Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂

Natali gratulacje dla Majki
Deira wszystkiego najlepszego dla Natalki, no i również gratulacje 🙂
Marcinek też chodzi, biega, wspina się 😉 dzisiaj na spacerze chciał kota gonić - ale mu się nie udało :P

my w czasie mycia zębów śpiewamy "szczotko, szczotko..." i jakoś leci. najpierw my szorujemy Marcinkowi, potem on poprawia po swojemu 🙂

a ja po wizycie u gina dzisiaj-z dzidzią wszystko oki, ale na wszelki wypadek ja jeszcze na luteinie. chyba chłopczyk będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tydzień 14. lekarka jeszcze za bardzo obstawiać nie chciała ale jak przełączyła obraz na 3d to tak mówi, że coś tu chyba między nóżkami widać i jak tam sobie oglądamy filmik z badania to też stwierdzamy, że widać...no ale zobaczymy na kolejnej wizycie.
mąż cały czas obstawia że dziewczynkę robił :P hehe. i sukieneczki w sklepach takie piękne, że wcale bym się nie pogniewała 😉 no ale jak będzie chłopaczek też fajnie 🙂 nie będziemy narzekać. właśnie niech będzie zdrowy i będziemy szczęśliwi. no ale fajnie by było już tak wiedzieć na 100% co i jak :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez marze żeby mieć jeszcze coreczke ! 🙂 racja ciuszki sa takie piekne swoja droga.
Oby Tobie tylko samopoczucie dopisywalo i wszystko było dobrze 🙂
Mi tez M obiecal ze będzie cora następnym razem. Bo ja trace wiare ze u nas w rodzinie tzn z mojej rodzeństwa bedzie któreś mialo core. Sukieneczkk, spineczki 🙂 ale z synka oczywiście tez będę szczęśliwa ale chyba nie jestem jeszcze gotowa
Aa wstaw jakieś najświeższe zdj Marcinka bo w awatatze jeszcze jak malutki byl 🙂 a na pewno kazda z nas chce b zobaczyć jaki przystojniak wyrosl hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe-zobaczymy co tam będzie...jakby nie było-będzie dobrze. ja się śmieję, że męża brat na pewno bedzie miał córeczkę (bo mega chce mieć syna 😉) więc będę sobie ją rozpieszczać w razie co.

fotkę zmieniłam-to zdjecie z sesji urodzinowej Marcinka. już ostatnio chciałam zmienić, ale było za wielkie i nie miałam czasu na bawienie sie w zmianę rozmiaru 😉

dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry...
Mateusz wczoraj znów zwymiotował flegmę. Tym razem poszlo na nasze łóżko i na mnie.. Już nie wiem jak mamy się pozbyć tego kataru...

Buffy przeszły Ci już mdłości? Ja zasypiam z mdłościami, budzę się z mdłościami i cały dzień usiłuję przetrwać bez tulenia sie do sedesu... bleeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂
Niewyspana, zmęczona, obolała. To tak w skrócie co u mnie po dzisiejszej nocy 😞 Natala spać dzisiaj nie chciała.

Latka, ja dawałam Małej przez jakiś czas DHA w kapsułkach z witaminą D, ale to tak śmierdzi rybą, że potem moje dziecko capiło przez kilka godzin jak szprota 😁 Już jej nie podaję 🙂
Podobno ostatnio pojawiło się coś w saszetkach, to może się jeszcze nad taką formą DHA zastanowię, o ile tak nie śmierdzi jak te kapsułki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
... ja podobnie jak Deira po nieprzespanej nocy czuje się fatalnie, Szymon ma zatkany nos że nie może oddychać ciągle wybudzał się z krzykiem i musiałam go nosić w pozycji pionowej to tylko tak spał, w dodatku od 3 do 8 rano miał biegunkę 😮 nie nadążałam z pampersami.
czuje się połamana...
jutro kolejna wizyta u lekarza na 11:20. mam nadzieje że przepisze nam jakieś leki bo mały już ponad tydzień się męczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Dolaczam sie do klubu nieprzespanej nocki 😞 czuje sie wyczerpana. Wczorajsza noc w miare przespaa a dzisiejsza masakra. Przyszlam o 22 z pracy to spala. Obudzila sie o 23 i nie spi do teraz. :/ a ja na 14 do pracy. Wprost cudownie. Wlasnie wrocilismy od lekarza to stwierdzila ze zeby. Osluchoeo czysto. Gardlo lekko zaczerwienione ale to od kaszlu bo katar drazni jej gardelko ;( wyglada na to ze Milenka szykuje sie do snu, bo kladzie sie glowka na poduszke. Wiec moze i mi uda sie zdrzemnac. Milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 😉)

My już nie śpimy od 5;50 super nie .. Kubuś też coś ostatnimi nocami płakał przez sen potem mu przechodziło nawet do Niego nie podchodziłam przeczekałam chwile a i tak spał .My mamy juz 10 zębów 4 u góry 4 na dole i 2 górne wyszły mu też ostatnio czwórki u góry

na dworze starsznie zimno znaczy słoneczko fajnie świeci ale wiatr jest ...
Teściowa z Teściem Mnie wykańczają psychicznie dziennie przychodzą dlatego dziś muszę im uświadomić by dali sobie trochę siana bo My też chcemy pobyć Sami ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pauleczka Ula tez sobie sama szuka smoka, ale spi w spiworku i czesto jest tak, ze jej jakims cudem smoczek do niego wpada 😮 albo po prostu lezy na nim i go znalezc nie moze 😁 i wtedy musze wkroczyc do akcji 😉 daje jej drugiego zeby sie uspokoila a sama przeszukuje lozeczko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Wreszcie was nadrobiłam. Starałam się na większość odpisać więc spory post się szykuje 😉
Krzyś dziś w nocy obudził się tylko 4 razy. Więc ja czuje się wyspana;D

latka widać, że jednak macie lepszą przychodnie. Bilans mieliście i widać że o wszystko starali się dowiedzieć. U mnie to mają wszystko gdzieś:/
Te linki co wkleiłaś do butów z clarks wszystkie prowadzą mnie dojednego odnośnika. Kupiłas już jakieś? te wiązane co mi się wyświetlają są bardzo ładne 😉 a jeśli chodzi o nasz model to jedne są właśnie sztywne a drugie miękkie a wyglądają identycznie:/
Narazie ja zostaję przy tych poniżej kostki. A kolejne kupię takie:
http://shopeu.ecco.com/uk/en/ecco/ecco-lite-infants_1558257/1781654?navId=226
Przypadkowo moja siostra kupiła takie same dla Franka, i są podono super. lekkie jak piórko! dookoła kostki mają delikatne futerko. Właściwie może zamówie je już teraz, bo lecimy za tydzień do polski i tam może być zimno:/
Mi lekarze polecali mleko krowie to najbardziej tłuste dla małego.
Jesli chodzi o kombinezon to nie mam pojęcia gdzie kupić. Myślę że zdecyduje się na jednoczęściowy bez stópek - bo w razie śniegu nie chce żeby mu wpadał do środka 😉 a kurtke na zimę mamy oprócz tego więc jak będzie bez śniegowo to sama kurteczka.
isa co z palcem męża? wiadomo kiedy wyjeżdzacie? i jak paluszki Szymcia? zagoiły się już?
Pati jak mała? ma nadal katarek? niezastąpiony jest olbas i maść majerankowa. I dobrze włączyć nawilżać powietrza w sypialni. Super działa też nebulizator z samą solą fizjol.
Piękne zdjęcia z chorwacji!
Mixi właśnie doczytałam ile zabków ma Wiki! gratulacje! jeszcze tylko piątki i po bólu 😉 my nadal męczymy się z czwórkami i trójkami 😞
madzia1988 mój jeszcze sam nie je ani widelcem ani łyżeczką. Tzn próbuje, ale słabo mu to idzie. Za każdym razem daje mu coś do miseczki żeby ćwiczył a sama karmię go. p.s. uważaj na ogórki kiszone, kapuste itp- niestety mojej siostry synek miał wiele problemów z brzuszkiem przez takie jedzonko- a jadł niewiele bo tylko podjadał od kogoś z talerza....
ze słomki Krzyś umie pić, ale rzadko pije bo wciąż nie zakupiłam jakiejś butelki z słomką- chyba własnie muszę to zrobić 🙂
Dzonatalie u mnie jest ten sam problem z Krzysiem, nic mu nie pasuje. i chciałby być ciągle u mnie na rękach. Nic nie mogę zrobić ani zjeść 😞 nie mam już sił do niego 😞
Buffy a dlaczego masz mieć cesarkę? jak się czujesz w ogóle? super MArcinek w awatarku 😉
Sandra podziwiam Cie że jeszcze masz siły do tego faceta od mieszkania. Ale chyba wreszcie wszystko zbliża się ku końcowi więc czekamy na waszą przeprowadzkę 🙂 Super zdjęcia z urodzin 😉 nie mogę się napatrzeć takie piękne masz córeczki!
Patinka a ja małego muszę lulać na rękach aż zaśnie. Po odstawieniu cyca tylko to działa 😞 nigdy nie był tak zmęczony żeby sam zasnąć 😞
Doti jak samopoczucie? co z uszkami Lusi? 😞 bidula mała. ile będzie brać antybiotyk?
initram mój też woli całe owoce- np. obrane jabłko. Ale niestety nie radzi sobie z jedzeniem. Gryzie wielkie kawałki a potem się krztusi...
Deira dzięki za link. Krzyś waży wciąż ok8,7. Wciąż walcze z refluxem i już mam dość 😞
latka te kwasy są w MM, olejach, rybach i myślałam że nie trzeba dodatkowo suplementować, ale teraz będę sie zastanwiac 😁 musze poczytac o tym
Natalia gratulacje dla Majeczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny mam problem z Krzysiem. Tak jak pisałam. chciałby ciągle być u mnie na rękach. Nie mogę zmyć naczyń, gotować- nic! Staram się zaciekawić go jakąś zabawą następnie zaczynam coś robić- nie mija 30sek a on już ciągnie mnie za nogi z strasznym rykiem.
Po powrocie z Rzymu pomyślałam, że mamy dobry czas na wprowadzenie zmian bo odzwyczaił się od domowej rutyny i można nowe zmiany wproawdzić.Więc wczoraj postanowiłam że nie będe go brać na ręce. Mam po prostu dość wykonywania wszystkich czynności w kuchni jedną ręką- to zajmuje dwa razy więcej czasu!
Mały ciąglę wpadał w furię, strasznie Krzyczy, rzuca się na ziemie, ciągnie mnie. A to wszystko bo ja muszę przez 3 minuty zmywac naczynia. Doszło do tego i to mnie martwi że on jak widzi że go nie podnoszę bo zmywam, biegnie do piekarnika (czasem szafek) i uderza się głową i wtedy jeszcze większy ryk i patrzy żebym go wzieła 🤢 🤢 🤢 Potrafi się tak kilka razy walnąć. Raz nawet zaczął płakać przed uderzeniem, po czym przypomniał sobie o piekarniku i pobiegł do niego żeby się dobić 😞 To jest okropne 😞
Wszystkie czynności które muszę zrobić wkuchni nie trwają dłużej niż 5 min. Staram się wszytsko mieć przygotowane wcześniej. Przy nim muszę co najwyżej coś podgrzać, zrobić mu kaszke itp. Więc on nawet kilku minut nie może sam posiedzieć. To nie jest tak że znikam w kuchni na pół godziny 😞
nie wiem co z nim zrobić 😞 jak go uspokoić, wydaje się być bardzo zestresowany 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marylu Mam podobnie do Ciebie Kubuś się pobawić pobawi ale jak widzi że coś robię w kuchni to zaraz przychodzi ciekawy jest co robię myje gary , czy gotuje to zawsze stoi nade Mną i czeka aż go wezmę też ciągnie Mnie za spodnie piszczy wezmę go od czasu do czasu pokaże co robię i odstawiam . I zapomina albo przychodzi pod piekarnik pstryka sobie guziczki gdzie jest zegar i wtedy pika szafek nie otworzy bo mam blokady ale jedną szafkę mam zepsutą i jest duża to sobie tam wchodzi i siedzi Sobie tam heh Ja nawet kosz na śmieci muszę mieć umieszczony by sie sięgnął bo by wszystko leżało na ziemi .

Ale nie pozwalam mu cały czas na rękach zajmuje sie szybko czymś innym . A z tym że się sam bije to Kubus taż ma taki dziwny zwyczaj od jakiegoś czasu bije w twarz rączkami nie pozwalam mu tego robić .

wkurza Mnie to też że jak Teście przyjdą to sie wtrącają ;/ już nieraz była chaja o to bo Kubuś podchodzi do dekodera i przełączać kanały to nieraz krzyknę że nie wolno to Teściowa zaraz " Nie krzycz na Niego przecież nic nie zrobił " !! NO ZABIĆ TO ZA MAŁO wrrr .... zawsze muszą coś się odezwać .

Co do usypiania to już opanowane 😉 źle nie było wózek poszedł w niepamięć . Najpierw Kąpiel potem Mleczko ząbki myjemy idziemy zrobić Tacie "papa" jak jest w domu .. no i kładziemy sie razem do łóżka dużego Ja leżę Kubuś się zajmuje Sobą po marudzi leżąc bo dziąsełka go bolą przy tym ma w buźce szczoteczkę do zębów taką jak maczeta wygląda ponarzeka i usypia wczoraj zajęło Nam to około 15 minut i spał . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to i ja dołączam do tych po ciężkiej nocy..

dzień dobry 😉
Tymol dziś przez dwie godziny ryczał, zasnął koło 4, co prawda potem pospał prawie do 8, co mu się generalnie nie zdarza, musiałam na niego nakrzyczeć 😞, żeby się obudził, bo nic nie docierało do tej małej główki i za nic nie mogłam go uspokoić, a jak tylko otworzył oczy, to zero łez, zero krzyku, zaczął z nami gadać, pokręcił się, ułożył na mnie i zasnął 😮

Latka, my myjemy zęby przeważnie razem, najpierw ja jemu i on mi, a potem on sobie i ja sobie, a pastę mamy elmex, ale zgodnie z zaleceniem dentystki dosłownie tak jakby tylko moczymy w niej szczoteczkę i myjemy tym, co zostanie.. a DHA nie podaję i nie będę, jeśli nie będzie wskazań, mały je ryby, więc luz 😉

Marylu, a karmisz jeszcze Krzysia, czy już zupełnie nie? u mnie takie, no może nie aż takie, ale podobne zachowania pojawiły się u młodego właśnie po odstawieniu od piersi i tak samo nawet pozmywać nie mogę, bo już jęczy z tym, że nie ma tendencji do zwracania na siebie uwagi w taki sposób... ja sadzam młodego do fotelika, daję kawałek czegoś do jedzenia (najlepiej coś, przy czym długo mu się schodzi 😉 ) i wtedy działam, opowiadając mu krok po kroku, co robię... nie zawsze uda mi się dokończyć, ale jest przynajmniej przez jakiś czas nie krzyczy na mnie 😉 a odkurzamy razem...wspólnie trzymamy rurę od odkurzacza, co tez mi nie na rękę 😉 hehe

Deira, Buziaki dla najmłodszej wrześniówki 😉

Buffy, super, że z dzidziusiem wszystko ok 🙂 i nawet po części zaczęłam Ci zazdrościć, ale jednak chyba nie jestem jeszcze na to gotowa, my może zaczniemy po Nowym Roku coś działać... zobaczymy, jak to się jeszcze poukłada i z pracą i z mieszkaniem, bo niestety w obecnym nie ma opcji...

Natalko, gratulacje dla Majeczki!!

Pauleczka, nie trzeba się zastanawiać tylko cieszyć, że jest dobrze 🙂

ech, coś jeszcze komuś miałam odpisać, ale oczywiście nie pamiętam...

młody śpi od 11 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to juz sie wogole nie wyspalam 🙂)
Bo po nocce w robocie, wiec modle sie o wieczor 🙂

Ale dzisiaj pieknie. W sumie 2h bylysmy z Titi na spacerze 😁
Jak widze jak Ci ludzie dzieci ubieraja, to zszokowana jestem..
Oni zima, to sie chyba w domach pozamykaja, albo dzieci w jakis workach trmiczno-prozniowych beda trzymac ;//

Dwa prania na dwor wstawialam wic mam nadzij, ze do wieczora wyschna 😁

Znowu kase wydalam bo kupilam sobie spodnie i buty 🙂

Tatiana dzis mnie zadziwila. wcisnela 150 ml kaszki z polowa brzoskwini i polowa banana.. a 3h pozniej prawie 300 ml gestej zupy z miechem..SZOK 🙂
Juz widze te kupsko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jak Titulca ubierasz? bo ja przyznam, że sama nie wiem, jak go ubierać... generalnie jest ubrany tak, jak ja, tylko ma rajtki pod spodniami, u nas 8 stopni i wietrznie dziś, no i pochmurno oczywiście 🤢 ale właśnie po obiedzie jesteśmy, więc idziemy... mnie też Tymol zaskoczył, bo zjadł swoją zblendowaną nieco porcję zupy, a potem jeszcze mi z talerza wyjadł to, co nalałam dla siebie, czyli jakieś w sumie 5 łyżek wazowych...
oooo... już chyba są efekty, bo coś się napinał dopiero, a teraz odpowiedni zapach po mieszkaniu sie unosi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 🙂

Ja wróciłam do pracy, po tygodniu zastępstwa, postanowiłam,że wracam na dobre.
Kubuś zostaje z moimi dziadkami, umówiłam się z nimi,że będą przyjeżdżać się nim zajmować, chociaż to ponad 30 km w jedną stronę, a czasami zostaną na noc u nas.
Trochę to będzie męczące, ale kasa do domu wpadnie 🙂

U nas też nocka dzisiaj kiepska, ale nie aż tak jak u was...

Kuba tez się na mnie uwiesza jak coś robię w kuchni, ale to chyba z czystej ciekawości, więc sadzam go na blacie i razem gotujemy, nie powiem,żeby to nie było męczące, ale coż zrobić 😞

Buziaki :*



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...