcu gorąca kolacha czyli frytki mięsokilka rodzajów do wyboru (2,5 miesa na osobę) 2 sałatki i myśle ze było warto bo ejdzenie pyszne a do domu dostalismy jeszce sporo spowrotem 🙂 choć jak tak was czytam to rózne obyczaje bo niektóre z was zaczynaja od obiadu i poxniej deser a u nas zawsze czy urodziny czy jakakolwiek inna impreza to jest ciasto-"zimna płyta i na końcu goraca koalcja i oczywiście zaczynamy o 17 a kończymy o 23:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magadad super miałaś bo zapłaciłas za restauracje taniej niz ja a miałas jeszce obiad 🙂 wiec szkodas ze mieszkasz tak dalkeo bo bym pewnei wzieła namiary na restauracje 🙂

o do interesu no to przynajmniej chłopaki nie beda sie wstydzic 🙂 lekarz dzis na usg 3 razy mierzył te jadra bo nie mógł uwierzyc hehezapytałam go czy to źle a ona się rozesmiałm i powiedział raczej powód do dumy:P

a co do Adasi tez miałam nadzieje ze Adasia ominie peracja teraz bede sie modlic zeby tylko operacja przeszła bez powikłan i zbey obyło sie bez tej drugiej operacji drugiego jąderka

a co do wózka heh mały chyba bardziej wykorzystuje to ze go nosisz dzieci to cwaniaki wiedza ze płaczem wszystko wymusza 🙂 ja sie zatsanaiwma nad zakupem spacerówki bo do gondoli Adas sie juz powoli nie miesci już prawie jest tak długi jak gondola a specrówke z kompletu mamy kubełkową czyli bez pozycjji leżacej(ale to wózek pożyczony wiec nic nie starciła ) i chyab kupie jzu spacerówke tylko nnie wiem na jakasie zdecydowac;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...