Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam,
dzisiaj cały dzień chodzę przybita... widząc takiego zdrowego maluszka fikającego i gaworzącego i śmiejącego się na głos aż łzy mi podchodzą do oczu bo myślę cały czas o tej małej kruszynce... często bywali u nas z nią, i jakoś mi tak dziwnie... dzisiaj pojechali na jakieś badania... kuzyna żona dzwoni do mnie i płacze a ja nie wiem co mam jej powiedzieć... chciałabym ją jakoś pocieszyć ale sama nie wiem jak. 😞(

teraz zbieramy się i jedziemy do teściów, pożegnać się z teściem bo jutro wyjeżdża za granice no i dać im prezenty na dzień babci i dziadka... (ramki ze zdjęciem Szymka i łakocie)

posprzątałam cały dom i upiekłam ciasto czekoladowe...

i cały dzień myślami jestem gdzieś daleko... ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa trzeba mieć nadzieję, że wszystko się wyprostuje...
Doti a może spróbuj raz podać czopek Paracetamolu na noc, zobaczysz czy to coś zmieni. A jednorazowo czopek na pewno krzywdy Lusi nie zrobi 🙂

M dał się wrobić w spacer z małym, mimo, że śniegu napadało i ciężko wózek jedzie 😁 Ja zostałam w domu, bo gardło mnie boli 😞 Trzeba spróbować miodu z cytryną, dobrze, że nie szkodzą małemu, bo bez tego nic bym nie mogła zastosować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i mam. Zaczęłam dawać małemu kaszę mannę tak jak mam w książeczce zdrowia: pół łyżeczki na 100 ml wody, ugotować i podawać ze swoim mlekiem. Tak też robiłam. W pierwszy dzień łyżeczka, drugi dwie, trzeci 4, no i dzisiaj już zjadł wszystko (nielicząc tego co zostało na śliniaku). A po 4 godzinach ryk w niebogłosy i ciągnąca mega kupa. 🤢 Czy to znaczy, że ma uczulenie na gluten?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza, a nic innego nie jadł?
Zrobiłabym drugie podejście z mniejsza iloscia za kilka dni... Może to nie to...
U nas dziś maluch zjadł kaszę z 20ml, mega się zajadal, łapał lyzeczke i sam wkładał do buzi 🙂 ale to pewnie dlatego,że gryzac ją sprawiał ulgę swoim dziaselkom...

Isa bardzo przykre... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was 🙂 u nas noc jak zwykle rewelacja do 8:30 🤪
dzis byla pierwsza zupka jarzynowa sie zajadala az sie uszy trzesly 😁
wanilka ja od poczatku szczepie mala tymi 5w1 🙂
doti moja tez tak sie zrywa i to od zabkowania zdecydowanie jedna jedyneczka juz rosnie co raz bardziej widoczna i co wieczor ten sam placz zasnie chwila i ryk nie z tej ziemi teraz czekam na 2 zabka bo juz stuka pewnie zaraz po tym pierwszym zabku wyjdzie i przed spaniem podaje Camilie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza ,a tak miałaś podawać z dnia na dzień coraz więcej?
Ja daje na razie trzeci dzień po łyżce i obserwuje raczej nie daje więcej .
Może po prostu za dużo zjadł jak na jeden raz 🙂
Odstaw i za parę dni jeszcze raz mu podaj tylko mniejsze ilości. 🙂

Znalazłam coś takiego :
Ekspozycja na gluten powinna byc robiona w ten sposób,że początkowo gotujesz 2-3 g kaszki manny (ok.pół łyżeczki) na wodzie i dodajesz np. do obiadku,deserku czy mleka.W 7 i 8 mcu stopniowo zwiększamy ilość glutenu,żeby dojść do 6 g pod koniec 8go mca.Oczywiście robimy to codziennie 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza ja myślę, że za dużo tego glutenu. Zobacz, na tej stronie jest napisane, że przez cały 6 miesiąc 1 łyżeczka kaszy, przez cały 7 dwie itd.... Wiem, że to dla dzieci karmionych MM ale myślę, że zasady wprowadzania są podobne, tylko dzieci na MN dostają gluten wcześniej 🤨 Nie chcę się wymądrzać, może napiszą dziewczyny, które coś wiedzą na ten temat 🤔
http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-sztucznie/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-butelka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisza tu jest napisane, że dzieci karmione piersią powiny dostawać tylko pół łyżeczki dziennie takiej kaszki. Już wcześniej któraś z was to wklejała a ja chętnie korzystam z tych rad 😉
http://mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem:-)
Dziewczyny jak u was wyglada okres po porodzie bo u mnie nie dość. że nieregularny to jeszcze tak ze mnie leci w pierwszy dzień że szok...
Isa współczuję czlowiek się cieszy że. porod sie udał. i ma zdrowe dziecko a tu cos takiego ...
Nie wiem dlaczego male dzieci musza tak cierpieć
Buffy jesli chodzi o ta wkladke dla noworodka to ja juz dawno nie uzywam bo i bez niej ola ledwo mi sie miesci do fotelika a ona jest wlasnie po to zeby główka niemowlakowi nie kiwala sie jak jedzie a z kregoslupkiem ma raczej niwiele wspolnego.
Kupilam dzisiaj oli na targu earzywka i jutro gotuję. jarzynową. z marchwki i ziemniaka. no i kupilam kaszki z bobovity bedziemy próbować. bananowa waniliowa i z banambanamami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ja właśnie robie pół łyżeczki kaszy mannej na 100 ml wody nie więcej tak jak piszą w książeczce zdrowia. I tam jest napisane, że w pierwszy dzień dajemy 1-2 łyżeczki ugotowanej kaszy z mlekiem matki lub wywarem warzywnym a później ile dziecko chce. Czyli max zjada pół łyżeczki kaszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się .
Wiki już o 5 zrobiła pobudkę i gada tu ze mną .
Właśnie nauczyła się piszczeć i wszyscy ja słyszą w klatce.
OOO kupa się robi 🤪 ale śmierdzi po tej kaszce nie da się ukryć ze coś w pieluszce czeka na mamę.
No już przewinięta .
Ja mam tą kaszkę mannę na MM z nestle rozrabiam w 30 ml wody 1 łyżkę kaszki i z tej papki jej daje 1 łyżkę do zjedzenia . Puki co u nas jest wszystko ok i tak zamierzam robić do skończenia 6 m-ca życia ,aż będziemy wprowadzać następne nowości.
My dzisiaj jedziemy do babci M i jego mamy na obiadek i ciacho .a nic nie mamy na dzień babci. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Najlepszego dla Szymusia z okazji 4 miesiecy;*

U nas nie najlepiej ....wizytta w konsulacie odwolana..w nowym aucie padl kompurer...mam dosc
Tymek rozdrazniony zebami masakra....troche zakatarzony...spal niespokojnie a w dzien jak spi to jak na szpilkach i zeby spal musze kolo niego lezec i budzi sie z rykiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
Latka no to niezaciekawie 🤨 dodatkowe koszty i stres...

Ula juz tez piszczy i to tak, ze M, ktory z nia na co dzien nie przebywa, biegnie, bo mysli, ze cos sie jej stalo, a ona sie cieszy w najlepsze 🙂 teraz ma jeszcze etap bulgotania slina, ze leci z niej jak z fontanny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja bym dala maks 200 zl, ale to juz tam nie wiem jak uwazasz.
Dla mnie nie istnieje ile WYPADA. Daje tyle ile moge. On laski szczerze mowiac nie robi, bo to jest jego praca 😉

My dalismy na tych naukach przed chrztem, w kopertce. Za chrzciny dalismy bodajze 50zl.
Za slub chyba 200, ale nie pamietam dokladnie...bo to daaaaaaaaaawno bylo 🙂 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...