Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dalam mu ta specjana poduszke i tak meczymy noce w trojke tzn mama nigdy nei ma miejsca i sie cisnie 🥴 A w dzien tez opcji innej nie ma ale juz tylko dwojka 🙂 Nio i przenoismy si na swoje a tam lozko duzo wieksze wiec mysle ze damy rade 🙂 Nioa moze z czasem polubi lozeczko, tylko teraz na to czasu kompletnie nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Moja na początku też ładnie spała w łóżeczku i w sumie do tej pory ją tam kładę no chyba że w dzień to na naszym łóżku leży a w nocy męczę aby tam spała a niestety to nie jest łatwe bo czasem z 2h z nią siedzę i staram się uspokoić...wiem że prościej bym miała gdybym ją zabrała do nas ale nie chcę aby się przyzwyczaiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jejku widze ze wszystkie jakies problemy 😞

sarah odpukac jest aniolkiem spi je i kupke robi co 3 godziny z zegarkiem w reku ale dlugo je bo z 40min wiec czasu na sen malo zosttaje ale poki co adrenalina 5g dziennie z godzinnymi przerwami wystarcza 🙂

pampinka najlepszy krem na sutki to lansinoh nie rozstaje sie z nim tojest lanolina nie wiem jak bardzo w polsce dostepne ale jak przed pierwsze dni mi krew z nich leciala to super pomogla smaruje po kazdym karmineiu i juz nic nie boli i sa ladne rozowe nie to co bylo

mala tez srednio kolyske lubi w dzien ok ale w nocy lubi miec cieplutko pod kolderka rodzicow przy cycu tata poszedl w odstawke i spi na ziemi na kocu zeby dziecku krzywdy nie zrobic.,,zarzekalam sie ze nigdy z nia nie bede spac ale jakon taka usmiechnieta przez sen to porzeciez nie wyrzuce ☺️

superbaba a dziekuje pies nawet nawet placze jak sarah placze wczesiej tego nie robil jest troszke przygaszony ale czesto go na dwor bierzemy i w ogole zeby sie cieszyl tez

dodi a twoj maz jeszcze w domu dzis wlasnie mojemu mowilam o tobie i mowie ze sobie nie wyobrazam sama zostac na cale dnie 🥴 podziwiam cie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciliśmy ze spacerku, mały ładnie spał i nadal śpi w łóżeczku 🙂
A że dzisiaj słońce świeciło to przykryłam gondolę z jednej strony flanelką żeby młodemu nie raziło i wogóle szybciej wtedy zasypia jak pieluszka wisi. Siedzę sobie na ławce i nagle podchodzi stara baba i do mnie z tekstem: że tak się dzieci nie przykrywa 😮 bo jak się wychodzi na dwór to świeże powietrze musi być. A ja na nią i moja groźną miną i tekstem: Ale ja przykrywam. Popatrzyła się i poszła 🙃 😁 Będzie mnie tu pouczała baba jedna 😜

Co do łóżeczek, to na początku był w kołysce, potem przeniosłam do łóżeczka. Po każdym karmieniu i odbiciu kładłam Go do niego, jak chciał spać to zasypiał a jak nie to warczał sobie, ale nigdy nie było tak że mu się nie podoba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka mąż jest do końca września, więc staram się ogarnąć wszystko przy dziecku korzystając z jego pomocy. Szczerze mówiąc też sobie nie wyobrażam co to będzie jak zostanę sama, ale liczę na pomoc rodziców i teściów.

Co do snu to jeszcze parę dni temu Matylda też budziła się równiusieńko co 3h, a teraz nie ma reguły, ma coraz dłuższe fazy "aktywności" i "obserwacji".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodi napisał(a):
Agadka mąż jest do końca września, więc staram się ogarnąć wszystko przy dziecku korzystając z jego pomocy. Szczerze mówiąc też sobie nie wyobrażam co to będzie jak zostanę sama, ale liczę na pomoc rodziców i teściów.

Co do snu to jeszcze parę dni temu Matylda też budziła się równiusieńko co 3h, a teraz nie ma reguły, ma coraz dłuższe fazy "aktywności" i "obserwacji".


hmm ciekawe jak to bedzie z moja mala

no i zycze ci zeby sie wszystko ladnie unormowalo do wyjazdu tatuska dziadkowie napewno beda pomagali

czarnyloczek te stare baby....wrrrr w ogole o co chodzi ze kazdy ma nagle jakies dobre rady ?! przeciez ja o nic nie pytam :P

u nas tez wyjatkowo super pogoda wiec zaliczylismy spacer z mala teraz tata odsypia....PRZESPANA! noc no coz jemu sie wydaje ze nic nie spal :P a ja karmie mala przebiore i ide do lekarza z moim hemoroidem tata zostanie sam z mala 🤪 i jeszcze musze do apteli i jakies male zakuoy a wszystko daleko od mojej wioski wiec z 2h mnie nie bedzie...zobaczymy co z tego bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula Damian na początku bardzo się buntował po włożeniu do łóżeczka, trzeba było nad nim stać i dawać mu palca do trzymania 😉 Teraz już w nocy normalnie w nim śpi, a w dzień raczej go tam nie kładę ze swojej wygody niestety... Ale czasem w środku nocy jak nie chce spać i marudzi to go biorę do nas do łóżka, bo ostatnio stałam nad nim nieprzytomna prawie 1,5h a też kiedyś muszę spać i jak go wzięlam do nas to w minutę spał 😉
Wiadomo, niedobrze przyzwyczajać, no ale jak jeszcze wieczorem mogę się z nim pomordować tak o 5 rano to jest masakra i potem cały dzień nieprzytomna jestem 😞 Na szczęście on z reguły śpi ładnie całą noc w łóżeczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
strzauka no wlasnie ciekawe to jest ze w lozku rodzicow im sie lepiej spi hihi
a my tak kolyska koszyczek i lozeczko w domu a mala spi u nas lol mama sie smieje ze mialam jej kupic lozeczko..ale 2 na 2 metry lol

mnie chyba jeszcze adrenalina trzyma bo w ogole nie chce mi sie spac spie w nocy jak mala spi bo nuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Agadka, z tym "okresem" to przez hormony mamy. Ella tez miala.
Masc Lansinoh jet swietna. ratowala mnie przy Elli. Teraz tez mam ale smarowalam moze 2 razy...wspolczuje wam krwawiacych sutkow....ja na szczescie nic kompletnie. ale to pewno dlatego, ze drugie dziecko.
Moj maly spi w lozeczku kolo mojego lozka. Zawijam go w rozek i spi . Ja sie boje brac go do lozka. Za to Ella co i raz laduje u nas w lozku. Ona sie budzi i wpada w histerie i nie jestesmy w stanie walczyc z dwojka dzieciaczkow czasami, wiec dajemy za wygrana. Ale ja lubie z nia spac, bo rano rozdaje buziaki na dzien dobry. I przytulanka jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No mi sie w koncu udalo na spacer wyjsc, bo maly w koncu zasna, a on jak nie spi to ostatnio humorzasty sie zrobil. Dobrze, ze chociaz pare godzin w nocy daje mamie pospac 😉
Widze, ze prawie wszystkie maluchy nie lubia lozeczek. Moj to najchetniej spalby przytulony, na maminych kolanach. Staram sie go przekladac do lozeczka i opatulac kocykiem, zeby oprzytulniej bylo, ale jakos ok.3.00 to mi go szkoda i zostawiam w naszym lozku 🙂
Ja tez jestem pogryziona, ale moj maly jakos nie lubi pic z tych kapturkow Medeli, wiec zastsnawiam sie czy jest sens kupowac z innej firmy. Chyba juz sie troche przyzwyczailam, ze karmienie to bolesny proces 🤢
Czarnyloczku tez bym pewnie odpowiedziala tej babie, bo po co sie wtraca glupia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Młody od dziewiątej rano je co trzy godziny i tylko śpi 🤔 Już nie wiem co ze sobą zrobić 😮 Chyba musi odespać te parę dni porządnego krzyku 🤢
I coś czuję że jak poprzedniej nocy będzie miał żetony od drugiej do piątej a ja będę spała ma stojąco 😜
O piętnastej po jedzonku nosiłam do odbicia i po chwili uśmiechnął się i nagle krzywy grymas, położyłam Go na boczku a ten zamknął oczka i otworzył po trzech godzinach 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kupiłam kapturki z avent'u i karmiłam na razie tylko raz i jakoś ssał kilka minut i później już mu nie pasowało więc zdjęłam i karmiłam normalnie 🥴 mój jakoś śpi w nocy w łóżeczku za to po południu to diabeł w niego wstępuje 🤔 aktualnie śpi w nosidełku bo w łóżeczku mu nie pasowało 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wrocilysmy do domku po 20 🙂 Troszke marudzila i nie spala u znajomych, no i na cycu ciagle..ale dalo sie przetrwac, bo mialam towarzystwo 🙂 Ogolnie to jest sliczna i slodka..tylko szkida, ze taki awanturnik:/ No i te badania krwi mnie zmartwily..niby podstawa jak biale krwinki, plytki krwi i hemoglobiba- w normie, ale reszta ponad lub ponizej normy 😞
A teraz ululalam ja spiewajac kolysanke i kolyszac..odlozylam do lozeczka w spiworek i spi 😉 Ogolnie to do ok 4-5 spi w swoim lozeczku, a potem biore ja na cyca juz do nas do lozka..i spimy razem do rana 🙂 Tylko nie umie jeszcze zupelnie sama usypiac w lozeczku..trzeba ululac i dopiero odkladac:/ Aczkolwiek czesto sie lula, zasypia a jak odkladasz to oczy jak 5 zl:P A ostatnio zrobila sie ruchliwa..klade ja normalnie do lozeczka, wychodze na chwile a jak wracam to jest juz w poprzek o gicole wystaja miedzy szczebelkami..jutro wstawie fote:P
Jutro ginekolog, a z Helenka zostaje tesciowa...mam nerwa na ta kontrole:/
A teraz leze i probuje usnac..maz dzis zmeczony, wiec nie wiem czy nakarmi o 1, czy ja cala boc bede wstawac..zobaczyny 🙂

Cos mialam ospisac kazdej, ale pamiec po ciazy nie ta sama...hehe 🙂
Dodi - moja tez czasem co godzine chce cyca, ale na szczescie to w dzien..w nocy spi dobrze...tfu tfu..Musle ze postaraj sie ja budzic by pila duzo albo sciagaj i dokarmiaj to bedzie spala dluzej:*

Fuck..nie wiem czy sie nie budzi:/Aaaa! Buzi dla tych co nie spia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie, wieczory z dwojeczka maluchow sa ciezkie, jak nie ma pomocnej dloni...Elle trzeba doslownie za raczke trzymac jak zasypia, tak jakos jej sie zrobilo. I trzyma mocno i nie puszcza...a Miles zwykle obudzony i na raczkach musi byc o tej porze...wiec leze kolo ELli na puzzlach na podlodze, trzymam ja za lapke, na swoich lapkach trzymam malego i zwykle jeszcze probuje czytac ksiazke, bo inaczej nie mam kiedy, hehe.
Ale za to oba maluszki wykapane dzis pachnace bo jutro rano wizyta u lekarza, a z malym mam jeszcze inna wizyte calkiem rano i pierwszy raz sama sie wybieram samochodem. Zobaczymy jak sie wszystko uda.
Buziaki mamusie i dzieciaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdaluke i ksiazke dajesz rade jeszcze?!

o matko jaiego baka dopiero mala puscila! jakby cos strzelilo 🤪

Agadka mojej jeszcze w szpitalu troche wydzielalo sie takiej mazi z krwia, nom jakby okres! i nie kazali sie martwic bo normalne 😉
Pampinka o a moja w tym nosidelku to wlasnie nie lubi! wierci sie jak tylko ja wloze i kocyk juz podkladalm zeby bardziej na lezaco, kazde dziecko inne 😉

wczoraj u nas polozna byla i kazala mala na brzuszek juz klasc, mi sie wydawalo ze 2 tygodnie to za wczesnie, ze tak po miesiacu gdzies a tu prosze! i mam codziennie na spacer wychodzic korzystac z pogody bo malutka jeszcze troche zolta 😞 no i bylysmy! jak wyszlismy razem z mezem o 15 bo on do pracy a my z mala w rejs to wrocilysmy po 19!!! no ale praktycznie 2 godziny to u siostry wiec oki 🙂

no i jak tam dziewczyny po nocy? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dbrycz ja juz mała na brzuszek daje mimo ze ma pępek tak doradzali

Magdaluke ale macie wieczory hihi niesamowite ze dajesz jej teraz radę czytać

Apropo czytania to ponoć dobrze jest zacząć juz lol Moj mąż stwierdził ze będzie jej auto świat czytać bo i tak nie Kuma przecież. Lol

U nas noc super 3 pobudki na mlecio i pampersiaka i znów sen 🙂 najpierw udało mi sie w kolysce ale w nocy w naszym juz została

Tak jak Adi jest pomocny i bardzo dużo robi tak w nocy jest komptetnie bezuzyteczny w ogóle małej nie słyszy a jak mówię Adi aerobik na nią bo muszę siku a on : ok a o której?!?!? I potem mam stracha w ogóle go zostawić

Sarah ma wlasnie aktywny czas z tata to znaczy on gra a on a słucha autek lol

Dziś weźmiemy sarusie do jej braciszka bo juz słoneczko ładnie wychodzi trzeba korzystac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey,

u nas noc jak poprzednia 🤢 czyli o 22 kąpiel i jedzenie, pobudka o drugiej i buszowanie do 5:30, pobudka o 6:30 na jedzenie, a potem znowu o 8:30 i dopiero teraz usypia 🙃 Masakra, a jak nie chciał spać w nocy to myślałam że się zagotuję normalnie, że w dzień zasypiał w 3sekundy a w nocy funkcjonuje 😜 Położyłam Go na brzuszek by się pomęczył i poćwiczył to jaaaaak się zdenerwował to był krzyk przez 10min a potem z tej histerii cyca nawet nie łapał 😮

Babeczko to powodzenia na wizycie 😘
D-brycz mój spał już na brzuszku w szpitalu jak miał tydzień.
Agadko rzadko który facet jest aktywny w nocy-wyjątki, mój tylko przychodzi jak mały krzyczy by zobaczyć co się dzieję a ja wtedy jeszcze bardziej się denerwuje 😠
Pokaż nam może Sare, bo tamto zdjęcie było nie wyraźne 😉
Buziaczki dla niej i jej aniołka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dlatego dzisiaj przez cały dzień będę Go męczyła 🙂 Zresztą już się obudził i warczy do pozytywki 😜
Ja też na telefonie czytam a jak śpi wchodzę na kompa na którym tylko odświeżam forum 🙃 To wklejaj wklejaj 😉
Hmm tydzień temu jak był ważony przed szczepieniem to ważył równo 4kg 🙃 Więc teraz może z 4,2kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...