Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć, za mną koszmarny migrenowy wieczór z dwójką dzieci 🤢 Ledwo dałam rade ich położyć do spania. M oczywiście nic nie rozumiał, bo przecież jego też nie raz głowa boli.... Teraz dalej mnie ćmi a dzieci wcale nie dają odpocząć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jak ja to kocham Wracam z nocki, przeszczesliwa, ze dzieci spia. Robie, kawke, sniadanko. Przeszczesiwa siadam w pokoju cieszac,sie, ze w spokoju uracze sie kawa I zza plecow slysze: mama, mama 😉) No i jednak ja za kazdym razem kawa bedzie zimna 😁

Trzymac kciukasy!!! Dzis ma byc na 100 % decyzja co z mieszkaniem ( aczkolwiek nie zdziwie, sie jak usysze ze w poniedziaek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry
ale słoneczko świeci 🤪 uwielbiam taka pogode 🙂 jutro mamy w planach isc na basen więc oby sie udalo bo bym sie chciala wkońcu opalić bo blada jestem 🤢

Moje dziecko jest nadpobudliwe za bardzo...poczytałam troche w neci i teraz wprowadzam nowe zasady. Koniec telewizora głośnej muzyki i zbyt gwałtownych ruchów. Dziś wstał o 3.30 nad ranem w sumie to przez sen robił kosi kosi łapki i grał na buzi ehh...

miłego dnia !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry
Krzysiowi w nocy jakimś cudem wyciekło siusiu z pieluchy i mimo iż szybko go przebierałam obudził się na całą godzinę i "tańcował". Wczoraj w domku imieninki moich facetów, a ja nawet nie miałam sił ciasta zrobić. Może w weekend nadrobie 😉
U pediatry tak jak myślałam nic sensownego się nie dowiedziałam. Co do wagi to mam mu dawać bardzo dużo tłustych pokarmów (ser, oliwa, masło) w szczególności przed snem. To wg nich nie będzie się budził tak często. Krzyś oczywiście nic takiego mi nie zje, ale probować można.... Jeśli chodzi o zapowietrzanie to nie ma rady, może się zdarzyć tak że z braku tlenu będzie mdlał i wtedy automatycznie wróci oddychanie. Super 🤢 🤢 🤢 I właśnie wracając ze szpitala do domu tak mi się w aucie zapowietrzył, że musiałam się zatrzymać na środku syzbkiej ulicy żeby go "unormować" 😞 A co do włosków to mam jeszcze chwile poobserwować czy się nie wytrą. Bo mogło być od moich hormonów. Ostatecznie wydaje mi się że tylko czas straciłam, a i tak więcej się dowiem w polsce od pediatry...
agn pedicetamol to jak zwykły paracetamol, ale nam tez pediatra dla niemowlaków polecał bardziej pedicetamol (chociaż KRzyś woli zwykły paracetamol). A dla ciekawostki to z nurofenów podobno wersji forte nie powinno się stosować u tak małych dzieci. Tak mi ped. powiedział.
Sandros najlepszego z okazji rocznicy 😉 i trzymamm kciuki za mieszkanie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas nic ciekawego się nie dzieje, więc trochę umilkłam. Dzień mija za dniem jak szalony 🙂
Ja popuściłam trochę dyscypliny żywieniowej i Małej dałam kawałek drożdżówki i mały plasterek sera żółtego 🙂 A dzisiaj mozarella z pomidorkiem będzie na podwieczorek 🙂
Wczoraj Nata wszystkim i wszystkiemu pokazywała „papa”. Nawet piorącej się bieliźnie w pralce 😁
Agn, pedicetamol to z tego co wiem, to 100 mg paracetamolu w formie kropelek plus jakieś składniki pomocnicze. A co jest w tym syropku, co Twój M kupił, to ja nie wiem. Ale pewnie jest to skład zbliżony albo nawet taki sam. Farmaceuta w aptece na pewno wiedział, że ma dać lek równoważny 🙂 Najważniejsze, żeby był chyba dedykowany dla takich maluchów, bo wtedy masz rozpisane dokładnie dawkowanie dla takich małych dzieci. A poza tym nie wiem na ile składniki pomocnicze w syropie, jeśli jest dla dorosłych mogą być podawane takim maluchom. To też trzeba mieć na uwadze.
Latka, my mamy kubeczek Lovi 360 210 ml. Na razie taki wystarczy.
Marylu, to chyba jednak ze względu na Krzysia faktycznie dobrze się składa, że jednak do Polski pewnie wracacie 🙂 Tutaj jest jednak inne podejście do dzieci.
Sandra, trzymam kciuki 🙂 I najlepszego z okazji rocznicy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ja wczoraj znowu wylądowałam u lekarza bo Oli od nowa wszystko nawróciło... 😠 Dostała silniejszą maść i receptę na jakąś ze sterydami ale to już w ostateczności 🤨 🤨 oczywiści 5 aptek przejechalam zanim dostałam odpowiednik maści. A poza tym Pani dr kazała przejść na pieluchy tetrowe żeby się wygoiło szybciej 😮 także mówię wam laski cieszmy się że żyjemy w obecnych czasach bo ja od rana do południa to już 3 pieluchy zmieniałam, do tego majtki i pieluchy na których siedzi dobrze że jest upał to w samych majtkach siedzi. A Ola oczywiści nauczona że zawsze w kąpieli jak siedzi na pieluszce to bierze ją do buzi więc jak wychaczyła że z majtek wystaje pieluszka to ciągle się schyla jak struś i do buzi pakuje 🙃 do tego dostałam okres Ola ma nastrój podobny do mojego chyba zęby idą na dodatek bo kupy śmierdzące i takie aż pod plecy więc ogólnie niech ten dzień się już kończy.... Ale przez to wszystko Ola nauczyła się pokazywać ze ma kupkę 🙂 ale w sumie ją zawsze tak czuć że i bez tego wiem że jest 😁 mój M się śmieje że on siedzi przy Oli nic nie czuje a ja wejdę do pokoju i od razu stawiam diagnozę - kupa 😁

Ale fajnie macie z tymi wyjazdami nad wodę ja co chce się wybrać to albo na weekend pogoda się spierniczy albo mam okres albo walczę drugi tydzień z jakimś świństwem co się przypętało Oli 😠 coś mam pecha...
A jeszcze się ostatnio wkurzyłam bo brat M przywiózł do teściów dzieciaki na wakacje i ich 4 letni synek do mnie z tekstem że nie może podchodzić do Oli bo mu nie kazali bo Ola ma grzyba w buzi i się zarazi... No ja pier... co on pieluchy Oli zmienia że ma się zarazić ??? 😠 😠 i tłumaczenie 4-letniemu dziecku że ma podejść i się nie bać Oli bo nic mu się nie stanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka u nas się nie da na dworze wysiedzieć. Duszno, gorąco, powietrze gęste że nie ma czym oddychać. Czekam właśnie aż Lusia się wymęczy w łóżeczku żeby poszła spać. Zrobiłam już biszkopt ze śmietanką+mascarpone z owocami (winogrono, banan, gruszka, śliwki, nektarynka) i jeszcze czekam aż galaretka trochę stężeje. Z resztek owoców zrobiłam sobie obiado-deser z bitą śmietaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja pije piwko,Maja śpi,czekam na męża za 4 minuty zaczyna urlop...bylysmy na spacerku duchota tez u nas:-/ podem nad jeziorko na spacer jeszcze,bo Maja dzisiaj tak predko nie usnie,ale dla mnie lepiej tym bardziej,że już nie mam stracha ze nie wezmie smoka do buzi od butelki nowego,jutro wymieniam butle oczywiscie bez smokow 🙂 🙂 🙂): 🙂 musi miec nowe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nooo a ja rozpoczęlam urlopik 😁 Ula ma 2 tyg wolne od żlobka, pozniej tylko na 2 tyg pojdzie a potem nowy zlobek...juz mam stresa, tak bardzo mi szkoda zabierac Ulcie stad 😞no ale co ja zrobie, na pieniądzach nie spimy, a ten prywatny razem z wyzywieniem to nas jak nic 1000 zl miesiecznie wynosi 🤢

Spijam desperadoska i lece sie polozyc, bo padam od tego gorąca...Ulcia juz troli od 18.30, bo dzis tylko spala w zlobku od 10 do 11 i to by bylo na tyle 😁 skad ona sile bierze to ja nie wiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia, oni, nie ze nie czuja.. oni nie chca czuc 🙂

My dzis odbieramy od kumpeli sypialnie ( lozko, szafa, stoliki nocne). Pan powiedzial, ze bedzie wspolpracowal i na koniec sierpnia mamy miec klucze. W pon babcia ma jechac aneksowac umowe.Uciesze sie dopiero jak zobacze klucze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, powodzenia!! Trzymam kciuki za finał sprawy 😉

A my właśnie wracamy...koniec dobrego,ech...

Deira, Marylu pozdrawiam Trójmiasto ;( właśnie smigam obwodnica 😉

Młody śpi,ale oczywiście się awanturowal przez pierwsze 1,5h... Mam nadzieję,że na 1 dotrzemy do domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja kończę pić herbatę, prysznic i spanie. Paaaadam ! Cały dzień na nogach, od rana do wieczora. Bylismy na tym festiwalu-bylo super..mnóstwo atrakcji, nawet dla takich malcow 🙂 Tymek najbardziej cieszył się z balona 🙂. Ale jego reakcja jak wkracza w miasto, gdzie pelno ludzi, dzieci przede wszystkim jest nie do opisania 😁 taki szczęśliwy ! Nie wiem co mi za towarzysz wyrośnie 😁.
No i oczywiście zakupy tez zaliczylismy. Najważniejszego nie kupilam, bo nie było 🤢. Siebie obkupilam ale co jak wyglądam we wszystkim beznadziejnie. Ale wzielam, z myślą ze po okresie będę lepiej i szczupłej wyglądać haha 😮
Jeszcze trochę zostalo do dopiecia przed wyjazdem, a czasu co ra mniej....

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Dzisiaj imieninowo,w koncu moje dziecko wrocilo do stanu normalnosci ze smokiem 🙂 nie wiecie jak sie ciesze,ale dobra juz wam cieagle nie bede tym truc dupki 🙂 za 6 dni nad morze.Dzisiaj o 7 wstalysmy 🙂 A Maja juz sie na maxa odzwyczaila od smoczka uspokajacza 🙂 w ogole nie bierze 🙂
U nas dzisiaj pochmurno tak jakoś:-/
Milego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! Laurka już ma pierwszą drzemkę. Mateusz pojechał z tatusiem po chlebuś, potem będą dawać konikom a potem pojadą nad strumyk po wodę do beczki żeby było czym podlać jarzynki w polu.

Natala imieninowego najlepszego 🙂 jak odzwyczaiłaś Maję od smoka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my dziś do 9 pospałyśmy.
Ale upał na dworze ,wczoraj u nas 30 stopni masakra ,a my w mieście byliśmy pozałatwiać parę spraw.
Starsza już gotowa do szkoły plecak ,piórnik ,zeszyty i podręczniki są .
Teraz tylko szafę z ciuchami odświeżyć i będzie ok.
Wiki szaleje jak opętana ,ale jakoś grzeczniejsza się zrobiła.
Dzisiaj może nad jakąś wodę się wybierzemy ,chociaż wczoraj się pokłóciłam z M i nie wiem jak to będzie 😜
Moja Wiki nic nie je . 😞
Wczoraj tylko kaszka 100 ml i pół małego słoiczka deserku owocowego i tylko cyc .
Zaraz zleci z wagi ,nie wiem czy to przez upał czy co ?
Sandra to dobre wieści z mieszkaniem 🙂
Natalia najlepszego 🙂

Wanilka moja to nie wie co to telewizor bo go nie włączam .A jak już się to zdarzy to nawet na niego nie reaguje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natala ale co z zasypianiem? U nas smoczek jest tylko do zasypiania. Jak już się wybudzi to smoczka sama wypluwa i nie szuka w ciągu dnia. Musimy spróbować usypiania bez smoczka....Choć może lepiej ze smoczkiem a w łóżeczku?. 🤔

Lusia ma drugą drzemkę. Ja idę po kawę i coś przeciwbólowego bo przez tą pogodę mam non-stop ból głowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...