Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja bede podawac naturalny i do tego wlasnie malinki lub jagodki, ale jeszcze tak z miesiac poczekam chyba, bo u nas u Nadii nietolerancja bialka w nadmiarze, wiec mloda tez pewnie narazona.

Ja gotuje warzywa, ale wrzucam na wrzatek, zeby witamin jak najmniej tracily. Pod koniec dodaje ze dwie lyzki kaszy mannej.
Mieso osobno gotuje. Wywar miesny jakos dopiero w 10/11 miesiacu, ze wzgledu na to, ze podczas gotowania mieso wypuszcza te wszystkie swoje "syfy".
Wyciagam warzywa blenderem, robie i jesli za geste chochla dolewam tej wody od gotowania jarzyn 😁

Ja na 10 dni mam obiadkow narobione..a zoltko dodaje na swiezo, aczkolwiek zazwyczaj nie chce mi sie gotowac wiec czest zapominam. Jadla dwa razy poki co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Co do jedzenia u nas, to nic ponadto co dziewczyny napisały Wojtek nie je, a przygotowuje tak jak Sandra 😉 U mnie jakoś dość geste te dania wychodzą, bo łatwiej mi karmić gęstymi, więc to nie "zupki", a obiadki 😉 Z mięs królik, indyk i przygotowałam teraz danie z kurczakiem, ale jeszcze go nie dostał. Do zupek dodaję zawsze koperek, bo wydaje mi się, ze wtedy są smaczniejsze, bez tego są takie bleee 😞 Na początku gotowałam warzywka z koperkiem, teraz dodaję surowy przed blendowaniem, ma więcej smaku. I też chcę zobaczyć jak Wojtek zareaguje na wyczuwalny ryż w jedzonku, ale to przed nami dopiero 🙂
Ja też gotuję osobno ziemniaki, bo gdzieś czytałam, żeby wody z gotowanych ziemniaków dziecku nie dawać... Więc czasem mam garnków nawstawianych jak dla 7osobowej rodziny 😁 Osobno pyry, osobno mięso, osobno warzywka, osobno buraczek i czasem jeszcze jajko 😁

Jogurt dostał słoiczek duży z Hippa na 2 razy - strasznie mu smakował, złej reakcji nie było, więc się cieszę. Ale, ze w sklepie nie było jak M posłałam, więc teraz nie mam i nie podam. Za jakiś czas spróbuję zwykły zmieszać z owockami 🙂

Lusia i Titi wymiatają - małe łaziki 😁 A ja się cieszę jak Wojtek leżąc na brzuszku podniesie dupkę i utrzyma się chwilę w pozycji do raczkowania ☺️ Jakby spotkał Titi czy Lusię to by leżał na kocu i się na nie głupio gapił, a te miały ubaw 😁

Sandra zazdroszczę pomysłu ze zwiedzaniem Wielkopolski, świetny 🙂 Fajnie, że M do tego namówiłaś 🙂 U nas szkoda gadać - na pomysł "pojedźmy gdzieś" wiecznie pytanie "ale gdzie" i zero entuzjazmu. Najlepiej cały weekend przesiedzieć na dupie przed kompem i tv 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry po raz drugi 🙂
Jesteśmy po zakupach, jak zawsze M podniósł mi ciśnienie bo mówiłam że spore zxakupy się szykują to mało kasy wziął. Wszystko co dla Małej kupiliśmy ale cała reszta dopiero w planach....
Coś się Luśce porobiło i wrzeszczy mi jak jedziemy autem. Każda jazda to uspokajanie jej żeby sie nie nadzierała! 😲

Teraz chłopaki śpią, Mała wyspana bawi się na dywanie a ja staram się nie zasnąć na siedząco. Oczywiście z grilla nici bo pogoda do d....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ok, no to młody raczkuje 🙂 tylko w nieco nietypowy sposób 😜 siedząc 😁 😁 😁 nie dosc, że zawodowy z niego czolgista- czołga się lepiej niż niejeden żołnierz 😉 to teraz wzmacnia poślady raczkujac-pupkujac 😉 hehe... Ale gdzieś słyszałam,że to jeden ze sposobów raczkowania właśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, ja sobie zawsze mówię, lepiej na panele niż na posadzkę w kuchni... I staram die trzymać go z daleka, ale nie jest łatwo, bo kuchnia otwarta na pokój... Eh...te upadki maluchów chyba nieuniknione... Z kolei, gdy wkladam go do lozeczka to tył i jeden bok zawsze wykladam poduszkami, a ten przewraca się tam, gdzie zostawiam wolne, żeby mógł spacerować i oczywiście musi właśnie tam grzmotnac w szczebelki....

Mały już śpi, ja też juz zasypiam, bo cholera jak na złość nie mogłam zasnąć poprzedniej nocy, a Tym akurat jakoś lepiej spał - budził się już tylko co 2h 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my wlasnie wrocilismy od mojej kolezanki ktora tez ma coreczke z grudnia taka fajna pyziula jest za co zlapac hehe. 3 miesiace roznicy a waza praktycznie tyle samo. . ale fajnie bylo. Jutro jedziemy do tesciow bi brat M z dzieciakami przyjechal w srode wyjezdzamy na dwa dni kolo bydgoszczy bo taka dalsza rodzina ma wesele 30 no ale na wesele nie jedxiemy bo odmowilismy. ale obiecalam ze w weekend przyjedziemy w sobite do kuzynki na imieniny i tyle bede miala z tygodnia urlopu ech...

Karolka ja tez wlasnie wiem ze wywaru z mieska nie podaje sie takim malym dzieciom.
no i mam tak jak Efek ze pelno garow od obiadkow Oli wiecej niz po naszym obiedzie... Aha Efek ja zawsze wiedzialam ze ta woda od ziemniakow to wlasnie najzdrowsza i zeby nie wylewac nawet pediatra mu tak kiedys mowila jak zaczynalam przygode z obiadkami. Choc jak mowie ja zawsze Oli gotowalam na parze ale strasznie geste wychodza z tego obiadki mimo dolewania wody... wiec ostatnio zaczelam normalnie gotowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra może coś w tym jest... sama nie wiem. W tym tyg pójdziemy na ważenie i może pomyślimy o jakimś foteliku wiekszym.
Ahhh no i moja się dzis tyle razy przewróciła jak próbowała się puszczać na stojąco że przestało to robić na niej wrażenie. Po kolejnym upadku przestała kwękać, poleżała chwilę czekajac aż pomogę wstać a jak widziała że nie ide to się gramoliła sama 😁
Nie wiem też czemu Lusia zaczęła mi sie bardzo pocić przy jedzeniu i zasypianiu...wit.d nie podaje bo ma w mleku.. chyba ze trzeba jej wiecej? A może to jakies zmiany hormonalne? Zaczeła sie pocic jakis czas po odstawieniu od piersi (ok 2-3 tyg)....
Pojechaliśmy jeszcze na wieczór do carrefour i udało nam się kupić Starszemu rower, kask i ochraniacze na łokcie i kolana 😁 Była próba generalna już w sklepie i sam jechał dzielnie do kasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się wieczorkiem 🙂

Inirtam gratuluję Tymusiowi raczkowania 😁

Latka ja już nie zliczę, co Maja je. Generalnie wszystkie obiadki z Hipp do 7 m-ca. Trzymam się tego, by dwa razy w tygodniu jadła rybkę i co drugi dzień do obiadu dodaję pół żółtka - tego też się trzymam 😁
Majka też nie lubi kaszy. Rano niestety nie je od razu jak wstanie, tylko po ok. 1-1,5 h wypija butlę mleka (od jutra będę próbować dodawać jej do niego manny). W południe obiadek a w międzyczasie soczek i herbatki. Po obiedzie deserek i są to owoce z biszkoptami lub deserki jogurtowe (ja kupuję gotowe i tam jest napisane, żeby podawać pół słoiczka, więc tak robię). ok. 16-17 mleko i na noc po kąpieli mleko. Majka przeważnie po każdym mleku zasypia. W nocy przestała się budzić na jedzonko 😁 Ciekawe, czy jej się nie odmieni 😁

Ja muszę zabrać się za samodzielne przygotowywanie obiadków 🤔
Jak zaczną kończyć mi się zapasy w lodówce w końcu sama ugotuję Majce obiad 😁 Do tej pory nie chciało mi się wymyślać co ugotować Majce i jeszcze dla nas 🤨


A tu z Majką na spacerku 🙂 Zrobiła dziubek, jak kaczki zobaczyła 😁

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/dsc7637s.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/3410/dsc7637s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
Sorki, za ewentualne bledy, ale pisze z komorki a tu mam dosc ograniczone pole manewru 🙂

U nas weekend spedzony dosc aktywnie. Troche w domu, troche na swiezym powietrzu, bo dzis calkiem przyzwoita pogoda.

Wczoraj nagotowalam Mlodej obiadkow. Mam zapas na ponad 3 tygodnie w 5 roznych miksach 😁
U mnie tez wychodza dosc geste, ale ja robie tak jak mi srodowiskowa zalecila.
50% to ziemniak, 10% miesko, reszta to inne dodatki. A na kazde 100 ml obiadku lyzka stolowa oliwy z oliwek. Oprocz tego dla rozrzedzenia dodaje przegotowanej wody. Nie dodaje zadnego wywaru, bo wywar miesny mam podawac dopiero od 10 miesiaca. A warzywka gotuje kazde osobno, zeby nie mieszac smakow, wiec tak jak i u Was mam potem zmywania garow jakbym dla calej kompanii wojska gotowala 😉

Efek, ja tez dodaje koperku albo czasem natki pietruszki. Mam jeszcze zapas suszonej zieleniny ze zbiorow z zeszlego roku 🙂

Inirtam, gratki dla "pupkujacego" Tymka 😁 Ja nawet widzialam kiedys film jak pokazywali w jak rozny sposob dzieciaczki kombinuja z raczkowaniem i faktycznie takie pupkowanie tez pokazywali 😁

Doti, mnie tam w zaden sposob nie meczysz opisami o postepach Lali 🙂 Wrecz przeciwnie, czytam o jej kolejnych sukcesach z ogromna radoscia 🙂 Nawet troche zawstydzasz, bo moja to dopiero zaczela sie kulac porzadnie i raptem kilka razy sama usiadla 😉 Wogole to wielkie gratulacje dla pierwszego samodzielnie stojacego bobasa 😘 jestem w totalnym szoku jak Lusia sie szybko rozwija 🙂

Agnieszka, ale super zdjecie ! 😁 Jaka sexy mamuska z Ciebie 😁

Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry,jestesmy u mamy dzis i jutro.
Maja ma juz dwa zęby 🙂
Ja jak narazie daje Mai ze sloiczka obiadki,a jak zacznie jesc nie wybrzydzac to bede jej gotowac,bo szkoda wywalic .Narazie szukam czegos co jej najbardziej smakuje,a za tem narazie smakują warzywa z aromatycznym indyczkiem wczoraj wszamala caly sloik a mleka moze jakies 200ml niecale przez caly dzien,ale jadla chrupki biszkopty ale tezz nie z jakas rewelaacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry. My od 6 na nogach. Lusia własnie zasypia z czkawka hihihi Mateusz ledwo otworzył oczy i już chciał iść na rower!

Deira Ty będziesz mogła się zawstydzać jak Natala będzie miała skończone 8 miesięcy i dalej będzie się tylko kulać 😁 Póki co ma jeszcze 6 z przodu hihihi

Ja nie gotuję dla Laury obiadków na zapas bo ona ma różne dni - raz zje, raz nie i nie chcę później wyrzucać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂 a u nas szarówka, pogoda zamula no wiec siedze wlasnie taka zamulona z kubkiem kawy i nic nie robie...

Agn juz wiadomo po kim Twoje córy takie lasencje 😉 Maja jak zwykle wystrojona po całości 🙂

Ula tez jest leniuszkiem, czasem się kulnie w którąś stronę, wypnie dupke i stanie na kolankach, ale bez podpórki nie usiedzi, tym bardziej sama sie do siedzenia nie podciągnie... tak wiec jest daleko w tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny po mega długiej przerwie 🙂
Byłam u rodziców,bo M. wyjechał w interesach a nie chciało mi się samej siedzieć :/
Nadrobię was później, bo trochę tego mam 🙂
Odebrałam już płytę ze zdjęciami z sesji, później coś wstawię.
Kuba nadal w nocy śpi bardzo kiepsko, ale znamy winowajcę, mamy pierwszego ząbka!
:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratulacje dla Kuby 😘
A my po chrzcinach jestem mega zadowolona.
Wiki ani razu nawet nie miałkneła od 13 do 19 🙂
Panie w lokalu mówiły ,że jeszcze takiego dziecka nie było 😁 😁
Lokal super , goście i ogólna atmosfera też ,nie mam się do czego przyczepic ,oprócz tego ,że dostałam okres 😠
I chyba będziemy jednak przebijać uszy bo dwa komplety kolczyków złotych dostała 🤪 ale to się jeszcze pomyśli.
Pogodę też mieliśmy super ,słoneczko świeciło 🙂
Zdjęcia wrzuce jak dostane na płytce od wujka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
Mały wczoraj się obudził o 23 i usypiałam go do 00:30. Nie mam pojęcia o co kaman 😞

Mixi cieszę się, że się chrzciny udały, tak sobie właśnie o Was myślałam ostatnio 😉
Madziu, Mixi to czekamy na zdjęcia 🙂
Agn śliczne zdjęcie, kto robił?

Ja wczoraj pozazdrościłam Sandrze i namówiłam M na wypad do Dobrzycy, jest tam super zadbany park i wybieg dla pawi i innych ozdobnych ptaków 🙂 Wojtek nie był zachwycony - zasnął 😁 Ale co sobie połaziliśmy to nasze 🙂 A dziś od rana szaro i wieje... Szkoda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...