Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
a co do diety to ja skapitulowalam... 😜 achhh nie chce mi sie cale zycie na dietach byc, mi sie tez cos od zycia nalezy...a nadwagi nie mam, wiec nie jest az tak zle 😉 dwa batoniki dziennie w pracy musza byc, bo inaczej nie wysiedze 😁 😜


Karolka jakbyś miala taki brzuch i boki jak ja to tez byś pewnie inaczej myslala. Ja niestety mam okropny. Jakieś 5 mies od porodu nie jadlam slodyczy pilam tylko wode herbaty nie slodzilam choc i tak jej malo pije , nie jadlam po 18 , gotowane na parze , a później pozwolilalm sobie ck raz bardziej i bardziej, mimo ze na wadze mimo wszystko nie przybieram, to ja mam problemy jelitowe mam jakies rany czy nadrzerki w sumie to sama nie wiem i od razu puchne , plus tłuszcz po ciąży, skora to bebol mi sie robi , wole zeby mi szlo w tylek a brzuch miec bardziej plaski.... no ale co z tego jak spodnie jak kupuje w nogach i tylku ok a w pasie sie zapne ale co z tego jak walek oblesnie widać ;/ eh ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂
Dopiero mam czas Was poczytać 🙂 Najlepsze życzonka dla solenizantów, których przegapiłam 😘 ☺️
U nas średnio na jeża, wyjazd weekendowy się udał, M dobiegł półmaraton i zrobił dobry czas. Ale Wojtek dziś strasznie rozmarudzony i chciałby tylko na ręce. I spanie, jedzenie i kupy nam się pogorszyły 😞 W pracy ok, choć szału nie ma 😁

Sandra jaki kompocik ze śliwek robisz? Bo coś ostatnio Wojtula ma problemy z zaparciami, a nie chcę dzieciaka czopkami faszerować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry. Jadę dziś do dermatolog na kontrolę... zobaczymy co z tą moją głową. Ja tam jakiejś super poprawy nie widzę.

U nas też zasypianie na rękach i też był problem przy odkładaniu, ale zaczęłam ją usypiać na kocyku/pieluszce żeby nie czuła zmiany temp. jak ją odkładam do łóżeczka i pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Inirtam Wiki dziękuje za życzenia 🙂
Jak ten czas leci i zaraz urodzinki. 🙂
Moja gnida śpi ze mną w salonie bo cyca ciągnie jeszcze z trzy razy w nocy ,ale jakby już nie ciągneła to bym ją przestawiała na łóżeczko . Niestety mi się nie chce wstawać i co chwile wyciągać z łóżeczka żeby jej dać cyca więc dla mojej wygody nie robie nic 😜
U nas dzisiaj pogoda dziwna raz słońce raz chmury i mega wiatr więc nie idziemy na spacerek bo dzisiaj w planie zakupy wiec troche powdychamy świeżego powietrza .
A i dzisiaj siostra mojego M wpada do nas ze spacerówką dla Wiki zobaczymy co to jest i czy da się tym jeszcze jezdzic jak nie to czeka nas zakup nowej chociaż wole zaoszczędzić 500 zł i kupić huśtawkę małej.
Dostałam już ostatnią wypłatę miałam sobie kupić ciuchy bo tak schudłam ,że wszystko za duże ,a tu dupa muszę całą przeznaczyć na starszą bo jedzie na tą wycieczkę ,ah czego nie robi się dla dzieci.
I od 20 maja oficjalnie jestem na wychowawczym 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Mixi spóźnione buziaki dla Wikusi :*

Wszystkiego Naj dla Tymeczka:* buziak !

Noc ok. Od 19-6:30 w nocy z jednym karmieniem 🙂. Teraz właśnie poszedl spać. A ja składam pranie i biorę się za ćwiczenia 🙂))

Dziewczyny do tej pory podawalam Tymkowi manna Nestle, ale wczoraj kupilam blyskawiczna z Lubelli, tylko sie zastanawiam ☺️ bo nie wiem czy bedzie ok jesli wsypie do butelki z dość dobrze ciepłym mlekiem i będę musiala odczekać bo Tymek woli bardziej zimniejsze, czy podgotowac blyskawiczna chwile i taka wrzucic do mleka ? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
karolka84 napisał(a):
a co do diety to ja skapitulowalam... 😜 achhh nie chce mi sie cale zycie na dietach byc, mi sie tez cos od zycia nalezy...a nadwagi nie mam, wiec nie jest az tak zle 😉 dwa batoniki dziennie w pracy musza byc, bo inaczej nie wysiedze 😁 😜


Karolka jakbyś miala taki brzuch i boki jak ja to tez byś pewnie inaczej myslala. Ja niestety mam okropny. Jakieś 5 mies od porodu nie jadlam slodyczy pilam tylko wode herbaty nie slodzilam choc i tak jej malo pije , nie jadlam po 18 , gotowane na parze , a później pozwolilalm sobie ck raz bardziej i bardziej, mimo ze na wadze mimo wszystko nie przybieram, to ja mam problemy jelitowe mam jakies rany czy nadrzerki w sumie to sama nie wiem i od razu puchne , plus tłuszcz po ciąży, skora to bebol mi sie robi , wole zeby mi szlo w tylek a brzuch miec bardziej plaski.... no ale co z tego jak spodnie jak kupuje w nogach i tylku ok a w pasie sie zapne ale co z tego jak walek oblesnie widać ;/ eh ...


a co Ty myslisz,. ze ja mam plaski brzuch?? po prostu kupuje spodnie z wysokim stanem, zeby mi sie boki nie wylewaly 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka też tak robie hahaha 😁

Latka podobno boczki nie robią sie od nadmiaru tluszczu tylko właśnie od źle dobranych ubrań i bielizny. Gdzieś o tym kiedyś słyszałam w jakimś programie o zdrowym odżywianiu. Jak się nosi za ciasną bieliznę albo spodnie to tłuszczyk na boczkach się deformuje nawet u bardzo szczupłych osób.
A brzuch to i ja mam taki sobie. Nie jest pomarszczony ani nic, ale mięśnie mam tak rozciągniętę że non-stop musze chodzić z napiętymi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti moj tez nie jest pomarszczony bo jest odstajacy , dziwny hehe.

Bosz...właśnie skonczylam ćwiczenia oczywiście nie wykonalam wszystkich jak bylo e programie ma pierwszy dzień - umieram 😞 ale jestem slabiakiem....albo ja jestem taka krytyczna wobec siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka napisał(a):
karolka84 napisał(a):
a co do diety to ja skapitulowalam... 😜 achhh nie chce mi sie cale zycie na dietach byc, mi sie tez cos od zycia nalezy...a nadwagi nie mam, wiec nie jest az tak zle 😉 dwa batoniki dziennie w pracy musza byc, bo inaczej nie wysiedze 😁 😜


Karolka jakbyś miala taki brzuch i boki jak ja to tez byś pewnie inaczej myslala. Ja niestety mam okropny. Jakieś 5 mies od porodu nie jadlam slodyczy pilam tylko wode herbaty nie slodzilam choc i tak jej malo pije , nie jadlam po 18 , gotowane na parze , a później pozwolilalm sobie ck raz bardziej i bardziej, mimo ze na wadze mimo wszystko nie przybieram, to ja mam problemy jelitowe mam jakies rany czy nadrzerki w sumie to sama nie wiem i od razu puchne , plus tłuszcz po ciąży, skora to bebol mi sie robi , wole zeby mi szlo w tylek a brzuch miec bardziej plaski.... no ale co z tego jak spodnie jak kupuje w nogach i tylku ok a w pasie sie zapne ale co z tego jak walek oblesnie widać ;/ eh ...

Latka mam tak samo- nogi i dupa ok- ale brzuch i boczki-MASAKRA
Dziś albo jutro wybieram się z kumpelą na siłownie. U nas codziennie o 20 są zajęcia tylko dla pań-myślę, że to fajne rozwiązanie. Dzieciaki przyszykowane do snu, mąż w domu to trzeba korzystać. Myślę,że będę chodzić tak 2 razy w tygodniu chociaż 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, Tymek dziękuje :*

Pati, on jak tylko przekręci się na brzuch, to zaczyna ryczeć... dwa razy mu się zdarzyło, że zasnął na brzuchu, ale zaraz sie przekrecil na plecy 😉

w ciagu dnia spi sam na naszym lozku i zasypia tez bez noszenia, tyle, ze leze obok, a on sie kreci i wierci aż wreszcie zaśnie 😉
pocieszam sie tym, ze mlodsza mojej siostry sama przeszla do swojego lozeczka, gdy miala ok. 1,5 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam najlepszego dla Tymusia ;*

My siedzimy przed domem. Mała śpi a Starszy wierci dziury w pudełku kartonowym. Wcześniej mieliśmy małą lekcję geografii, bo Mateusz chciał wiedzieć gdzie jest Irlandia (jego ciocia - siostra M tam mieszka obecnie). Do tej pory myślał że to jest w chmurach bo przecież tam lata samolot 😁 A zaczęło się od pytania kto to jest kurier 😉

Podoga taka sobie, niby ciepło, niby bez wiatru, ale zachmurzone bardzo. Głowa mnie boli więc pewnie będzie padać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
Nie mogłam się w ogóle zalogować na forum, jakiś problem miałam z netem.
Kuba dzisiaj masakra, ciągle płacze, sama nie wiem jakie na niego znaleźć lekarstwo.
Z zasypianiem tez dużo gorzej, bo zasypia tylko ze mną na łóżku albo na kolankach, samemu w łóżeczku już bardzo rzadko.
Teraz robię mu szkolenie, żeby sam zasnął w łóżeczku, płacze już od 20 minut, zobaczymy kiedy mu się znudzi i zaśnie.
Najgorsze jest to,że od kiedy nauczył się siedzieć z leżenia, to bez problemu wstaje i ze spania nici.
Już jestem załamana, wszystko się pierdzieli, nie wiem co z nim zrobić kiedy będę wracać do pracy, on nie do wytrzymania pewnie przez zęby, a to dopiero drugi :/, nawet w kinie nie byłam od kiedy Kuba się urodził, bo ciągle coś, wszyscy się deklarowali,że będą z nim zostawać jak będzie potrzeba, to teraz muszę prosić, nikt sam na pomysł nie wpadnie, ahhhh.....

No nie ważne, sorki,że się wam wyżalam 😞
A z tego co lepsze u nas, to Kuba lepiej śpi, bo budzi się już "tylko" 2-3 razy i śpi do 6, na całe szczęście u siebie w łóżku, bo tylko to z dobrego zachowania mu zostało.

:*

No i zasnął sam 25 min. temu, jak wstanie to zje obiadek i śmigamy na spaceros 🙂 pogoda ładna to trzeba korzystać.

Może uda mi się małego wymuszacza wychować i będzie lepiej, mam nadzieję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
U nas dziś tak brzydko że aż się z domu nie chce wychodzić.
Ja jak jeszcze uczyłam Krzysia spać w łóżeczku, to lulałam go na rękach w tym samym czasie mój M nagrzewał mu farelką łóżeczko- i wtedy go odkładaliśmy do ciepłego 😁 haha a teraz to nie ma mowy o tym żeby spał w łóżeczku nawet w dzień 🤢 jakaś kara to dla niego , sama nie wiem. Ja oczywiście jak tylko zapłaczę go wyjmuje, nie mam tak silnej woli żeby go tam zostawić 😞
buziaki dla Tymka:*
Pati fanie ze pierwszy dzien w pracy byl udany. mała zawsze bedzie z Tata zostawac?
latka Ja kupiłam książke ewki na świetach w polsce, a do dziś nie zaczełam z nią ćwiczyć- wcześniej regularnie robiłam skalpel- ale te wyjazdy mnie rozbiły i teraz nie mogę się zabrać 😞 a tłuszczyk ja bym wolała mieć w brzuszku 😜
karolka dla pracujacych dwa batoniki sie należą :P
Madzia Podziwiam Cie za silną wolę! a mały jak tak płacze nie szaleje w łóżeczku? a co do opieki nad małym to może rodzina nie chce się narzucać? 😁 żartuje, tak to jest niestety. Ja za to nie mam nawet kogo spytać żeby z małym został. Już nie wspomnę o tym że przez siedzenie w domu nie wiem jak do ludzi się odzywać. Normalnie dziczeje...
Sandros Wizzair lata chyba z poznania do paryza?! powinno być dość tanio. Kiedy rocznica?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu ja dopiero teraz moge zagladnac do ksiazki ale nie wiem ile dam rade . Ja mam przewaznie slomiany zapał ale musze te min 30dni dac rade.

Madzia podziwiam Cie z silna wola do Kubusia. Ja jak widze podkowke lzy i ta minke to nie moge kompletnie.

Doti Mateusz maly naukowiec 🙂

Moje dziecko biedne nie moze ogarnąć raczek przy raczkowaniu. Jest silny i zwinny, jak go prowadzimy to pedzi az nadążyć nie mozna, wstanie sam z leżenia usiadzie, z brzuszka usiadzie, ale w raczkowaniu nie wie co z lapkami zrobic, moze nie bedzie raczkowal jak ja 🙂 ale szkoda mi go bo tak by sie wiecznie chcial przemieszczać i poruszac a jak ja musze cks zrobic, to on sie na puzzlach gimnastykuje bawi ale w koncu probuje isc na tych raczkach i sie drze, a ile razy przy tym wszystkim uderzy się 😞 normalnie bym go całego w folię bombelkowa owinela. ..

A musze go pochwalić bo nauczył sie robic papa, brawo, mowi, mama, baba, dada na tatę co go jeszcze nie zadowala, bam, i te swoje inne i nie 🙂 i jeszcze przy tym tak kreci glowa malo mu nie odpadnie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka Tymuś to zdolniacha 🙂
U nas też jest robienie papa (rączką z góry na dół) ale dodatkowo jak kogoś chce zaczepić to macha rączką na boki... i tak śmiesznie rączkę odwraca środkiem do góry jak coś spadnie i ja mówię że nie ma 🙂 Kochane nasze dzieciorki 🙂

A Luśka właśnie siedzi w łóżeczku i się nadziera. Ja leżę na łóżku obok i udaję że nie słyszę. A ona się wścieka bo chciałaby połazić pewnie po pokoju i dobrać się do lego brata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek, sliwki wieczorem zalewam 3-4 sztuki ciepła ale nie gorącą wodą. Z rana troche je przycisne widelcem i soczek jak miod malina. Smakuje Tatianie niesamowicie..i problem z kupkami zniknął.

Doti, u nas ostatnio od oznajmienia Nadii. Tata tutaj chozil do szkoly.. skończyło się na …… rozmnazaniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra nie wiem jak wy zabłądziliście od szkoły taty do rozmnażania hahaha
U nas Mateusz nie pyta póki co. Miał niejako w praktyce skąd się biorą dzieci bo przecież widział mój brzuchol z Lusią w środku, dotykał jak Lusia gadała, był u nas w szpitalu.. więc wie że dzieci są z brzucha mamy. Ale skąd się tam wzięła Lusia to nie pytał 🙂 i niech tak zostanie póki co hahaha

Puściłam piosenki bebe lilly na youtube bo się Mała nadzierała i nie wiedziałam o co jej chodzi. Zasłuchała się, zabawiła i teraz coś kombinuje w łóżeczku. Za to przy piosenkach Mateusza zasnął 😁 A to oznacza chwilę wolnego i czas na wypicie kawusi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂

U mnie jakoś nieciekawie. Ola marudna jeść ie chce ospała się zrobiła i albo ją choroba bierze albo w końcu te zębiska pójdą do tego dzisiaj ma 37,2-37,9. Sama już nie wiem co mam o tym myśleć...

A ja się chyba czymś zatrułam bo co tylko zjem to od razu tak mnie żołądek boli że aż mnie skręca i chyba na samych waflach ryżowych będę jechać 🤨

Spóźnione buziaki dla solenizantów 😘 no i wszystkiego naj dla Tymka 😘

A jeśli chodzi o spanie to Ola w dzień zasypia na smoczku u nas w sypialni a w nocy sama w łóżeczku więc nie mogę narzekać. Ale przez pierwsze 4 miesiące zasypiała i spała TYLKO i Wyłącznie na naszych rękach/brzuchu więc to był koszmar wkurzyłam się jak wracałam do pracy i zaczęłam ją najpierw w dzień raz dziennie usypiać na łóżku i tak stopniowo zwiększałam ilość samodzielnych drzemek 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, M teraz będzie się zajmował Gabi przez 2 tygodnie, ma ten swój urlop tacierzyński, a potem nie wiem... 🤢
bo moja mama może dopiero od lipca się zająć, więc na cały czerwiec kogoś muszę zorganizować, miała być moja ciotka ale dostała robotę i zostaliśmy na lodzie.. super nie?
ostatni tydzień maja moja siostra z nią będzie bo wczoraj się zobligowała, ząłatwiła sobie urlop, ale dalej to nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...