Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej 🙂

Tymek zschrypniety od dwoch dni. Podaje mu wit C i wapno.
Slini sie meega i zrobily mu sie krosty na brodzie i jest marudny ! zobaczyć nie ma mowy do buzi bo mi nie da , a jak palcem sprawdzam to niby cos czuje ale zaraz mnie tak gryzie ze w sekunde za duzo nie dam rady wyczuć ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam,

wynik testu - negatywny...
coś przeczuwam że przez to moje tyłozgięcie szyjki macicy nie pójdzie tak szybko z drugim bobasem.

Szymon nieznośny - pół nocy przepłakał. druga jedynka na szczęście się już przebiła... właśnie usnął a ja uciekam lepić pierogii..! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Czytam codziennie ale co zabiorę się za napisanie to albo Majka mi przeszkadza, albo zasypiam...
Mam pełne ręce roboty.
Jutro Maja kończy Roczek i no jutro też imprezka.
Ciasta i tort zamówiłam. Dziś M robi zakupy a ja wieczorem będę szykować co się da na jutro, reszta dopiero w sobotę. Sprzątam od rana.
Jeszcze baloniki, sriki i inne bibeloty aby dodać uroku imprezie 😉

No i w międzyczasie przyzwyczajanie Mai do niani...
Za tydzień wracam do pracy i do tego jeszcze mam codziennie bieganie po lekarzach. Jak nie ze mną to z Majką. Oczywiście nie choruje, jak na razie ale ma dziwny odruch bawienia się uszami więc wolałam to sprawdzić u laryngologa i jest ok. Jeszcze ortopeda, szczepienie, bilans, bo jak wrócę nie będzie zbytnio czasu. A ja dodatkowo badania przed powrotem do pracy 🤢

Moja teściowa wypaliła do mnie z tekstem, że po Nowym Roku zabierze Majkę do siebie na miesiąc 😮 Że będzie miała lepiej, niż w domu 😁 A dodam, że ona ledwo się rusza 🙃 Powiedziałam, żeby z takimi głupimi tekstami do mnie nie wyjeżdżała, bo więcej nie chce słyszeć takich propozycji. Oczywiście gadała mi, że ona jest babcią i chce z nią czas spędzać to ja, że rozumiem, może w każdej chwili przyjechać ale nigdy nie dostanie mojego dziecka nawet na jeden dzień, bo niestety jej wiek i stan zdrowia (szczególnie fizyczny) nie pozwalają jej na opiekę nad tak małym dzieckiem. Ona ma problem, żeby się schylić, zresztą cała dyskusja była bez sensu. Teściu ma chory kręgosłup, ciągle leży, syn po wylewie, który potrzebuje pomocy a ona, że Majkę chce zabrać 😮 😮 Popie..... ją do końca! Nakręciłam się tak, że jak jutro wypali mi z podobnym tekstem to op..... ją porządnie. Bo ja z tych miłych i uprzejmych osób ale jak mi ktoś za skórę zajdzie to nie panuję nad sobą 🙃

Już mi Majka gdzieś zwiała 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

Właśnie dziewczyny chciałam załatwić rehabilitantkę do domu żeby mi kilka razy przyszła pokazała co i jak do czasu aż pójdziemy do szpitala ale gadałam z kumpelą której w rodzinie był podobny przypadek i mówi że rehabilitantka nie chciała się podjąć dopóki nie był ułożony zestaw ćwiczeń a nam dopiero ułoży lekarz przy badaniu przed zabiegami w październiku i bądź tu mądry co mam robić 🤢 ale wczoraj Ola kawałek przeszła raczkując M nagrał mi filmik bo oczywiście mnie wtedy nie było no więc dwa razy przeszła i padła na brzuch ale to i tak postęp bo przedtem pozycję do raczkowania przyjmowała ale tylko z niej siadała bo jak próbowała iść do przodu to od razu padała na brzuch. Już mówię wam dziewczyny że ciągle coś jeszcze ta rehabilitantka jak byłam wczoraj się zapisać to mówi że takie dziecko musi jeszcze logopeda zbadać czy nie ma problemów z mową i w ogóle po tym wszystkim to ja się tak przeraziłam jakbym nie wiem jakie chore dziecko miała... A ja nie wiem na moje oko to Ola bardzo dużo rozumie idzie się z nią dogadać pojedyncze słowa mówi ogólnie o rozwój fizyczny to w rączkach też ma bardzo dużo siły i dużo potrafi jedyny problem to jak dla mnie tkwi w tym że ma za słabe nóżki tzn. tak jak neurolog mówiła pisząc skierowanie że ma słabe mięśnie w tych stawach biodrowych i miednicy czy jakoś tak a ta jak zaczęła mi opowiadać to miałam wrażenie jakbym miała nieruszającą się kłodę w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia... to, co mi na szybko przychodzi do głowy (musiałabym się zagłębić w temat) w leżeniu na plecach nóżki zgięte, uniesione , ale pupa i biodra na podłożu, trzymasz rękami za kolano i udo jednocześnie (nie wiem, jak to wyjaśnić dokładnie, ale tak żeby noga była zgięta w kolanie) i robisz obustronne krążenia ruchem na zewnątrz, jak do "żabki"... możesz na początek robić po 10 -15 takich krążeń np. przy każdej zmianie pieluszki... też wszelkie zgięcia w stawach biodrowych, w leżeniu na plecach uginanie naprzemienne nóżek do klatki piersiowej (tak jakbyś chciała przytulić kolano)... mam kilka ćwiczeń na wzmacniane mm okolicy miednicy, tylko dla starszych osobników, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, więc najlepiej wszystko z wyczuciem i po konsultacji... podpytam znajomego, który chyba się nawet tym zajmuje po studiach...

Doti, z jakiego przepisu robisz torty? chyba zdecyduję się sama zrobić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia, kumpel mówi to samo.. nie da się bez wizyty 😞 ale niekoniecznie lekarskiej, więc może spróbuj sama (o ile możecie sobie na to pozwolić) prywatnie coś znaleźć i już.. zapytać nie kosztuje, a nóż może traficie na kogoś innego 😉
ale będzie dobrze, także nie przejmuj się!! :*:*:* dla Olci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam przepis na biszkopt:
6 jaj
1 szkl mąki pszennej
1 szkl cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Masa
tabliczka białej czekolady
kostka masła
200 g kremówki
ugotowany budyń waniliowy
śmietan-fix
Czekoladę rozpuścić w podgrzewanej na ogniu kremówce, dobrze schłodzić, ubić ze śmietan-fixem. Masło rozetrzeć i powoli dodawać budyń, a potem ubitą śmietanę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziakidla wszystkich solenizantow;*
Latka ja tez zauwazylam ze Krzys chodzi lekko ubrany jak na polskie maluszki. Ale w porownaniu z angielskimi to dosccieplo 😉
Ciesze sie ze kubeczek wam pasuje. 😉 trzymam kciuki za impreze u tesciow. Oby wszystko poszlo po waszej mysli

Initram gratulacje z okazji rocznicy 😉

Malgosia moj tez straszne grzyzie.

Isa moj spi tylko a materacach, lozeczko juz wyniesionezdomu. Ale mojej siostry synek ma wyjete szczebelki przynajmniej od dwoch msc. a jadlospis Szymek ma bogaty 😉 ja daje malemu wszystko ale wiekszosci nie zjada tylko "smakuje"

Doti Mam nadzieje ze Mati sie szybko przyzwyczai i polubi wyjscia do przedszkola. Moj siostrzeniec Franek chyba drugiego tygodnia w ogole nie chcial wychodzic, dostawal spazmow. A teraz zadowolony pospiewuje i pedzi do przedszkola 😉

Pati gratuluje rocznicy 😉

Kasiu kochana nie czuj se winna. Zrobilas to co azda matka by zrobila! Posluchalas lekarza prowadzacego! Sama widzisz jak szybko Ola robi postepy i to bez rehabilitacji!


Krzys w czasie tych "wakacji" stal sie bardzo otwartyy na nowe smaki. Je kanapeczki i obiady nasze. Wszystko musi sprobowac. Cieszy mne tochoc nie zawsze sbie radzi z gryzieniem i bardzo szybko wymiotuje. Za to martwie sie tym ze malo pije, w ciagu dnia ok100ml. Wciskam mu picie co chwile a n nie chce... I juz mamy problem z kupami, kiedys byly codziennie a teraz co ,2-3 dni.
Jutro przylatuje moj m. Strasznie sie stesknilam, i Krzys chyba tez 😉 wreszcie odpoczne w nocy bo maly budzi sie z 20razy. Trzeba z nim lazic i go usypiac, a on wygina sie i krzyczy... Nie wiem czy z nim wszystko ok, to wyginanie mnie martwi.
W sobote robimy urodzinki, w niedziele wreszcie chrzest siostrzenca. A w poniedzialek juz wracamy.
Jestem wsciekla, poszlam do jakiegos nowego salono fryzjerskiego i zrobili mi fryzure jak starej babie;( na dodatek mialam juz dosc krotkie wlosy i mamm dosc male pole do poprawy. Zreszta odwaze sie isc tylko do mojego fryzjera a u niego zapisy ma przyszly miesiac.....juz drugi raz poszlam nie do swoiego stalego fryzjera i dwa razy sie zawiodlam....
Robi,am Krzysiowi bad krwi, c oznaczaa obnizone leukocyty? Zero. Baocytow. I podwyzszony wapn w surwicy? Pediatre mam w weekend dopiero;/


U nas wciaz zdaza sie ze malemu dam cyca w nocy, nie mam sil go odstawic zuplenie. Mimo iz mam dosc. W ogole zauwazylam ze od czasu jak ograniczylammu cyca to on taki mamini synek sie zrobil. Ciagle tylko ze mna by przebywal. Troche mnie to meczy 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Agn tymek tez naciaga uszy jak jest spiacy itd, wcześniej jeszcze bardziej sie nimi bawił i tez mowilam o tym pediatrze jak ostatnio bylam w polsce i kazala sie zgłosić do laryngologia ze moze ma za duzo wydzieliny w uszach i zeby dla spokoju sprawdzić ale oczywiście wszystko było ok 🙂 tski nawyk.

Moj tez strasznie gryzie, szczypie, drapie tutaj w Polsce "normalnieje" moze Dlatego ze ma więcej nowych atrakcji albo wyrasta ale jak cos chce a mu nie dam a mam go na rekach to rzuca mi sie i wgryza w ramię

Pogoda ladna. Sloneczko świeci choć tyle. Mam nadzieje ze impreza będzie udana.

Wszystkim którzy dzis imprezuja również życzę super zabawy i duzo usmiechow !!!! :*

Buziaki dla solenizantow :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja 🙂
wczoraj Ula zasnela jak zwykle o 19, odlozylam ja do lozeczka, a o 22 slysze jej jakies stekanie...wchodze a ta siedzi w lozeczku i poplakuje, zobaczyla mnie i wyciagnela rączki, zebym ja wziela...wzielam a ta mi zasnela na rekach, to ja odkladam, a ta sie mnie tak kurczowo trzymala, ze sie nie dalo, no wiec wzielam ja do swojego lozka (M nie ma bo wyjchal na meski weekend) i spalysmy razem 🙂 nie powiem, bardzo lubie sie do niej potulic w nocy i slodkie to jest jak ona sie mocno do mnie tuli, ale nie chce, zeby to powtarzalo sie co nocke...kazdy powinien miec swoje miejsce do spania i juz...moja siostra ma teraz problem ze swoja prawie 3letnia coreczka, bo pozwalala jej spac z nimi kiedy tej sie podobalo i teraz zrobili jej pokoik, a i tak spi z nimi...moj szwagier jest wpieniony, bo mala rzuca sie po calym ich lozku, oni sa pokopani a jak tylko ja przenosza to sie od razu budzi z rykiem i biegnie do nich 😮 nie chcialabym u siebie takiej sytuacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

najlepszego dla roczniaków i oby imprezki się udały ! 🙂

a my od rana w ruchu, Szymon świruje, a ja nastawiłam drugie pranie i w międzyczasie sprzątam.

ja uwielbiam jak młody się do mnie klei... a najbardziej wieczorem po kąpieli, jak czytam mu baje a on co chwile się przytula, głaska i ciuma 😁 kocham to, i chce żeby to trwało i trwało! 🙂
Doti nie strasz mnie z tą rozłąką... ;D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, buziaki dla solenizantow;*

Impreza udala sie niezle, choc nie wszystko zdazylam zrobic jak chcialam.
Jestem tak wkuta na ang lekarzy ze to jakis koszmar.
Krzys ma silny reflux z podraznieniem gardla i przelyku, stad jego rzucanie sie w nocy. Sklonnosc do wymiotow podobno na dlugie lata mu zostanie. Biedaczek sie nacierpi;(((
Dostalismy lek na owsiki, i vhyba wyjasni sie czemu nie siada w wannie od dwoch mirsiecy....
Podejrzenie krzywicy.
Cale badania krwi jakies niejasne i nie wiazace sie ze soba. W pon znow klucie.
Ide spac
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!

Dziękujemy z Mają za życzenia 😘

Sandra Doti Latka macie rację, przyjrzałam się Mai i faktycznie ciągnie za uszy jak jest zmęczona 😮 W takim tempie za kilka lat będzie miała uszy do kolan 😮

Marylu biedny Krzyś a ta angielska służba zdrowia jest jak widzę do du....

My po imprezie.
Właśnie usypiam dziecko i idę ogarnąć dom 🤔Została jeszcze teściowa, teść i córka mojego M aaaa i brat M.
Reszta pojechała do domu. Sajgon mam nie z tej ziemi. Wszystko się udało, póżniej wrzucę kilka fotek.
Majka oszalała na punkcie prezentów, nie wiedziała za co się zabrać 😁

A i z przedmiotów złapała za pieniądze 🤪 Jak moja starsza 😁 ale przeżyliśmy chwilę grozy jak jej rączka zawisła nad kieliszkiem 😁 Ech, zabobony naszych babci mi się udzieliły 😁 Póżniej zajrzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski 🙂
Ja mialam zwariowany tydzien. 🙂 od wtorku Milcia w zlobku a ja w nowej pracy 😁 Mala troche poplakuje tam, ale podobno ladnie je i nawet spi :o .... a ja zalapalam prace w firmie produkujacej czesci do hyundaya 🙂) narazie jest swietnie.
y juz po imprezce roczkowej...dostala tyle prezentow ze sama bylam w szoku. 🙂 najbardziej przypadl do gustu wozek z myszka minnie i bujana zeberka ktora pozniej bedzie jezdzikiem 🙂
Ciasto i torta sama pieklam 😁 goscie nie narzekali. Efekt mojej tortowej pracy mozna zobaczyna facebooku. Mysle ze zle nie wyszlo 😁 ale dobrze tez nie. Tzn w smaku byl swietny ale wyglad nie dopracowany. ;(( malo czasu bylo. 😁 biszkopt ten sam co Doti a nadzienie to bita smietana z brzoskwiniami, druga warstwa ptasie mleczko z bita smietana a na samej gorze krem toffi.
NIGDY WIECEJ MASY CUKROWEJ. !! Hahaha to dziadostwo mnie tak denerwuje. Jak mam to walkowac to mnie zimne poty oblewaja. 🙂)

To tyle u nas nowego. Milka dalej nie chodzi. Tylko pojedyncze kroczki od stolu do lozka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski 🙂
Ja mialam zwariowany tydzien. 🙂 od wtorku Milcia w zlobku a ja w nowej pracy 😁 Mala troche poplakuje tam, ale podobno ladnie je i nawet spi :o .... a ja zalapalam prace w firmie produkujacej czesci do hyundaya 🙂) narazie jest swietnie.
y juz po imprezce roczkowej...dostala tyle prezentow ze sama bylam w szoku. 🙂 najbardziej przypadl do gustu wozek z myszka minnie i bujana zeberka ktora pozniej bedzie jezdzikiem 🙂
Ciasto i torta sama pieklam 😁 goscie nie narzekali. Efekt mojej tortowej pracy mozna zobaczyna facebooku. Mysle ze zle nie wyszlo 😁 ale dobrze tez nie. Tzn w smaku byl swietny ale wyglad nie dopracowany. ;(( malo czasu bylo. 😁 biszkopt ten sam co Doti a nadzienie to bita smietana z brzoskwiniami, druga warstwa ptasie mleczko z bita smietana a na samej gorze krem toffi.
NIGDY WIECEJ MASY CUKROWEJ. !! Hahaha to dziadostwo mnie tak denerwuje. Jak mam to walkowac to mnie zimne poty oblewaja. 🙂)

To tyle u nas nowego. Milka dalej nie chodzi. Tylko pojedyncze kroczki od stolu do lozka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej u nas też po imprezie 🙂
Maja wybrała najpierw różaniec potem kieliszek 😁 więc ciekawe o z niej będzie,zdjęc mam mało,bo szczerze to nie robiłam za wiele nie miałam na to czasu,wujek duzo bardzo dużo filmował. Prezentów dużo nie dostała tylko dres,sweterek,klocki i pieniądze nie spodziewalismy się tyle,ale będzie na fotelik.
Jedzenie w restauracji ok smaczne,ciasto zamówione smaczne a tort przepyszny!!!! wrzucę Wam pozniej linka i sobie zobaczycie jaki mieliśmy tort 🙂
Ja tam już nie patrze na to czy Majka śpi z nami czy też nie. Przynajmniej jak śpi z Nami i my się wysypiamy i Majka.
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

U nas tez impreza udana. Zobaczymy jakie będą miny tesciow bo dzis idziemy na obiad i M się pożegnać bo jutro o 6 juz wraca do UK.
Zdj tez nie mamy za dużo jak zwykle;/ i nie ze wszystkimi ;/ trudno...
Tort mieliśmy bezowo śmietankowy z owocami pychaaa bo ja plackow i tortów nie jadam tylko właśnie taki jsk ten i szarlotke i sernik 🙂 zadnych masowych
Tesciowa robiła.
Prezentów tez nie mamy duzo bo nawet nie kazalam bo tego nie weźmiemy.
Ale zabawki jakie dostal to wszystkie z firmy smily tak sie zlozylo hehe.

Karolka nawet ta biedronka ktora kiedys zauwazylam u was na filmiku 🙂 ona byla ze smily?bo tymek lubi biedronki i dlatego hehe
W ogóle lubi kwiatki i ptaki 🙂

Nie robiliśmy tej wróżby co Wy ale zrobimy dzisiaj , hah będzie sie liczyło 😁? Zapomnialam o Tym s myslalam zr to w dniu prawdziwych urodzin heh

Marylu wspolczuje ! Wyobrazam sobie jakie musisz czuc rozgoryczenie !!! Nienawidzę jak cos sie Tymkowi dziejr jak tam jesteśmy bo wiem ze szkoda isc do lekarza!!! Dlatego jestem taka spanikowana itd zeby cos nienzlapal

Milej niedzieli !!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...