Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doti zdrówka dla dzieciaczków i sił dla Ciebie!!
Karolka pokoik mega piękny!! a jak w nocy? Ula śpi sama w tym pięknym łóżku czy są akcje??

Jeny dziewczyny jestem padnięta... to chyba przez pogodę bo ciągle pada deszcz i wieje wiatr, jestem do bani... nie mam sił. chyba przesilenie jesienne daje mi w kość... mam tyle do załatwiania a my jeszcze siedzimy w piżamach 😁
Szymon od wczoraj kicha kicha kicha... w nocy pojawił się mega katarek że bidulek spać nie mógł tak go męczył... a to wszystko przez chlapanie w kałużach i bieganie w deszczu ;/ apteczka poszła w ruch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolka fajny pokoik.

U nas sierpien byl mega brzydki, ciagle deszcz i szaro natomiast wrzesień jest piękny.
Slonecznie, cieeeplo. W poludnie przygrzewa porządnie! Ale z rana zimniutko :-)
U nas jezzcze załatwienia ale juz ogarnięte większość.
Wczoraj jeszcze zakladal M rolety u nas w sypialnii.
Musimy jeszcze Tymciowi łóżko kupić :-)

Teraz przechodzimy do przygotowan urodzin
Jak miało byc dosc sporo ludzi jak na nasze zagraniczne warunki. W sensie ze bez rodziny praktycznie. To jednak znajomi jedni wyjechali z coreczka, drudzy nie wiem czy dadzą rade przyjechać z coreczka bo mama do nich przyleciala...
Takze z dzieci bedzie dwoch kolegow albo i jeden ...
Zobaczymy jak z dorosłymi..bardziej wyjdzie impreza-parapetowa chyba niz urodziny bo dzieciaczkow wyjdzie malo..eh ;-)
Torcik zamowiony i placek. Reszte będziemy robić w piatek :-) M sobie wziął dwa dni urlopu na pt i soboe zeby ogarnac wszystko i trz troche pobyc z nami przy tej przeprowadzce w ogole nie mamy czasu na nic bo albo jest w pracy albo cos trzeba robic..
Z domu jesteśmyzadowoleni , jest fajny ale z czasem sie jeszcze wszystko "dotrze" co i jak..

Nocnik nadal be...co mnie niezmiernie smuci...chyba my tylko bedziemy do 4 lat ganiac w pampku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza Ula od razu popedzila do swojego "doroslego" łóżka i jak do tej pory przesypia pieknie cale nocki sama, az jej dobudzic do złobka nie moge 😉

Jutro mamy bilans 2-latka a cos katarek sie lekki pojawil 😞 tez dzialam z syropkami, mam nadzieje ze to sie nie rozwinie bo nie ma kto z nia zostac na chorobowym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski, citrosept!! Katar znika tak samo szybko jak sie pojawia!! 😉

My po bilansie, wszystko ok. Do tego zrobilam szczepienie na pneumokoki, bo jest u nas za free. Maly zlapal taki bezdech, ze we trzy z lekarka i pielęgniarką mu w buzie dmuchalysmy :/ na szczęście szybko przestal plakac, a w domu zasnął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , mamuśki.
U mnie wszyscy zasmarkani tylko ja jakoś się bronię 🙂
Na razie nie wracam do pracy , siedzę do końca urlopu wychowawczego ,czyli jeszcze 2 lata 🙂
Moj M chce jechać do Niemiec do pracy , jego tata tam jest i mówił ,że za ta samą robotę co wykonuje tu za 2500 tam dostanie 10.000 miesięcznie .
Więc zapadła decyzja ,że jedzie od nowego roku .
A i socjal na dzieci ja dostanę 2.000 na miesiąc 😉
Także u nas zapanują wielkie zmiany , tylko tatulek musi iść na kurs niemieckiego jakiś przyśpieszony 😜 😁 😁
A za rok jak będzie wszystko ok ,to może i nas ściągnie , mieszkanie tam dostaniemy od ręki bo mamy dzieci , no i M legalną pracę i meldunek .
Więc oby się udało bo tu w PL to zginiemy , pracy nie ma ,a jak jest to za marne grosze 😞 😞 😞 I jak tu żyć w tej Polsce???
Moja Wiki śpi jeszcze 😮 😮 aż dziwne 🙂

Powiedzcie mi czy Wasze dzieci odmieniają wyrazy ? bo wiki woła " mama " jak chce żebym przyszła do niej , a jak o coś prosi to wtedy " mamo " . I nie wiem czy to normalne w tym wieku ,czy mam zdolne dziecko 😜 😜 😜 😁 😁 😁 😁
Muszę Wam ją pochwalić ,że od dwóch miesięcy nadaje jak szalona , wszystko gada , tylko jeszcze nie zdaniami 🙂
No i ma pamięć wzrokową jak diabli , pojechaliśmy do marketu gdzie może z 2 razy byliśmy , wjeżdżamy na parking podziemny ,a ona woła " chlap , chlap " zastanawiamy się o co jej chodzi ,a ona wysiada i leci do sklepu z fontanną 😮 😮 aż nas zatkało 🙂

A i nocnik mamy już opanowany , może nie do perfekcji ,ale zawsze już do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Karola Tobie najlepiej do Niemiec bo język znasz .
Powiem tak , poprawi nam to sytuacje jak nie wiem co ,ale ja myślę o przyszłości naszych córek , co je tu czeka ....... nic 😞 i to jest przykre.
Jak nie masz kasiastych rodziców z firmą , którą możesz przejąć to jesteś nikim ☺️
Bardzo przykre ,ale prawdziwe , a ja nie chcę widzieć moich dzieci po studiach na kasie w biedronce . No chyba ,że się coś zmieni ,ale wątpię 😞
Eh nic nas tu dobrego nie czeka .


A musimy się Wam pochwalić ,że moja Wiki kocha Minnie i mamy buty śniegowce , kurtkę i rękawiczki z minnie 😁 😁 mała oszalała i chodziła pół dnia w tym wszystkim 🤪 😮
Takie małe dziecko ,a już takie jaja 😜
Pochwaliłam ją wczoraj z nocnikiem i jak ręką odjął zaczeła sikać w majtki ,aż popołudniu musiałam założyć pieluszkę bo ciuchy mi się skończyły 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂
Leci dzień za dniem nie wiem kiedy. Zmęczona jestem bo mnie katar dopadł.
Laura mnie wczoraj rozbroiła. Wzięła mój telefon, dołożyła do ucha i mówi tak:
Dziadek, eśteś tam w Gdowie cy cie nie ma? Bo mnie nie ma, eśtem tutaj, mamom.

Mixi fajnie, że Wiki potrafi tak określić co lubi. U nas ulubione są kotki wszelkiego rodzaju, ale bez szału wielkiego.

Ja to nie wiem czy chciałabym wyjechać. Z moją niską samooceną pewnie skończyłabym gdzieś na zmywaku, mimo że po angielsku umiem się dogadać... Nie wiem co będzie za kilka lat. Nie mogę tu zostawić rodziców i teściowej bez pomocy. Rodzicom jeszcze jakoś moja siostra pewnie pomoże na starość, ale teściowa zostanie całkiem sama....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti !!!!!!!! nie możesz tak mówić! musić zmienić swoje podejście do siebie! Jesteś wspaniałą mamą, zapewne stać Cie na wiele wiele więcej niż sobie wmawiasz! ja i tak Cię podziwiam za to że dajesz radę z dzieciakami. Ja to wymiękam przy jednym a co dopiero TY! Powinnaś chyba pomyśleć co chciałabyś robić... (ale nie ucinaj sama sobie skrzydeł) dzieciaki podrosną, a Ty znajdziesz się tam gdzie nawet sobie nie wyobrażasz... może pomyśl o szkoleniach? no nie wiem... ale nie wolno Ci mówić że masz niską samoocenę! może wszystko Cie przeraża, że ciągle z dziećmi, zero wypadów, dom-dzieci-obiad-spanie. dzień w dzień to samo ale ciesz się tym bo dzieci jeszcze trochę i odfruną z gniazda a Ty będziesz za tym tęsknić... buziak! :*

mixi ja teraz porównuje wypłatę miesięczną mojego M tą z Polski i tą z Belgii... bez porównania, Polska jest daleko w tyle. no ale co za tym idzie - Szymon odzwyczaił się od taty, na Skype nie chce już z nim gadać i przestał o nim wspominać... tak jakby zapomniał. a jak go zobaczy to mówi "tatuś kiedy będziesz? bo smutno" to ja sama wychodzę z pokoju bo płakać mi się chce... jeszcze ostatnio mąż powiedział mi że ma dużo zleceń i nie wie kiedy wróci... tak więc coś za coś. ale już wolałabym tułać "biedę" razem niż żyć tak na odległość!! bo dziecko to bardzo przeżywa.
co do rozmowy to chyba każdo dziecko na tym etapie pięknie rozmawia. mój też mówi pełnymi zdaniami i odmienia. 😉

karolka super że Ula tak szybko się odnalazła w swoim pokoju...
inirtam dzisiaj kupiłam te kropelki... zobaczę czy i nam pomoże 😉

Szymek zdrowieje. o ile można to nazwać chorobą... tylko katarek.
za to mnie rozbiera ma maxa... pęcherz dokucza, stan podgorączkowy i katar! nienawidzę takiej pogody. dookoła choróbska.
mam nadzieje że przez weekend młody pożegna się z katarem a ja wrócę do formy bo mamy bilnas.

a dodatkowo po weekendzie mam dostać ten przelew z UE i szykuje mi się życie poza domem... jeżdżenia po sprzęt i szkolenia z maszyn... teraz mam problem co z młodym. wcześniej chociaż co drugi dzień sobie ucinał drzemki a teraz przez te moje formalne załatwienia młody całkowicie zrezygnował z drzemki w ciągu dnia... wstaje o 8 chodzi spać o 20. i ciągle na obrotach... mam dość! zaczyna mnie męczyć wszystko bo ciągle jest 'mamuś chodz sie bawić, mamuś chodz kolorować, mamuś chodz na spacer'' chciałabym tylko ODSAPNĄĆ! a nawet nie mam kiedy się gorącej kawy napić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , hej 🙂
No ja się cieszę ,że Wiki odmienia bo tak naprawdę to od dwóch miesięcy dopiero gada więc w domu radocha 😉 Ale zdaniami to pewnie jeszcze długo nie bedzie gadała ,zobaczymy .
No właśnie ta rozłąka jest straszna ,ale mój M raz dwa razy w m-cu by był w domu 🙂
Eh nie wiem , ja się coraz bardziej łamię ,a on to widzi i też się waha 🤨
więc nie wiem jak to będzie .
Niedługo uciekamy na spacer bo pogoda ładna ,przynajmniej tak wygląda przez okno ,a co to będzie to zobaczymy jak wyjdziemy 🙂
Teraz rzeczywiście taki okres chorobowy , aż nie ma co po znajomych chodzić bo każdy podziębiony i zakatarzony .
Boże jaki bałagan robi ta moja mała 😮 😮 już nie chce mi się sprzątać bo za chwilkę jest to samo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie Doti, nie mozna tak nie wierzyc w siebie!!! jeszcze sie spelnisz, zobaczysz! 🙂
Ja ogolnie jestem ze swojej pracy zadowolona, teraz dopiero mam poczucie, ze nie jestem taka "do niczego" 😉 jestem jedyna bez doswiadczenia, a w wynikach dorównuję starym wyjadaczom 😉 Oczywiscie zarobki moglyby byc wieksze - w Niemczech na takim stanowisku mialabym kilka razy wiecej...no ale jeszcze troche zdobede doswiadczenia i bede smigac do szefa po wieksza podstawe - na szczescie sa tutaj co miesiac naliczane premie 🙂
Wyjechac bym chiala dla dobra Uli, ale ja jestem bardzo do moich bliskich przywiazana - nie mieszkamy blisko siebie, ale w kazdej chwili moge do nich jechac, albo oni do mnie, a tak za granica bylibysmy calkiem sami 😞 jak trzeba bedzie to sie zdecydujemy. Ja juz niedlugo zaczynam z Ula zabawy po niemiecku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kochane. Dzięki Wam za słowa pocieszenia. Ja wiem, że w sytuacjach kryzysowych dam sobie radę. Znam się trochę na komputerze, trochę znam angielski, szybko łapię obsługę programów i sprzętów itd. Ale nie mam żadnego konkretnego doświadczenia zawodowego. Z czasów LO tyle co w Carrefour pracowałam na hali... Nie powiem, chwalił mnie kierownik i jak otwierali nowy sklep bliżej mojego mieszkania, to się mnie nie chciał puścić, awansem kusił żebym została 😉 Wtedy jak jeszcze matury nawet nie miałam, to było dla mnie coś. A teraz po studiach... praca na hali hipermarketu nie jest moim szczytem marzeń ani możliwości....
Szkolenia to już teraz bym mogła robić, ale nie mam pojęcia w jaki kierunek uderzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa nad tym myślałam zaczynając studia. Priorytetem była dla mnie praca z ludźmi i niesienie pomocy. Stwierdziłam, że praca z trudną młodzieżą, z tymi których większość przekreśliła, będzie czymś w sam raz dla mnie. W tym momencie po 5 latach w domu z dziećmi przeszła mi ochota na coś takiego. Chcę pracować w zawodzie wyuczonym, ale póki co muszę chwilę odpocząć... oderwać się od dzieci.
Moja mama namawia mnie na kurs masażu, a ja nie wiem czy to jest dobry pomysł 😞
Żałuję strasznie, że nie zrobiłam w czasie studiów certyfikatów ECDL i TELC... byłoby pewnie łatwiej mając określone jasno jakie mam umiejętności. Chyba trzeba się za to zabrać teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti może w jakiejś fundacji? szukanie i niesienie pomocy innym... dużo takich organizacji powstaje i naprawde oni się nie nudzą i mają ciągle ręce roboty... pracę wykonują wszędzie w domu, biurze itp... stały dostęp do komputera, telefonu... mi się takie coś podoba. co prawda związujesz się z ludźmi, i raz sie uda a czasem nie ale to praca między ludźmi i dla ludzi!
co do ECDL to możesz w każdej chwili zrobić. ja ten certyfikat zrobiłam na studiach i szczerze to bardzo dużo mi pomógł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny

U nas juz moze w koncu bedzie troszkę spokoju id powrotu z pl bo ta przeprowadzka, problemy. Pozniej tu w nowym domku ogarnac i urodzinki
Takze może będzie juz spokój :-)

noo w sumie sie nie ogladniemy i bedzie trzeba sie do świąt szykować :-)

Ja juz nie wspomne o mojej niskiej samoocenie i kompleksach... ja to na serio powinnam sie leczyc! Zero wiary w siebie w swoje możliwości! Ajj mozna byc tak pisac i pisać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Kochane. U mnie dziś dziwny humor. Jakoś mi tak byle jak.
Dziś ciut chłodniej, w piecu nie palimy a okno rozszczelnione więc Dawidek dziś zasypia jako Groszek.
[URL=http://www.tinypic.pl/jnjso7sfmtlu][IMG]http://images.tinypic.pl/i/00581/jnjso7sfmtlu_t.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.tinypic.pl/115hb27eggxd][IMG]http://images.tinypic.pl/i/00581/115hb27eggxd_t.jpg[/IMG][/URL]
Nie wiem czy Wam pokazywałam jak Mateusz się ostatnio ze schodami przytulał...
[URL=http://www.tinypic.pl/icpv7yp129w4][IMG]http://images.tinypic.pl/i/00581/icpv7yp129w4_t.jpg[/IMG][/URL]

No i jeszcze to:
[URL=http://www.tinypic.pl/ez0asxjxtsv2][IMG]http://images.tinypic.pl/i/00581/ez0asxjxtsv2_t.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to biedny groszek mały 😞 a jak reszta rodziny? Nie chorują juz maluszki?

Doti, chciałabym częściej sie odzywac, ale raz ze nie mam kiedy, a dwa...jak juz tu jestem, to zazwyczaj korzystam z tableta, a na nim niewygodnie sie pisze.

U nas ok, mlody, odpukać, zdrowy, my tez 😉 zmęczenie po pracy daje o sobie znać i gdyby nie 21 na zegarze, to bym zasypiala razem z dzieckiem 😉 a tak to nie wypada, heh. ..smieje sie oczywiście, bo zawsze wieczorem jest jeszcze cos do zrobienia, ale zdarza mi sie faktycznie zasnac razem z malym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
U nas też wszyscy zdrowi ,co prawda Wiki jakaś dziwna raz ma katar , raz nie ma 🤨 dziwne .
Pogoda też jakaś do dupy , niby ciepło ,ale bez słoneczka ,jak zawieje to chłodniej .
Doti śliczny ten Twój groszek nic tylko schrupać .
Nie wiem jak to ze spodniami ,ja Wiki nie mierzyłam w pasie i wolę tego nie robić :P
Ona to gigant jest , bluzki kupuje na 110-116 i tylko tyle co rękawy podwinę ,a tak to delikatnie za pupę są 😮
Spodnie też 104 ehhh niby słodyczy już jej prawie nie dajemy , bynajmniej nie tyle co wcześniej , pije tylko wodę mineralną i jakoś szczególnie nie chudnie .
Teraz ma etapy ,że bez kolacji idzie spać .
Dzisiaj jedziemy do mojej kuzynki bo z Norwegii przyjechała.
Aż strach co ta Wiki u niej powyprawia , mają psa jamnika taki troszeczkę wredny ,a mała kocha psy ,oby tylko ją nie chapnął ,chyba trzeba będzie go schować gdzieś .
Kupiłam Wiki podstawkę ,żeby mogła sama myć ręce w łazience i teraz żałuję bo małpa wszędzie ją nosi ze sobą i ściąga wszystko co schowane wysoko .
W ogóle wredna się zrobiła , mam dwa wielkie kwiaty w donicach na podłodze i co Wiki non stop sobie robi w nich piaskownicę 😠 😠 wczoraj to dostała w dupsko bo nie wytrzymałam i myślicie ,że pomogło .....nie małpa jeszcze dwa razy rozwaliła ziemię i woła do nas " patrz" 😠 😠

Właśnie widziałam reklamę ,że w kinach grają pszczółkę Maję zastanawiam się czy mała wytrzyma w kinie .Bo Maję kocha oglądać w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki. Jestem wymemłana... cokolwiek to znaczy. Dawid pół nocy skuczał przez ząbkowanie. Bardzo źle znosi a tak naprawdę w ogole nie widać żeby ząbki miały wyjść...
Dzieci wędrują w nocy jak wędrowały...

Mixi to faktycznie Wiki jest duża. Mój Mateusz nosi r. 116. Lusia to drobinka bo ona to 74-80-86, zależy od metki. Najgorsze, że spodnie wszystkie luźne. Chyba będziemy potrzebować szelek! Słodyczy aż za dużo 🤢
Z tą podstawką Wiki to mała cwaniara 😉 U nas za podstawkę służy zwykła miska plastikowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...