Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wlasnie przezylam szoooook masakra jakas!!!

dzwonie do konsulatu zeby ten paszport zalatwic bo chcialam z tata w listopadzie leciec a babka mi mowi ze trzeba sie umowic na rozmowe najpierw i pierwszy wolny termin 12tego listopada?!?!?!

pojebalo ich za przeproszeniem

czyli pewnie w tym roku juz tego paszportu nie bedzie miala
umowilam sie ale adi juz nie ma wolnego kule a musimy byc oboje i to prawie 3h drogi w jedna strone cala wyprawa normalnie
a jest to paszport tymczasowy wiec chyba na rok i to co roku trzeb tak zalatwiac :/ masakra

agusia i anyaz robilyscie juz cos w kierunku paszportu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agdka my dosc szybko przeszlismy na dwojku, zuzylismy chyba 4 paczki jedynek 🙂 ale juz widze ze lekko go uciskaja w nozki, wiec 3 pojda w ruch 🙂 a z paszportem wspolczuje... Co do kupek to jak zaczelam dokarmiac modyfikowanym to kupki sie zmienily i byly coraz rzadziej (wczesniej przy kazdym karmieniu szla kupa, czyli z 8 dziennie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wreszcie zasnął po trzech godzinach marudzenia, rzucania się przy cycu, płaczu, noszenia na rękach. Dopiero jak zrobił kupkę possał cyca jeszcze troszkę na spokojnie i zasnął a ja mogłam wreszcie zjeść obiad, ale znów niepoprasowane 🤢 a mnie ręce opadają i nie mam już sił. Dobrze że jutro piątek i mąż przyjedzie to mi pomorze a na weekend zamierzamy jechać do rodziców więc będą pomocnicy do opieki nad szkrabem 🙂
Pampinka dziwne że Ci te dady aż tak przeciekają, ja jestem z nich zadowolona, ale to z każdym dzieckiem inaczej więc najlepiej wypróbować inne i porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka sterylizowanie itp to dla mnie norma bo ja od poczatku ciagle sciagalam laktatorem, dopiero jak zaczelam karmic przez kapturki to mleko zaniklo... Dzis mojego dostal tylko 60ml, moze jeszcze z 60 na wieczor sie uzbiera... nie zrezygbowalam, sciagam ale nic nieleci, po tym antybiotyku i chorobie juz calkiem masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój laktator ręczny coś się zwalił 😠 wczoraj jak mały się tak szarpał z cyckiem chciałam spuścić i mu z butli dać to na początku nic nie leciało później coś w granicach 30 ml z lewego cycka wyskrobałam a z prawego nic a jak ściskałam to normalnie leciało żałuje, że elektrycznego nie kupiłam 🤨 ale mimo wszystko nawet butli w ustach nie raczył mieć od razu buzia szeroko żeby tylko smoka nie dotykać 😮 co za dziecko .. nigdzie sama nie wyjdę wszędzie będę musiała go ciągać ze sobą skoro on z butli nie chcę 🤢 moja mama mówi, że elegancko i oczywiście śpiewka nie dawaj mu herbatek cycek wystarczy ale łatwo mówić chciałabym na jakimś spacerku butle z mlekiem dać, żeby cyckiem nie świecić .. taaa marzenie 🤨 po 5-10 minutach od wyjścia już muszę ławki szukać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka faktycznie kiepsko z ta butla, pomijajac herbatki to co jak np zachorujesz tak jak ja? albo bedziesz musiala cos zalatwic to nawet malucha z nikim nie zostawisz... A ja karmi nie pilam bo nie lubie, pilam inne to faktycznie mleka bylo troche wecej ale i tak bez szalu, moje cycki chyba uznaly, ze koniec tego dobrego i nie chca juz robic za mleczarnie 😞 ale dalej je mecze, a co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, wlasnie widzialam na fb...tragedia, przykro mi bardzo z powodu kolezanki....zlapalam myslowe....moze przestane sie tak klocic z Lukiem, za szybko sie mozna zwinac... 😞bo wiecie, kryzys chyba mamy, non stop klotnie, juz mam dosc. Ale on caly czas narzeka na prace, no robia szopki i glupki pracuja, ale niczym innym nie zyje...i tylko on biedny......echhh
A co do pieluch to ja mam te same huggisy co Agadka i sa bardzo dobre. Zdarza sie, ze kupa pojdzie bokiem albo gora, ale to sie niestety zdarza od czasu do czasu przy kazdych pieluszkach. STrzauka, sa rozne rodzaje huggies, i nie wszystkie sa takie fajne.Ja ma little snugglers i sa super. A ja malego przebieram non stop bo mu sie ulewa i mokry...przechodze dokladnie to, co z Ella. Na szczescie wiem, ze sie z tego wyrasta. A moj Miles uwielbia kapiele, moze sie drzec jak syrena a tylko pupke w wode i od razu radosc. Fajnie. No i co dwa dni, zeby nie wysuszac skory dziecka itd. No chyba, ze sie obkupka po pachy, to trzeba myc 😉
Ja tam nie licze ile pieluszek zuzywa maly dziennie, ale mysle, ze gora 8 moze...no ale chyba zalezy od dnia.
Wlasnie sie zaczelam zastanawiac czy zamowic juz Huggisy 2...bo ja zamawiam pake prawie 300 piluszek, wiec moze mi w trakcie kolejnej paki okaza sie za male...no bo on juz spokojnie mysle 5 kg wazy, a 2 od 5 kg....a 1 do 6 kg...jak myslicie?
Czytam was i odpisuje na biezaco...i doczyalam, ze wy juz 3 zakladacie? Elka to z pol roku przynajmniej miala jak na 3 przeszlismy ... 🤢 Gaja, racja, te falbaneczki pomagaja jak odwiniete.
Pampkina, zmien pieluszki i zobacz czy zrobi roznice. I wspolczuje nocki, a poplakac czasami zdrowo...
Maiha, swietnie, ze sie weselicho udalo!!!!!!!!!!I trzymaj chorobsko z dala od siebie i Adasia! Masz jakies fajne zdjecia z wesela? POchwal sie!
Ja malego karmie co 2-3 godz ale pieluszke przetrzymuje do karmiena o 6 rano...bo nie chce go wybudzac. Zwykle jest mokra ale kup mi przez noc nie robi, wiec o tyle dobrze.
Agadka, no to mnie popraw jesli sie nie znam, ale myslalam, ze w unii mozna bez paszportu tylko, ze i tak ona nic nie ma....nie wiem jak to jest. Moja mala amerykanka ma paszport wyrabiany jak miala 9 mcy i jest bobas a paszport na 5 lat wazny.
Strzauka, dziwnie troche z ta Twoja lakatacja, moze zadzwon do poradni albo co. Ciezko tak walczyc, ale jesli nadal masz sile, to poprobuj!
Wczoraj przyszly zdjecia maluchow. Oczywiscie cukiereczki! Tylko poj....ich tyle kasy chca. WIec zeskanuje czy co, hehe. No i pare kupie. Jak zrobie zdjecia zdjec albo skany, to wam wrzuce.
A ja zdycham nadal. Luke zabral ELle do sklepu a ja z malym...musze isc sie wykapac, ale nie mam sily normalnie........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdaluke pewnie sa i lepsze huggies, my caly czas na Pampersach bo sie sprawdzily a te huggies maz dostal w pracy w paczce z okazji narodzin Damianka 😉
Damian ma 5,5kg a dwojki do 6 i juz troszke gumki go uciskaja wiec zostalo z 20 pieluszek i trojeczku 🙂
Kurde, Damian mocniej kaszle, mysl8cie, ze musze usc z nim do lekarza czy moge zamowic wizyte domowa? czy sa jakies warunki do spelnieniea zby sie pofatygowali do domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to pewnie ze jak dziecko prawie 6kg to musi miec 3 🙂 alez one nam rosna no
mama mi mowila ze ja maialam 10kg jak mialam rok hahahah
a jakie macie te pampersy te baby dry o te:
http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/?id=254588272
czy takie normlane:
http://www.tesco.com/groceries/Product/Details/?id=275015395

magdaluke nie trzeba miec paszportu jak masz dowod a mala nie ma zadnego dokumentu 😞
a ty zamawiasz gdzie te pieluchy po 300'? bo cos chyba mowilas ze na amazonie patrzalam teraz ale u nas nie ma 2 po 300 😞

pampinka ja sie tym razem teznie umiem ta moja sciagaczka obluzyc z oscarem jakos odciagalam a teraz w sumie raz tlko probowalam ale nie szlo mi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My mamy dwójki od około tygodnia, a jak Matylda strzeli 5 kup pod rząd, to i z dwójki nieraz przecieknie 😉 Dziś Paweł kupił Dadę na spróbowanie, zobaczymy.

Pampinka ja też oglądam kilka seriali - Czas Honoru, Lekarze, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz 😁 Ale teraz nagrywam to wszystko, bo o tej porze już śpię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka wlasnie zamowilam 2 huggies little snuggler to 204 pieluchy tylko...im wieksze tym mniej w pace. iIzaplacilam 36 $ bo ja mam amazon prime mom. Normalnie 44 $ czy jakos tak.
Ja ogladam pare reality na tlc...no i wlasnie, mialam napisac, macie taki program long island medium? o babce medium? taka blondyna wariatka, ale chyba prawdziwa jest, no i zapisalam sie do niej na sesje...bo bym chciala z mama "pogadac"...no ale okres czekania ponad 2 lata! Ale poczekam, mama juz nigdzie nie pojdzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Posta mi usunelo 😠
Agadka jak kąpiel?
Ja od godziny się mecze z młodym 🤢 przebudzil sie to ja Go do cyca a ten nic nie ssie i tak przez 50 min więc stwierdziłam że nie chcesz jeść to nie i dałam Go do lozeczka że sokiem i... cisza 🤨
nie wiem o co Mu chodziło 🙃 czy coś mu się śniło i się przebudzil a ją myślałam że głodny 😮
Zawsze budził się o piątej więc obudzi się za godzinę pewnie. Idę się jeszcze zdzemnac. Magdaluke spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My sie karmimy..a zaraz po tym czeka mnie seans z laktatorem, bo dzis usg na refluks i tuz przed wizyta musze na szybko jesc dac - z butli bedzie latwiej i szybciej 😉 Z Helenka dalej klopoty..ciagle tak sie krztusi i memla w gardziolku, poza tym kuli nozki i wierci sie przy cycu i szybko go wypluwa:,( Znalazlam pediatre gastrologa dla niej i w srode idziemy! Ja zestresowana, bo martwie sie nia i nie radze teraz...:/ Ja bylam ze soba u dr i mam zestaw badan krwi...bo jakas rozbita i wszystko boli 😞 Dzis chyba pojedziemy..bo Hela tez musi miec badanie:,(
My pieluszki nosimy jeszcze 1...te 2 to jakies duze na nia:/A Agadko nie martw sie, bo ja tez potrafie i 10-12 zmieniac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko 3mam kciukasy za Helenkę dzisiaj i w środę 😘 😘
Moje dziecię jak usnęło po nieudolnej próbie karmienia 🤨 tak obudziło się o 6:30 i z wieeeelką łaską zaczął jeść o 7:00 a skończył już śpiąc o 7:20 🤔 Tyle że nie nadążał połykać tak mi tryskało i bokami Mu ciekło 🙃
Więc mogłam znowu ściągnąć 200ml by Go napoić z butelki przed spacerem by coś pospał bo na cyca za zimno 🤔
Wczoraj wieczorem ZMUSIŁAM męża by wziął Małego na ręce tuląc Go do siebie a nie na odległość, to tak się stresował że się pocił 🙃 Nieudolnie bo nie udolnie ale przytulił 😉
A teraz o szóstej przed wyjściem do pracy przyszedł z bananem na twarzy i spytał czy będziemy dzisiaj też ćwiczyć tulenie bo on bardzo by chciał... Myślałam że się rozpłacze ☺️ 😉 Dobre i to po trzech miesiącach 🤪

Dziewczęta wstajemy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku - ale masz fajowo z ty mtryskaniem z cycow 😜 I te 200 ml marzy mi sie..haha..ja sciagnelam dzis na sile 90ml na karmienie pzed badaniem! Co do chlopa - strasznie sie ciesze, ze go namowilas..bylo wiadomo, ze mu sie spodoba 🙂 Widac potrzebowal troszke czasu i zachety! Oby tak juz zostalo..w koncu tatus tez wazny 🙂))) Moja bardzo kocha tate i lubi z nim spedzc czas...a ja moge pospac 😜 Wczoraj czekalam az sie obudzi wieczorkiem, ale bylam tak padnieta zw usnelam na godzinke..potem Michal mi ja przyniosl, nakarmilam i padlam spac 🙂

A teraz obydwie na badania:/

A w ogole to wczoraj kupa mi 2 razy wyplynela tylem s pieluchy!!!! Aaaa! Moze czas prejsc na 2?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloku śliczny uśmiech Miłoszka w awatarku 🙂. My już od siódmej nie śpimy 😜 a ja bym jeszcze pospała bo w nocy średnio co dwie godziny pobudki i zanim Antoś zaśnie czasem długo marudzi zazwyczaj w środku nocy jest najdłuższe marudzenie 🤢 i kończy się tym że przeważnie śpi ze mną w łóżku, wtedy ten sen jest trochę dłuższy bo jak odłożę do łóżeczka to już po godzinie potrafi się obudzić i jest ryk 🤔
Magdaluke świetna fotka Waszych dzieciaczków w awatarku 🙂
Suuperbaba powodzenia na badaniach! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kobietki ale jestem z Wami do tyłu. Marzy mi się internet w pokoju bym czasem mogła do Was zajrzeć, ale niestety mam daleko do kompa.
Przyszedł czas , że jestem "przywiązana " do malego. Nie mogę z nikom go zostawić bo płacze. Przecież jest jeszcze taki malutki nie powinien jeszcze rozumieć, że mnie nie ma. A jednak...
Czy któreś dziecko oprócz mojego Francia potrafi nie spać 9 godzin w ciągu dnia? Wczoraj jak się obudził o 11 w południe to udało mi sie go uspać dopiero o 20. Czy któraś z Was też tak ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też się cieszę, bo jak zostawiałam Juniora z tatą to po pięciu minutach był płacz, a jak przychodziłam i Go tuliłam to Konrad się dziwił czemu On tak nagle przestaje płakać 😮 A ja że chce się potulić 😁 To teraz będzie do taty też się tulił 🙂
Gaja mój dopiero jest u mnie w łóżu w ciągu dnia, bo w nocy choćbym nie wiem co robił to i tak Go nie wezmę ale On o tym wie i śpi całą noc u siebie 😉
Hehe to fajnie że tak Ci pomaga i podstawia do cyca 😉 Powodzenia 😘 😘 No to najwyższy czas na dwójki dla Helenki 🙂 Młody na noc miał trójkę i nic nie wyciekło a była zasiusiana 😉
Dobra idę napoić Małego 🙂 A po południu na spacerek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Loczku jestem w szoku, że Twój mąż nie tulił wcześniej małego - tyle czasu! Szkoda, że go wcześniej nie zmusiłaś, bo domyślam się, że miał stracha 😉 Mój to już w szpitalu zaraz po porodzie małego nosil, przewijał, tulił itp 🙂
Ale CI zazdroszczę tryskania z cyców, u mnie nędza z bidą 😞 Zaraz sie spuszczę, pewnie znów będzie z 40-50ml 😞

Babeczko to Helenka dwa miesiące i wciąż w 1? one nie są do 4-5kg? Damian już zaczyna trójeczki, bo dwójki już cisnęły w nóżki 🙂 jedynki to może 2 tygodnie używaliśmy. powodzenia na badaniach 😘

My dziś po południu ponownie do lekarza 😠 szlag mnie trafi jak znowu babka wymyśli alergię, bo jakby miał alergię to gile były by przeźroczyste a nie zielonkawe, i ten suchy kaszel... (nasza rodzinna to pediatra i alergolog).

Bisiu mój maluch też potrafi cały dzień nie spać, albo usnąć na 5-10min i znów oczy jak pięć złotych 😉 Ale za to przesypia całą noc, więc nie narzekam (wczoraj np zjadł o 19, potem o 3:30 i teraz o 9)

Co do seriali to u mnie od 8 rano TVN, na wspólnej, Anna Maria Wesołowska, Ukryta prawda, Rozmowy w toku i przychodzi mąż i włącza Discovery 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...