Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
latka napisał(a):
Dziewczyny poradzcie Proszę! :
Mysle i mysle i nie wiem jak mam zorganizowsc chrzciny...
Bedziemy chrzcic w tygodniu lub w sobote na wieczornej mszy, poniewaz ksiądz nam nie ochrzci w niedziele, bo nie mamy slubu....ale nad tym nie ubolewam, a moze nawet i wole, bo nie ma takiego widowiska, bo u mnie w miescinie kazdy kazdego zna i ida do kościoła popatrzec na innych raczej:/ a nie modlic sie....wrr juz mam ciśnienie. ...
...ale do czego zmierzam 😁
Oczywoscie chcemy zrobić poczęstunek w restauracji, bo mimo ze imprezy jakieś duzej nie robimy, to ja mam 7 ro rodzenstwa z rodzinami, pewnie wszyscy nie przyjadą , rodzina M, ale jesli bedzie chrzest w tygodniu to wieczorem ?! To co moglabym zamówić z menu? No i jesli w sobote to tez wieczorem wiec podobnie w zasadzie:P

Cos chybs podobnie jak obiad? Sałatki? Zimns plyta? Tort? Nie wiem jak damy rady, bo Tymol wieczorami lubi koncertowac, ciezkk okreslic ile posiedzimy, oby jak najkrócej z rodzina M przy stole, wiem wiem okropna jestem ale cozz nie trawie ijak nie wiem...


My tez mielismy wieczorem i bylo tylko danie głowne do wyboru miesa frytki ziemniaki tak jak obiad i potem tylko kawa i slodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za rady na pewno pomogly 😉.

Moj tez mial zatwardzenie i zrobił taka ciemna kupe , kolorowa he... i tez z plamkami takimi czerwonawo-pomaranczowymi ale to chyab marchewka. ..a później co raz zadsza az na koncu zielonkawa z dużą iloscia biakyxh grudek, dawalam mu dzis tylko mleko no i dalam deserek po poludniu bo przyzywczail sie ze dostaje cos wiecej niz tylko mleko i tak czekal na to niespokojnie a jak widzial łyżeczkę to malo nie wyskoczyl z lezaczka i pomagal mi sie karmic wpychsl tak ta łyżeczkę do buzi heh 🙂))

Nie wiem czy cos mu nie służy czy marchewka zatwardzila.... no zadnych oznak nie widzialam ani troche brzuszek nie bolal ani nic tylko taka kupa..

Sprobuje dawać jutro dawac tez obiadek i deseeek ale be marchewki już i zobaczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, dzielny chłopak z Tymka!

Latka, ja też uważam, żę jak tak późno to obiad odpada raczej, kawka z tortem i coś na zimno ewentualnie

Isa, super, że Szymuś nareszcie zjadł więcej, wszystko widać na dobrej drodze jest

Sandra a ja właśnie kiedyś się zastanawiałam czy Ty pracujesz w żłobku czy jesteś położną na Polnej, bo z tego co wcześniej pisałaś to nie mogłam wywnioskować do końca 😁
wreszcie się wyjaśniło 😁
czyli położną jesteś z wykształcenia, ale póki co w zawodzie nie pracowałaś jeszcze,tak?
co do zmiany pracy to musisz wziąć pod uwagę, że w szpitalu będziesz pewnie mieć zmianowy tryb pracy, nocki itd. więc kwestia do przemyślenia czy Tobie to odpowiada, bo ja bym akurat na takie coś się nie pisała
w żłobku też ciężka praca z dziećmi, ale z drugiej strony tak jak piszesz masz dosyć elastycznie i duuuży plus ze możesz Tatianę mieć przy sobie, a jak pójdziesz do szpitala to juz ktoś inny będzie musiał się nią opiekować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
PAti ja tak czy siak nie biore,Tatianki ze soba. Zostaje z babcia.

No, a przedwszystkim po 5 latach trace prawo wykonywania zawodu i musze je odnawiac.. sama nie wiem...
Prawda taka, ze szpitae teraz najczesciej maja 12h dyzury, wiec pewnie wiecej bym byla z dziecmi niz teraz. bo to mam po 8h i kazy roboczy dzien. a w szpitalu najczesciej jest dniowka, nocka , wolne wolne. Czyli jakby nie parzec jeden dzien wypada...

Szkoda mi jedynie Wigilii jakbymitrafio, choc z tego co wiem mlode laski bez dzieci zawsze sa zainteresowane bo bardzo dobrze platna.. a do chatki im nie spieszno 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam dzielny Tymuś !

Isa super wiadomości 🙂 180 ml to sporo 😮

Sandra To, że nie masz doświadzcenia o niczym nie świadczy, w końcu musisz je gdzieś zdobyć 😁
Ja, jak poszłam na swoją pierwszą rozmowę kwalifikacyjną, nie potrafiłam włączyć i obsłużyć komputera (13 lat temu) A tak nakłamałam (sprzedałam siebie) że dostałam stanowisko kierownicze 😮 I wszystkiego uczyłam się w pracy 😁
Choć teraz mam stabilną pracę i sama boję się coś zmienić 🤔
Nawet nie mam odwagi pojść na rozmowę kwalifikacyją by spróbować zmienić pracę 🤢
Tak, jak napisała Pati z drugiej strony masz system jednozmianowy 8 godzin i do domu a w szpitalu będzie inaczej i czy będziesz miała z kim zostawić dzieci?
Ech, takie decyzje nie są łatwe do pdjęcia 🤔

Latka ja, gdybym robiła tak póżno chrzciny zrezygnowałabym z ciasta 🥴
W lokalu będziecie po 19, goście będą głodni więc powinni dostać kolację, zjeść torta (bo na kawę chyba za póżno) i do domku 😁

Moja córa od 19 śpi.
Dzisiaj znalazłam ciekawą ofertę na fotoksiążki (32 zł z przesyłką za 40 stron). więc skorzystałam i zamówiłam, oferta ważna do jutra, może któraś z was będzie chciała to wkleję link:
http://allegro.pl/fotoksiazka-a4-40-stron-rabat-78-i2932536991.html



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka moja robi rozne np. wczoraj po marchewce z ryzem strzelila zolto zielonego bobka zazwyczaj kupi sa zolte czasami konsystencji jak glina przy mleku robina jednolite przy marchewce z jabkiem ktore sama tre dostrzeglam ostatnio kawalki marchewki ale to nic niepokojacego zielona lubi strzelic po nowosci wtedy juz kolejny raz nie podaje jak np. po marchewce z dynia 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn, na pewno bede miec 1-2 dni wolne w tygodniu, a w weekend jakbym prace miala to dzieciaki z tata.
Wydaje mi sie ze wiecej bym mialanawet czasu,bo jak na nocke pojde, to maluchy i tak nie odczuja tego za bardzo.
No, a roznicy w opiece nad dziecmi w sumie to nie ma, bo i tak Tatianki do zlobka nie biore, bo nie chce. Tak wiec jedna wizja chyba 😁
Wiadomo, ze jakby sie cos dziao, to latwiej mi sie zwolnic ze zobka do domu anizei szpitala, no ale jakby nie patrzec maja dwoje rodzicow. i tata do pediatry tez potrafi jechac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
My na nogach od 6:45, ale nocka w miarę ok, 2 pobudki na smoka i jedna na jedzenie o 3:45, a zasnął o 20:30 🙂
Muszę synka pochwalić bo wczoraj był bardzo grzeczny, mam nadzieję,że ten diabełek z niego wyjdzie w końcu i wróci mój kochany aniołek! 🙂
Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, mi się wydaje,że lepiej by było pracować zmianowo, bo zawsze to więcej wolnego czasu wychodzi. Wiem,bo moja teściowa pracowała w szpitalu i często miała dni wolne.
Skoro masz stracić prawo do wykonywania zawodu, to dobrze by było,żeby tak się nie stało...
Ale to ty musisz wiedzieć co czujesz sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...