Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂 u nas nocka standardowa, dwie pobudki na jedzenie i spalysmy sobie do 9.30 😁 polozna byla u nas dzis ostatni raz, z malutka wszystko gra 🙂 wczoraj musialm jej dac po raz pierwszy troche mm, bo przez ta biegunke ciagle przystawialam ja do cyca, bo sie balam, ze sie odwodni...no i mi mleka zabraklo 😮 na poczatku Ula nie chciala wziac butli do buzi, ale pozniej wciagala nowe mleko z zaciekawieniem 😁 MM przyjelo sie rewelayjnie, zadnych boli brzuszka a mala padla o 22 i spala do 3 🙂 a co najwazniejsze biegunka sie skonczyla 🙂

aaa no i zaklepalam dzis kolejny termin na bioderka - 18.12 🙂

Ulka upodobala sobie sciane w sypialni, ktora jest w kolorowe paski i sie do niej cieszy caly czas 😁 😁 normalnie wymiekam jak to widze 🙂 zanosi sie smiechem, do nas tak ladnie sie nie szczerzy 😮 🙂 jak ja przewijam to ciagle sie usmiecha, lezy spokojnie i cos tam sobie po swojemu zaczyma gaworzyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny, czy któraś używa aspiratora Nose Frida? Ja próbowałam tego używać, ale chyba nieumiejętnie. Przeszłam na gruszkę, ale gruszka nie ma takiego ssania i nie udaje mi się opróżnić Małej noska.
Jak używać tego aspiratora, żeby był skuteczny, ale żeby dziecku krzywdy nie zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie na usg nie trzeba skierowania.

Deira Fridą nie da sie chyba zrobic krzywdy. ja zawsze psikam woda morska (mam sterimar) potem wssysam frida gile i znów psikam zeby nawilzyc nosek. sama musisz wyczaić jak mocno musisz wssysać. Jak Młody miał katar to naprawdę mocno wssysałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, nie potrzeba nowego skierowania na bioderka.
Dopiero jakbyc chyba przez rok nie korzystala z tej poradni specjalnistycznej,a tak nie ma potrzeby.

U nas bioderka idealne 😁D i mozna spac juz na boczku 🙂) Za dwa dni szczepienie..

Sie wzielam za prasowanie.., masakra ;// tyle tego...

Ja wcinam wszystko doslownie... zdarzy sie ze mala czasem brzuszek poboli ale nie ma tragedii 😞(

Tylko nie uzywajcie za czesto tych rurek, bo to niewskazane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja karmię tylko cycem ,sama nie wiem czy mam takie tłuściutkie mleczko ,czy mała jest najnormalniej małym śpioszkiem . 😁
Ale nie wnikam w to i ciesze sie ,że taki mam luz w nocy 😆
Wczoraj Wiki pierwszy raz się uśmiechneła do tatusia ,ale był szczęśliwy 🙂
Kurcze coś mi sie wydaje jakby Wiki wychodziły ząbki na dole ,ale nie jestem pewna bo widze tylko jak mala płacze to wtedy otwiera szeroko buzke.
Myśle ,że to dużo za wcześniej i jej ulubionym przysmakiem jest rączka i gryzie mi sutki dziąsłami. 😮
U mojego M siostry córka też szybciutko miała ząbki . 🙂
Jeżeli się nie myle i wyjdą to biedne moje cycuchy 🤪 tego nie wytrzymają.
Uciekam bo maly ktos mnie wola 🙂
A propo wolania to nadaje jak szalona od pewnego czasu. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No u nas też smoczek nie jest najważniejszy tylko rączki .
Może to i lepiej bo potem ciężko odzwyczaić od smoka .
Moja starsza ma dużą wadę wymowy przez smoka tak niby stwierdzili logopedzi.
Czego my nie robiłyśmy od początku przedszkola chodziłyśmy do logopedy ,ale już od roku nie chodze bo nie widze żadnej poprawy.
Jedna logopedka fajnie stwierdziła poki dziecku nie przeszkadza ta wada to jest ok.
Im będzie starsza to sama będzie chciała ją skorygować .
Poki co to przeszkadza nam rodzicom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć mamuśki 🙂

jeśli chodzi o spanie to Gabrysia jak zaśnie ok.20.30-21 to budzi się ok 1-2 w nocy i potem co 2,5-3 h kolejne pobudki, więc tragedii nie ma, czasem tylko jak się obudzi ok 4-5 rano to potem nie chce zasnąć tylko coś sobie gada, oczy ma jak 5 zł i najlepiej to żeby ją wziąć na ręce i pokonwersować z nią albo pochodzić po mieszkaniu - ma wtedy fazę, że wszystko ją interesuje ale mamusia jest wtedy zazwyczaj jeszcze zaspana i nie bardzo ma ochotę na tak wczesne rozmowy 😜

co do jedzenie to ja na gotowanym kurczaku itd byłam przez ok. 2 tygodnie a potem wprowadzałam stopniowo inne rzeczy i teraz jem prawie wszystko, poza kapusta, fasolką itp. wczoraj u mamy widziałam że ma bigos... kurde taką ochotę miałam, ale się opanowałam...
no i niektórych bardzo ciężkostrawnych rzeczy to też nie jem, typu właśnie wspomniane placki ziemniaczane
ale np. jakieś roladki na obiad z ciemnym sosem jem i małej nic nie jest, czasem delikatnie coś stęka, ale wychodzę z założenia, że powoli muszę ją przyzwyczajać i oswajać z nowymi smakami, bo nie wyobrażam sobie przez 5-6 m-cy jeść gotowanego kurczaka z marchewką...

dziś na przykład robię polędwiczki wieprzowe z sosem gorgonzola..

Deira, ja używam aspiratorai sprayu Marimer i żadnych problemów nie mam z nim, prosty w obsłudze, mogę śmiało polecić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie jaki smoczej jest najlepszy? tzn jaki preferujecie?
bo mój mały cały czas chciałby mieć cyca w buzi i nie akceptuje smoka z AVENT`u ;/ cały czas wypluwa a jak już zassie, jest spokój ale za chwile mu wylatuje i dalej wrzask 😮


ja słyszałam, że niektóre dzieci karmione piersią nie tolerują żadnego smoczka, wypluwają każdy, wolą po prostu tylko ten "naturalny"
i moja chyba należy do tej grupy, póki co mała na razie jest bez smoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa ja też mam z aventu i moja mała też jak zassie toza chwile jej wypadnie i jest wrzask.
Ale to normalne nie umieją długo ssać i im wypadają smoczki.
Ja zrezygnowałam ze smoka w nocy bo była katastrofa co chwile wypadał i byl ryk zeby wsadzic .
Wole jak wcina rączke i za chwile zasypia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja swojemu bardzo często zakładam niedrapki... czasami tylko mu ściągam...
bo cały czas się drapie, pomimo że ma obcięta pazurki i wsadza paluszki do oczków ;/ wasze maluszki się nie zadzierają bez niedrapek?
raz był w nocy bez niedrapek to się pozadzierał na całej buźce 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, a co z tą wysypką u Tatiany?? zeszła? bo moja cały czas ma tą kaszkę na buzi.. kurcze nie wiem czy coś z tym robić czy jednak wierzyć ze zejdzie jej samo..??

Laski a mam do Was pytanie, czy u tych, którym wyszła ciemna kreska na brzuchu, to zniknęła Wam ona?? bo u mnie nadal jest i mnie denerwuje, ciekawa jestem czy kiedyś w ogóle zniknie?? jak długo może schodzić??
człowiek dbał żeby rozstępów nie było i jakoś się udało, no a tu ta krecha okropna została... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie jaki smoczej jest najlepszy? tzn jaki preferujecie?
bo mój mały cały czas chciałby mieć cyca w buzi i nie akceptuje smoka z AVENT`u ;/ cały czas wypluwa a jak już zassie, jest spokój ale za chwile mu wylatuje i dalej wrzask 😮

Moja Ula tomee tippee i aventu tez nie toleruje, za to uwielbia NUka te uspokajajace ze zwyklej gumy, silikonowego nie chciala 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira ja dzis fride tez zastosowalam, najpierw te kropelki marimer baby wkropilam a pozniej wyciagnelam pieknir wszystkie kozy frida, mala ani nie drgnela tylko sie przygladala 😁

Pati ja mam tez caly czas ta brzydka kreske na brzuchu, ona moze tak sobie zostac niestety na dluuugi czas 🤨
a co do rozstepow to mi dopiero po porodzie wyszly na udach i brzuchu tez kilka 🤨 zalamka...

Iza ja niedrapek malej nie zakladam, czasem sie podrapie na buzce, ale w koncu sie oduczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój ma Lovi taki płaski. z canpola też miał i był ok. tylko musi mieć silikonowe i płaskie ( nie ścięte)
moja znajoma z 20 smoczków kupiła zamim jej córka załapała. oczywiście pasował jej ten swykły z gumy, najtańszy 😁

a ta ciemna krrech po 1szej ciązy znikła mi po 4 miesiącach 🤢 teraz też jeszcze mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
Laski a mam do Was pytanie, czy u tych, którym wyszła ciemna kreska na brzuchu, to zniknęła Wam ona?? bo u mnie nadal jest i mnie denerwuje, ciekawa jestem czy kiedyś w ogóle zniknie?? jak długo może schodzić??
człowiek dbał żeby rozstępów nie było i jakoś się udało, no a tu ta krecha okropna została... 😠


ja też mam tą linie... i niestety barwą ani troszkę nie zbledła :/ ale położna mówiła mi że z czasem zejdzie... za miesiąc, dwa a nawet może się i kilka miesięcy utrzymywać ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂
Moj mały nie lubi smoka ale czasem mu daje jak np jestem w sklepie a on głodny i w ryk. On sam woli piastki wcinac, ale staram sie je odsuwac.. ja muszę mu ze sto razy smoka podawać zeby zassal. Krztusi sie, ma odruch wymiotny, zatyka usta, i wypluwa... Ja mam aventu smoczek, jest jakiś taki mniejszy od innych. I wydaje mi sie ze łatwiej go mu sie trzyma w buzi.
Deira z Frida musisz pokombinowac. Krzywdy na pewno nie zrobisz. Pokrecic nią przy nosku zeby zobaczyć jak najlepiej trzymać zeby wyciągnąć cokolwiek. Ja też używam najpierw Spray do noska a potem po kilku minutach sciagam. W ogóle jak mały mial katar to aż mi brakło tchu do tej fridy. I zamówiłam ten katarek do odkurzacza... Jak go dostanę i wyprobuje to dam znać jak działa 🙂
Initram no wlasnie na dziecięcy najbardziej ciągnie 🙂 już tak pewnie zostanie ze będziemy wolec kupić coś maluszka niż sobie. A Ty jakie zajęcia prowadzisz ze maluszka będziesz mogla mieć przy sobie? Aha rurka do gazów nazywa sie Windi.
Pati ja mam ta kreskę na brzuchu. Już też mam jej dość więc traktuje ja pilingiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...