Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Moja zasnela o 16 i nadal spi ;// Ciekawe co bedzie robic w nocy 🙂

Ja dzis na kolacyjke tosta sobie zjem jednego, no moze poltorej 🙂

Jak mnie boli kregoslup masakryja!!!!! Dolegliwosc mlodych mamus..

Ja nie mroze, bo zazwyczaj jej podwaalam na biezaco, ale jakos wtygodnie musze wziac sie za produkcje.. 🙂) i pomrozic, bo ani do kina wyjsc ani nic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra ciesz się, bo moja dziś śpi po 10-15 minut. Zaśnie w łóżeczku albo przy cycku i zaraz się budzi 😞 Starszy przez to niedopieszczony i trochę wariował. A Luśka też się rozdziera co chwilę bo zmęczona strasznie a spać nie pójdzie.
Mnie tam kręgosłup nie boli, ale coś mi się ze stawami porobiło, bo jak mam długo zgięte nogi albo ręce (bo np. siedzę na podłodze) to później nie mogę wyprostować.
Ja się miałam odchudzać.... a M sobie pizze zamówił 😠

Ja mam 3 porcje po 50ml zamrożone. Też się zastanawiam czy czasem nie zacząć mrozić ale póki co nie zapowiada się żebym miała gdzieś wychodzić bez Małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu ja mrożę właśnie w woreczkach. Ogólnie przy rozmrażaniu żywności żeby nie traciła wartości odżywczych powinno się przełożyć do lodówki żeby pomału rozmarzało. Niestety to się da stosować tylko jak wiesz z wyprzedzeniem że będzie mleko potrzebne. A jak nie to pewnie można rozmrozić w kąpieli wodnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, mojej Natusi wywaliło na twarzy mnóstwo potówek. Jeszcze wczoraj miała na jednym policzku a dziś już na brodzie i na drugim policzku. Nie przegrzewam jej, bo w domu jest w samym body na krótki rękawek. Nie wiem jak się tego pozbyć. Macie jakieś sposoby na potówki?
I jeszcze jedno pytanko - nakładacie nadal maluchom niedrapki? Mojej dopiero w ten weekend obcięłam paznokcie, bo wolno jej rosły, ale nadal zakładam niedrapki, bo boję się, że machając swoimi łapkami wsadzi sobie palca np. w oko. 🙃

Inirtam, ja jednak przynajmniej na początku będę się bała z Małą sama na basenie ćwiczyć. Dlatego jednak przynajmniej na początek jakiegoś instruktora chciałabym mieć pod ręką 🙂 A jak Ty w tym siedzisz zawodowo, to może masz jakieś przykładowe ćwiczenia z maluchem na basenie?
Doti, wielkie gratulacje dla Lusi! 😘 Teraz będziesz musiała uważać, żeby Ci się gdzieś nie poturlała niechcący 😁
A moja dziś ma tak jak Twoja. Śpi po 10-20 minut i do cyca się rwie. Albo drze się, że w galotach mokro… Pospała trochę dłużej jak razem na pocztę musiałam się z Małą wyrwać. To oczywiście w samochodzie i w wózeczku spała jak zabita, ale po powrocie do domu oczywiście znowu syrena alarmowa się włączyła… 😮
Moja to główkę już unosi od jakiegoś czasu i to całkiem konkretnie nią wywija już na wszystkie strony 😁 Jak ją nosimy na ramieniu, żeby odbić, to główkę już sama trzyma pionowo i podziwia świat 🙂

Mixi, ja też marzę o takiej chuście, bo by mi to ułatwiło wiele spraw. Ale one są tak cholernie drogie… 🤢 Ale może jak dostanę pensję to poszukam jakiejś tańszej na allegro.

Mamusiak, ja przez jakiś czas trzymałam zapasy w lodówce, ale jak załapałam to zapalenie piersi i przez dwa dni prawie nic nie jadłam i nie piłam, to mi się mleko skończyło i Nata wszystko wyżłopała z lodówki. Teraz Żabka pije na bieżąco. Ale chyba też muszę zacząć odciągać na zapas, bo mleka mam teraz naprawdę dużo. Dziś nawet jak podawałam cyca, to siknęłam jej prosto w twarz mlekiem 😁: 🤪 Miała darmową maseczkę mleczną 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój dzisiaj śpi na raty... bo wybudza go zatkany nosek :/
strasznie mi go szkoda bo strasznie siorpa... a jak ściągam mu gilki to pisk na cały dom... ehh ;/ mam nadzieje że noc nie będzie taka straszna jak się zapowiada 😞

Deira mojemu też wyskoczyły na buźce potówki... i najlepiej to często myć pysiaczka przegotowaną letnią wodą... przynajmniej w naszym przypadku to pomaga.

ale mnie rana po cc swędzi... cały dzień się drapie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja tez na cala buzie wysypana, ale nie wiem czy to potowki czy skaza bialkowa, bo skad u nas potowki, w takich temperaturach 🙂)

Co do rozmrazania, tak jak Doti pisala.Mozna przechowwac dosc dlugo, ale zmienia sie sklad mleka, wiec istnieje mozliwosc ze sciagnietym pokarmem, za miesiac czy dwa maluch sie po prostu nie naje ;//

Uciekam, bo czkawka meczy Przewine dupsko i zaraz wieczorne dzialanie z dzieciakami..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mojej to chyba jednak potówki. Przy zasysaniu cyca strasznie się poci na twarzy. Ostatnio czoło miała całe mokre i kilka godzin później już miała na czole kilka takich krostek.
Ale skorzystam z rady Isy i kilka razy dziennie będę jej przemywać twarz przegotowaną wodą. Jak nie minie, to zadzwonię po położną, niech przyjdzie i obejrzy czy to przypadkiem nie skaza.

Moja wykąpana (niestety przy kąpieli za każdym razem mamy wrzask niczym chór potępieńców z otchłani piekielnych 😁 ), po raz setny dziś nakarmiona i teraz mam nadzieję, że da mamie obejrzeć za godzinę Lekarzy 😁

Isa, ja moją bliznę jak zaczęła mnie swędzieć to przemywałam zimną wodą i spryskiwałam octeniseptem. Pomagało przynajmniej na jakiś czas 🙂

A tak wogóle to się pochwalę, że zaraz będzie pełna doba, jak karmię Małą tylko i wyłącznie cycem 🤪 😁 I odkryłam jedną z przyczyn, czemu Mała miała problem z dobrym uchwyceniem jednej piersi - muszę trochę mleka odciągać z prawego cyca, bo jak mi się napełni, to brodawka jakby się wciąga i Żaba nie może jej chwycić.
Dobra, idę wziąc szybki prysznic 🙂 Dobrej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe, temat krostek na topie 😉 Wojtek ma też takie malutkie czerwone, na buźce go obsypało delikatnie dziś. Może to dlatego, że 2 dni temu zjadłam dosłownie łyżeczkę miodu... Bo na groszek chyba nie wychodzi uczulenie na buźce??
Młody właśnie zjadł i oddałam go M - niech go spróbuje uśpić 😉 Coś mu o samolotach gada 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobietki!

Tylko troszkę was nadrobiłam...
Niestety brakuje mi czasu. W ubiegły weekend przeprowadziliśmy się do swojego domu, co prawda jest nie duży 100 metrowy ale roboty miałam co nie miara 🥴 Sprzątanie, wypakowywanie i układanie naszego "dorobku" wyssało ze mnie wszystkie siły 🤨 A wszystko robiłam zajmując się małą bo mój M niestety cały dzień w pracy a potem jeszcze ciągle coś kończy w domu (nie mamy np jeszcze drzwi powstawianych, bo robi to na raty... Dobrze, że moje maleństwo jest takie grzeczniutkie ( w przeciwieństwie do starszej córki haha :lol 🙂.
Jak wstanie o 7-8 to potrafi sobie grzecznie leżeć do kolejnego karmienia troszkę w wózku, troszkę w leżaczku, czasami zamruczy na rączki 😁 Po południu wystawiam wózek z małą na taras i doglądając co kilka minut 🤪 mogę działać w domu 😁 Jedyne, czego mi się nie chce to gotowanie obiadów 🤢 ale niestety trzeba...
Jak już wcześniej pisałam, wieczorkiem moje dziecię już woli moje ręce więc nawet przygotowanie kąpieli odbywa się z Mają na rączkach 😁 No i ok 20 moja córcia śpi budząc się tylko na jedzonko, nawe nie płacze tylko wierci się i mruczy w nocy więc wiem, że tzreba szykować mleczko 🤪 potem odbijanie i kładę ją koło siebie i zasypia bez lulania 😁 Śpi z nami w sypialni ponieważ jej pokoik jest za daleko i boję się ją kłaść tam samą 🤨
A na domiar wszystkiego, jakby mi było mało zorganizowałam chrzciny na ten weekend 🤪 15 osób, zakupy przez internet (przez co ma za duży płaszczyk, kapelusz i becik 😁) No i oczywiście wszystko sama szykuję za wyjątkiem ciast i torta, bo tego już nie ogarnę, więc zamówiłam 😁 Zobaczymy, co z tego wyjdzie 🤪
A dzisiaj byłyśmy na szczepionce po jednej w każde udo i przyznam się wam, że bardziej się spłakałam od małej 😞 Mój M zamiast córki musiał mnie uspokajać 🥴

Nie odniosę się do waszych wypowiedzi - wybaczcie - poprawię się 😁
Natalia dużo zdrówka dla Majeczki
Tusia nie wiem, jak zakończyło się z twoim M ale podziwiam cię, że jesteś taka dzielna i potrafiłaś postawić na swoim z imieniem córeczki 🤪
A, znalazłam też czas dwa dni temu by zaprosić fryzjerkę i zrobić odnowę pasemek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam .
Ja juz wiem co bylo powodem wczorajszej niedyspozycji, mianowicie chorobsko 😠
Od rana gardlo mnie boli poko co tylko gardlo,ale teraz nasowa sie pytanie co moge lykac na przeziebienie karmiac piersia ?
Musze zaliczyc apteke bo mala ma szczepienie w czwartek ,a nie chce jej zarazic . 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 ja znow padnieta, Ula zasnela wczoraj dopiero po 24, bo ciagle ulewała mimo, ze po jedzeniu bekła az 2 razy 😮 pozniej 2 razy w nocy sie budzila i teraz znow slysze, ze nie spi, ale zostawilam ja z m, bo ja ide zaraz do dentysty...

Dzis mamy z m nasza 2 rocznice slubu 🤪 jak ten czas szybko leci... a Ula miala wczoraj rowno miesiac 🤪
Milego Dnia Wam zycze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka wszystkiego najlepszego dla was i dla Uli 🙂
mixidixi w aptece powinni Ci powiedzieć co możesz łykać... nie daj się chorobie! 🙂
Agn Ty to jesteś zabiegana... na szczęście masz spokojną i grzeczną niunię to przynajmniej możesz sobie coś porobić... powodzenia w organizacji chrzcin! 🙂

a my dzisiaj mega zmęczeni... mały w nocy dostał takiego katarku że aż płakałam razem z nim... mały nawet najeść się nie mógł co dopiero spać ;/
teraz leży w leżaczku i siorpie... kurde jak nie sraczka to urok i o tak o... już nie mam sił... chciałabym jeden dzień wolnego od małego i od wszystkiego wkoło...

poproszę jeden dzień wolnego!!
...wysiadam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry!

Karolka najlepszego dla was!!!
Isa wasz maluch widzę ma nieskończone pokłady energii 🤪 Niestety katar u maluszka to przekleństwo, nie za bardzo jest jak mu pomóc i trzeba czekać, aż przejdzie 🤨
A ja muszę przeszukać garderobę i znależć coś, w co się na chrzciny zmieszczę 😮 Przed ciążą rozm 34 a teraz z ledwością w 38 się mieszczę 😠 Ale z pierwszą córą też tak miałam... Na zakupy niestety już czasu nie znajdę, bo mieszkam na wsi pod Szczecinem i nie mam czasu na takie wyprawy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...