Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
natalia23ona napisał(a):
Kochane u nas tez teraz sie zrobilo nieciekawie...Majka się poryczała,nie wiem o co jej chodzilo cała rozpalona, dopiero teraz 100ml mleczka zjadla od 6,gorączka 38,2 stopnie i jest apatyczna i nadal rozpalona.Dałam paracetamol i zobaczymy co bedzie sie dzialo,jak do wieczora bedzie taka jedziemy na pogotowie.
Czy to może być ta 3-dniówka?? o ktorej wczesniej pisalyscie.Bo poza goraczką nie ma zadnych innych objawow,ani kaszlu,ani kataru.


natalia u nas też nie było żadnych innych objawów, tylko nagła wysoka gorączka, jak paracetamol nie pomoże, to daj jej coś z tym ibuprofenem, albo ibum (kropelki) albo czopki np. nurofen, bo nam ten paracetamol nie bardzo pomagał w zbiciu temp. tylko u nas było od 39,5 do 40,4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Natalia ja bym tylko zbijała temp. i czekała. Albo się rozwinie w choróbsko albo po 3-4 dniach pojawi sie wysypka. Próbuj podawać Mai jak najwięcej picia - wodę, soczki - cokolwiek żeby piła. Jak nie chce jeść ani pić to może być problem z gardełkiem.

Efek mam nadzieję, że z M się poukłada. Niestety narodziny dziecka to ogromna rewolucja dla związku. Dobrze że porozmawialiście 🙂 :*
Z pracą ciężki temat ale trzymam kciuki żeby było ok :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati1984 napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
Kochane u nas tez teraz sie zrobilo nieciekawie...Majka się poryczała,nie wiem o co jej chodzilo cała rozpalona, dopiero teraz 100ml mleczka zjadla od 6,gorączka 38,2 stopnie i jest apatyczna i nadal rozpalona.Dałam paracetamol i zobaczymy co bedzie sie dzialo,jak do wieczora bedzie taka jedziemy na pogotowie.
Czy to może być ta 3-dniówka?? o ktorej wczesniej pisalyscie.Bo poza goraczką nie ma zadnych innych objawow,ani kaszlu,ani kataru.


natalia u nas też nie było żadnych innych objawów, tylko nagła wysoka gorączka, jak paracetamol nie pomoże, to daj jej coś z tym ibuprofenem, albo ibum (kropelki) albo czopki np. nurofen, bo nam ten paracetamol nie bardzo pomagał w zbiciu temp. tylko u nas było od 39,5 do 40,4

ok to muszę kupić,powiem M że jak pojedzie z pracy to ma kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Natalia ja bym tylko zbijała temp. i czekała. Albo się rozwinie w choróbsko albo po 3-4 dniach pojawi sie wysypka. Próbuj podawać Mai jak najwięcej picia - wodę, soczki - cokolwiek żeby piła. Jak nie chce jeść ani pić to może być problem z gardełkiem.

Efek mam nadzieję, że z M się poukłada. Niestety narodziny dziecka to ogromna rewolucja dla związku. Dobrze że porozmawialiście 🙂 :*
Z pracą ciężki temat ale trzymam kciuki żeby było ok :*


Ok bede tak robiła i sprobujemy i zobaczymy...Nie wiem co jej dolega oby nie zadne chorbsko,bo za tydzien chcialam isc na szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co? Za kwiecień dostałam wypłatę o 500 zł mniejszą niż przed pójściem na L4 i potem na macierzyńskie... Jestem w szoku, o takie chamstwo swojego szefostwa nie posądzałam 😞 Ciekawa jestem strasznie tej poniedziałkowej rozmowy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dopiero wróciłam z pracy... może nie będę narzekać na pracę, bo klimat, ludzie i współpraca z tymi ludźmi mega zadowalająca i nigdy nie spodziewałam się że tak fajnie będzie mi się pracować - ale od 6 do 18 poza domem (co mnie nieziemsko wkur*, niby początki są najtrudniejsze, liczę na to że szybko odnajdę się w tym wszystkim i będę wracać o przyzwoitej godzinie), kłótnie z M i Szymek który woli spać z babciami i z tatą niż ze mną 😞 płakać mi się chce... po pracy biorę go na ręce to odpycha mnie i wyciąga ręce do M albo do innych... przegapiłam moment w którym zaczął raczkować ;/ zapomniał 'mama' i ciągle gada tata i baba 😞 idę do pracy to on jeszcze śpi, wracam to tylko chwilę jesteśmy razem bo zazwyczaj od 18 do 19 urządza sobie drzemkę a o 21 go kapiemy i idziemy spać...
ja jestem mega wyczerpana tym całodziennym gadaniem itp że nawet nie mam sił normalnie porozmawiać z M 😞
to tak w skrócie.

troszkę ciężko...

zaczęłam weekend majowy więc idę nadrabiać stracone chwile...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
Pati super ze Gabrysi sie polepszylo 🙂
Natalia buziaki dla Mai z okazji miesiecznicy oraz powrotu do zdrówka 😘
Efek, ale chamówa w tej twojej pracy 😮 a mozna tak po prostu mniejsza wyplate dac???
Iza ciezka sytuacja... 🤨 poczatki w nowej pracy przewaznie sa trudne, a praca przedstawiciela jest czasochlonna... jakos sie przyzwyczacie do nowej sytuacji. Tak to juz jest, ze dzieciaczki przyzwyczajaja sie do innych osob...Ula wystawia raczki do pani ze zlobka jak ja widzi 😮 🙂 co mnie cieszy, bo przynajmniej nie placze jak ja tam zostawiam 😉

Dla mnie ten dzien byl intensywny, bo wysprzatalam cale mieszkanie, gotowalam, bawilam sie z Ula, oczywiscie M mi pomagal, ale i tak padam na ryjek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natala super że już lepiej 😉

Isa wiem że początki są trudne, ale wierzę że się poprzestawiacie wszyscy. W pracy sobie unormujesz czas, Szymek przyzwyczai się do nowej sytuacji, z M też sie dogadacie :* Trzymaj się bo silna babka z Ciebie!
Jak ja bym chciała żeby Laura zasypiała u kogoś innego, albo żeby ktoś inny zmienił jej pieluchę choć raz w ciągu dnia....

Efek a nie potrącili Ci godzinowo albo jakiejś premii? Teoretycznie każdą obniżkę pensji chyba trzeba mieć na piśmie? Chyba że planują wypowiedzenie choć tego Ci nie życzę :*

Latka ja też się okresowo obżeram. Dziś już nawet nie liczę co wciągnęłam bo aż wstyd....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka no właśnie jestem ciekawa z jakiej paki ta niższa pensja. Fakt - nie mam umowy w ręce, tzn pracowałam "na gębę" bo szefowej nigdy nie było po drodze podać mi umowy na piśmie. Teraz się okazuje, ze to chyba celowe zagranie, bo może powiedzieć, że poprzednia wygasła, a w nowej jest pensja niższa i albo się na to zgadzam, albo koniec pracy 😞 Bosze, co za kraj 😞

Isa trudny wybór czy zostać z maluchem i czasem dostawać na głowę czy pracować i tracić ważne momenty 😞 Nie zrażaj się, podjęłaś decyzję i musisz być konsekwentna. Jeśli nie będziesz pracować to Twój M będzie miał argument, żebyście jechali do Francji, a wtedy Szymek dużo straci... Trzymam za Was kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze Efek ryzykowna taka umowa 😮 teraz to wszystko trzeba miec jasno na pismie, bron Boze nie mozna wierzyc na slowo... 🤨

Wywolalismy dzis kolejna ture zdjec Uli, cos kolo 120 sztuk i mi sie juz album skonczyl, a nowego nie mam 😠 cholerka troche mnie ponioslo z tymi fotami, wywolywalam juz odkad sie urodzila ze 3 razy i za kazdym razem ponad setke 🤔 na szcescie teraz juz nie robie tylu fotek bo nie mam kiedy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Marylu dziękuję 😘 A z guzkiem zobaczymy, na razie lekarze nie są pewni co to jest 🤔 A z obiadkami nie pomogę, bo na razie karmię Majkę kupnymi.

Najlepszego dla Majeczki i wczorajszych solenizantów
😘

Pati dobrze, że już Gabrysi się poprawiło 🙂

Efek długo ten punkt czynny 😮 A od której godziny pracujesz? No i z tą wypłatą nie uczciwie wobec ciebie 🤔 Szkoda, że to ustna umowa ale ta też jest wiążąca. Tyle, że w naszym kraju ciężko coś wyegzekwować 🤢

Isa współczuję ci kochana 😞
Mnie też to czeka za 4 miesiące... Aż się boję 🤨
Ale tak jak napisały dziewczyny, najgorsze są początki.

Karolka zaszalałaś ze zdjęciami 😁

A ja nie mam o czym pisać 🤨 Majka przesypia całe noce od ok. 20 -21 do 6:30 - 7. W dzień dużo bawi się sama, ma dwie, trzy drzemki. Ładnie je o stałych porach.
Zębów jeszcze nie mamy. Kombinuje z siadaniem ale jeszcze jej słabo wychodzi. Dużo gada, nawet podczas jedzenia. Uwielbia, jak jej robię "indianina".
Nie chce jej zachwalać bo jeszcze jej się odmieni 😁
Wczoraj i dzisiaj mieliśmy gości. Jutro planujemy spędzić czas poza naszym domem ale jeszcze nie mamy konkretnych planów.

Spokojnej nocki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My nadal na wyjezdzie Ola niby wszystko zaakceptowala. i zaciesza do wszystkich ale nicki ma ciezkie wczoraj padla przed 4 nad ranem dopiero a wstala o 7 i zabijcie mnie nie wiem skad ona czerpie sily...

Efek wiem ze latwo mi mowic ale scignij ta swoja szefowa jak najszybciej o umowe bo tak naprawde nie wiesz nawet na czym stoisz... a z ta wyplata dziwnie chyba ze to jakas premia albo cos takiegp...

Pati ciesze sie ze juz ok. Nacieszcie sie w spokoju reszta weekendu:* jakby nie patrzec lepiej ze teraz ja to zlapalo niz zaraz po powrocie do pracy...

Isa rozumiem cie doskonale. Mi tez bylo na poczatky ciezko sie przestawic ze omijaja mnie wazne momenty i ktos inny wie lepiej o co xhodzi mojemu dziecku bo ja nie siedze z nia 24 na dobe. ale instynkt jest i tak sillniejszy teraz jakos wszystko odpukac wraca do normy i to ja jestem dla Oli najwazniejsza i tez ja wiem czego ona potrzebuje w danej chwili i o co jej chodzi przynajmniej w wiekszosci przypadkow 🙂 wiec i tobie sie wszystko ulozy najgorszy poczatek a jestes silna osoba tak mi sie wydaje 🙂 wiec dasz rade a jak praca ci sie podoba to nie lam sie i nie poddawaj. Pomysl ze masz to o czym wielu moze pomarzyc fajna prace i cudownego synka ktory za toba czeka w donu:*

A my wczoraj spalismy z Ola- o ile to mozna nazwac spaniem. Dzisiaj jestem wyrodna matka i polozylam ole na podlodze vo z nami co chwile sie budzila jak narazie byly 4 pobudki wiec dzisiejsza nocka tez bedzie zaje... jest 2 godzina a ja jeszcze nie spie... byle do rana i jutro smigamy do domu 🙂)) A poza tym super jest tylkopogoda taka sobie jak na maj... wlasnie chyba olke za lekko dzisiaj ubralam i cos mi pokasluje mam nadzieje ze nic sie z tego nie rozwinie...

Dobranoc tym ktpre spia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Isa trzymaj się ,ogarniesz trasę to będziesz wcześniej wracała do domu.
Efekt musisz powalczyć o umowę ,bo bez tego to 500 zł będziesz co miesiąc dostawać 😞
Natalia ,oby Majunia szybko wyzdrowiała i nic się nie rozwinęło poważniejszego.
A u nas pogoda od rana super się zapowiada , dzisiejszy dzień spędzamy na dworze ,jakiegoś grilla trzeba zrobić. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry dzień.
My nie śpimy ogolnie od 6 już...normalka chyba...ale ważne że o 5 Majka zjadla 130ml mleka i teraz przed 8 też 110ml 🙂 takze nic jej nie dolega jak narazie
U nas pogoda totalna masakra-pada 😞
Ale i tak Majki nie chce nigdzie dzisiaj i jutro zabierac na dwor. Wczoraj z M dalismy jej ten ibum i gorączka przeszła,chciaz i tak jak wrocil z pracy młoda się śmiała i była żywa wiec nie wiem o co tu chodzi...Jak narazie temp nie ma i oby już dzisiaj nie było i zje***bał mi sie termometr:-/ wiec wscieklizna na maxa.
Dzisiaj po poludniu mamy gości,a potem jedziemy ja z Mają do mamy na weekend bo M do ciotek pomagać w przeprowadzce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
a u nas pogoda nieciekawa, szaro i mocno wiatr wieje 🤨 co za majówka....ani razu slonce nie wyszlo 🤨

Czekamy az sie mala obudzi i jedziemy do znajomych, ktorzy maja mała Julke, nawet tego samego dnia sie urodzila co Ula 😁 z kolezanka w tym samym czasie zaciażylysmy i rodzilysmy tez w ten sam dzien, tylko w innych szpitalach 😁 nasze chlopaki sie smieja, ze to bylo dokladnie przez nich zaplanowane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś mój M w domku, nie dość że święto to jeszcze pada więc w polach nie robi 😁 😁 😁
Mieliśmy grilla robić i chyba obędziemy się smakiem. Za to popołudniu jedziemy do jego kuzynki to moze coś się poplotkuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry 🙂

W polsce świętowania ciąg dalszy a u nas zwykły dzień 🙂. Właśnie kupiliśmy spacerowke-petite star zia. Mialam w planie quinny zapp xtra ale ostatecznie skończyło się na tej. Kolor czarny. Lekka łatwo sie prowadzi, a jak sie spisze to się okaże, mam nadzieje, że dobrze 🙂
Tymek właśnie się wscieka na łóżku, M pakuje hustawke i lezaczek juz do pudla dla siostry Tymka 🙃hehe, a tak wogole to używają jeszcze wasze maluszki lezaczkow lub maty?? Czy juz wszystkie powyrastaly? 🙂 🙂

W niedzielę zaczyna sie u nas pierwszy car boot sale, na wielkiej łące sprzedaja ludzie rzeczy ktore sa im zbędne ciuszy, jakieś rzeczy do domu-różności, za grosze mozna pokupic perelki 🙂 jak ktos uwielbia grzebac i kupowac jak ja to czuje sie jak w raju 😁 czesto nowe rzeczy 😉. Juz sie nie moge doczekac:P. W każdą niedziele jak tylko pogoda dopisuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...