Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doti to trwa od wczoraj no i dzis.to za długo?
Spróbuję sie dostać jutro do lekarz ale watpie moze chociaż na czw sie da ?
Jestem pewna ze jeśli to gardlo to kaze przeczekać do tyg podawac leki na zbicie temp i tyle:/ juz tak bylo raz.
I co wtedy jeśli to gardlo a tu nic nie dają? Ja w soim zapasie mam lipomal, prawoslaz tantum verde w sparyu wiem ze psikala tu ktoras mamuska tylko jak często moge mu to podać moze nawet dzis spróbuję?
Jak sądzicie? ??? Czy czekać i nic poza zbijaniem goraczki?
Palcow z buzi nie wyjmuje non stop kwili i silników mnostoe juz zuzylam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Szymon śpi... a ja już pierdolca dostaje od tej samotności ;/ jak ludzie żyją na odległość ?! nie wyobrażam sobie tego i podziwiam młodych rodziców którzy decydują się na takie życie, że wytrzymują taką rozłąkę... ja już powoli wysiadam... nie umiem tak żyć.
powiedziałam parę słów do męża, może przemyśli... bo jak nie to nie będzie takiego związku/rodziny... tatuś i mąż tylko przez Skype? wkurza mnie to wszystko.
bezsens...

sandra ja Ci zazdroszczę tej pracy... chyba zawsze chciałaś pracować właśnie w tej branży. kontakt z ludźmi... nowe doświadczenia... fajnie.
a jak z umową? bo coś kiedyś pisałaś że miałaś okres próbny? nic pewnego? (chyba że coś pominęłam i poplątałam) 😜

latka może nie panikuj... mój właśnie teraz 2 dni nie chciał nic jeść i miał podwyższoną temp... ale na szczęście wypijał bardzooo dużo bo wszędzie miał porozstawiane picie... Kubusia gęstego/ Kubusia Waterr/ butelkę z herbatą/ dwa kubki wody i soczku i sam podchodził do wszystkiego i po troszku wypijał, suma sumarum wyszło że bardzo dużo wypijał i co chwile sikał. jak to moja pediatra mówiła że jak dziecko troszkę się przegłodzi to nic się nie stanie - ważne żeby się nie odwodniło... a jak jeszcze mu ząbki idą to nie ma się co dziwić że nie chce pić z butli, gryźć itp..
a i Szymon dzisiaj zjadł pełny 2daniowy obiad i podwieczorek, kolacji już nie chciał więc śpi na głodzie... nic mu nie poradzę.
ale życzę dużo sił bo wiem że takie dni i noce wykańczają przy marudzącym dziecku... ;/

....aaaa i myślałam że to samopoczucie, brak apetytu i podwyższona temp to przez zęby... niestety - bilans stoi w miejscu mamy tylko 4 ząbki :/
czy ktoś jeszcze ma tak mało ząbków?? 🤨 🤨

czy któraś z mam wstaje w nocy często do maluszków?????
ja już sama nie wiem czemu Szymon tak często się budzi... wypróbowałam już wszystkiego i dalej się budzi. poczekam... bo to się powinno samo z wiekiem uregulować. ale i tak to nie daje mi spokoju bo w nocy jest minimum 5 pobudek... a jak jest marudny itp to potrafi co 30 min się wybudzać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra aaa to spoko. widocznie coś przeoczyłam jak zawsze. 😜 w takim razie spóźnione gratulacje 🙂

to Tatianka też daje popalić... ja staram się nie brać małego do siebie za często, ale jak już nie mam sił wstawać do niego to go zabieram, a wtedy to już kompletnie nic nie śpię tylko drzemię bo on co chwile się wierci i mruczy. tak więc ani tak ani tak... od urodzenia miałam może ze dwie/trzy noce z jedną/dwiema pobudkami... a tak to jest tragedia 😞

wstaje zazwyczaj o 8 ma jedną 1,5h drzemkę przeważnie od 12 do 13:30 i idzie spać o 20:30... wybiega się, wybawi się, coś tam zje w dodatku codziennie zaliczmy godzinny spacer na którym nie usiedzi w wózku tylko sam chodzi/biega... a i tak noc do dupy! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza wspólczuje sytuacji z M. czytalam was po lepkach malo pamietam ale pisze co wiem 😁
U nas są cztery czwóreczki czyli mamy 11 ząbków już, dwójka górna nie chce ciagle wyjsc
Kasia wspaniale buciki do domu są firmy befado mała moja w nich chodzi caly czas w nich tylko ściągamy do spania w dzień i na noc bo Majka to cały czas na nogach jest,włazi i złazi z łózek juz bardzo dużo rozumie...jest inaczej 🙂 taka mała mądrala
Doti masakra z tym ginekologiem.Ja chodzilam na NFZ i mialam usg zawsze plus w Poznaniu w szpitalu jak jezdzilam do specjalisty.
Sandra dzisiaj moglam byc w Poznaniu sama z Mają ale nam sie jednak nie chcialo i nie pojechalysmy a myslalam wpasc do was,tylko z tym ze nie znalam adresu.
Wieczorem bylam na zakupach jest mega zimno już dzisiaj Maja spala 3 godziny potem obiad i ze spaceru nici byly bo Maja się osrala zanim ja ogarnelam to bylo po 16...a juz szrowka sie robila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

latka hehe ostatnio tak zabiegani jesteśmy, że brakuje czasu na zdjęcia 😁
Ja też troszkę się boję mleka krowiego 🥴 Majka dostała już jakiś czas temu drobną wysypkę na bużce i muszę sprawdzić, od czego. od jutra nie je bananów i zwykłych jogurcików poza tymi z Nestle. Zobaczymy 🤨
Widzę, że Tymuś ma tak samo jak Majka z tym, że ona nie gorączkuje ale ręce w buzi bez przerwy i jęki, histeria ech... Ja Mai daje surową obraną marchewkę to sobie po tych dziąsłach smaruje i ulgę jej przynosi (marchew jest schłodzona w zimnej wodzie). A gorączka ustąpiła? A Tantum Verde chyba możesz psiknąć, na ulotce jest napisane 1 dawka na 4 kg masy ciała 2 do 6 razy na dobę.
http://leki-informacje.pl/lek/ulotka/1242,tantum-verde-spray.html

Pati w sumie to się rozglądamy już za kupnem ale nic ciekawego nie ma i nie możemy się jeszcze zdecydować, w której części Szczecina chcemy mieszkać, każdy chce gdzie indziej 🤢 Dlatego kompromisem będzie wynająć, jak nie dojdziemy do porozumienia (tu w dyskusje włącza się nawet starsza) 🤢
No i moja doba tak, jak twoja jest stanowczo za krótka 😁

Kasia dzięki 😉 Zaczęłam ci pisać, że ja kupiłabym sztywne buciki a póżniej doczytałam, że decyzja podjęta 😁 Ola może zacząć śmigać z dnia na dzień 😁

Doti tutaj link:

http://otodom.pl/energooszczedny-nowoczesny-dom-z-pieknym-ogrodem-id21757734.html

Mało fotek dali i nie wszystkie pomieszczenia, jednak pomimo iż dom nie jest jakiś super to cieszył się dużym zainteresowaniem. Zobaczymy, czy kupujący dostaną kredyt 🤔

Madzia a może takie spotkanie z teściową to okazja, by z nią porozmawiać?

Isa dołączam z ząbkami 😁 Majce w sumie teraz wyszedł piąty ale i tak myślę, że coś wolno idą 🙃 Współczuję zarwanych nocy 🥴 Moja Majka zawsze była śpiochem a nocki przesypia idealnie. Rano budzi się niestety ze mną na dżwięk wibracji w budziku, więc sobie dziewczyna nie pośpi dłużej, tylko wstaje ze mną o 6:30. Ale przynajmniej możemy się sobą nacieszyć przed pracą 😁

A w ogóle muszę wam napisać, że Majka ma bzika na punkcie Myszki Mini 🙃 Ja kupowałam jej wszystko z Hello Kitty i innymi postaciami a ta wybrała sobie właśnie Mini. A zaczęło się od tej gadająco-śpiewającej, z którą się nie rozstaje 😁 Gdzie tylko dojrzy jej wizerunek, wszystko chce mieć 🙃
Uciekam zrobić raport, odpisać na maile, zawiesić zdjęcia na serwerze i spać 😁

Miłej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.

Isa a to Ci niespodzianka! Super 😘

No i Pola złapała przeziębienie 🤨 katar wodnisty, kaszle sporadycznie póki co, temperatura lekko poniżej 38ºC. W nocy co chwilę się budziłam jak słyszałam, że ciężko jej sie oddycha. Odciągamy jej nosek (podobno "katarek" jest do dupy, ale nie będę już tego zmieniać, bo Pola nie da sobie włożyć fridy na dłużej niż 2sek.)

Dzisiaj robię tort jabłkowy. Mam taką ochotę, że cała lotom hehe 😁

Miłego dzionka Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale dużo wczoraj naskrobałyście 😉

ja po wczorajszej wizycie nadal mam leżeć - ogólnie skrzepów już nie ma ale mam krótką szyjkę i wygląda jakby się skracała :/ w przyszły pt znowu lekarz - już mam dość :/ co chwilę coś 😞

Doti trzymam kciuki żeby jak najszybciej udało Ci się dostać na to usg.

Isa no to super mąż Ci zrobił niespodziankę 🙂 a nasz drugi synuś chyba Szymonkiem zostanie 😉

Tusia zdrówka dla Poli.
I dla wszystkich pozostałych chorowitków również.
Latka jak tam Tymuś dzisiaj??

miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Latka jak tam Tymuś?
Doti udało Ci się załatwić coś z USG?
Buffy to się oszczędzaj chociaż przy Marcinku pewnie łatwo nie jest... A imię bardzo mi się podoba:-) ja gdybym miała synka to byłby Filipek albo Szymon 😉 a tak jest Ola 😁
Isa ale jestem w szoku 🤪 oczywiście pozytywnym dla Twojego M że sobie pewnie trochę przemyślał jak pobył osobno pewnie już chodzisz od okna do okna hehe 🙃 ale się nie dziwię:-) napisz później co i jak:-)
Tusia zdrówka dla Poli 😘

A ja postanowiłam wykorzystać urlop na odzwyczajanie Oli od smoczka. Mimo że w sumie od początku nie używaliśmy wcale później tylko do zasypiania to stwierdziłam że bez też da już radę i próbujemy, tak więc w poniedziałek wieczorem M usnęła bez niczego wczoraj się udało w dzień i na noc, dzisiaj jak narazie drzemka w dzień bez smoczka 😜 gdyby nie było tak zimno to za nocnik bym się jeszcze zabrała ale szkoda mi jej dupci żeby marzła 😁 poczekam z tym do lata.

Pytanie do mam dziewczynek:-) możecie wrzucić jakieś linki do bucików na zimę jakie macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki dziewczyny... ja nadal jestem w szoku i chyba dopóki go nie zobaczę to nie uwierzę.
od okna do okna jeszcze nie latam 😁 bo jeszcze dłuuuga droga przed nim, przejechać przez Polskę to dopiero masakra, a my z południowego Podkarpacia więc jest spory kawałek.

ogarniam dom, odkurzam, piorę itd... jeszcze pomyć podłogi i tylee. a na obiad dzisiaj spaghetti bolognese 🙂 mam takiego powera że już dawno nie byłam taka pełna energii.

Kasia super że Ola nie odczuwa braku smoka, u nas na szczęście smoczek od samego początku był bo był... aktualnie bardzooo rzadko bierze go do buzi, a jak się napatoczy na niego to bierze i chwila moment ląduje na podłodze bo on chyba sam się dziwnie z nim czuje... przez to już od ponad tygodnia nawet nie chce ciągnąć butli... pije z tych butelek co np Kubuś Waterr z tym dziubkiem niekapkiem, Kubuś Play itp. albo ma swoje dwa kubki plastikowe i ostatnio to z nich popija więc już całkowicie wykluczamy smoki, butle itd. jestem zadowolona bo nauczył się pięknie sam pić właśnie z kubeczków...

co do nocnikowania to podobnie jak Ty, nie chce go ziębić i nie sadzam często wciągu dnia, ale mały nie zrobi kupki do pampersa, jednak woli nocnik... i siku po spaniu też na nocnik bo sam mi go przynosi więc nie będę go odzwyczajać 😉 za to siuśki w ciągu dnia idą w pampers... jeszcze przyjdzie na to czas że się sam zczai o co chodzi... uważam że i tak jesteśmy na dobrej drodze więc nie nalegam.

Buffy Szymonki to fajne chłopaki 😁 a imię od zawsze bardzooo mi się podobało 😉 dobry wybór.
a Ty kobieto się oszczędzaj i leż jak najwięcej... skracająca się szyjka to nie błahostka. wytrwałości! 🙂

Tusia dużo zdrówka dla Polci... zrobiłaś mi tylko smaka na placek z jabłek :P ale od 6 dni nie tknęłam słodkiego więc muszę obejść się smakiem 😉
w zamian zjem kg jabłek 😁

Latka, Karolka jak dzieciaczki? lepiej??

inirtam i jak z działką? M przekonany?? 🙂

Pytanie:
czy wasze dzieci jak jesteście w sklepie/markecie też na widok tych wszystkich rzeczy wpadają w jakiś amok głodu?????
Szymon od kiedy zabieram go na zakupy na wszystko mówi "mniam, mama mniam" , "da mniam" ludzie na mnie patrzą jakbym dziecko głodziła 😁 czasami muszę mu otworzyć bułkę/ciastko/rogalika cokolwiek bo wtedy jest cicho i zajmuje się jedzeniem... a zazwyczaj biorę go po obiedzie dwudaniowym 😮
jeden plus ze nie histeryzuje za czymś tylko właśnie przemierzamy sklep i wszystko jest poprostu mniam.

uciekam na kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Poczytalam co u Was ale nie pamiętam za duzo.

Iza super wiadomośc 🙂)). Jednak masz mocne slowa na swojego M skoro po ostatniej rozmowie podjal decyzję ze wraca 🙂.

Buffy dobrze ze takie wieści i staraj sie duzo odpoczywac jak Tylko mozna 🙂

U nas od wczoraj od 16 bez lekow przeciwgoraczkowych. Dzis juz nawet ladnie sie bawi i dobrze je. Zjadl zupe ogórkowa i obiadek z ryba. Rano kaszke i pomiędzy chrupki. No i pije duzo wiecej.
Takze 1, 5dnia goraczki bylo.
Aa no i jest zachrypniety tylko nie wiem, czy od ilości sliny jaka teraz ma czy od gardła
Dzis malutko spal i o 18 juz zasnal. Takze jest dobrze, przynajmniej na to wygląda
No i ostatania nocka byla ok, tylko raz wstawalam do niego, o 5 sie na chwile przebudzil i wstalismy o 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka super, że synkowi już lepiej 🙂

Sandra już prawie nie nasz 😉 Ja jestem przyzwyczajona do różnych warunków bytowych, żebyś wiedziała, jak mieszkaliśmy wcześniej 🙃 Mieszkaliśmy w pomieszczeniu gospodarczym przerobionym na "mieszkanie", sufit prawie dotykał głowy, wilgoć, pleśń ale innego nie było do wynajęcia 🙃 Daliśmy radę a po pewnym czasie już nawet nie zwracaliśmy uwagi na to, jak mieszkamy 😁

My mamy takie buciki na zimę:
http://ccc.eu/pl/kids/catalog/lasockikids/304714

Choć chciałam kupić te, które wcześniej któraś wklejała "fajne butki". Też je wypatrzyłam i wpadły mi w oko, jednak musiałam tym razem Majce przymierzyć i zrezygnowałam z zakupu przez internet.
U nas bez smoczka masakra 🤨 Nie wiem, jak ja Majkę od niego oduczę 🥴 A do sklepu na razie nie będziemy jej zabierać bo robi mi takie sceny, że poradzić sobie nie mogę 🤢 Wpada w histerię i chce dosłownie wszystko. Nie chcę jej ulegać i nie będę 🥴

Miałam dziś udany dzień a tu m po pracy oświadcza, że teściowa chce przyjechać na tydzień, dwa 😲 😲 😲 Nie zgadzam się, może sobie przyjeżdżać w weekendy. Nie mam zamiaru w tygodniu nad nią skakać, wracam z pracy i chcę odpocząć, spędzić czas z dziećmi a nie jeszcze komuś usługiwać 😠 Kazałam m jej przekazać, że nie ma takiej opcji. Gdyby ona choć w przygotowaniu obiadu pomogła 🤨 ale to i tak nie wpłynęłoby na moją decyzję, mam teraz za dużo na głowie i jej już nie udżwignę.
Nawet moja mama nie "zwala" mi się na głowę na tak długi czas, przyjeżdża w sobotę a w niedzielę rano wraca do siebie, raz w miesiącu.
Ech, się człowiek niepotrzebnie stresuje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...