Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Mamusie!
My po bilansie 2 latka,a jutro wazenie malej.
Edith moja corcia to samo,nozki juz silne to cwicza odpychanie,a na pleckach to sie w kolo kreci(ostatnio mysle co ona mnie tak ta racza szturcha a to nozki byly 🙂)
Dziewczyny co do kapieli tych placzacych zawsze mozna sprobowac w pieluszke zawinac i tak do wody wsadzac,naszej starszej to pomoglo i nie darla sie jak bysmy ja ze skory obdzierali 😉
Marylu moze ciemieniuch,i tak jak dziewczyny pisza oliwka i miekka szczoreczka powinny pomuc.
A jak tam doprowadzanie Krzysia do ladu?

My przemywamy dupke woda i jak na razie zadnych odparzen nie bylo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Inirtam a to czasem nie ciemieniuszka?

Marylu moja też z butli nie chciała ciągnąć ostatnio. Ale chyba nie była głodna bo to było na wieczór i poszła spać bez jedzenia (cyca też nie jadła) i obudziła się dopiero po 5-6 godzinach.


no właśnie lekarka powiedziała, że nie i żeby oliwkować...
u nas z butlą problemu nie było, nie wiem, jak byłoby teraz, bo dawno nie używałam, ale muszę też spróbować...

moje dziecko przekręciło się dziś 4 razy z rzędu z brzuszka na plecy przez prawe ramię 🤪 🤪 🤪 i nawet udało mi się to uwiecznić nagraniem 😁 😁 😁 a teraz głośno się śmieje przez sen i podskakuje przy tym cały, hehehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiec bede oliwkować główkę. myślę że to nie ciemieniucha- ale może jej początek bo tej suchej skórki prawie nie widać. podobna do łupieżu jest.
Mój Krzyś też sie tak odpcyha nóżkami jak na mnie leży. Czasem takiego kopa zapoda że aż mnie brzuch boli 😁
emaleth Krzyś ostatnio zrobił się spokojniejszy i sam lepiej reguluje swój dzień. Więc na razie się nie wtrącam. Po za tym taka prawda że nie mam serca odkładać go do łóżeczka 😞 całe szczęście że sam z siebie polubił bujaczek i częściej w nim siedzi. Nawet obiad w spokoju mogę zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa ale gaduła z twojego synka 😁

Jeśli chodzi o chusteczki to ja do szpitala brałam pampers sensitive a teraz już te zwykłe zielone używam i nic małej nie jest. Ale to już chyba tak jest że nie wszystkim dzieciom to samo służy...

Marylu ja Oli też smaruje co jakiś czas główkę oliwką i ewentualnie szczoteczką delikatnie wyczesuje bo czasami ma taki łupież (na ciemieniuchę to nie wygląda) szczególnie jak po spacerku ściągam jej czapkę to tak jakby jej się naskórek ścierał. 🤔

A poza tym małej zaczęły się wycierać włoski i to w takim tempie, że za chwilę mi łysolek mały zostanie 😮

A jeśli chodzi o odpychanie, to moje dziecko wiecznie fika nóżkami i się odpycha. W brzuszku zaczęła i tak cały czas 😁 Ortopeda kazał ją kłaść w dzień na brzuszku i nóżki jak żabka robić ale ona jak tylko je podkurczam, to od razu odpycha mi się od rąk 😜 A jak ją przebieram to czasem tak się zaprze że pupa w górze i robi mostek 🤪

Szkoda że tak jak z nóżkami nie idzie jej z podnoszeniem główki, bo pod tym względem jest leniwa. Na początku to tak wyła jak się ją kładło na brzuch że aż lekarka mnie przepraszała że doprowadziła mi dziecko do takiego stanu 😁 Teraz powoli zaakceptowała leżenie na brzuchu ale podnosić główki jej się nie chce. Ostatnio tak długo leżała na brzuchu że w końcu sama zasnęła i 5 godzin tak przespała 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłyśmy dziś na szczepieniu. Dziewczyny górą ! Mój starszy syn ryczał okropnie, a Izunia dzielna dziewczynka, tylko zakwiliła. Wzięłyśmy ten program na 6-stkę plus pneumokoki i rotawirusy, w sumie kosztowało nas to 810 zł. Uważam jednak, że państwo powinno dofinansowywać wszystkie szczepienia dla takich małych dzieci skoro chce być państwem opiekuńczym i prorodzinnym !!!
Mnie na to stać, ale co z matkami które na to nie stać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie dopiero teraz caly dzien neta nie bylo...dzis piekna pogoda wiec z Majka wykorzystalysmy i poszlysmy na dlugi spacer 🙂 ta Moja mała dzisiaj caly dzien w sumie przespala 🙂 i teraz po kapieli i po jedzonku tez juz spi 🙂 Ja uzywam tylko papmersa chusteczek bo ani dady ani huggisa sie nie sprawdzily narazie...Maja zaczela sama na sile glowke podnosic,jak jej wkladam smoka do buzi w nocy jak placze bez niczego na spiku to lapie za reke i chce sie podnosic,czy Wasze tez tak maja? No i jak jest zaparta o moje nogi jak lezy na poduszce to tez sie mega chce podnosic.. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalia tak mój mały też sie próbuje podnieść/usiąść jak chwyci się za rączki. Ale staram się żeby tak nie robił bo jednak za słaby kręgosłup ma. a główkę tak podnosi że rozgląda się przez kilka minut taki mega podniesiony na wyprostowanych rączkach 😉 za to słabo u niego z obracaniem na boki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
U nas koszmarna noc ,mała tak płakała okropnie do 2 w nocy. 😞
Nie wiem co jej było pieluszka sucha , nakarmiona raczej bólu brzuszka też nie obstawiam.
Wczoraj rano zjadłam jajecznice potem bułke z serem ,jogurt i pare kawałków pizzy ,ale to wszystko już jadłam. 🤨
Koszmar zasneła o 2 i spała do 9 teraz leży i jest zadowolona 🙂
Strasznie potrzebowała smoka w nocy i na rękach się uspokajała nawet tatus nosił mimo ,że na 3 miał do pracy. 🙂
Myślę o tych ząbkach ale nie jestem pewna dzisiaj musze zajrzec do buziola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej u mnie nocka na plus mala zasnela o 21 obudzila sie o 3 na mleczko i spala do 9 🙂
natalia chyba kazde dziecko po 2 miesiacu zycia takie postepy robimy to normalne 😉 nawet pisza tak w kalendarzu jaki mam 🙂 co sie dzieje z dzieckiem od 2 miesiaca zycia i tam jest to jasno opisane 🙂
a ja od wczoraj zaczelam silownie nastawilam sie na spalanie tluszczu 🙂 biegalam wczoraj 50 min poszlo az 300 kalorii normalnie smiech na sali 😁
moja mala wczoraj jakas nie spokojna byla oczko zaczelo ropiec ale przemywamy i juz jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,
u nas w nocy 3 pobudki... standard.
dzisiaj mija 4 dzień jak Szymuś nie zrobił kupki i nawet ten syrop co mu daje na wypróżnianie nie działa 😮 widać że męczy go to kupsko bo cały czas się wierci i popłakuje bez powodu ;/
już sama nie wiem co mam robić, niby to normalne i nie musi robić kupy codziennie, no ale widzę ze go to meczy ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laseczki 🙂 u nas noc super, o 3.30 sama musialam mala na spiaco do cyca przystawic, bo juz nie moglam z bolu wytrzymac, taki byl pelny, az sikalo z niego tak, ze Ula cala byla na twarzy zalana 😁
no wiec nawet podczas tego karmienia sie nie obudzila, a pozniej przebudzila sie o 7 na cyca i dalej nynu do 9 🙂 czyli jestem wyspana. teraz znow spi 🙂

Moja Ula nie robila kupy 2 dni i strasznie wkurzala sie, ze pierdki jej ciezko wychodza, bo dusila jak na kupke, ale tylko baczyla...zaczelam ja poic raz dziennie herbatka hippa na lepsze trawienie i od razu przynioslo jej to ulge. Pierdki zaczely wychodzic bez wysilku, a wczoraj walnela w koncu 2 kupki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się.

u nas nocka super dopiero o 5:30 się obudził na cyca. tylko mam jakiś problem z zaśnięciem... Po kąpieli zje odbije go i do łóżeczka. Zamin zaśnie to dużo rzeczy zdąrze zrobić. z godzinę mu schodzi ale zasypia sam w łóżeczku 😉
Wczoraj chciałam żeby mąż go do wanny wziął na brzuszku przez to że kilka razy pod rząd beczał w wannience. ale mąż powiedział że się boi i Oskar chyba nie chhciał stresować taty i nie beczał w wannie, ale taki nie za bardzo zadowolony był.


mixi mi się podoba rainforest taka wesoła i żywa jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...