Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Marylu nie przejmuj się,Maja tyle razy upadła,miała już 3 razy siniaki,raz krew z dziąsła...to są dzieci jeszcze nie raz będzie lęk...jesteś dobrą mamusią!!!! 🙂
Maja zaczęła się robić bardzo buntownicza,czasami ją odłożę to ryczy jak bym ją lała,albo wyjde do drugiego pokoju no przeciez masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczorkiem.. mam dość. Lusia non-stop z gorączką, co 3 godziny podaję na zmianę syrop i czopek. Temp spadnie na chwilę a po 3 godz znów jest 38,6. Jutro rano lekarz... oby to tylko zęby...

Marylu współczuję Wam problemów ze zdrowiem Krzysia. Tak jak mixi pisze - to nie Ty zaniedbałaś tylko lekarze! Powinni ponieść karę za narażenie zdrowia Twojego syna!
A to że Ci uciekł i spadł ze schodów... Jakby to nie zabrzmiało - takie sytuacje się zdarzają i będą zdarzać. Nie damy rady mieć oczu dookoła głowy... Przyjdzie czas jak sam nauczy się otwierać drzwi i oby udało się wytłumaczyć że samemu nie wolno iść... Mój Mati to się nie bał niczego i jak nauczył się wejściowe drzwi do domu kluczem otwierać to zwiewał co chwilę na dwór...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malo napisze, bo padam...

Marylu jestes najlepsza matka, jaka mogloby miec twoje dziecko!!!!

Karolka 3mam kciuki, zeby bylo szybko dobrze z malej adaptacja..
Tak to czasami jestz tymi pipami w zlobku..
Choc ja tez osobiscie nienawidze ciackania i zegnania sie po 100 razy przed drzwiami, bo maluch nakreca sie coraz bardziej. wiec nie raz zdarzalo mi sie sila odrywac go od matki..aczkolwiek pozniej bralam na kolana i tulilam az sie nie uspokoil.
Tez mamy jedna taka, stara pipa, 27 lat stazu.. i zero uczuc..

A tak wyglada dziecko me, po powrocie z przedszkola...

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/607/2amb.jpg/][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/2545/2amb.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z drzewem 🙂)

Jezcze jedna z poloznych mnie wkur.... ehhhh...
Taki tekst palnela,ze kolezanki ze zmiany mowia, ze zaluja ze nie slyszaly, bo by ja opieprzylu.. ale sru...
OStatnio pobieralam noworodkowi krew i zyla pekla i mial raczke sina doslownie od nadgarsta po palce ;//
i dzis cos walnela, czy ja dzis mialam opieke nad noworodkami, bo az stresa ma jak rece dzieci wygladaja..
A mi od czasu jak pracuje nie zdarzylo sie chyba kluc wiecej niz 1 przy pobieraniu krwi.. a kumpela pracujaca rok czasem i pobiera po 3 razy..
Aaaaz drugiej strony niech sie pieprzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Sandra daj sobie spokój z debilami nie ma co gadać. 😉
Moja mała jeszcze śpi ,a ja napawam się spokojem 😁 😁
Wiki strasznie jest nerwowa bo nie mówi tylko się drze ,a my nie wiemy o co jej chodzi. Nieraz to podejdzie i bije po nogach ,po buzi masakra jakaś agresywna . 😮
Nie wiem skąd w dziecku tyle agresji. 😮
Dzisiaj jedziemy do ortopedy pokazać jak chodzimy .
Doti kiedyś pisałaś ,że małej coś w pleckach przeskakuje jak ją podnosisz .To moja Wiki ma to samo ,dzisiaj spytam o to lekarza bo mnie to niepokoi.
Ciekawe co z Lusią ?A może to 3 dniówka ?

A no właśnie też uważam ,że takiego torta powinni mi zrobić ,ale pewnie im się nie chce. 😠 😠
No cóż są najtańszą cukiernią w Szczecinie ,a robią torty przepyszne więc jakoś to przeboleję . Nawet kształtu mi nie zrobią ,tylko kwadrat i koło.
Chciałam kształt psa bo Wiki je kocha ,ale będzie tylko na kwadracie rysunek .
Ważne żeby był smaczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej... u nas koszmaru cią dalszy...ja po nocach nie moge spac, zoladek mi skreca ze stresu, Ula jak tylko widzi to babsko co ja bierze ode mnie z rak to dostaje spazm, poprosilam zeby tak glosno nie trajkotala na dzien dobry, bo to Ule stresuje, to ta do mnie, ze ja mam zle wyobrazenie o tym zlobku, bo to nie jest prywatny...no żesz kurwa..czy ja za duzo wymagam?? chce tylko, zeby ktos sie moim dzieckiem zajal, zeby przestalo plakac, a tak to pewnie ja posadza gdzies w kacie i ta ryczy 😠dzis ja zostawiam do obiadu, zobaczymy co to bedzie...wziela swoja ulubiona stonoge ze soba i tyle...ja tez sie poryczalam wracajac do domu i wczoraj zasypiajac tez 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciliśmy od lekarki. Wszystko czyściutkie, w gardełku nic nie ma, nosek lekko zakatarzony ale przy takiej wilgoci w powietrzu to i mi sie leje z nosa jak z domu wyjde. Albo jeszcze coś sie rozwinie albo to zęby albo trzydniówka... z tym że Mała już raz 3-dniówkę miała....zaproponowała badanie moczu, ale stwierdziłam że poczekamy do piątku, bo wg mnie to zęby...

Karolka coś okropnego z tymi babami... Ja bym na taką skargę napisała! Oddaję jej moje dziecko i mam pewne wymagania!!!

Mixi a Wiki miała jakieś problemy że do ortopedy idziecie? Podobno do 3 r.ż. różne cuda się mogą z nóżkami dziać zanim sie nauczą prawidłowo ustawiać...
W sumie to ja też bym sie przeszła z moją dwójką na jakąś kontrolę.
A Lusi przeskakuje coś w pleckach, czasem w stawach słysze jak sie oprze na ręce tez potrafi jej chrupnąć... ja tak mam od zawsze i nigdy nic z tym nie robiono ale chyba trzeba zacząć b o ledwo 26lat mam a stawy zaczynają boleć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Karolka wspolczuje Wam bardzo ;( szlak by mnie trafil ale silna babka jesteś. Wiem ze co innego jak się tak mówi ale takie uroki zycia sa 😞. Tylko jest cos nie tak ze takie osoby maja do czynienia z maluchami 😞.

Doti dobrze ze u Laurki wszystko oki 🙂. Moj tez zahrypniety od tygodnia, i cos sie czasami z noska leje. A z buzki slina w mega ilościach az krosty na brodzie i tez myślę ze zeby ida.
Podaje wapno i wit C i z chrypka mysle ze jest lepiej. 🙂
Dobrze ze powiedziałaś ze do 3 r z jeszcze sie wszystko reguluje z nozkami, bo ja ostatnio sie zastanawiałam czy isc na kontrole z maluchem bo cos lewa nozke czasem tylko na paluchach chodzi ale ostatnio to zauwazylam i nie jest to czesto i jakos rażąco niepokojace wiec sama myślę ze jeszcze wszystko sie reguluje tym bardziej ze on wtedy idzie szybko chce biec i za palec. Wiec mozeto tez dlatego.

Tymcio spi juz godzinke ponad, a ja mam mega lenia dziś.
U nas wymieniają dziś i jutro okna od 12 jakoś nie wiem gdzie sie podziejemy tym bardziej ze pogoda do ....kropi itd, pochmurno....
Bloki remontuja i z praniem kiepsko bo musimy w domu suszyc;/.a teraz ludzi sie nazbieralo i miejsca nie ma na suszenie i nie wyrabiamy z praniem ;/ . Na domiar zlego jest awaria wody i pralka zatrzymala się bo brak wody...


Tyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

Karola, ja chyba też bym na tą babę skargę napisała albo nagadała jej tak, żeby to ona ryczała wieczorem do poduszki, a nie Ty, a tym bardziej Ula!!

Marylu, jestes najwspanialszą mamą!! zakazuję Ci myśleć o sobie inaczej!! to wina tych konowałów z UK i pociągnęłabym ich do odpowiedzialności... brak słów!!
życzę Ci dużo siły i jednak jak najszybszego powrotu do PL, a Krzysiowi dużo zdrówka!! 😘
jak wam idzie z tym lekiem?

Sandra, śliczna ta Twoja córa!! napatrzeć się nie mogę!!

Latka, niezłe przygody macie 😉 jeżeli Tym zacznie pewnie chodzić i dalej będzie stawiał tą nóżkę na palce, to ja bym to skontrolowała wcześniej niż 3 rż, jak najszybciej w zasadzie, bo przyczyny mogą być różne... do 3, nawet do 5 roku życia dzieci mogą mieć płaskostopie tzw. niemowlęce i faktycznie nóżka ma czas, żeby się ukształtować, ale inne odchylenia od normy nie powinny być lekceważone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka córka koleżanki jak zaczynała chodzić to przy próbie biegania też na początku jedną nóżkę na palce dawała. Dopiero jak opanowała chodzenie a potem bieganie to się przestawiła na normalne ustawianie stopy. Ale kontrolą na pewno dziecku krzywdy nie zrobisz 😉 tyle tylko że u lekarza Tym moze nie mieć ochoty na bieganie żeby pokazać jak nóżkę daje haha
Lusia też przy próbie biegu jak się trzyma za jedną rękę to jedną nogą się bardziej odpycha i na palcach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,

Doti to fajnie że u Lusi sie wykryto żadnej choroby... oby te zęby szybko wam wyszły!
Latka też mam lenia, nic mi się nie chce, najchętniej to położyłabym się razem z małym ale później będe się czuła jeszcze gorzej!
Sandra olej baby... swoją drogą to masz dość ciekawą pracę. 😁 a Nadia śliczna dziewczynka!
Karolka chyba bym nie wytrzymała widząc jak moje dziecko płacze... :/ co za baby! ;/

u nas w nocy koncert... Szymon nie radzi sobie z zębami... gorączki na szczęście nie ma... ale dolna jedynka już przebita i dzisiaj zauważyłam górną jedyneczkę która lada chwila się wykluje, a mały nie chce jeść i ciągle marudzi... mam dość. na szczęście po nocy pełnej łez spał do 8, teraz robi sobie pierwszą drzemkę. tylko że wybudza się co chwile z krzykiem ;/

my mamy wizytę u ortopedy za tydzień lekarz kazał nam przyjść jak mały zacznie sam chodzić na kontrolę więc się wybieramy już od 2 tygodni, nie mogę się coś zoorganizować, a i odrazu załatwimy szczepienie.

mam pytanie czy wasze maluchy często łapią się za pampersa?? bo Szymon od kilku dni dość często ciągnie się za pampersa... a jak jest bez i chodzi w samych majteczkach to schowa się w kąt i szpera w majciorach... ?! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja też bym nie zganiała na zęby ,bo to raczej za duża gorączka.
A trzydniówkę wywołują dwa wirusy ,więc można ją przechodzić dwa razy.
U nas tez ortopeda kazał pokazać dziecko jak zacznie samodzielnie chodzić, więc poszłyśmy.
U nas z Wiki wszystko ok, to że tak jej przeskakuje w pleckach to też niby normalne.
Póki małej to nie boli to nic złego się nie dzieje.
Teraz za 2-3 lata mamy się pokazać ,chyba że nas coś zaniepokoi to szybciej.

Zamówiliśmy dwa torty na sobotę i niedziele i powoli się szykujemy do imprezek.

A najlepszego Wam nie napisałam.
Wiki śpi ze mną na dużym łóżku ,rano ja się wymykam szykować starszą do szkoły ,a ona smacznie śpi.
Dzisiaj siedzimy ze starszą w jej pokoju ,a tu sru trzasneły drzwi i stoi Wiki zadowolona jak cholera . I tak sama do nas przyszła . 😁 😁


Wczoraj sobie sama poszła na łóżko spać ,a ja się kąpałam ,a dzisiaj sama wstała ,masakra jak te dzieci już się usamodzielniają . 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale z Wiki agentka 🙂
Doti dziwna sprawa z ta temperatura u Lusi 😮

U Uli mały przełom, bo zjadla kaszke na sniadanie i wciagnela dwie porcje obiadu 😜 moze zaczela sie przywyczajac do zlobka 😉 ciesze sie, ze zaczela tam jesc chociaz, a ze byla zaryczana to inna sprawa, ale panie mowily, ze i dzis sie zabawiala i na lezaczku posiedziala w spokoju i nawet godzinke pospala 🙂 no wiec dobre wiesci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia śpi juz chyba 4 raz dzisiaj. O 12:00 dostała czopka jak miała 39.5st., o 15:00 miała temp 37,6 i znów idzie do góry... Martwię się jak cholera 🤢

Isa poczytaj o masturbacji u dzieci 🙂
Karolka mam nadzieję że Ula juz będzie szła ku dobremu :*
Wiki zdolniacha. Ja mojej nawet na łóżku nie zostawiam bo na 100% by zleciała.. nie wyjdzie na nie i nie zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Masturbować się może nawet roczne dziecko. W pewnym momencie swojego rozwoju, odkrywając swoje ciało, odkrywa ono sfery ciała, których dotykanie sprawia mu przyjemność i powoduje rozładowanie napięcia. Nic dziwnego, że dziecko zaczyna robić to, co sprawia mu przyjemność.

😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...