Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zrobiłam porządki w szafie. Naszej i Tymka. Bielizna również i wciąż nam miejsca mało 😞. Oby juz nie długo i będziemy mogli cos szukać dla siebie.
Z jednej strony wbudowanej szafy. Od strony ściany domu ta kupka ciuchów sie pierze bo podsmierdlo wilgocią:/ choć mam pochlaniacze w szafie itd . Wlasnie musze kupić nowe, jakies zapachy do szafy .tamto umylam ale nie bede czyscic sprayem na wilgoć bo to smrod i szafa musiala by byc pusta:/
Wlasnie ide powiesić pranie a Tymek wiaze gumki na wlosach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny 😉

u nas poprawa 🙂 kaszel już zupełnie sporadyczny, kataru prawie nie ma 🙂 a co najważniejsze wynik mononukleozy ujemny!! 🤪 🤪 🤪
także wychodzimy na prostą...
mało tego, nie chwaląc, trzy noce z rzędu Tymek śpi bez ani jednej pobudki, wczoraj odłożyłam go do łóżeczka i o 1 trochę się wybudził, bo kupę robił, ale przewijania już nie czuł i do rana elegancko spał 😉

Sandra, u nas też nie ma opcji, żeby w nocy się bawił w jakikolwiek sposób, światła zgaszone, roleta zasłonięta, noc jest do spania i tego się trzymamy 🙂
a co do bajek, to przyznam, że u nas ostatnio trochę częściej ale na tablecie lub kompie, ze względu na chorobę i inhalacje 🙂 jedyny sposób, że wytrzymał 5 minut... chciałam, żeby albo dobrze kojarzył te nebulizacje albo negatywnie bajki 😉 jak skończymy go inhalować, to skończą się i bajki.. uważam, że i tak jest na nie za mały... ostatnio na tym tvp abc ogląda misia uszatka albo peppe 🙂 ale u nas przez cały dzień w zasadzie radio włączone..

co do smoka, to postanowiłam, że jak tylko na dobre wydobrzeje, zabieram smoki i już... teraz wraca na noc do łóżeczka i mam nadzieję, że bez większych awantur się obędzie 🙂 bo puki śpi z nami, to o rodzeństwie można zapomnieć 😜 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa i inne Mamusie co mają "problemik" polecam przeczytać, dostałam na email:


"Droga Mamo, Tato, wchodzę w wiek, w którym dzieci stają się małymi uparciuchami. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo ja mam mnóstwo samozaparcia i czasami potrafię się zdenerwować.

Przygotuj się na nadejście najbardziej męczącej fazy rozwoju swojego dziecka. Maluch wchodzi w nią około 18. miesiąca życia. W tym wieku zamienia się w upartego odkrywcę, który wszystkim się interesuje. Takiego malucha ciężko jest odwieść od powziętego wcześniej zamiaru. Szkrab reaguje niepohamowaną złością na wszelkie zakazy i ograniczenia. Jeśli Twoja pociecha zachowuje się właśnie w taki sposób, możesz być pewna, że zaczął się etap uporu i krnąbrności.

Psychologowie twierdzą, że upór jest normalnym zjawiskiem na tym etapie rozwoju człowieka. Jak przejść przez ten trudny okres? Oto nasze rady:

Zastanów się, czy nie za często mówisz "nie". Im więcej ograniczeń będziesz stawiała, tym częściej maluch będzie się buntował. Oceń, czy niektóre zakazy są rzeczywiście konieczne, czy może tylko z przyzwyczajenia mówisz "nie".
Wspieraj samodzielność malca. Pozwól, aby sam zakładał kalosze i na własnych nogach pokonywał schody. Tak często, jak to tylko możliwe, pozwól mu jeść samodzielnie.
Dostosuj mieszkanie do potrzeb dziecka. Jeżeli schowasz cenne przedmioty, a sprzęt RTV ustawisz poza zasięgiem małych rączek, będzie mniej powodów do obaw i sporów.
Odwracaj uwagę dziecka, gdy zauważysz pierwsze symptomy nadchodzącej złości. Możecie np. zadzwonić do babci lub sprawdzić, czy tata ma udany dzień w pracy. Pozwól też malcowi rozładowywać napięcie - włączaj muzykę, aby mógł sobie potańczyć.

Jak długo może trwać okres uporu u malucha?
Mamy dobrą wiadomość - z każdym kolejnym miesiącem napady złości u dziecka będą coraz rzadsze. Postaraj się zachować cierpliwość, bądź konsekwentna w zakazach (nie idź na ustępstwa dla "świętego spokoju" i nie przekupuj dziecka). Tak, jak radziliśmy wcześniej, odwracaj jego uwagę. Wkrótce przekonasz się, że Twoje maleństwo znów stanie się spokojnym i radosnym maluchem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
September, śliczna czarnulka w avatarku!! 🙂 i dzięki za artykuł 🙂

a ja mojego gargamela jak zwykle ze spaniem za wcześnie pochwaliłam, już dziś nie było tak kolorowo, ale obwiniam za to dość dużo wieczornych wrażeń, późną i dłuugą popołudniową drzemkę wczoraj no i brak smoka.. 🤪 nie upominał się wieczorem przy zasypianiu, więc mu nie dałam... schowałam sobie pod poduszkę na W, bo stwierdziłam, że jak w nocy będzie chciał, to mu dam (najważniejsze, żeby nauczyl się zasypiać bez, bo później i tak zazwyczaj wypluwa i do rana smok może nie istnieć, no chyba, że się wybudza)... no ale jak mu dawałam, to nie chciał, tylko wyrzucał... no to jak wyrzucał, to już mieć nie będzie 😉 i właśnie śpi bez, mimo, że chciał... powiedziałam, że nie ma, sprawdziliśmy razem miejsca, w których smok mógłby być, zobaczył, że nigdzie nie ma, przytulił się i zasnął 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 😉
Sto lat mnie nie było - ale żyję 😉 hehe

chciałam się tylko pochwalić, że idę rodzić w poniedziałek 😁 będę mieć cesarkę.

podczytałam parę stron co tam u Was.
Doti biedna Ty z tymi choróbskami no i biedna Lusia 😞 ale dobrze, że widzisz poprawę-oby było już tylko lepiej.
Isa widzę, że Szymek daje popalić... Marcinek też miał jakiś taki okres - na razie od tygodnia około jest spokój, ale wcześniej strasznie niegrzeczny - nic się nie słuchał, bił mnie itp no i w nocy też jakieś akcje że płakał nie wiadomo o co... ale chyba mu przeszło...
september piękna Izunia!
Aisha czy ja dobrze zrozumiałam że w ciąży jesteś?? 😉

gratuluję postępów w oduczaniu smoków 😉

miłego popołudnia!

ależ piękna pogoda 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
september jaka śliczna Izunia!!
a i dzięki za artykuł tyle się tego już naczytałam że hoho , w sumie to w każdym jest troche prawdy w dodatku u nas dochodzą jeszcze do tego wszystkiego zęby... dzisiaj musiałam mu 4 razy zmieniać koszulkę bo cała mokra ze śliny.... także mamy etap buntu plus ząbkowanie ... żyć nie umierać.

a nocka dalej zerwana na całego... już mam dość 😞

buffy Ty już?????? matkoo... ale zleciało... a jak się czujesz? jak nastawienie ? zazdraszczam! 😁 i oczywiście powodzenia!

Młody mnie testuje... a dzisiaj od rana ciągle z nim rozmawiam i tłumaczę różne sprawy... w dodatku miał tylko 15minutową drzemkę u mnie na rękach i tyle... jest bojowo. na szczęście pogoda dopisuje więc w popołudniu wybiegał się za piłką i miałam troszkę odpoczynku.

iiiiiiiiii zaczyna się nasz maraton jak co wieczór/noc 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc 😞
Jestem załamana... Lusia wczoraj wieczór zwymiotowała, w nocy zaczeła sie biegunka, która trwa do teraz (6 wodnistych stolców) i doszła gorączka 38.7..
Nie mam już siły... nie dość że Luśka chora i na rękach to jeszcze teściową rozłożyło jakies grypsko i nie jest w stanie nic w domu zrobić, więc ja robię. Brzuch mam prawie ciągle napięty przez noszenie Luśki, niedobrze mi i nawet nie chce mi sie jeść 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti biedna Lusia, co sie biedaczka nameczy... Ale Ci współczuję. Ja to juz pod koniec dnia chodze złamana w pół od tego noszenia, a co dopiero Ty masz mowic. :/

September u nas tez tak jest, ani minuty w jednym miejscu. Jeszcze gdyby sam chodzil tan gdzie chce to byloby ok, ale niestety nigdzie sam nie pojdzie, sam sie nie pobawi itp wiec taka przylepo maruda.

Dalam mu Camilie jak narazie ok bo sam bez krzykow i noszenia usnal. Ale ten katar ciagle go wybudza i jeczy.
Oby noc była spokojna.

Dobrej nocy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buffy to juz??? Super! ! Czekamy na wieści i fotki 🙂)))) zazdroszczę 🙂

September slodka Izunia 🙂

Iza taki ciezki okres macie 😞. Dasz rade, kto jak nie Ty!!

Doti to juz sie w głowie nie miesci ile Twoje dzieciaczki sie namecza i Ty ze wszystkim 😞:*

Ja tez ostatnio mam dosc. Jeszcze M na rano co nie jesteśmy przyzwyczajeni i wole jak na popoludnie idzie ale coz 🙂

Ide soboe zrobic mieso na jutro zeby mieć z glowy a tak mi się nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja z tego co czytałam to jest mozliwe. Szczególnie ze takie mleko masz od swojej krowy tak? Ktore jest tlusciejsze itd
no i wiem ze jak krowa cielnato nie wolno dawac mleka dzieciom. Ale pewnie wiesz
moja siostra kiedys nie wiedziała ze krowa jest cielna bo tylko brala mleko od teściowej i syn dostal przebialczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rany to nawet zapallenie ucha od alergii 🤢 jak jest jakis problem to wtedy wszystkie objawy pasują nam :/

Dzien Dobry
choc nie taki dobry. Ostatnio beznadzieja 😞

Mam nadzieje ze dziś choc bedzie slonce. Zapowiadali na caly tydzień super temp i czyste słońce.
to moze i nie pada (wielki sukces dla nas) ale jsst szaro. Wczoraj byla taka okropna mgła. Właściwie cały dzień.
A jak Tymek w środę wstal o 6 jak nigdy to spacerowalismy juz od 8 ludzie do pracy szli. Mrozno fajnie sie tak przejść. Dziecko zadowolone. Dupke wymrozil i ladnie zasnal później
czas sobie zrobić sniadanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...