Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej , mamuśki 🙂
A my w czwartek mieliśmy 40 stopni gorączki , nie dało się jej niczym zbić i wylądowaliśmy w szpitalu .
Dzisiaj dopiero wyszliśmy , były kroplówki , kroplówki i jeszcze raz kroplówki.
Mała już lepiej ,ale nie wiadomo co to było .
Jeszcze przez 4 dni jemy antybiotyk i koniec 🙂
Oby paskudztwo nie wróciło bo straszne przeżycia były , jak widziałam zdziwienie w oczach lekarzy kiedy po lekach nie przechodziła gorączka po czopkach tylko trzeba było ją rozebrać i kładły okłady lodowe i kompresy i dopiero po 2 godzinkach spadała z 40 do 38,8 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tak , uszy czyste , gardło też , nos też.
Krew,mocz, kał też ok.
Nie wiem o co chodzi 🤨
Wczoraj podałam antybiotyk to zwymiotowała ,dzisiaj dałam sposobem , troszeczkę antybiotyku i ciutkę nutelli na poprawę smaku i całe 3,5 ml zjedzone 😁
W szpitalu dałam sobie spokój z nocniczkiem i myślałam ,że zapomni ,ale jakoś w domu ją olśniło i lata w majteczkach .
No w piątek pójdziemy do naszej lekarki rodzinnej niech ją obejrzy .

I tak skończyło się całowanie w markecie z obcym chłopem 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeśli CRP podwyższone to coś musi być.... Oby szybko przeszło. To nauczka żeby nie być tak kochliwą 😉

U mnie po wczorajszych nerwach wieczornych od rana ciut lepiej. Posprzątałam pokój i zrobiłam segregację zabawek a i tak pokoje wyglądają jak po wojnie.... gdzie ten porządek który był przed chwila?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi, a czy w szpitalu zrobili jej zwykłe badanie moczu czy może posiew tez?

Pytam bo nie wiem czy Wam pisałam czy nie, ale my też wylądowałyśmy w szpitalu jakieś 4 tyg temu z powodu gorączki 40-41 stopni,
Lekarka na opiece całodobowej (bo pojechaliśmy o 4 nad ranem jak Gabi była w bardzo kiepskim już stanie) nie wiedziała co jej jest bo wszystko czyste miała (nos, oskrzela, uszy) a dziecko odpływało na rękach z powodu gorączki, którą dała sie zbić do 39 stopni jedynie i to na maks 3 godz i tak w kółko podawałam jej paracetamol z nurofenem na zmianę, do tego z powodu wysokiej temp całą dygotała co jakiś czas, no i w każdym razie skierowanie na oddział dostaliśmy.

Tam pobrali mocz i krew, przez 1,5 dnia nie wiedzieli co jej jest bo niby CRP wyszło tylko lekko podwyższone, mocz bez bakterii itd. obstawiali jakiś wirus, a potem sie okazało, że w posiewie wyszło bardzo bardzo dużo bakterii, miała ostre zakażenie układu moczowego - jak dostała antybiotyk to poprawa była już na drugi dzień.

Chce pokreślić, że na zwykłym badaniu moczu może wyjść, że baterii nie ma, albo pojedyncze, a dopiero w posiewie wychodzi, że jednak bakterie są i może być ich sporo - mnie tez to dziwiło bardzo, ale lekarka mi mówiła, że tak bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, ja nadal czekam... niby gwiazda ma jeszcze 2 tygodnie czasu, ale pewnie znowu po terminie urodzę bo nic na razie się nie zanosi... a mogłoby już mnie ruszyć bo jakoś tak mi ostatnio ciężko chodzić z tym brzuchem; do tego jeszcze te upały przez ostatnie tygodnie dały mi popalić

dobrze, że już trochę temperatury spadły to da się pospacerować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Mieliśmy wszystkie badania robione , ogólne , posiewy i rozmazy,kał,mocz,krew i wszędzie czysto 🙂
Dzisiaj kolejny dzień walki z antybiotykiem ,ale idzie nam coraz lepiej .
Musimy pójść do przychodni po skierowanie na kolejne CRP kontrolnie czy spada.
Niby powinno być 50 nie więcej 🤨 jak będzie spadać to znaczy ,że dobrze antybiotyki dobrane . Jak nie to pewnie powrót do szpitala, ale patrząc na małą jak lata ,je i się bawi to chyba będzie lepiej 🙂

Powiem Wam ,że troszeczkę zazdroszczę Wam tych malutkich dzidziusiów i ciąż 😉
Na szczęście na tyle " troszeczkę " ,że nie planuje u mnie powiększenia rodziny , ale pewnie Wiki by to odpowiadało bo jak widziała dzidziusia malutkiego (niespełna miesięcznego ) to trzymała go za stópkę i nie chciała odejść na krok , nawet całowała na odległość i jechała z dzidzią w jednym wózku ,żeby mieć go na oku 😁 😁 😁 ( wózek dwa w jednym , głęboki i spacerówka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

ja wlasnie obiad zrobilam, zjadlam , dom ogarniety, przeszedl nawal deszczu i gradu. Taaakiej ulewy dawno nie widzialam. Tymek spi, M wyjechal do pracy.
U mnie nie wypaliło z ta praca a juz dwa razy bylam tam na szkoleniu . Praca bylaby w domu. Niestety, za duzo godzin pracy nie dam rady pogodzic tego. Mi pasuje cos na pol etatu. 4h dziennie zebym mogla byc z dzieckiem a M w godzinach kiedy jest w domu. No i jesli wroci kolo4nad ranek to tez o7 do niego nie wstanie zeby z nim byc . Chyba ze juz koniecznie tak trzeba bedzie. W kazdym badz razie bede szukać cos innego na spokojnie...

oj dzieje sie dzieje i nadal czekamy na odpowiedz z pracy Lukasza co do kontraktu..ehh normalnir nerwy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , hej .
U nas ciąg dalszy nocnikowania 🙂
Kupiłam wczoraj Wiki dwie paczki majteczek i co , klapa.
Zauważyłam ,że jak jej założę majtki to wszystko sie w nie robi , a jak biega bez to nic ,wszystko ląduje w nocniczku . Chyba jak ma majtki to czuje jakby była pieluszka 🤨 więc póki jeszcze ciepło lata z gołą pupcią 🙂
Tylko na wyjścia pieluszka i na nocne spanie 🙂

Wiki już zdrowa dzisiaj wieczorem ostatnią dawkę dostaje antybiotyku i koniec 🙂

Latka a co to za praca w domu ? Ale mi by się taka przydała .Bo niestety sklep nasz zamykamy bo lipa totalna , do końca miesiąca wyprzedajemy towar .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉

My obecnie na północnym krancu Polski, tuz przy granicy z putinem... jeszcze tydzień...

Mixi u mojej siostrzenicy crp po szkarlatynie spada juz drugi rok... nie wiem, czy jest sens tak od raxu robic badanie, ja bym sie wstrzymala minimum miesiąc. Szkoda, ze sklep Wam nie wypali, myslam, ze interes raczej dobrze hula, przynajmniej takie wrazenie odnioslam.. 😞
U nas na poczatku nocnikowania bylo podobnie z majtkami i gołą pupcia, potem ladnie wolal wszystko, po czym jakby zupelnie zapomnial, podejrzewam, ze z wygody 😉
Po powrocie znad morza sie zawzielam, postawilam na majtki, od tamtej pory na spacer czy jakiekolwiek wyjście biore uvrania na zmianę zamiast pieluszki i udalo sie 😉

Doti, właśnie w odpowiedzi na Twoje pytanie, udalo sie po niespelna tygodniu 😁 elegancko wszystko laduje tam, gdzie nalezy. W podrozy, a jechalismy 4h, byla jedna przerwa na siku. Po drzemce, czy tez po nocy pielucha jest sucha totalnie, malo tego przebudza sie w nocy, w dzien w sumie tez i na spiocha zaczyna komunikować "siusiu nocnik" 😉 ale jeszcze przezornie pieluche na noc mu zakładam, z tym, ze musze to robic jak juz zaśnie, inaczej nie ma opcji, nie chce i juz... w sumie dobrze, przynajmniej mu w glowie sie tak nie maci 😉 mam nadzieje, ze juz tak zostanie i nie bedzie powrotu do robienia w gacie 😜

Latka, szkoda, ze nie wyszlo, ale widocznie tak ma byc....córeczka i juz!! 😜 do dziela!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dwa lata spadek CRP , niemozliwe... Pewnie w miedzyczasie jakies przeziebienia itp byly i stad te rozne wyniki..

A wiecie, ze u Nadii kontreolowanie zaczelo sie od suchych nocnych pieluch.. wiec jak miala niecale 2 latka nie zkladalam na noc wcale.. a wolac w dzien konkrenie zaczela 2 tyg przed dwoma latkami.

Darek dostal odpowiedz z tej pracy,z e jednak anulowali rekrutacje. sadze ze mieli kogos swojego., zenada...

Wycene mieszkania wresczcie dostalismy, znaczy jeszcze telefonicznie, nie na pisie. tak wiec jak babcia wroci z Wawy musze z nia pogadac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tzn ja musialam odmowic tej pracy balam sie ze nie bede sie wyrabiać a wtedy juz odwrotu nie ma
..mo nic zobaczyny co dalej...

inirtam mowisz ze corcia? O tym samym myslalam ale kurcze narazie znow razem mieszkac bedziemy i tak jest ciasno w naszej sypialni a co dopiero z dodatkowym maluchem
wiadomo bedziemy szukac czegos dla siebie ale powoli...uspokoji sie troche jak dostanismy odp z Łukasza pracy...rany trzymajcie kciuki bo ja juz wysiadam :-( . Wtedy bede miec taka pewność finansowa ze wiem ze moge dzialac z corcia i domku szukać :-) ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super macie zdolne dzieciaki ..my to klapa z nauka nocnika...tzn mi juz jezyk kolkiem staje z gadania ale co ? On nie chce siedzieć i juz..

jak ja ide do wc, Łukasz lub babcia to on wtedy chce isc i siadac. Czasami siadzie , czasami w ale. Kilka razy sie udalo ze zaczynal robil. Popuszczal powoli bo wiedzial ze nie można i szybko na muszle i co posiedzial nawet ale trzyma siku...
lata troche z gola pupa ale on tak wtedy naciaga siusiaka ze az mnie to boli, poza tyk u nas ostatnio naprawde chlodno jest, w dom tez:/ a on katar zlapal moze i z tego to nie dam mu tak nie wiadomo ile biegac. A jak ma majteczki to tez sobie tam grzebiei wtedy tez własnie sika w majtki a jak jest goly to albo komunikuje albo zatrzymuje a jak ma majtki to klapa...

a jak panijuje przed tym jak mowie idziemy siku na nocnik albo na muszle to on w ryk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Nie stresujcie się tak nocnikowaniem 🙂 Ja z Mateuszem walczyłam do 3 lat. Laura zdecydowanie szybciej sobie z tym poradziła ale za to gorzej mówi od Mateusza w tym wieku. Nie ma co porównywać, każde dziecko rozwija sie swoim tempem.
Laura już całe dnie bez pampersa, jak gdzieś idziemy to zakładam i na nocne spanie. Na spacerach mimo pampersa i tak woła, że chce sikać.
Dla porównania powiem Wam, że Mateusz do tej pory ma jakieś anty do sikania. Jak mu się chce to nie pójdzie na nocnik czy do toalety tylko lata od zabawek na łóżko. Dopiero jak już wytrzymać nie może to wtedy szybko szybko bo siku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sanra, fakt, miala jakies zoladkowe problemy, ale to raz i tyle, a crp siegalo 800... lekarka mowi, ze najważniejsze, ze spada, bo juz tez mase badan jej siorka robiła...

Latka, ale corcia to za co namniej 9 miesiecy, wiec wszystko do tego czasu juz sienu Was pewnie wyjasnie,oczywiście jak najlepiej dla was 😉

U nas wm październiku bedzie rok staran o siostre dla Tymka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...