Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doti, zgadzam sie z lekarka 😉 nie ma sie czego czepiac, a juz tym bardziej zadnych butow kupowac 🙂 siadac w siadzie skrzyznym, tj.po turecku, maszerowac palce, piety, zewnetrzne krawedzie stop, moze tez probowac podnosic rozne przedmioty stopa, zagarniac stopami np.recznik, rwac stopami gazetę, rolowac na walku czy butelce itp. Wszystko profilaktycznie, w tej chwili w zasadzie przy plaskostopiu czy koslawosci, to rehabilitacje/postępowanie korekcyjnie zaczyna sie kolo 6 a niekiedy nawet 7 roku zycia, no chyba, że wada znaczna, ale Mati ma ladne stopki 😉

Isa, na pewno sie uda!! Trzymam kciuki 🙂

Latka, a jak u Was? Wyjasnilo sie cos?

Ja w czwartek będę wiedziec, czy w pon zaczynam prace czy nie... i tylko kilka dni zostanie na ogarniecie opieki nad mlodym...ech...juz mi smutno, ze byc moze bede musiala go zostawic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
mamuśki jakie macie zabawy tzw. 'domowe' ?
ostatnio ciągle u nas pada i jest zimnoo, zbliżają się dłuuugie wieczory... Szymon nawet nie chce na polko wychodzić bo już mu się znudziło chodzenie po kałużach, rower tylko na chwilkę, plac zabaw cały zmoczony, a mokry piasek mu nie odpowiada itp...

w domu już sama nie wiem jak mam go zająć, i kończą mi się pomysły.
bawimy się klockami, puzlami, samochodzikami itp...
później czytamy, kolorujemy, wycinamy, przyklejamy... +farby, plastelina, kredki itp. ale ile można?
bajki w tv/cd tylko chwilkę poogląda.
więc ostatnio eksperymentujemy: np. fasola, ryż, makaron, mąka, woda, ciasto, przelewamy przesiewamy, miętosimy itp. ale to już powoli się nudzi..
wczoraj zrobiłam 'domki' z krzeseł i koców, coś nowego i jest mega zabawa... ale co następne?? zabawy w chowanego, stary niedźwiedź też opanowane do perfekcji...

podpowiedzcie proszę bo już nie mam pomysłów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczyny mnie tez nie bylo dosc dawno!!!!
Isa u nas place zabaw spacery zabawy w domu,Maja zazwyczaj sama lubi się bawić pakowanie torebek swoimi zabawkami i bawi sie w mame ma swoja lalke i wozek z godzine tak moze sie bawic,no ale to dziewczynka 🙂

Pati gratulacje!!!
Maja zaczyna budować zdania,w mowie ogolnie mowi kiepsko ale wyrazami czasami ciężko ją zrozumiec np.M bo ja juz mam z nią mowe opanowaną wiem o co chodzi 🙂 Na placu już się sama bawi z dziećmi jest taka bystra,że wszędzie wejdzie a mamy taki fajny bezpieczny plastikowy więc ja odoczywam na ławce a ona biega 🙂 Nocnikowaniu oczywiście Maja mówi NIE!!!!! Rozmiary ciuchów mamy już 92-98 nawet już 104 jak mniejsze wypadają. No i po 2 latkach idziemy na bilans a teeraz bylysmy u pielegniarek to Maja waży 11,400 a mierzy 87cm...No i we wtorek urodzinki...czas przeleciał a dopiero co to była taka malutka 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczyny mnie tez nie bylo dosc dawno!!!!
Isa u nas place zabaw spacery zabawy w domu,Maja zazwyczaj sama lubi się bawić pakowanie torebek swoimi zabawkami i bawi sie w mame ma swoja lalke i wozek z godzine tak moze sie bawic,no ale to dziewczynka 🙂

Pati gratulacje!!!
Maja zaczyna budować zdania,w mowie ogolnie mowi kiepsko ale wyrazami czasami ciężko ją zrozumiec np.M bo ja juz mam z nią mowe opanowaną wiem o co chodzi 🙂 Na placu już się sama bawi z dziećmi jest taka bystra,że wszędzie wejdzie a mamy taki fajny bezpieczny plastikowy więc ja odoczywam na ławce a ona biega 🙂 Nocnikowaniu oczywiście Maja mówi NIE!!!!! Rozmiary ciuchów mamy już 92-98 nawet już 104 jak mniejsze wypadają. No i po 2 latkach idziemy na bilans a teeraz bylysmy u pielegniarek to Maja waży 11,400 a mierzy 87cm...No i we wtorek urodzinki...czas przeleciał a dopiero co to była taka malutka 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No u nas dopiero dzisiaj słonko wyszło i w miarę ciepło. a tak to cały czas pada i pada. w nocy tylko 4 stopnie nad ranem ledwo 10 więc byłooo zimno. jesiennie.

aaaa zarezerwowałam miejsce w przedszkolu 🤪 . wstępnie jest ustalone że cały luty mamy na adaptacje tak aby w marcu już normalnie z dziećmi chodził. chciałam młodego na sezon zimowy zapisać ale niestety pani dyrektor powiedziała że zapisują małe dzieci ale tylko 2,5 latków którzy już nocnikują. z nocnikiem nie mamy problemu ale niestety czasami się zapomni; do marca mam nadzieje się już przyzwyczai w 100%. Szymkowi się tam bardzooo spodobało i ciągle mówi że chce jechać do dzieci 🙂 jest to przedszkole prywatne cena od dziecka na miesiąc (poniżej 3 lat) 500zł na miesiąc w tym jest wyżywienie (śniadanie i 2 śniadanie oraz obiad i owoce i napoje), w cenie jest edukacja z j.angielskiego i dla zmęczonych drzemka. czynne od 6:30 do 16:30.
od wczoraj chodzę bardzo zadowolona. M również się cieszy. mam nadzieję że zima szybko zleci bo już się nie mogę doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa gratulacje. Ja w marcu będę pisać wniosek o przyjęcie Lusi do przedszkola 😮 W maju skończy mi się macierzyńskie i ten urlop rodzicielski, więc będę chciała od czerwca iść do pracy. Jak się nie uda to najdalej od października. I tak jestem ciągle na wychowawczym na Laurę, więc nie ma pośpiechu. Tylko gdzie ja będę pracować? Do czego ja się nadaję? Mam wrażenie, że do niczego 😞 Może by jakieś kursy zrobić w międzyczasie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti,ogarniasz trójkę dzieci!! Każda inna praca przy tym to pikus 😉 zanim zrobisz jakikolwiek kurs,najlepiej zorientuj się ,na co jest zapotrzebowanie w Waszej okolicy...

Isa,super tanie przedszkole!! U nas 500zł płacisz za opiekie w klubie malucha, 2h dziennie... Przedszkole prywatne to koszt.min 1200+ zazwyczaj wyżywienie, żłobek od 1400... :/

Ja od pon do pracy,mały będzie z panią Basia 😞 smutno mi szalenie,ale taka kolej rzeczy,powoli się oswoje 😉 myślę,ze Małemu łatwiej to przyjdzie,hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas za żłobek prywatny płaci się ok 600zł miesięcznie + wyżywienie. Jeśli dziecko korzysta z pieluch to 900zł + wyżywienie, no i wszelkie art. higieniczne trzeba dostarczyć.

Inirtam ogarnięcie 3 dzieci nie jest łatwe, ale nie daje kwalifikacji do pracy zawodowej 😉 Jak zaczynałam studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna to marzyłam o pracy z trudną młodzieżą, albo z dziećmi z trudnych rodzin... Teraz po 4 latach z własnymi dziećmi nie wyobrażam sobie iść do pracy z dziećmi i wracać do domu do swoich dzieci... za duże zmęczenie psychiczne i zero odskoczni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Och Doti, jak najbardziej masz racje.. jak ja mialam w domu dzieciaki i prace w zlobku, to moje prywatne mnie dobijaly..
Co prawda nadal mnie dobijaja, bo to wyczynia Tatiana przechodzi wszelkie granice.. a myslalam, ze Nadia byla niegrzeczna.. w tym domu wogole nie ma praktycznie momentu, ze jest cicho...

Isa to ja w porownaniu do Ciebie, nie robie nic z dzieciakami.. Nie mam weny.. Jak widze Titi z tymi jej zachowaniami i farbe lecaca przez pol pokoju na wykladzine, albo wode po farbkach wylana po zlosci, to mi sie nie chce.. Kazda zabawa i tak sie konczy, ze Nadia ryczy przez Tatiane, a Tatiana ryczy przeze mnie...Wysiadlam...

Mixi, no rzeczywiscie musicie ogarnac temat wagowy, bo moze byc pozniej problem..;/

W domu nie dzialaja mi mamusie ani na kompie, ani na komorce.. nie wiem dlaczego 😞 wiec sie nie odzywam, a poza tym malo co mam do pisania chyba.
Darek nadal bez pracy.. ja przytylam i czuje sie jak prosiak, ale z drugiej strony, chodze narzekam a gowno z tym robie..
Jeszcze jak pomysle, ze niedlugo przyjdzie zima to juz wogole...

Mieszkanie mamy wycenione, wiec w tym temacie choc cos poszlo do przodu.. wiec mam nadzijee, ze tutaj wszystko pojdzie po naszej mysli i wszystko sie pieknie uda zalatwic, ale nie ma co sie podniecac, dopoki nie dostane aktu wlasnosci nie uwierze..2 lata beda ciezkie dla nas na pewno, bo wtedy dwa kredyty plus czynsz bedziemy placic.. no ale zobaczymy.. na razie nie przezywam...

Isa co z dotacja??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
No widzę ,że ogarniacie przedszkole.
Ja wczoraj zobaczyłam ,że u starszej w szkole zrobili punkt przedszkolny dla 3-4 latków 🙂 ciekawa sprawa.
Kurcze 500,00 za przedszkole prywatne to dobra cena , sama bym małą posłała do takiego.
Za państwowe płaci się niewiele mniej chyba :/

No waga Wiki duża ,ale i ona sama wysoka bo 93 cm. Wcale nie wygląda jakoś strasznie grubo :/
Ograniczyliśmy słodycze ,póki co i obserwujemy .
Starsza poszła do szkoły na apel , kurcze pogoda paskudna pada i pada .
I znowu poranne wstawanie przez cały rok . 😞

A my w sobotę bedziemy szli na impreze , kupiłam sukienkę .Dziewczyny też mają się w co ubrać . Poszłam do fryzjera przyciemnić włosy i ściąć .Miałam włosy do połowy pleców ,a mam ......... do końca policzków 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 no jestem taka zła jak cholera . Jak można było tak podciąć włosy ,a mój mąż dwa dni się do mnie nie odzywał 😲 😲
Powiedziałam ,mu ,że tak chciałam ,bo by poszedł i ta fryzjerkę zabił 😮
Więc wolałam ja oberwać niż odwiedzać męża w więzieniu 😁 😁 😁 😜
Już po mału się przyzwyczajam ,ale szok jak cholera .
Pr9+zynajmniej kolor dobrze położyła . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć.
Ależ leniwy dzień... Mati w przedszkolu a my jeszcze w łóżku. Nie dosć, że brzydko za oknem, to zmęczenie po chrzcinach wczorajszych. Przynajmniej wszystko się udało...

Mixi ja bym fryzjerce nie zapłaciła za takie coś. Jak miało być podcięcie delikatne to podcięcie a nie tyle! Pokaż fotkę jakąś :* (ja to bym się chętnie tak obcięła na krótko)
Za przedszkole państwowe płaci się o wiele mniej... My płacimy max 200zł za miesiąc z wyżywieniem. A jak dziecko jest tylko 5 godzin to wychodzi ok 150zł. Z tym, że w prywatnym masz jakieś zajęcia dodatkowe a w państwowych teraz ciężko, bo przez obniżenie opłaty za dodatkowe godziny znacznie obniżyło budżet przedszkoli,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wyniki z dofinansowaniem miały być 29.09 a szanowny dyrektor od tego projektu dzwonił i wysyłał maile że przedłużyli ocenianie do 8 dni roboczych.... noo szlak mnie trafi 😠 co chwile zaglądam na skrzynkę pocztową i nosze wszędzie telefon bo niewiadomo kiedy dadzą wyniki.

Mixi pokaż fotę z nową fryz. ja mam już włosy po dupę a i tak ciągle chodzę w spiętych bo mi przeszkadzają, czasami na jakieś imprezy/święta rozpuszczam i zauważam ich okropną długość 😮 szkoda mi ich zciąć bo wiem że będę żałować:P a czasami jednak nachodzi mnie zrobić jakąś mega zmianę...
Doti wczoraj były chrzciny Dawidka? i jak? byl grzeczny? 🙂 doczytałam Twoje posty odnośnie pracy... kobieto Ty to jesteś matką roku! ogarnąć trójkę to dopiero wyczyn! ja czasami z jednym ciężko wyrabiam... wydaje mi się że jak się sytuacja ustabilizuje i będziesz miała możliości może faktycznie zrobić jakieś szkolenia lub coś podobnego... może odnajdziesz się w czymś o czym nawet nie myślałaś? jakaś odskocznia od dzieci itp... trzymam kciuki żebyś odnalazła swój wymarzony cel 😉
Sandra Szymon też ma swoje humory i czasami daje popalić... ale zastosowałam 'kary' i chyba dzięki temu mam ciągle ochotę się z nim pobawić, pomalować i pouczyć 😉 bo zawsze jeśli chce czymś rzucić ostrzegam że do końca dnia nie będę się z nim bawić i nie wyjdziemy do dzieci, będzie siedział sam w pokoju i na szczęście zawsze działa i odrazu mu przechodzi...
inirtam jak po pierwszym dniu pracy? jak się czujesz i oczywiście jak synuś?? 🙂

co do płacenia to muszę powiedzieć że na nasz rejon tzn. przedmieścia, wsie itp to 500zł za przedszkole to właśnie dużo:P ale taki urok prywatnych przedszkoli. do samej stolicy mojego województwa mamy spory kawał... a tam już ceny dwa razy droższe... a niestety to jedyne przedszkole w naszym otoczeniu gdzie można zapisać 2,5latków... wszędzie od 3/4 lat... a żłobka brak. najbliższe właśnie kilkadziesiąt km. ale ja uważam że cena ok. w szczególności że wyżywienie mnie nie interesuje tak jak i cała edukacja wraz z j.angielskim.
...ale mi się tęskni za M... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane 🙂 ale dawno tu nie zaglądałam... 😮
Wszystkim Świeżo upieczonym Mamusiom Gratulacje!!! 🙂

A my bylismy troche nad morzem, pozniej ja bylam z Ulą u moich rodzicow na tydzien i tak jakos wszystko szybko przelecialo 😞 od dzis Ulka poszla do starszej grupy w złobku - do Skrzatów 😁 u nas za panstwowy zlobek placi sie cos kolo 490 zl z wyzywieniem, w prywatym placilismy 800 + sami wyzywienie przynosilismy, czyli sloiczki i oczywiscie pieluchy, to jakos z 1200 nas wszystko wynosilo 🤢
Jestem dumna z Uli, mimo, ze poszla do innych cioci i dzieci, jako jedna z nielicznych nie płakała 🙂 ladnie sie bawila, jadla, spala i dzis mi oznajmila, ze bylo "fanie" i że "Uleczka jutlo do złobka tez chce i sie bawić bedzie". No wiec mi ulżylo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Jak Wasze przedszkolaki? U nas dziś całkiem dobrze 🙂
W niedziele mieliśmy chrzciny. Weszliśmy do kościoła ze śpiącym Dawidkiem, pierwsze dzwonki na rozpoczęcie mszy i dziecko zerwało się z płaczem. I tak musiałam z nim większość mszy spacerować przed kościołem żeby się nie darł....
Jak dostane zdjęcia to Wam wrzucę kilka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
właśnie ja też zawsze te włosy miałam związane ,ani z nimi co zrobić ,więc wbrew wszystkiemu fryzjerka zrobiła mi przysługę 🙂
Kurcze zamówiłam karafkę z grawerem na 80 babci w niedziele .Mieli się odezwać i pokazać projekt do zatwierdzenia i cisza :/
A imprezka w sobotę hmmm mam nadzieje ,że ogarną temat .
Kurcze mam problem z Wiki , ładnie wszystko robi na nocnik sama bez pytanie ,ale tylko jak lata z gołą pupą. Jak tylko jej założę majtki lub spodenki leje w nie ,aż miło. Po prostu myśli ,że ma pieluszkę . 😞
Za zimno jednak na latanie z goła pupką po mieszkaniu , jestem załamana 🤢

Pocieszające jest to ,że pogoda już lepsza i kupiłam sobie nową sukienkę na tą całą sobotnią imprezę . Taką jak sobie wymarzyłam 😜 😜
Potem zrobię zdjęcie całej mnie w kiecce to mi powiecie czy jakąś biżuterie do niej trzeba czy już nie . Bo jest pod samą szyję .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czeeeeść. Oddałam we wtorek laptopa do czyszczenia i trochę im się przeciągnęło... Ale już jestem z Wami!

Mixi fryzurka super. Sukienka też piękna. Moim zdaniem pasował by do niej sznur pereł taki długi związany na supełek z przodu. Ale teraz to pewnie już imprezujesz 😉
Z tym sikaniem w majtusie to może pokaż jej różnice między suchym i mokrym? Sama nie wiem. U mnie Lusia przez dwa dni siadała na nocnik w ubraniu, potem jej przeszło...

My po pierwszym tygodniu w przedszkolu całkiem nieźle. Mamy nową siostrę dyrektorkę, nową panią nauczycielkę i nową salę. Dobrze, że przynajmniej dzieci te same 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , my już po zabawie .Było super największą frajdę miały dzieci .Tańcom nie było końca ,tylko dzieciaki szalały na parkiecie 🙂
Wiki świetnie się bawiła , od 16 do 21 latała jak szalona , jakby rodziców nie miała .
Nawet o cycku zapomniała , wszystko robiła sama , tylko dwa razy jak upadła to leciała z rykiem ,ale to na sekundę i dalej w tany.
Jak przyjechaliśmy do domu to od razu padła bez kąpieli i spała do po 9.00.
Babcia zadowolona , potańczyła ,popiła udały jej się te urodzinki w lokalu 🙂
Dzisiaj odpoczywamy . Pogoda ładna ale sił brak na wyjście 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć
Ja zagladam w miare regularnie, ale nie odzywam się. Jakbym miała opowiadać do rana to szybciej bym usnela przy tym tel . Tyle u nas zamieszania.
Tymek sie zrobił zboj. Pod wzgledem takim ze jak cos chce a mu zabronie to wali glowa w podloge, łóżko itp.
Wiem, ze wasze dzieciaczki niektóre juz dawno stosowały taka metode a moj opanowal ja niedawno... mam nadzieje ze mu to przejdzie :-(.
Poza tym nie wiem czy nauczyl sie od kolegi, czy zbieg okoliczności ale nauczyl sie bic dzieci. Tzn klepie rączka swoją kolezanke i inne dzieci na placu zabaw jak mu cos do glowy przyjdzie...

Z nocnikiem raczej malo co ku dobremu idzie. Wczoraj zaczal robic siku i pokazal mi , poszlismy na nocnik ale siedziec ni chcial( w tym tkwi caly problem) wiec udalo sie na stojaco zlapac ale sukcesow wielkich nie mamy. Jak pytam czy idziemy na nocnik lub do wc to od razu, NIE!!!

W piatek przeprowadzka , a od srody powoli będziemy wozic rzeczy...
Z pt na sobote pierwsza noc. Na dziko w nowym domu, bez tv, bez internetu itp :-). Dobrze ze jeszcze telefon jest :-) heh..

Dla wszystkich juz dwulatkow moc buziakow i wielkie sto lat :-) :-*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane. U nas po staremu 🙂 Nie możemy się zabrać za walkę ze smoczkiem... :/ a obgryzanie przez Lusię paznokci wcale mnie nie mobilizuje.
Dowiedziałam się dziś, że syn mojej chrzestnej się powiesił 😞 Chłopak miał może 20 lat. Jutro pogrzeb. Dobrze, że teściowa w domu to będę mogła pojechać. Nawet nie chcę sobie wyobrażać co ona teraz czuje 😞 Powiesił się we własnym garażu, w czasie kiedy jego mama była za ścianą w domu...

Latka zawczasu daj Tymkowi na podłogę jakąś poduchę i powiedz, że jak się będzie złościł to ma bić w miękkie żeby sobie krzywdy nie zrobić :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...