Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Uff sobota się kończy. Dziś był wyjątkowo spokojny dzień. Przedpołudnie - sielanka. Dzieci pięknie się bawiły, starsi klockami a maluch na macie. Ja zdążyłam poodkurzać cały dom i posegregować pranie. Leniłam się dzisiaj trochę 😉 W południe tylko rozkręciłam huśtawkę ogrodową i pochowałam wszystkie graty do garażu, bo jesiennej pogody coraz więcej, więc nie ma sensu żeby np. krzesła stały na wierzchu.
Za to popołudniu i wieczorem nadrobili zaległości w awanturkach hahaha nie mogło być inaczej 😉 Ale co tam...
Taką fryzurkę udało mi się dziś Lusi zrobić:
[URL=http://www.tinypic.pl/qikqubn3eyvf][IMG]http://images.tinypic.pl/i/00582/qikqubn3eyvf_t.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Kochane, wpadam wieczorkiem, żeby Wam powiedzieć, że w tesco jest dużo promocji dla dzieci. Mleka, kaszki, zabawki. Naprawdę dobre ceny. Takie w sam raz na zakupy mikołajkowe, choć jeszcze jest za wcześnie 😉
http://www.tesco.pl/promocje/gazetki/32-katalog/krakow-ul-wielicka-259
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć.

my po bilansie... Szymek ma 93cm wzrostu i 12kg.
ciuszki nosimy 92 i niektóre 98 😉

niestety p.doktor dała nam skierowanie na leczenie specjalistyczne do ortopedy 'nabyte zniekształcenia układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej - koślawość kolan' 🤨
dodatkowo na jego problemy ze stolcem przez miesiąc zero słodkiego, zero potraw 'zatykających' czyli ryż itp... jeść dużo jabłek, śliwek, kiwi... do tego dała nam lekarstwa Laximed i Duphalac (bo. wg niej jeśli zaparcia ciągle sie utrzymują coś jest na rzeczy i trzeba sie za to zabrać) tak więc kontrola za miesiąc czy jest poprawa, bo jak dalej będzie robił raz na 3-4dni z bólem to kolejne badania ale już w szpitalu... właśnie szukam ortopedy który nas w miarę szybko przyjmie.

😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ech Ci lekarze pediatrzy lubią straszyć rodzicow... Isa,myślę i mam nadzieję, ze tylko to tak brzmi,pierwszy raz spotykam się z diagnozą nabytej wady u dwulatka... ciekawa jestem,co na to ortopeda

Dzo, gratulacje!!:*

Doti, ja mam ten sam problem ze spodniami,wszystko z niego spada,a szelki.są be i fe, wywijam więc wszystkie dresiki w pasie i jakoś daje radę, aczkolwiek młody co chwila podciaga 😜

Mixi, mój w kinie pewnie wszystkiego by się bal 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzo GRATULACJE!! 🤪
co do soków to pijemy, i to 100% naturalne... jabłka, śliwki z naszego sadu przecieram i pijemy... pomarańcza również tylko ze sklepu 😉 więc nawet to go nie rusza. wczoraj zjadł 4 kiwi, jabłko i popił jogurtem naturalnym i co??? i nic! 😁

Doti co jest?

Karolka Ula pewnie później podskoczy do góry ! za to waga podobna. co prawda Szymek ma bardzo chudziutkie nóżki jak patyczki i wg doktorki jest skromny przy takim wzroście taka waga, widać niektóre kostki tu i ówdzie 😁 ... ale wszystko zajada więc pewnie ma tak już ma.

aaa ze spodniami też mamy problem bo w pasie za duże ale za to nogawki ok. a jak dam spodnie z dobrym pasem to nogawki za krótkie ;/ i tak sie musimy męczyć w podwijanie i sznurkowanie w dresach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj to chyba najdrobniejszy , w lipcu mial kontrole w pl u cioci pediatry to mierzył jakos 84 cm teraz nie wiem dokladnie ile mogl podskoczy do gory :-)
A z waga to tez kiepsko.. max mysle 12 .na naszej wadze w ciagu dnia waży właśnie 12. Takze pewnie nawet tyle nie.. no ale co zrobie. Ma fazy ze je wszystko pieknie ma fazy ze nie chce nic ..jak to czlowiek..ale biednie nie wyglada..

Powiem wam ze juz wole takie drobniejsze dziecko niz mojej znajomej dwa mies starszy od Tymka a kolos! Az koslawe nogi ma bo taki gruby, wyglada jak 3-4latek. Noge ma w udzie prawie jak ja 😁. Jakis czas temu kojarze kolezanka mowila ze wazy 17 kg .no na pewno sporoooo
Tymek prY nim jak niemowlaczek hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,

Latka Twój Tymek to ma taką samą wagę jak Szymek, a różnica w wzroście 8cm... to sobie wyobraź jakiej postury jest Szymon przy takim wzroście i wadze... każdy mówi że za drobny. i widzisz, skromny i wg. pediatry ma koślawe kolanka. więc nie ma do rzeczy, dziecko drobne a grube. ale wydaje mi się że moja pediatra troche przesadziła, wszystko okaże się u ortopedy. swoją drogą to u nas w rodzinie wszyscy są wysocy. a od strony mojej mamy to wujkowie mają po 190cm wzrostu. a i mój mąż ma przecież 188cm 😁 i ja 168cm 🙂

zresztą jak to moja pediatra powiedziała nie ma do rzeczy czy dziecko teraz jest wysokie, przy kości itp... za rok, dwa, trzy wszystko się może zmienić, Szymon może przystopować ze wzrostem i rówieśnicy go nadgonią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tymek jak sie urodzil to byl sporo.tzn normalny ale jak to mowili "jak na mnie"to dosc duzy bo 56 cm i 3650
Ja mam 155 wzrostu, u mnie w rodzinie dziewczyny niskie, chlopaki to roznie. U lukasza raczej normalni/wysocy 🙂 lukasz ma 180cm
Nie przejmuje sie wzrostem ale moglby wiecej warzyc. Myslalam ze tylko moj jakis "wyglodzony" 😁 hehehe
A kombinuje mu co moge z jedzeniem, kupuje mu różności. Ale to zalezy od dnia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
latka u nas śniadanie/kolacja też mega uciążliwa... zaczyna sie wtedy grymas, ''to nie, nie mam smaku, nie dawaj, nie jestem głodny'' itp... ale ostatnio (już trzy dni z rzędu) na kolacje same owoce plus jogurt naturalny. lekko, pożywnie, zdrowo. w kostkę kiwi, jabłko, winogron, banan, brzoskwinia i to popija to jogurtem naturalnym. niestety to zależy od dnia... czasami parówka, tosty z serem, kakao, płatki z mlekiem, aaa i niestety on jest anty kaszki. czasami idzie spać o głodzie bo nic nie ruszy. śniadania i kolacje wyglądają tak samo.
staram sie urozmaicać mu menu ale to też różnie bywa. za to obiady zjada i nie wybrzydza czasami nawet podwójną porcje... ostatnio posmakowała mu zupka przecierana z dyni i grzankami. dzisiaj pierożki, jutro zrobię lasagne. więc codziennie coś innego. a ile ma frajdy bo ze mną przygotowuje jedzonko... szał 😁

od 3 dni nie miał nic słodkiego i nawet sie nie upomina... uf... myślałam że gorzej pójdzie z odstawką łakoci 😉

a czy Wasze dzieciaczki śpia jeszcze w dzień?? ja już wysiadam przy moim łobuzie... wstaje o 8 idzie spać o 21 z bólem a w ciągu dnia tylko ma godzinny/półgodzinny maraton na łóżku, ALE tylko leży i ogląda bajki... nie uśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

Ulka spi raz w ciagu dnia, bo mam system zlobkowy, a tam jest poobiednia drzemka. W sumie w tyg wstaje o 6.20 to bym sie zdziwila jakby nie spala w ciagu dnia 😉
U nas z kolacjami nie ma problemu, Ula wciagnie wszytsko oprocz kaszek 🙂 najbardziej lubi tosty z serem, parówke z keczupem albo owsianke 🙂 chlebek z szynka albo z pasta jajeczna tez lubi. Ze sniadaniami jest troszke gorzej, bo czasem nie chce nic jesc. najbardziej na sniadanie pasuja jej kulki z mlekiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nawet nic nie mowie o jedzeniu, tak jak lubila niektore rzeczy tak teraz sie na nie wypina i w kolko je to samo, mam juz serdecznie dosc i jestem "surowsza" jesli chodzi o jej jedzenie bo by niz nie zarla 😞
wiec sniadanie daje o 9 (platki z jogurtem bo z mlekiem nie ruszy, owsianke zje tylko od meza a jak ja probuje jej dac to sie wypina, parowki wcinala z keczupem to teraz sa blee, tosty z serem zajadala teraz tez sa ble, zalezy od dnia ale zwykle podaje jej to co wymienilam) zje to zje nie zje to zabieram po 30min i do czasu lunchu nie dostaje nic- jest na samym piciu, o 12:00 daje lunch zwykle kanapka+owoc zje to zje nie zje to nie dostaje nic do obiadu, i obiad o 15:00 i tak samo
i tak ostatnio sie zdenerwowalam ze mialam dosc a jedno wiem ze sama nie zglodnieje, jedzenie na stole jest a to czy ona to zje czy nie to jej decyzja. uwierzcie mi ze stosuje to juz 3 tydzien i widze zmiany w jej jedzeniu. Wczesniej to dawalam jej 3 rozne sniadania i potrafila sie na kazde wypiac, a czym wiecej dawalam wyboru tym mniej jadla wiec teraz daje to co uwazam i zje albo zostawi. 🙂

A co do drzemek to nie spi w dzien od bardzo dawna

czy zawsze musi padac jak musze gdzies wyjsc? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tak samo...rok temu jadl wszystko, co mu dawalam, a teraz w kolko to samo, bo innych rzeczy nie chce...na śniadanie obowiazkowo kasza,na obiad pomidorowa lub rosol albo samo drugie, czyli ziemniaki z kotletem, ryba lub jajkiem sadzonym tudzież spaghetti. Surówek i w ogole warzyw poza kukurydza nie chcejesc. Z owocow tylko jabłka :/ nic nowego próbować nie chce 😞

Latka, Ty sie o wage swojego nie martw!! Moj ma 87cm i wazy wciaz tylko 10kg i tez jest w normie , 10 centyl chyba nawet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj go mierzylismy to 90cm niby mierzy.a zapomnialam wak powiedzieć ze ida mu kolejne zeby 5ki i ma takie spuchniete ze i pewnie przez to moze ale troche beda wychodzic...

przez ostatnie dni bylo pieknie. Jadl obiady, przekaski wszystko...a teraz i z obiadami jwst kiepsko wiec moze te zeby..ale jogurty je, kabanosy, owoce, warzywa
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Weszłam na forum po dłuższej nieobecności a tu widzę trochę się rozruszało 🙂 właśnie od tygodnia też toczę walkę z Olą o jedzenie bo już tak pięknie jadła a teraz nie wiem czy jej zęby idą czy o co chodzi tylko mleko toleruje a resztę to tylko dziubnie. Chociaż dzisiaj odpukać wszystko pięknie je. Ma szlaban na słodkie mimo że nigdy nie je ich specjalnie dużo ale ma ostatnio słabość do tik-taków więc narazie i to odstawiliśmy 😉 Ola mądre dziecko więc rozumie jak mówię że nie dostanie z resztą czasami sama mówi że Ola nie dostanie tego czy tamtego bo kiepsko jadła 😁 Też właśnie myślę że piątki jej idą i to dlatego no ale z tym jej jedzeniem to od urodzenia mam przeboje więc czasami to po prostu wysiadam przy niej... Nie wiem ile dokładnie Ola waży coś koło 11,5-12 a ubrania mamy różnie ale raczej 92 i 98 w 86 to już raczej jak po starszym rodzeństwie wygląda;-) muszę iść na bilans bo jeszcze nie byliśmy ale co dzwonię do przychodzi i chce się na popołudniu umówić to słyszę "że pani dr ma dzisiaj dużo pacjentów" i może w jakiś inny dzień spróbuję do południa" i tłumacz tu że do południa jestem w pracy 😠 a jeszcze mówię ostatnio że Ola z września i chciałabym już w końcu ten bilans załatwić to mi mówi że skoro tyle czasu czekałam to już teraz też się nie muszę spieszyć 😮 normalnie ręce opadają 🤢

Ale uspokoiłam się jak poczytałam o waszych dzieciaczkach bo jak widzę zdjęcia na fb to takie duże mi się wydają a w sumie to podobnie do Oli czytam że wyglądają 🙂

Dzonatalie moje gratulacje 😘 pamiętam jak po porodzie mówiłam że więcej dzieci nie chcę a teraz coraz częściej sobie myślę że chciałabym jeszcze jedno ale tak na spokojnie za kilka lat i jak pracę jakąś lepszą znajdziemy 😉 ale jak dla mnie to i tak duży postęp 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekuje Kasia


ehh, mielismy jutro pojechac z Naisha na wizyte do okulisty, na ktora czekalismy miesiac..wchodze dzis na strone, na ktorej zarejestrowalam ja na ta wizyte i okazalo sie ze zostala anulowana, no zes kurka mac, tyle czekac i ani nikt nie zadzwonil ani nic! gdybym nie weszla dzis na ta strone to bysmy jutro pojechali w ciemno.. Nastepna wizyta 18 listopada :/ zalamac sie idzie..a bilans to nie wiem kiedy bedzie miala.. kolezanki corka skonczyla 2 latka w kwietniu a bilans miala we wrzesniu 😮

Tak to bylam dzis, pobrac krew z 6 fiolek pobrala :o az mi slabo bylo... + mocz musialam oddac do badania..wszystko za mna.. pobranie krwi na tarczyce musialam zrobic bo 22.10 mam wizyte pierwsza w szpitalu 🙂) no i mam tez miec pierwsze usg jakos w tym/przyszlym tygodniu zeby okreslic ktory dokladnie tydzien bo nie wiemy... albo 5tydz albo 8tydz. 🤔 zobaczymy jak to sie wszystko pouklada..
tak to niedlugo wylot do Polski hurra 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski zrozumcie, ze dzieci tak maja.. Dwa miesiace jedza pieknie, pozniej dwa miesiace kiepsko itp.. Tak jest ZAWSZE. Nie ma co wydziwiac i wpychac i nie wiadomo jakich modlow odprawiac...

Isa, koslawosc z tego co wiem, to jest fizjologficzna, do pewnego momentu ( moge sie nie znac)
Zdecydowanie zdrowsze sa dzieci szczupelejsze anizeli otyle..

Nadia wazy 19, a jej kuzyn 31.. dwa dni roznicy .. ale on juz ma tak krzywe nogi ze szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...