Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Latka, ja mam wrażenie, że młody nie odstępuje mnie na krok... niestety sam sobą zajmie się przez bardzo krótką chwilę... nawet nie muszę uczestniczyć w zabawie, ale na podłodze obok mam być niemalże zawsze!! na dłuższą metę jest to dość uciążliwe niestety, kompletnie nie mam czasu dla siebie, na to, żeby zrobić coś w domu... jak on śpi, to zazwyczaj robię obiad i prasuję.. odkurzamy razem, podłogi myjemy razem, pranie wieszamy też razem, generalnie wszystko robimy razem 😮 a ja wieczorem wysiadam, bo dzień zaczynamy najpóźniej ok. 6.30...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Latka samego mleka już od dawna nie pije a MM z kaszką bardzooo mało je i to tylko z łyżeczki tak z 20-30ml dziennie reszte w kosz ... a z butli już kompletnie nic nie pije więc skończę to MM i już kolejnego nie kupuje bo nie ma sensu.
w zamian je budyń na normalnym mleku, pije kako, je ser biały, jogurty więc napewno dużo białka pochłania i wcale się nie martwię że odtrącił butlę.

co do zabawy mam to samo co inirtam no chyba że ma dobry dzień to potrafi się chwilę sam zająć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, to wyrośnie Ci dobry mężczyzna 🙂. Będzie później swojej kobiecie pomagał w pracach domowych 🙂.
Ja powinnam się cieszyć i w sumie bardzo sie ciesze, ze Tymon umie się juz tak pięknie zajac sam, cos sobie wyszukać do zabawy.
Wcześniej jak mowilam mialam właśnie tak ze odwrócić sie nie mogłam bo zaraz raczkowal za mna itd.
Ale czasami lapie takie momenty ze sie doszukuje czy jestem na tyle dobra mama haha 😁 ale skoro on lubi i umie sie sam zająć to dlaczego nie.
Jeszcze pewnie taki moment przyjdzie ze mnie nie będzie odstepowal i wspolnych zabaw. Tak mi się wydaje.
Ostatnio uwielbia bazgrac kredkami 🙂 ale staram się choćby na chwile jak tylko mogę to poukładać klocki, to się powyglupiac, razem polezec i bawic się na łóżku.
Razem sprzątam zabawki, czy tez wieszamy pranie albo odkurzanie jak nie spi ja mam to do zrobienia. Albo tez bawi sie sam, drepta po domu a ja robie to co mam robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
isa8 napisał(a):
Latka samego mleka już od dawna nie pije a MM z kaszką bardzooo mało je i to tylko z łyżeczki tak z 20-30ml dziennie reszte w kosz ... a z butli już kompletnie nic nie pije więc skończę to MM i już kolejnego nie kupuje bo nie ma sensu.
w zamian je budyń na normalnym mleku, pije kako, je ser biały, jogurty więc napewno dużo białka pochłania i wcale się nie martwię że odtrącił butlę.

co do zabawy mam to samo co inirtam no chyba że ma dobry dzień to potrafi się chwilę sam zająć...


Oczywiście. Skoro je inne rzeczy. Pytam z ciekawości 🙂 a nie dlatego ze moze ma za malo bialka. u nas jest przeważnie raz dziennie przed moim spaniem o 22-23. Jeszcze niedawno jadl bardzo rano i szedl spac . teraz to sporadycznie. Ale je kaszke dodatkowo o 8-9. Czasami mleko o 11 na drzemce.mamy tak trochę różnie.cos nam sie ustabilozuje na jakis czas a pozniej przez jakas syt jak teraz to goraczkowanie sie zmienia. Ale to normalne.
Przez te plamy jakis czas temu strasznie mial okrojony jadlospid z bialka. Tylko swoje mleko i kaszki. Ale teraz stopniowo co raz więcej je to jajko, twarog, jogurt.
Jakie masz pomysły na twarog?- z makaronem, owocami, na buleczke?
Aa i jakie kakao? Mleko krowie przegotowujesz czy tylko podgrzewasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja czasami podgrzewam a czasami zagotowuje... zależy jak mi się chce 😉

a twarożek zjada na bułeczce z dodatkiem warzyw,
w naleśniku, z makaronem, z owocami...

a ostatnio zasmakował mu ryż z jabłkami 😉

Szymon uwielbia ze mną odkurzać, wtedy chodzi i naśladuje odkurzacz, przesuwa mi zabawki... bawi się w chowanego 😁 pranie też z nim robie...

także uważam że przy nim i tak się duużo rzeczy da zrobić... tylko on lubi naśladować więc jak ja gotuję to i on musi... rozkładam mu garnki itd jakieś makarony i się bawi. jak wieszam pranie to daje mu jego skarpetki i on musi wywiesić...

A jak on śpi to ja pije kawkę i odpoczywam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa, wiadomo, ze mozna zrobic duzo 🙂
Ale wiesz niektore rzeczy robi sie latwiej jak sie ma jedno dziecko...Jak Nadia byla sama, to ni bylo problemu.. a teraz po prostu nie mam tez cierpliwosci...jak ja wieszam na suszarke, a tatiana sciaga..
a mnie niestety ciagle czas goni.. a to sniadanie, a to spac.. a to do przedszkola i tak to wyglada.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I dlatego ja już tylko w łazience wieszam, a suszara schowana, bo wszystko ściągał... Gdyby mi przeszkadzal w odkurzaniu to pewnie też szybko bym straciła cierpliwość,ale on jest zainteresowany tym tylko wlaczaniem lub zwijaniem kabla, no i generalnie też est za mną krok w krok, sam nie potrafi się zająć dłużej niż na dwie minuty chyba... Więc ja na kawę rzadko mam czas, a zimnej nie lubię 😉

Latka, to Twój będzie kreatywny, a mój kapciem jak tak dalej pójdzie..po tatusiu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj tez taki alpinista, wszędzie sie spina, stolki, schody. ..
Wszystko chce nadepnac 😮 pilke duze klocki czy inne zabawki przez co może aie przewracac ale jakoś mu to wychodzi 🙂

Dzień Dobry.
Ja juz kawa, Tymek po kaszce bawi sie krokodylem-cymbalkami 🙂
Czuje się juz na szczęście dobrze, przynajmniej narazie. Trzeba sie zaraz zbierać na zakupy i jakis spacer przeddrzemkowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez mam alpinistke.. ostatnio nawet na parapet wlazla kolanem..;///
i chodzi za mna krok w krok 😁 Ruszyc sie nie idzie 🙂
Juz sie ostatnio jej zapytywalam, czy spowrotem chce sie schowac, bo ile mozna 🙂)

A w dzieciecym pokoju notoryczny pierdolnik.. 🙂 Jak porobilam, odkurzaczem to za 10 min biszkkopty podeptane 😉 no ale taki urok dzieciarow 😁 Co zrobic 😉

Po 3 dniach wolnego jutro do pracki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po zakupach i obiadku. Tymek "pomalowal"kolorowanke a teraz wklada i wyjmuje woskowe kredki z pudełka. Ullada je, zbiera do raczki. Kombinuje juz dlugo i jest spokoj 🙂.
Kupilam mu dziś dwa nowe kubeczki do picia z tommee tippie. Jest juz niezlym kolekcjonerem 😁 ale teraz wiem ze z wielu sie napije więc mu zmieniam co by mu sie nie znudzil jeden 🙂. Bardzo podpasowal mu ze Słomka 🙂
Zdrzemna sie troche na spacerze wiec taki rozbity niz zazwyczaj i zobaczymy jak to dziś będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,

Doti gratuluję chłopczyka 😘

Moja Ola to beze mnie 5 minut nie wytrzyma kiedyś to chociaż na jakiś czas zajęła się zabawkami a teraz to wkółko tylko mami i mami i przyjdzie jak np robie obiad wdrapuje się na mnie i na rączkach che być, jak wieszam pranie to samo albo tak jak wasze ściąga jeszcze czasami klamerkami się zabawi i mi podaje ale mnie też wiecznie czas goni i czasami to już nie mam nerwów . Myślała m że jak teraz mam urlop to się mną nacieszy i jak M będzie wracał z pracy to się z nim zabawi a ja w końcu zrobię generalne porządki a ona 24 na dobę by ze mną była M nawet rączek nie da żeby z nim pochodzić o przepraszam da mu rączki tylko po to żeby przydreptać do mnie i dalej to się już do mnie klei 😁 ja wszystko rozumiem ale naprawdę odkąd zaczęła chodzić za rączki to wkółko tylko ze mną i do mnie tak to jeszcze nigdy nie miałam a najgorsze że jak jej zwieję to potrafi sama do mnie przyjść 🙃 😁 jak nie na raczkach to wytarga sobie pchacza i byle do mami 😁

Latka dałam Oli dzisiaj kredki to też się trochę zajęła oczywiści dopóki nie odkryła że spodnie również da się kolorować 😲 no ale oczywiście rysowała z mamą hehe

Kurcze muszę zamówić śpiwór do Oli do wózka bo zimno się zaczyna robić a w spacerówce nie mamy. Ma któraś z owczej wełny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No więc Tymcio padł bez kąpieli o 17:30. Z kupa w pieluszce. 🤢
Poszlam umyć głowę, został z babcią. Wiedziałam ze jest padnięt, ale az na takiego co za kilka minut ma zasnąć to nie wyglądał. ...
Trudno. Więc przebralam go, umylam wacikami i dziś śpi na brudasa bez kolacji. Zaraz dostanie mleko.
Mysle i mam nadzieje ze choć do 6 pospi. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff dzieci śpią... cisza, spokój...
Mała dzisiaj odparzyła tyłek tak, że nie dała sie dotknąć przy myciu. Przebrałam jej pieluszkę, za pół godziny sprawdziłam - posikana, rozbieram a tam całe wargi sromowe i pośladki pod pampersem czerwone. Aż dziwne bo kupy nie było, pampers króciutko na pupie i takie odparzenie.

Jako że jest cisza i spokój to mnie czarne myśli nachodzą... staram się nie zamartwiać. Wkurza mnie teraz najbardziej to, że nie mogę do mojej mamy zadzwonić i powiedzieć że się martwię, że coś może być nie tak, że potrzebuję wsparcia... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Witam Się
Doti- nie mówiłaś jeszcze rodzicom o fasolce?
Ja jak byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem to mama i rodzina dowiedzieli się jak byłam w 6 miesiącu 😁
Nie odzywałam się- ale jestem w miarę na bieżąco. Tym też nikogo nie widzi poza mną, no i straszny nerwus z niego. Ciągle choruje- mam dość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...