Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jestem zmęczona dzisiejszym dniem.
Dobrze, że teście przyjechali z jedną ciotką, którą lubię, bo to rozsądna kobieta i można z nią normalnie pogadać. No i z nią głównie sobie plotkowałam 🙂 A teściowa oczywiście miała na każdy temat swoje własne zdanie 🤢 Starałam się ją ignorować. Ale jak już przypieprzyła się o pierdołę, że mam poprawić włosy, bo Natce na policzek moje włosy spadają (śpiącą Natalkę trzymałam na rękach) to jej odpaliłam, czy moje włosy robią dziecku jakąś krzywdę 😠 Ciotka stanęła po mojej stronie, bo też odpaliła - "to przecież matczyne włosy, więc daj spokój." 😁
Jak już pojechali, to poszłam z Małą na 2-godzinny spacer. M jest podziębiony, więc poszłyśmy same. Dzięki temu trochę się odstresowałam. Niestety jak wróciłyśmy do domu, to Nata się rozbudziła i zrobiła się strasznie marudna. Dopiero 15 minut temu się uspokoiła i chyba zaczyna podsypiać.

A ja zaraz muszę odciągnąć mleko z leczonej piersi, bo mi już zaczyna eksplodować...

Co do jedzenia, to ja generalnie jem też wszystko. Ostatnio jednak musiałam wykluczyć jedynie kapustę, bo jak podjadłam kilka łyżek gotowanej kapuchy, to Nata musiała mieć też niezłe wzdęcia. A tak to unikam jedynie potraw ewidentnie niezdrowych lub wzdymających.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny karmiące piersią, czy używacie jakichś specjalnych kosmetyków do pielęgnacji biustu? Bo mnie strasznie skóra swędzi na cyckach, jest przesuszona i napięta i chciałabym czegoś bezpiecznego podczas karmienia używać, bo mi skóra na cyckach w końcu zacznie się łuszczyć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jem wszystko czekoladę,ciasta,smażone mięsko,majonez ,cebulkę , orzeszki laskowe i arachidowe,naleśniki,placki z jabłkami i dużo innych rzeczy 🙂.
Nie jem tylko kapusty muszę spróbować pomidory bo też lubię .
Dzisiaj zjadłam pizze z szynka ale to już tez kiedyś jadłam.
Ciesze się że mala nie ma problemów z brzuszkiem , teraz mi się zachciało wątróbki ,ale to muszę poczytać na necie czy można.
Co do pielęgnacji piersi to ja nic nie robię, ale mnie nie swędzą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też jem wszystko. Oczywiście z umiarem. Jeśli widzę że po czymś małego boli brzuszek to próbuje to Zjeść jeszcze raz innego dnia i sprawdzić czy to na pewno od tego.
Deira też jestem ciekawa jakich kremów można używać. Wydaje mi się że musteli jakieś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, no właśnie zastanawiam się nad tym kremem do biustu Musteli, ale trochę drogi...

A co do majonezu w diecie, to wczoraj zrobiłam piersi kurczaka pieczone pod startą marchewką i polane dużą ilością majonezu 😁 Palce lizać, a Natalce majonez nie zaszkodził 😁
A dziś zjadłam kawałek makowca. Ciekawa jestem, czy mak będzie miał jakieś uspokajające działanie na Małą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, Emi, wspolczuje i lacze sie w bolu 😞 Moja od 3.00 daje mi niezle popalic. Nie chce spac, ciagle by jadla. A jak juz zje to mokra pielucha jej przeszkadza, albo potrzebuje do odbicia, albo po prostu na rece chce. Ja juz wymiekam. Od trzech godzin ciagle wokol niej latam i spelniam jej zachcianki. Bo jak nie spelnie, to ryczy tak, ze chyba wszystkich sasiadow juz obudzila. I dzis chyba tego nie odespie, bo mam pare spraw do zalatwienia, w tym wizyta u gina. Nie wiem, jak ja ten dzien przezyje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej sexy mamusie 🙂
Przetrwalam chrzciny. Jednak wariant z samym obiadem i ciastem to byl strzal w 10 🙂 pzniej juz dzieciaczki byly nie spokojne, bo ile to 11 i 18 miesieczne dzieci moga siedziec w krzeselkach do karmienia. A obok byli dziwni ludzie to nawet Julka z Antkiem pobiegac nie mogli. :/ chrzesniak mojego meza zakochany w Julce... ona mu prawie wkladala palce do oczu,buzi,noska a on stal i sie usmiechal...bosko to wygladalo :p
W kosciele Milka cala msze przespala. W momencie jak polewal ja woda to otworzyla mocno oczy popatrzyla na tatusia i zasnela spowrotem 😁 w restauracji tez ladnie spala w wozeczku...ogolnie jestem zadowolona..
Zastanawiam sie czy nie kupic juz prezentow pod choinke. Jak patrzylam na ceny zabawek to mam wtazenie ze przed swietami sa 2 razy drozsze..
Pozniej wstawie jakies zdjecia z chrztu 🙂) tu albo na facebooka :p


Uciekam jeszcze pospac poki Milenka spi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie z wami moje dziecko wczoraj padlo przed polnoca 😮 wstala o 5 i o 8:30 na mleczko a teraz lezy sobie i widze ze niebawem zasnie. Ale to byla masakra wczorajsza.
Co do prezentow ja nie mam pomyslu i nawet jeszcze nie myslalam. Wiem tyle ze Biance z M kupimy zlota bransoletkę w wygrawerowanym : Bianka H i na odwrocie 06.09.2012 🙂
my dzisiaj do dermatologa jedyne czego bym nie chciala to zmiany mleka bo znow beda przeboje z brzuszkiem no ale nic nie poradze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Współczuje Wam kochane tych nieprzespanych nocek.
Ja na początku leciałam do małej jak tylko jekneła i karmiłam.
Teraz wiem ,że ona ma w nocy pobudke na pogaduszki bóg wie z kim 😮 ,i w końcu zasypia .
Więc jak nie slysze płaczu to nawet nie wstaje tylko czuwam ,aż zaśnie . 🙂
I tak z 4 pobudek mam jedną gora dwie .(ale to rzadko)
My dzisiaj chyba nie bedziemy szly na spacerek ,chociaz słoneczko zacheca do wyjscia.
Ciekawe co u Emilii jak jej szkrabik. Ja zawsze jak widze ,że mała dziwnie sie zachowuje to mierze temperaturke i obserwuje . Ale moja płacze tylko jak jest mega głodna ,więc pewnie też bym spanikowała i wylądowała u jakiegos lekarza . 🥴
Oby się uspokoiła i dziewczyny się wyspały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć...
mój mały ma problem z bąkami i kupką... jak pierdzi to strasznie płacze i niby nie musi robić kupki codziennie no ale dzisiaj mija już 4 dzień jak nie robi ;/ nie wiem czy to normalne... ?!
w dodatku strasznie się wygina i płacze...

podaje mu już tydzień SS widzę poprawę ale bardzo małą 😞
no i w nocy mam minimum 4-5 pobudek... i to nie są gaworzenia czy kwiczenie przez sen... wstaje do niego jak nieźle już płacze ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się i ja... od 4 nie śpię, bo cholerne pierdy budzą mojego syna, a on mnie 🥴 maluch całą noc kupy nie robił i bąka nie mógł puścić, jak się tego nazbierało to walnął niedawno 4 mega kupy, popierdział, teraz pojadł i śpi.. ciekawe jak długo 🙃 hehe.. a ja muszę skorzystac, bo dziś wizyta u ginki, więc wypada się ogarnąć tu i ówdzie 😜 😉

Marylu ja w piątek wyrwałam się do CH i myślałam, że zwariuję jak tylko weszłam do pierwszego sklepu... nie dość, że ciągle myślałam, żeby już wracać do Tymka, to jeszcze nic na damskim dziale mnie nie przyciągało... kierunek: dziecięcy 😜 po niespełna godzinie wróciłam do domu z nowymi spodniami dla malucha, z obawą czy wszystko z nim ok, a M na spacerze, bo nie umiał inaczej poradzić sobie z jego marudzeniem 😮

Mixi Twoja mała to na samej piersi jest, że tak śpi? u nas może ze dwa razy zdarzył się 4godzinny sen 🤨

co do diety, to ja jestem raczej powściągliwa i na niewiele sobie pozwalam.. stopniowo wprowadzam nowe rzeczy, ale i przy takim jedzeniu maluszek ma problemy z bączkami...
słyszałyście coś o "rurkach" na spuszczanie gazów przez pupę? znajoma mi cos wspominala, chyba zapytam o to w aptece, bo tak jak dzisiaj w nocy, to chyba by nam się przydało...

Doti
ja też wierzę w duchy i tez nie raz juz miałam nieprzyjemność (bo się zwyczajnie boję 😜 ) się z nimi "spotkać"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
Cześć...
mój mały ma problem z bąkami i kupką... jak pierdzi to strasznie płacze i niby nie musi robić kupki codziennie no ale dzisiaj mija już 4 dzień jak nie robi ;/ nie wiem czy to normalne... ?!
w dodatku strasznie się wygina i płacze...

podaje mu już tydzień SS widzę poprawę ale bardzo małą 😞
no i w nocy mam minimum 4-5 pobudek... i to nie są gaworzenia czy kwiczenie przez sen... wstaje do niego jak nieźle już płacze ;/


Hejka, mój ma tak samo...tylko że kupke robi normalnie ale strasznie płacze jak puszcza baki też mu podaje ss od środy i widze mała poprawę czasami nie płacze w nocy a czasami jest taki ryk...wczoraj miał taką kolkę że nawe 15 kropelek ss nie pomogły i skończyły sie na podaniu połówki viburcolu...spał ale co chwile mruczał i musialam go przytulać. Dziś tez jakiś taki niespokojny wstał...teraz śpi ale co chwile się wzdryguję i wybudza ;/
Podałam mu herbatkę uspakajającą z Hippa może po niej troche mu ulży...ahhh te kolki !!! 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja zasnęła w końcu o 6.30, potem pobudka o 8.30 i od 9 śpi.
A ja mam dość 😞 Jestem skrajnie wyczerpana. Mój cycek też, bo nadal karmię tylko z jednego. Drugi wciąż jest pęknięty i zaczynam mieć obawy, czy on mi się zaleczy, bo to pęknięcie na brodawce wciąż jest duże. Nie wiem, czy lekarzowi nie powinnam tego pokazać.

Emaleth, ten spuchnięty sutek wskazywałby na to, że może jakiś przewód mlekowy Ci się zapchał. Przystawiaj dziecko jak najczęściej, a wcześniej może ogrzewaj cycka, żeby ułatwić wypływ mleka.

Ja też dziś do gina, na 14.30. Chyba dziś poproszę go o jakieś środki antykoncepcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...