Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mam pytanie, ile czasu Wasze Maluszki są w stanie leżeć spokojnie w łóżeczku i np. przyglądać się karuzeli albo słuchać muzyki? Bo moja średnio po 5 minutach oglądania karuzeli zaczyna się chyba nudzić i wnerwiać i oczywiście okazuje to w jedyny możliwy sposób - krzykiem... 🤢

Karolka, jaka śliczna dyniowa panienka 😁 😁 😁

Współpracownicy M dzisiaj zrobili mu prezent z okazji ojcostwa 😁 Dostaliśmy m.in. matę edukacyjną dla Małej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jezu, jak mnie moja teściowa przez telefon wkur...ła 😠 😠 😠 Nie chce mi się dokładnie opisywać, jakie głupoty wygadywała przez telefon, ale myślałam, że zabiję babsztyla... 😠 W skrócie - zasugerowała, że coś z moim dzieckiem jest nie tak, bo ciągle płacze, albo krzyczy, albo chce jeść i nie daje mi z nią pogadać... 😠 Bo ona przecież miała dziecko (mojego M) i on tak nie płakał, a ona nawet mogła go zostawić samego w domu w łóżeczku na pół dnia i na miasto wyskoczyć. Jakoś w to nie wierzę. Popieprzona baba... 😠

A moja Natuchna jak na złość babci, właśnie wykąpana, ubrana w pidżamkowe body zasnęła ślicznie w łóżeczku 🙂 Ciekawe, kiedy się przebudzi na cycka 🙂 Oby jak najpóźniej, bo chcemy z M jakiś film w spokoju obejrzeć w końcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira wszystkie tesciowe sa popieprzone i wiedza wszytko lepiej 🤢 az sie niedobrze robi...mojej teoria jest taka, ze jak dziecko placze to na pewno jest glodne...jak tylko Ula zaplacze to tesciowa daje mi do zrozumienia, ze pewnie mam pokarmu za malo i juz dawno powinnam jej dac butelke 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira, nie przejmuj sie głupim gadaniem teściowej

my jedziemy do teściów jutro, na cały dzień, nie wiem jak to zniosę...
już od ponad 2 tygodni marudzi, że stęskniła się za wnuczką... pewnie będzie chciała ciągle małą nosić albo będzie nad nami wisieć, jak ja będę ją miała na rękach.. mam tylko nadzieję, że nie będzie jakiś uwag albo "dobrych rad", bo nie ręczę za siebie i mogę palnąć jakiś tekst jak mnie wkurzy
całe szczęście, że dzieli nas te 60 km to nie widujemy się za często...

aaa i jestem wkurzona bo nie udało sie teściowej załatwić kartki od księdza dla brata M (chrzestnego), który jest w Anglii, ksiądz powiedział, że musi on osobiście po to przyjść i odbyć jakieś "przeszkolenie na chrzestnego" 😮
także zajebiście, bo miałam juro odebrać od niej ten papier i w piątek iść do biura parafialnego załatwić formalności, a chrzest miał być 18.11 no i teraz nie wiem czy się odbędzie w ogól t en chrzest ... chyba będzie trzeba teraz odwołać i zrobić kiedy indziej..
i jak tu się nie wqrwić..???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam:P
Widze że gorący temat poruszacie-> teściówki 🙂).

Deira: szkoda Twoich nerw........ ja też już nie raz słyszałam że mam mało pokarmu albo mało kaloryczny.........Tymczasem jak Antoś ssie cyca to aż mu się bokami ulewa mleko......... i waga rośnie.....Wyluzuj Kochana 🙂).Szkoda zdrowia 🙂).
Mój Antoś zainteresuje się karuzelką góra 10 minut......Poza tym domaga się ciągłęgo noszenia na rękach......Nawet leżaczek bujaczek jest zły"...........

Czy Wasze dzieciaczki też tak ulewają?.My nie mieliśmy dotąd tego problemu a od kilku dni Antoś sporo ulewa.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój mały zrobił zieloną kupe- co to może znaczyć?! 😞
Deira co za głupia baba. jak zacznie znów coś takiego gadać to się rozłącz 😁
Krzyś też na leżaczku 5 min, przy karuzeli 5 min... wszystko go szybko nudzi.
Natalia oby Majeczk ajak najszybciej wyzdrowiała!
Isa ostatnio zauważyłam że gdy biore apap lub nospa mały jest dużo bardziej spokojny/więcej śpi i w ogóle jest dużo mniej krzyku. Oczywiście biorę te leki jeśli mi coś dolega, tak jak teraz zapalenie pęcherza. Ale może jakbyś miała jakiś okropny dzień to spróbuj łyknąć nospa i zobaczyć czy póżniej mały jest spokojniejszy?! wiem że to może być glupi pomysł i pewnie nie powinno się tak robić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 Widzę że u Was Halloween pełną parą 🙂 U mnie nie ma tego zwyczaju, jeszcze nie dotarł na wieś.
Nasza nocka super. Mała spała od 21, o 00:00 na śpiocha dałam jej cyca bo sama dopiero się kładłam i potem obudziła się dopiero rano o 6 🙂 Teraz leży w łóżeczku już ze 20 minut i patrzy się na zabawkę powieszoną nad głową 😁
A ja w ramach diety po śniadaniu obżeram się tortem orzechowym....

Strasznie Wam współczuję tych wszystkich problemów z Maluszkami. W porównaniu do Was to ja mam luksus z dziećmi 🙂 🙂 🙂 Starszy trochę pyskaty ale da się przeżyć hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamuśki.
Mała obudziła się z katarkiem ,pewnie się zaraziła odemnie.
Wiki potrafi leżeć w łóżeczku przy pozytywce z 30 minut ,nieraz nawet zasnie .
Chyba mała ma znowu okres wzrostu je dosłownie w dzień co 1-2 godzinki .
W nocy to śpi z 7-8 .
Unas pogoda paskudna zimno,pochmurno i wieje straszny wiatr więc nigdzie się nie wybieramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane z obolałymi sutkami - mnie od 2 dni bolał okropnie przy karmieniu lewy sutek. Dziś w końcu sie zdenerwowałam i zaczełam oglądać czy jest gdzies ranka albo co.... i zauważyłam cos jakby strupek. Po przyglądnięciu się stwierdziłam że to zatkany kanalik i chciałam go przetkać wyciskając delikatnie jak pryszcza. Coś tam odstawało więc wziełam pęsetę i wyciągnęłam to:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/38/dsci1161.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img38/7136/dsci1161.th.jpg[/IMG][/URL]
😮 😮 😮 😮
ból przeszedł jak ręka odjął!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

A moja mimo, że spała cały dzień to i noc przespała jak zwykle pięknie 🤪

Dziewczyny, mam problem!
W weekend była u nas córka mojego M na chrzcinach małej a dziś okazało się, że ma chorobę bostońską!!!!!! Wysypkę dostała wczoraj, czy mogła zarazić moją Maję? Czy słyszałyście coś o tej chorobie u tak małych dzieci??? Czy mogła ją zarazić?
Pomóżcie, bo zwariuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
Moj maluszek już kolejna noc ładnie śpi. Tzn ten pierwszy sen po kąpieli ma super. Nawet 4h. Mam nadzieję zr tak mu zostanie i rozciągnie sie do 6.godz kiedyś.
Ja dziś mam ostatni dzień z babcia m. Już jestem na skraju wytrzynalosci. No ale dam radę 🙂
Doti dobrze ze to wyjelas z sutka.
AGN nie słyszałam o ten chorobie. Ale na twoim modnej skonsultowalabym sie jak najszybciej z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn moim zdaniem nie powinnaś sie zamartwiac. Jesli to faktycznie choroba bostońska.... tego sie właściwie nie leczy, tylko łagodzi świąd wysypki. Pamiętaj ze w tej chorobie wysypka pojawia sie na dłoniach i stopach, czasem roznosi sie na inne czesci ciała ale podobno rzadko, wiec nie panikuj jak zobaczysz krostki gdzies poza raczkami i nóżkami. Możesz zawsze zadzwonić do pediatry i zapytać. Niestety nie wiem jak to dziadostwo sie przenosi ale chyba przez kontakt skóry.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 :*
Nie chce jej zachwalac ale ta nocka byla wrecz cudowna 🙂 ;D
O 19.45 kapiel pozniej jedzonko i o 20.30 juz smacznie spala..pozniej pobudka o 2.30 i 8.30 🤪 🤪 takiej nocki jeszcze nie mielismy 🙂 pozniej zjadla,chwile pogadala, wypila pol butli herbatki, pobawila sie na macie ale oczywiscie tylko 20min i sie znudzila. Ponownie zjadla i zasnela kolo mamusi. 🙂 :-*
isa jak moja bywa niespokojna to podaje jej herbatke uspokajajaca z hippa..tylko ze dzieci karmionych piersia podobno sie wogole nie dopaja. Wiec nie wiem. Ale u nas pomoglo. Ma w skladzie napewno melise i bodajze lipe.

Od kilku dni rozgladam sie za chusta i juz sama nie wiem. Mam metlik w glowie czy ja wogole bede umiala to zawiazac i czy takie noszenie pozniej nie bedzie uciazliwe.

doti moja prababcia lamentowala ze czemu przy wozku nie mam wstazeczki czerwonej. Ze ktos mi dziecko zauroczy 🙂) ze jak ja bylam mala to jezdzilam w wozku z swietym obrazkiem :d bo przeciez przed chrztem szatan jezdzi z dzieckiem .ale ja w cos takiego nie wierze 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paula gwarantuję Ci że łatwiej dziecko nosić w chuście lub nosidle niż na rękach a jak dziecko ma humory to czasem na rękach pół dnia może spędzić....
Jak nie wiesz czy to dla Was to zamiast wydawać pieniądze, zużyj jakaś starą poszwę na kołdrę 🙂 rozpruj na szwach wzdłuż, wytnij pas szerokości ok 50-70cm na całą długość, powinnaś mieć ok 4,70m materiału. I spróbuj się obwiązać i ponosić Milusię parę razy. I pamiętaj że w oryginalnej chuście na pewno jest wygodniej 😁

U mnie na szczęście o wstążeczkach chyba nie słyszały hehehe A tak nawiasem ostatnio zauważyłam że mam czerwoną wstążkę przy łóżeczku hihihi ale całkiem przypadkiem i do tego sama ją zawiązałam. Nie wiedziałam jeszcze że się tak przywiązuje w określonym celu - ja chciałam tylko podwiązać baldachim a taką wstążkę miałam pod ręką - był nią obwiązany kocyk jak kupowałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 my w domku caly dzien, nie wyjechalismy na wszystkich swietych,. bo Ula jest za mala do chodzenia w taka pogode po cmentarzach, a w Poznaniu nikogo bliskiego nie mamy...

Od wczoraj mala robi tylko jedna kupe dziennie, ale za to konkretna - wczoraj wysrala sie az po pachy, wszystko co miala na sobie bylo brudne, a dzis znow jej sie wylalo, tym razem od strony plecow 😮 😁 😁 szczerze mowiac wolalam jak robila piec kup normalnych dziennie niz takie giganty... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Doti troszkę mnie uspokoiłaś, jak zadzwoniła do nas była żona mojego M (ona też ma córeczkę ze swoim partnerem, ale już dwu letnią) to powiedziała, ze dla takich jak moje dziecko choroba jest śmiertelna 😮 o mało nie zemdlałam 🤨

My też nigdzie dzisiaj nie jedziemy, choć na cmentarzu 80 km stąd leży mój ukochany tata , który odszedł 1,5 roku temu a tak czekał na drugą wnusię 😞 Maja jest jeszcze za mała na takie eskapady i pogoda do bani, pada, wieje...

Isa czy krople coś zadziałały? Coś cię nie widać, chyba Szymon dalej niespokojny 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Mamusiak, no wlasnie mamy ten sam problem z ulewaniem... wczesniej Ula w ogole nie ulewala, a teraz mimo, ze jej sie odbije po jedzonku to ulewa, czasem az kilka razy 🤨 nie mam pojecia dlaczego akurat teraz to nieszczesne ulewanie sie zaczelo a nie od poczatku... 😮


karolka:.........a Ulcia dużo jada?...Nie wiem jak to u Was jest,ale mój Antoś wcina zachłannie,(aż mu się mleko bokami ulewa) i dużo jada.....może po prostu się przejada?........Sama nie wiem........Dopóki dzieci rosną wagowo to jest ok,gorzej jak ulewają i waga nie rośnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Mój mały zrobił zieloną kupe- co to może znaczyć?! 😞
Deira co za głupia baba. jak zacznie znów coś takiego gadać to się rozłącz 😁
Krzyś też na leżaczku 5 min, przy karuzeli 5 min... wszystko go szybko nudzi.
Natalia oby Majeczk ajak najszybciej wyzdrowiała!
Isa ostatnio zauważyłam że gdy biore apap lub nospa mały jest dużo bardziej spokojny/więcej śpi i w ogóle jest dużo mniej krzyku. Oczywiście biorę te leki jeśli mi coś dolega, tak jak teraz zapalenie pęcherza. Ale może jakbyś miała jakiś okropny dzień to spróbuj łyknąć nospa i zobaczyć czy póżniej mały jest spokojniejszy?! wiem że to może być glupi pomysł i pewnie nie powinno się tak robić 🤢


Zielona kupka to chyba nic złego..........może coś zjadłaś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...