Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzonatalie ja jestem w szoku ze mówisz z o kase chodzi bo mnostwooo angielek kuouje obiadkiy sloiczkowe lub te obiadki w pudeleczkach. Zresztą one chybau tak na kase nie patrzą? Heh i tez to mleko modyfikowane widze ze duO matek kuouje ale fakt te po roku to juz tak w sklepie widac nie schodza tylko tak fo nr 3 . Jasne nie przejmuj sie co mówią. Ja uważam zd czasami dac leoiej taki obiadek niz dac dziecku cos na sile wymyślonego "byle co" no i na pewno mleko modyfikowane uwazam za lepsze . Ale to moje zdanie 🙂 sama wiesz jakie one maja podejscid Don dzieci. Dziecko 3 lata ze smoczkiem a buzia wokolo ust jeden wielki strup z tego smoka az mnie ciarki przechodzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hmm u mnie widze i nawet jak rozmawiam z ludzmi w pracy i play group to bardziej stawiaja na domowe i sloiczki uwazaja za strate kasy, jesli chodzi o modyfikowane to tak owszem kupuja i to duzo ale tylko do nr 3 bo po roku to juz strata kasy dla nich i lepiej dac krowie.. to takie moje obserwacje .. tez uwazam ze lepiej dac obiadek ze sloiczka niz cos wymuszonego nawet nie wiem jak sie zabrac za taki obiadek dla niej, nie mam pojecia 😮 to samo z mlekiem wiecej wniesie modyfikowane niz krowie 🤢 no ale to juz od rodzica zalezy... nawet sama HV na bilansie roczniaka jak tylko powiedzialam ze Naisha je sloiczki to odrazu na mnie najechala ze NIE ABSOLUTNIE.

pozatym ostatnio bardzo sie zdenerwowalam, Naisha sie przeziebila, zaczela kaszlec, miala suchy kaszel, ktory zamienial sie w taki odrywajacy, poszlismy do lekarza, mowie lekarce co i jak a ona osluchala mala stwierdzila ze "clear" i pytam co podac malej zeby ten kaszel ja tak nie meczyl, to odrazu spojrzala na mnie jak na dzikuske i powiedziala " ze nic mam jej nie dawac na kaszel i przeziebienie i ze to samo przejdzie i ze oni nie rekomenduja nic na kaszel" na tym skonczyla sie moja wizyta a z Naishy kaszlem coraz gorzej bylo... akurat mama przylatywala i przywiozla mi z polski super syropek i krople na kaszel sinecod i odrazu lepiej... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26 napisał(a):
Doti nie łam się dacie radę. Najbardziej kosztowne jest chyba mimo wszystko pierwsze dziecko bo trzeba wszystko od podstaw pokupić... A na takie zmartwienia masz jeszcze sporo czasu. Teraz najważniejsze żeby z dzidzią było ok:-)

Madzia mi przed każdym szczepieniem zawsze mierzą i ważą Olę no i jak nieraz jestem w pobliżu przychodni to staram się sama wstąpić i nie ma problemu zawsze mi ją zważą i zmierzą tyle że ja to wagą się stresuję bo jeśli chodzi o wzrost to Ola na 97 centylu czy nawet ponad a wagowo to 10-25 centyl zależy w jakim miesiącu...

My mamy bilans i szczepienie za miesiąc ...


Kasia, Tym jest wagowo poniżej 3 centyla 😜 a wzrostowo 10 😉

i dotąd was nadrobiłam, idę czytać dalej 😜 bo ruch na forum jak za dawnych czasów 😁

Hmm, mimo, że jestem wegetarianką od ponad 15 lat, za mlekiem również nie przepadam, to ten artykuł absolutnie mnie nie przekonuje... poza tym, uważam, że modyfikowane wcale nie jest lepsze niż krowie, no ale na ten temat też są różne opinie.. jak wiadomo, wszystko ma swoje plusy i minusy...
kiedyś było głośno o tym, że mleko krowie nie jest dla ludzi, bo niby nie mamy enzymów trawiących laktozę, ale to, jak dowiedziono, dotyczy tylko niektórych osób...
Wiadomo, we wszystkim jest ziarno prawdy, ale tez do wszystkiego trzeba podchodzić z umiarem 😉

Latka, ja też daję Tymkowi słoiczki, choć coraz częściej sama gotuję po prostu zupy, gęste 🙂 najbardziej mu pasują lane kluski na rosole mojego taty 😉 a buty ze zdjęcia to właśnie te ecco 😉

i jak czytam, co jedzą Wasze maluchy, to mój podobnie jak Gabi jest niejadkiem i niewiele w życiu widział 😜 a pije tylko wodę, nie bardzo wie, co to sok, o herbatce nie wspominając

Dzo, uważaj z sokami w nocy, bo jej zęby polecą 🤔

Madzia, tak jak pisze Dzo, chyba musisz to zrobic drastycznie, po prostu nie dawać, kilka nocy i będzie po sprawie, możesz podawać mu wodę w zamian albo nic 😜
Nasze dzieciaki raczej juz nie potrzebują jedzenia w nocy, a mleko należy traktować jak posiłek, takie roczniaki powinny w nocy spać 😉

a u nas czwurencje zaczynają dawać znać o sobie, ech...

Isa, myślę, że jest jeszcze szansa skoro lekarze dalej czekają, także nie traćcie nadziei 😘

my mamy kombinezony jednoczęściowe, ale bez "stópek", moim zdaniem, będą ok 🙂

Latka, pochwal się butkami... ja wczoraj Tymka w HM obkupiłam, jakieś wyprzedaże, rzeczy po 10-20zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dzis na bilansie Nadii i szczpieniu Titi 🙂
Titi dzielna.. mierzyr 75cm waga 8800g Centyl 50 i ponizej 25 ciut,

Dzontaile no,jak si zabrac?? normalny obiad 🙂 he he 🙂 Chyba, ze mala gryzc nie potrafi, no to wtdy do blendra i trzba usmiechnac 🙂)

Podpisalismy dzis skierowanie na lokal nowy... do 18ego niby mamy opuscic nasz.. ale w pt badz pon dowiem sie kiedy jasnie Pan opussci lokal zajmowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati ja pisałam co w ogóle je.
A taki nasz schemat to głównie wygląda tak:
7- kanapeczka
9/10- paróweczka lub jogurt
13- obiadek ze słoiczka
15- owocek
17- nasz obiadek (mniejsza ilość)
19/20 mleczko 180 ml
22:30 mleczko 150 ml
2/3 mleczko 150 ml

Proszę napiszcie pomysły na odzwyczajenie od mleczka nocnego!
😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti no to super - ale miło, że jeszcze w tym roku znajdą dla Ciebie miejsce :/ i co będziesz czekać czy prywatnie się wybierasz?

Mixi to może w Twoje urodziny będę zwijać się w bólach - hehe. no ale na razie wstępnie raczej będę mieć cesarkę...zobaczymy...
Wiki ma 16 zębów?! Wow! My 12 z czego jedna czwórka jeszcze nie cała wyszła.

Marylu tak-w poprzedniej ciąży musialam leżeć...no ale to dopiero od 7 miesiąca jak mi sie rozwarcie zrobiło-a i wtedy poza tym się czułam dobrze... no i początek ciąży miałam duuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzo spokojniejszy 😉 no a teraz to od samego początku coś :/

buziaki dla Tymka - bo jak dobrze doczytałam to roczek dziś kończy 🙂

zdrówka dla chorych Mamusiek i Dzieciaczków!

i dziękujemy za gratulacje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie nawrt mi nie mow o tym ich leczeniu. Ja to sie boje jak ognia zeby tylko cos nie zlapal dlatego taka dpanikowana jestem. Wyslalam sobie paczkę przed wylotem z apteczka na zime w razie czego bo tu to porazka jakies ssyropy itd nawet domower drzemy soki itp kilka sloiczkow 😉

Inirtam to tez wam się fajnie trafilo z zakupami 🙂 w hm często mozna cos znalesc po okazyjnych cenach 🙂.
A ja kupilam takie buty http://www.clarks.co.uk/p/20351243
I takie kapcie http://www.clarks.co.uk/p/20341955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale naskrobałyście ... 😉

później nadrobie.

dzisiaj dzwoniłam do lekarki i kazała przyjść po kolejce jak już nie będzie dzieci... zbadała i stwierdziła że katarek od zębów bo widać że idą mu 4 na raz ;/ gardełko czyste... więc my dzisiaj po szczepieniu - Szymon waży 9,750kg 😮 moja waga coś zawyża widocznie... niestety go nie mierzyła, tak więc muszę sama go zmierzyć. jedno ukucie a płacz jakby mu coś strasznego robili 😁 na koniec przytulił się do mnie i do męża i pobiegł na korytarz gdzie był bujany konik i się bawił przez te 30min co zawsze czekamy po szczepieniu...

aaa i dostaliśmy skierowanie na morfologię i mocz... 😮 w przyszłym tygodniu się wybieramy... już widzę jak wiszczy to moje dziecko, masakra.

bardzo sie zdziwiła jak zobaczyła w buzi widoczne tylko 2 ząbki... 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😉


My nadal ciąg dalszy chorzy ;/ . chodź u Kubusia widać poprawę katarku Mniej znacznie Mniej . Ale Mnie jeszcze trzyma .. i Męża też ..
Maskara ta pogoda też wykańcza że to szok ! tak zimno cały tydzień mamy siedzieć w domu nigdzie nie wychodzić ..
My jeszcze kombinezonu nie mamy .. i sie rozglądam powoli po sklepach bo na allegro ciężko wole przymierzyć niż mam kupić za mały lub za duży ..
Zastanawiam sie ale chyba kupię 2 częściowy by było mu lepiej 😉.
Tym bardziej że już sobie chodzi Sam .
Lekarka powiedziała że mam podawać dziennie witaminę D bo jak chodzi to krzywo stawia nóżkę , ale z czasem przejdzie jak będę podawała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pisze do Was na dobranoc :P
Naisha usnela mi na rekach ogladajac bajke o 20, wymeczyla sie w parku 😉
zreszta ze mna nie lepiej, ledwo widze na oczy, czas spac jutro praca 🤢
pozatym czeka nas jutro szczepienie bo w poniedzialek czekalam w kolejce z 30min tylko po to zeby sie dowiedziec ze im szczepionek zabraklo 😮 tak wiec jutro bedzie klucie i ryk w nieboglosy ...
dobranoc, caluski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂

Mój mały właśnie usnał, długo nie chciał pościć cyca :P aż mnie plecy bolą 😮

Isa to jednak jedzieci do tej Francji...napewno czeka Cię wiele zmian no sama zmiana miejsca zamieszkania to wielka zmiana 🤪 nowe zycie tak jakby 😉 Fajnie 🙂
A co do szczepienia to muszę jutro isc do prezychodni umówić się, ehh a o pobieraniu krwi nawet nie chce myślec, bo sie moje dziecko zanosi nadal co sie uderzy to go muszę dmuchac w buzię 🤢

Madzia teraz choróbska się wszytkich czepiaja jak nie dzieci to my też, Gabryś cały jest zaflegmiony a jak ciągnie cyca to płacze bo wszystko mu tam ciągnie od nosa bleee... 😞

Doti cały czas myśle o Tobie czy Ci juz dołek przeszedł 😘 😘 😘


a my w sobotę mamy urodzinki kupiłam już czapeczki, baloniki, gwizdki i przeżywam jak mrówka okres 😁 😁 😁 teściowa zamówiła tort u znajomego mam nadzieje że bedzie jakiś fajny a jak nie to i tak kupilam dzis swoje dekoracje 🙃

Nawet filmik zrobilam ze zdjec w move makerze i kurcze taki fajny i śmieszny wrecz chcialabym wam pokazac ale to musze chyba przez youtuba inaczej sie nie da?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Postram sie was jutro nadrobic. My juz w rzymie. Lot udany. A sam rzym cudowny! Pogoda jak w srodku lata! Zjadlam dzis chyba z 10 galek lodow 😉 mam nadzieje ze mocno nie tlucza 😉
Krzys juz nie ma temperatury, pewnie to bylo od zabkow ale nie przebily sie!
Buziaki dla solenizantow;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu ale mi smaka narobilas 🙂. Ty akurat o kalorie nie musisz sie obawiać ! I jeszcze bardziej mnie niendoluj 😜hehe. Udanych wakacji 🙂.

Dzonatalie życzę jak najlagodniejszrgo szczepienia 😘

Patinka zdrowka dla Was 😘

Wanilka spokojnie impreza na pewno uda sie tak jak sobie zaplanujesz 😁

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti idź do tej gin i powiedz w recepcji ,że test wyszedł pozytywny , ale masz obawy bo źle się czujesz i delikatnie plamiłaś . Ja tak sobie wizytę załatwiłam 😉


A u nas po szczepieniu ok .
Nawet płaczu nie było jakoś dużego.
Jeżeli chodzi o zęby to są wszystkie tak po czubeczku na wierzchu i strasznie wolno wychodzą z tąd ten masakryczny katar . 🙂
Wiki waży 11,200 nas nigdy nie zmierzono ile mamy wzrostu 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
?Kurcze a ja nic nie mam jeszcze zalatwiongo 🙂)
Nadii zrobilam tak piekny film na roczek z podkladem muzycznym i niestety przestal dzialac jak fotki poprznosilam 😞( Ehhh...
Taka pikna pamiatka 🙂

Ale u mnie w domu juz zimno, juz widze jak bedzie schnac pranie..;//

Jutro do robotki a od pon mialam wolne 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...