Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
uff, to mnie uspokoiłyście z tą kreską..
myślałam, że to jakoś od razu po porodzie zanika i już sie bałam, że zostanie na zawsze
też traktuję ja pilingiem, ale efektów nie było dlatego co raz bardziej miałam wątpliwości czy w ogóle zniknie
czyli pozostaje cierpliwie czekać

karolka no właśnie ja też zauważyłam, że nie dawno mi wyszło kilka drobnych rozstępów na udach z przodu 😮 dziwne, że w ciąży nie wyszły tylko dopiero po...

no i cycki mam całe w rozstępach, ale tu już są konkretne krechy, nie jak na udach
tylko, że na biuście wyszły mi już w 3/4 m-cu bo tak mi cyce napuchły wtedy a teraz chyba doszły nowe.. masakra 😞
ale teraz pewnie niewiele można z tym zrobić..
a w ogóle oprócz kremów to jak można zlikwidować rozstępy? są jakieś skuteczne zabiegi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
Sandra, a co z tą wysypką u Tatiany?? zeszła? bo moja cały czas ma tą kaszkę na buzi.. kurcze nie wiem czy coś z tym robić czy jednak wierzyć ze zejdzie jej samo..??

Laski a mam do Was pytanie, czy u tych, którym wyszła ciemna kreska na brzuchu, to zniknęła Wam ona?? bo u mnie nadal jest i mnie denerwuje, ciekawa jestem czy kiedyś w ogóle zniknie?? jak długo może schodzić??
człowiek dbał żeby rozstępów nie było i jakoś się udało, no a tu ta krecha okropna została... 😠

moja tez ma taka kaszke w skupiskach i pediatra wyslala nas do dermatologa wiec na 15:45 mamy wizyte 🙂 nie kazala samemu niczym smarowac najlepiej przemywac pysiaczka letnia woda u nas stwierdzila na oko ze byc moze AZS ale kazala zglosic sie do pediatry byc moze wystarczy tylko zmienic mleko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam.
my po bioderkach - wszystko w jak najlepszym porządku 🙂

CZY KTÓRAŚ Z WAS UŻYWA DLA MALUCHA MLEKA BEBILON 1 ??
BO MUSZĘ SWOJE WYDAĆ - OPAKOWANIE 800g, UŻYTE 3 RAZY TYLKO...
WAŻNE DO 16.11 A JAK KTÓRAŚ UŻYWA TO NA PEWNO ZUŻYJE...
A ŻAL, ŻEBY SIĘ ZMARNOWAŁO I ŻEBY WYWALIĆ ;//

a moja jak już, to musi pić mleko HA (hipoalergiczne)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!

Współczuję wam tych nieprzespanych nocy 😞

Pati ja też mam brązową krechę ale widzę, że powoli schodzi 😁

Isa moja np upodobała sobie smoczki NUK silikonowe (próbowałam jeszcze Lovi, Dr brown i wiele innych) ale do tej pory potrafi wyskoczyć jej z buzi i się denerwuje.

Moja też uwielbia piąstki a gaduła z niej nieziemska 😁 Potrafi "żalić się" wydaje niesamowite dżwięki, gaworzy na całego 🤪 Jak nie śpi ciągle się uśmiecha mój słodziak malutki 😁
My dzisiaj byłyśmy godzinkę na spacerku, potem o 12 zjadła mleczko i śpi do tej pory... I oczywiście jak zwykle muszę ją obudzić na karmienie 🤔 Nudzi mi się jak tak długo śpi, dom już ogarnięty, obiad zjedzony, pogadałam ze starszą córką przy herbatce i co tu robić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati kazala przemywac przegotowana woda badz nadmanganianem.
Wykapalam ja dwa razy w krochmalu i znika ladnie.. 🙂
Powiedziala, ze to ewidentnie tradzik wynikajacy najprawdopodobniej z nadmiaru hormonow..
Ja kreski nie mialam, ale moze sie ona dlugo utrzymywac...

Takie maluzki nie gaworza..
Te dzwieki co wydaja to głużenie 🙂
Tak sie wymadrzylam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chwilka odpoczynku..nie wiem jak to jest, nakarmie Izulę, biorę na ręce żeby odbić, wydaje się, że już śpi, więc kładę do spania, a ona za chwilę znowu gotowa i w ryk....przychodzi mąż bierze ją na ręce, połazi trochę, zasypia mała, to kładzie ją i ona śpi.
Chyba woli u niego zasypiać 🥴
Jutro szczepienie, aż się boję, bo pamiętam jak z synem chodziłam na szczepienia i wychodziłam stamtąd spocona jak mysz.
Też mam brązową kreskę, ona schodzi, bo po starszym zeszła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miesiąc mnie tu nie było 🙂 Nie mam czasu na kompa dosłownie. Mała jak w dzień nie spała tak nie śpi, na szczęście w nocy śpi już nieraz po 6 godzin ciągiem. Jutro ma dwa miesiące 🙂
w przyszłą środę drugi raz na usg bioderek bo wyszły niby płytkie stawy i pieluszkujemy.Szczepionkę kupiliśmy ta z dwoma a nie trzema wkłuciami i nastepnym razem czyli w grudniu tez na pneumokoki bedziemy szczepic. Ja już dwa tyg temu dostalam okres a wczoraj znów plamiłam krwią.Dziś mam brązowy śluz i muszę w końcu do gin się wybrać bo jeszcze nie bylam,a niepokoi mnie to. A ogólnie jest ok, mała zdrowa, duża, z reszą widać na fotce jaki pucolek.Trzy tyg temu miała 5300 wiec teraz na pewno ponad 6 kg ma a ciuszki nosi już w rozm 68.hehe
A co tam u was?
Widze ze piszecie o lini.Tez jeszcze mam,choc stala sie jakby ciensza i od góry kawałek znikł. Jakos mi ona nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja jest przekochana jak nic jej nie doskwiera 🙂 Dzis spala po bioderkach, pozniej przenioslam do nosidla spala dalej, wrocilam z przedszkola, rozebralam, spala dalej 🙂 Obciela mi szwagierka wlosy i dopiero jak wyjezdzala to mala sie obudzila 🙂
Pojadla i poszla spac..a teraz od okolo 1,5h lezy i sobie patrzy, az mi zal , ze na nia uwagi nie zwracam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, dzięki za rady dotyczące aspiratora. Odważyłam się i mocniej zassałam 😁 Małej nic się nie stało, była tylko w lekkim szoku jak z obu dziurek wyssałam jej dwa wielkie zielone gilce, hehe 🤪 Od razu lepiej jej się oddychało 😁

Pati, Inirtam, ja mam Nose Fridę, więc musiałam się odważyć popracować na tym ustrojstwie 🙂 I się udało 🙂

A ja po wizycie u gina. Położna pocieszyła mnie z tą pękniętą brodawką. Bałam się, że nie uda się zasklepić tego pęknięcia, ale ona mnie uspokoiła, że wszystko się zagoi, tylko muszę tej piersi dać jakiś tydzień, bo pęknięcie jest faktycznie paskudne. Wygląda to jakby mi brodawka miała zaraz odpaść 😜 Dlatego absolutnie nie mogę podawać Małej tej prawej piersi póki w 100% się nie zasklepi. A ja jestem już tak zmęczona laktatorem… No ale muszę przecierpieć, bo prawie 3 tygodnie walczę z tą raną. No i dostałam receptę na pigułki antykoncepcyjne – Symonette.

Sandra, a Ty pisałaś jakiś czas temu o innych pigułkach dla karmiących piersią, coś na C. Zapodasz tę nazwę, bo mi z głowy wyleciała?

Pati, u mnie niestety krecha na brzuchu nadal jest i to bardzo wyraźna. Mam nadzieję, że zejdzie jak najszybciej.

Natalia, super, że Majka już w domciu 😘

A tak w ogóle to moja kochana Żabcia dziś sama trzymała w rączce grzechotkę 😁 I przez chwilę nią machała... póki jej nie wyleciała z rączki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Sie nie chwalilam 🙂 Rozpoczelam oficjalnie sezon morsowy 🙂


znaczy, że co?

Isa mała mojej siostry wszystkie wypluwała, a podpasował jej taki zwykły najtanszy canpol bodajże (taki brązowy, okrągły), z kolei ja mam wrażenie, że mojemu to wszystko jedno, bo i płaski avent i anatomiczny TT ssie bez problemu, ale tylko wtedy gdy ma na to ochotę.. w nocy w ogóle nie chce smoka, śpi bez 😉 a w ciągu dnia to tylko do uspokojenia, czasem do zaśniecia (bo jak z cyca leci, to się wpienia nieziemsko), ale dość szybko wypluwa 🙂

Pati moja kumpela jest 6 miesiecy po porodzie i dalej ma linię, ale zdecydowanie słabsza..
a co do rozstępów, to przez całą ciążę ani jednego nie miałam, a obecnie wyskoczyły mi całe dwa na jednej piersi, ale w sumie nikomu przed oczami cyckami świecić nie będę, wiec się nie przejmuję 😉

wróciłam od ginki... jak to określiła: wszystko elegancko zagojone, i nawet nie bardzo rozwarte 😜 i może być używane 😜... tylko czy ja będę chciała używać... ostrzegła, że w każdej chwili w ciążę mogę zajść, przepisała tabletki, bo poza nimi zostają gumki... ech... najchętniej wybrałabym wstrzemięźliwość 🙃 ☺️

Deira to masz z brodawką to, co ja miałam 🤢 współczuję... mi pomógł bepanthen... smarowany niemalże naokrągło i tydzień laktatora... oby Ci się jak najszybciej zagoiło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia super ze Majka w domu 🙂
a my po wizycie u dermatologa a wiec mala ma skaze bialkowa zmieniamy mleczko na nutramigen 1 do tego kremy do buzki i na ciemnieniuche oliwke z lipidami z emolium bo jak powiedziaalam ze malej ciemieniucha zeszla po masle to mowil ze przy skazie nie powinno sie smarowac 🙂
takim sposobem razem z wizyta zostawilam 220 zl 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilka śliczna ta twoja córeczka 🤪

Sandros mój M też morsuje, ja się nie odważę 😁

A ja wklejam swoją fotkę z moją córcią (tylko z daleka, bo z bliska wyglądam masakrycznie 😁 😁 😁 )

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/42/76661039.jpg/][IMG]http://img42.imageshack.us/img42/7159/76661039.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, ja popełniłam błąd, bo 3 tygodnie temu zamiast doleczyć porządnie tę brodawkę, to gdy tylko to pęknięcie choćby lekko mi się zasklepiało, od razu przystawiałam Małą do tej piersi. No i ciągle to pęknięcie mi się odnawiało. Teraz doleczę do końca, bo zasysanie tej piersi z pękniętą brodawką jest tak koszmarnie bolesne, że czasem aż wyłam z bólu a łzy leciały mi same z oczu. Na szczęście czynną mam lewą pierś, więc będę na zmianę karmić piersią i butlą z mlekiem odciągniętym 🙂 A brodawkę też mam smarować bepanthenem. No i laktator 😞 Prawdę powiedziawszy niedobrze mi się już robi za każdym razem, gdy mam użyć laktatora... Zwłaszcza w środku nocy, gdy ledwo na oczy widzę... Ale co zrobić...

Sandra, dzięki 🙂

Agnieszka, przepiękny ten pokój, w którym siedzicie z córcią 🙂 Widać, że z klasą urządzone 🙂 I faktycznie takie malutkie na zdjęciu obie jesteście 😜 Trudno rzeczywiście dojrzeć 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Witam się z wieczora 🙂
mały śpi, miał sie kapać o 18 bo to jego pora ale on woli spać ;/ więc ja mam chwile wolnego , może dzis nie będe go kąpać..
Ja mam pytanie do was dziewczyny, jak byłyście zszywane tam w środku to te szwy wam wypadały?? jak tak to w jakiej ilości??? ja bylam mega zszyta w środku bo Gabryś był spory no i jak na razie wypadły mi 2 szwy ;/ te z wierzchy położna mi zdjeła. Lekarz powiedział że one są połrozpuszczalne i po czasie same wypadną...no ale ile mam jeszcze czekać?? jestem już prawie 6 tygodniu po porodzie...

agn36 fajne zdjęcia szkoda że z daleka super macie w domu !! 🙂)

Emilia twoja córcia jest prześliczna !! 🤪

Isa ja mam smoczek z nuka bardzo fajny ale też nie zawsze go chce...wiec daje mu kropelka SS a że jest słodka to zasysa i dyndoli smoka 🙂

Kurcze...chyba znów kolka go łapie 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sandroos napisał(a):
Masakra z ta kasa 🙂)

Nio, zaczelimy sie kapac 🙂 Morsy zaczely juz miesiac temu, a ja balam sie infekcji 🙂 ale juz po pierwszym razie 🙂)

cerazette


szalona!! 🙂 🙂 ale zazdroszcze 😉 mi brakuje odwagi 🤨

Deira szczerze współczuje Ci bólu... wiem, jaki jest potworny.. łzy same się cisną do oczu, ja z trudem się powstrzymywałam, żeby małemu w ucho nie wrzasnąć, a nogami wierzgałam jak mój syn, gdy jest mega wpieniony 😉, na szczęście to już za mną, co daje Ci nadzieję na wyleczenie 😉 powodzenia!! oby jak najszybciej!!

my już po kąpieli i jedzeniu, Tymcio wlaśnie zasypia w wózku i ja za chwilę też się kładę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...