Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A u ortopedy zapisy na luty 2015 spoko! idę z młodym prywatnie.

sandra ja sie nie znam wcale i dlatego panikuje... młody jest szczuplutki a kolanka do środka uciekają... kupiłam już specjalne buciki i upominam go jeśli siedzi na 'żabkę' wydaje mi się że pediatra trochę przesadziła z tym skierowaniem. no nic skontroluje i zobaczymy co powie ortopeda. zrobi mu usg i będę pewniejsza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
cześć Kochane. Miałam ostatnio ciężki czas. Zlapałam doła bo mojego M ciągle nie ma. Czuję się jak samotna matka. czasem mam wrażenie, że nie zależy mu na nas. Może po prostu jestem juz zmęczona... sama nie wiem.
U nas właściwie nic się nie zmienia. Mati chętnie chodzi do przedszkola, Lusia coraz więcej mówi i jest bardzo samodzielna, zaczęły jej się przebijać dolne piątki. Dawidek przysparza mi trochę zmartwień, ale to chyba normalne... Jutro idziemy do rehabilitantki na kontrolę bo jednak coś jest nie tak. Do tego od jakiegoś czasu ma cały czas wysunięty język. Nie wiem czy to norma 🤢 A oprócz tego złapał katar i kaszle trochę. Ale to wiem z czego i spodziewałam się - wracaliśmy w niedziele z imprezy w zakonie u ciotki mojego śp. teścia. Miała 80-lecie ślubów zakonnych. Dawid tak się przeraźliwie darł przez godzinę, że nie mogłam go uspokoić. Stawałam co chwila na przystankach, tuliłam, kołysałam i nic... Pewnie go zawiało...



Dzonatalie ogromne gratulacje!!!

Jedzeniem moich urwisów nie przejmuję się wcale. Ile zjedzą to zjedzą. Choćby przez cały dzień to miała być tylko kromka chleba. Jak będą głodni to się upomną na pewno 🙂
Laura waży 11kg i ma 86cm wzrostu. Nie jest jakaś szczególnie drobna tylko nie ma brzuszka na którym mogłyby się spodnie oprzeć 🙂 Pewnie wdała się w rodzinę m.

Isa co powiedział ortopeda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj Tymek tez ostatnio spooro sie rozgadal,dyskutuje , mozna sie usmiac po pachy! Nie mowil malo ale tak od urodzin to po prostu buzia sie nie zamyka i wszystko powtorzy. Jedno lepiej inne gorze ale powie wszystko i wiemy co mowi.
Najlepsze jak mowi idealnie niemalze caly alfabet po ang i po polsku :-)

Ide mu te dolne 5ki. Wczoraj nie spal w dzien a rano wczsniej wstal wiec zasnal o 17. Obudzil sie o 5 i oznajmil ze chce bulke z szynka. Wcinal az sie uszy trzesly dwie polowki bulki, popil herbata i poszedł dalej spac. Obudzil sie i dalej krzyczy ze chce bulke z szynka wiec znow zjadl bulke z szynka, do tego serek truskawkowy, owoce. Pozniej zupe, jogurt, gulasz z warzywami i pieczone bataty 😉nawet nie malo 😉 takze z nim to naprawdę roznie tylko to taki owsik jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti ja mysle ze ty jesteś bardzo lagodna i wyrozumiala dla swojego M. A on jest taki rasowy facet chyba, nie lubi okazywac uczuc..
RadIsz sobie bardzo dobrze z dzieciaczkami a zmeczenie to jest na pewno .Ja mam tylko tymka , i "siedze w domu"krócej a fiksuje czasami...ale ciesze sie ze moge nim byc chco czesto bym chciala pojsc do pracy..i rozgladam sie "powoli"
Moze musisz sie M wyzalic? Trzymaj sie dzielna kobieto :* a Dawidkiem na pewno wszystko ok !!! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , hej .
Dzonatalie gratuluje 🙂
Widze ,że ruch się tu zrobił.
Moja Wiki największa z naszej grupy pod względem wagi , bo aż 16,800 przy wzroście 95 cm.
Eh właśnie odstawiliśmy wszystkie słodycze i jakoś ta waga stoi w miejscu ,a nawet ciut spadła bo miałyśmy już 17 kg.
My właśnie musimy kupić piżamki bo rampersy i pajace jakoś ciężko dostać takie duże.
Wiki już ładnie robi na nocnik ,tylko po złości zrobi w majtki i tego jakoś nie mogę jej oduczyć krzyczę ,tłumaczę i nic.
Na noc jeszcze zakładam jej pieluszkę i na spacery bo jakoś się boję .

Pozdrawiam Was i całusy dla dzieci 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekuje dziewczyny 😘 coraz bardziej wydaje mi sie ze to jednak 8tc a nie 5tc.. wedlug okresu wychodzilo by 8tc.. 🤢 cale zamieszanie ale 31.10 pierwsze usg 🤪 nie moge sie doczekac! 🙂 ale poczatki ciazy zupelnie inne niz z Naisha - co chwile mecza mnie mdlosci, bole glowy, dzisiaj mnie tak okropnie bola biodra ze ledwo sie ruszam! 🥴 wysypana cala w pryszczach jestem 😠 eh,niech to minie 😁

Widze, ze wasze wszystkie dzieciaczki duzo mowia, moja Naisha duuzo to nie mowi, mowi coraz wiecej ale powoli, laczy tylko z 2 slowka razem no i mowi w wiekszosci po angielsku. Jesli chodzi o nocnikowanie to chyba jestesmy na samym szarym koncu z Was wszystkich, Naisha odmawia nocnikowania tzn. sama sobie sciaga pieluche, przynosi do pokoju nocnik na ktory wola "siusiu" i pokazuje mi ze to siusiu jest, wiec jej tlumacze do czego sluzy i ona to doskonale wie. Ale jak przychodzi co do czego to robi na podloge i nie da sie posadzic na nocnik. Wczoraj np. mielismy taka sytuacje, siedziala na nocniku, tancowala w kolo niego itp. pokazywala na nocnik mowiac "siusiu" -widze nagle ze chce robic siku. Mowie ze siadamy na nocnik i robimy. Zrobila na podloge- probowalam szybko posadzic ja na nocnik. Zaczela krzyczec i pobiegla do pokoju. Takze tak wyglada nasze nocnikowanie. Nie chce jej zrazic wiec nie przykladam sie do tego-widocznie nie jest gotowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzo gartulacje 🙂
U nas bilans 87cm i waga 13kg...u nas tak samo jak w wiekszości sniadania i kolacje,ale Maja na spanie zjada ok 200ml mleka z kaszką wiec tym sie nie martwie.
U nas juz dawno 20zębów :P bylismy na kontroli serduszka wszystko jest tak jak bylo,nie idzie w drugą stronę to najważniejsze...
no i w poniedziałek jedziemy do koleżanki do Szczecina a tam w środę do dentysty Maja ma próchnice butelkową :-/

Dobranoc laski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
u nas z gadaniem też jakoś było nijak ,ale z dnia na dzień jest coraz lepiej 🙂
Od pewnego dnia zaczęła powtarzać po nas słowa i to mnie cieszy bo wcześniej się denerwowała 🙂
Zdaniami nie mówi w ogóle .
Nasza ma ataki jedzenia , nieraz w ogóle by nie jadła ,a przyjdzie taki dzień ,że siedzi w lodówce i wymyśla na okrągło 😜 i pewnie stąd jej waga ,ale też i rośnie na potęgę 🙂
Nie wiem czy lepiej ją karmić czy ubierać ,chyba ani jedno ani drugie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i nadszedł czas... Szymek ma swój pokój 😉

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41711b90b5147d0f.html][IMG]http://images70.fotosik.pl/291/41711b90b5147d0fmed.jpg[/IMG][/URL]

.

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3498101dc9114e73.html][IMG]http://images68.fotosik.pl/291/3498101dc9114e73med.jpg[/IMG][/URL]

.

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/06320b2026d04481.html][IMG]http://images67.fotosik.pl/292/06320b2026d04481med.jpg[/IMG][/URL]

.

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32ace24a28d87644.html][IMG]http://images66.fotosik.pl/291/32ace24a28d87644med.jpg[/IMG][/URL]

syn zafascynowany że ma swój pokój, swoje łóżko i swój kącik 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

Ja podglądam na bieżąco co u Was ale się nie udzielam. Mam tyle pracy, że ostatnio nie ogarniam wszystkiego.

Dzo gratuluję serdecznie 🤪

Isa Karolka śliczne pokoiki mają Wasze maluchy.
My też powoli wykańczamy mieszkanie i mam nadzieję, że z końcem roku będziemy już na swoim a Maja w swoim własnym pokoiku 😁
Mój mąż ciągle na wyjazdach zagranicznych. Ja wstaję codziennie po 5, niestety Szczecin nam tak rozkopali, że do żłobka zamiast 15 minut jeżdżę godzinę 🤢
Na szczęście Maja już się przyzwyczaiła i poświęcamy ten czas na rozmowy a gadać to ona potrafi chyba wszystko. Oczywiście często wyrazy są zrozumiałe tylko dla najbliższego otoczenia ale pięknie mówi, całymi zdaniami i zna mnóstwo piosenek. Najlepsze jest jak mówi, że jest "elegatna" czyli elegancka codziennie przed lusterkiem 😁 W żłobku często Pani zaprowadza ją do 3.latków bo wtedy może się wykazać 😁

Co do rozmiaru to Maja nosi 86-92 i wszyscy mówią, że jest duża jak na swój wiek 🤔 A waży nie całe 13 kg. Zjada prawie wszystko, najbardziej lubi "kiszące"ogórki, pindoly (pomidory), rano przed żłobkiem koniecznie "jajećnica", napiszę czego nie lubi, bo będzie szybciej: buraczków, cebuli, "zieleniny" w zupie i tylko to mi na razie przychodzi do głowy 🤔

A jeszcze zamieszczę filmik, jak Maja śpiewa "Ogórek, ogórek". Niestety robiłam chyba z dwadzieścia podejść do nagrania, bo nie mogła usiedzieć w miejscu, zmieniała sobie w trakcie na inne piosenki i z tych jej wygłupów ostatnia nagrana wersja jest mało wyrażna 😁 Potrafi dwie zwrotki ale tu powtórzyła sobie po refrenie pierwszą 😁 A na końcu mówi (przetłumacże bo to tylko zrozumiałe dla mnie) 😁 "Mama da jajko z niespodzianką" 😁

http://www.youtube.com/watch?v=jJYTAZaS-ks&list=UUV6WsoO-ofuSdAcLbRZQTXA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga jestem w szoku , masz mega zdolną córeczkę 😘 😘
Aż jestem w szoku , możliwe ,że to efekt przedszkola ,tam jednak się więcej dzieje niż z mama w domu ,ale zdolna jest niesamowicie 🙂
No i ta końcówka jest mamusiu bardzo wyraźna i do zrozumienia 😉

To masz nie za wesoło z tym wstawaniem , o 5 to ja nawet oka bym nie otworzyła 😜

Isa Szymek ma piękny pokoik , śpi sam w tym łóżeczku ??? moja 3 razy by spadła 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Aga Majeczka super śpiewa 😁 😁 😁 Moja to tylko biedroneczki są w kropeczki 😁
No i oczywiście jajo z niespodzianką musi być 😁 😁 😁

Isa cudny pokoik ma Szymuś.

Ja dalej sie morduję z wędrowaniem moich dzieci. Kręgosłup mi już pęka od noszenia ich w nocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pierwsza noc w nowym pokoju zaliczona . Szymek po kąpieli odrazu popedzil do łóżka, i kazał sobie czytać bajkę o kocie w butach. Usunął bez problemu. Ja w razie w poukladalam materace jakby spadł. Ale calutka noc spał na łóżku i zero pobudek. To ja w pokoju obok co chwilę się budzilam bo było mi dziwnie. 😉 rano przyszedł do mnie i dumny powiedział ze spał sam w swoim nowym pokoju hehe. Bardzo się cieszę że tak zareagował pozytywnie.

Agn super zdolna Maja. U nas z wierszyków to ślimak ślimak, stary niedźwiedź i siala baba mak. No i nie zazdroszczę tych pobudek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny 😘

Majka bardzo chętnie się uczy i łapie bardzo szybko. Panie w żłobku pytały nie raz, kto ją uczy tego wszystkiego 😁 A większość zna ode mnie 😁 Nie potrafię wyliczyć piosenek i wierszyków, które zna ale bardzo lubi śpiewać "My jesteśmy jagódki", często sama do siebie mówi "babciu, babciu coś ci dam...." oczywiście w całości i potrafi też całą modlitwę bez zająknięcia "Aniele Boży".

No ale też szybko uczy się tych złych słówek 🥴
Raz, jak stałam w korku byłam tak zła, że zapomniałam się i przeklęłam (ja pie.....)
No niestety dobrze to nie brzmi 🤢 Majka podłapała błyskawicznie 😞 No i oczywiście Pani w żłobku, jak przyszłam po Majkę mówiła, że śpiewali jakąś piosenkę "ja popieprzę, ja posolę" a Maja dokończyła "ja pi..." Wstyd, wiem, było mi strasznie głupio ☺️

Isa zazdroszczę, że Szymuś tak pięknie śpi u siebie. Majka ma swoje łóżko w naszej sypialni ale nie ma mowy by w nim zasnęła. Zresztą już nawet jej nie uczę 🤨 Na razie poddałam się w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i dalej ciszaa...

u nas zimno, deszcz, wiatr... typowa jesień. młody chwile pochodzi po podwórku i sam zwiewa do domu bo wg niego 'nie ma co robić'... a w domu do wyboru do koloru... kredki, farby, wycinanki... zabawy w domek, auta, pomoc przy obiedzie i te sprawy heheh. tylko że ja już czasami wysiadam przy jego pomysłach 😉

a i jestem dumna z mojego synusia... tak jak pisałam już od kilku tygodni się nocnikujemy, ale zdarzało się że się zapomniał, zabawił się i trochę popuszczał po majteczkach itp... no i jak gdzieś szliśmy to zakładałam pampersa bo nie byłam jego taka pewna. aż tu nagle... już od 4 dni - rano po nocy sam ściąga suchego pampersa i idzie do wc ze mną i robi duuuużo siku... cały dzień chodzi bez pampersa i się już nie zapomina. potrafi zapanować nad siku i jak mówi że chce to dobiegamy do nocnika/ubikacji i pięknie robi bez popuszczania. w dodatku wcześniej to tak sikał/psikał po kropelkach do nocnika i co chwile chodził bo go nabierało, a od kilku dni właśnie nauczył się 'gromadzić' siku i porządnie się załatwić i nie biegać co chwile.... a po drugie odważyłam się iść z nim w gości bez pampersa, okazało się że doskonale sobie poradziliśmy, robił siku do ubikacji i to bez nakładki tylko musiałam go trzymać. także całkowicie opanowaliśmy załatwianie się do nocnika i ubikacji. a pampers tylko na noc. cały dzień chodzi w jednych majteczkach, spodniach i nie ma już tego przebierania. 🤪

w sumie nauka trwała chyba ponad miesiąc, było trochę walki, ale strasznieeee dużo tłumaczyłam i zachęcałam...iii opłacało się ! 🙂
teraz muszę poduczyć go ściągania i zakładania spodni i majteczek bo często jest tak że sobie nie daje rady i sie denerwuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉
Zrobila sie jesienna pogoda, to i maluchom nie chce sie dlugo po dworze latac. Z naszym jest tak samo, chwile pochodzimy i zaraz chce wracac, bo zimno, bo sie zmeczyl, hehe.

Zdolne te nasz dzieci wszystkie!! Na pewno po mamusiach 😉 moj tylko niesmialy jest, wierszyki i piosenki to tylko, gdy mysli, ze nikt go nie slyszy/widzi hehe 😁 wlosow obcinac nie, paznokci tez nie (wszystko na spiocha 🙂 ) jedzenia i spania komentowac nie bede, za to nocnik opanowany, nawet w nocy, jesli potrzebuje, to komunikuje 😉
Uwielbia lego duplo, ksiazki i rysowanie, klockami swietnie bawi sie sam zadziwia mnie wyobraźnia i kreatywnością przy tym.

Oczywiście mam wyrzuty sumienia, ze juz wrocilam do pracy i w zasadzie mozna powiedzieć, ze żałuję, gdy tylko pomysle,ile mi zostaje w portfelu po oplaceniu opiekunki i zatankowaniu auta... nie mniej sa tez plusy, zwlaszcza, ze będziemy brac kredyt po nowym roku, zawsze to wieksza zdolnosc i lepsze warunki przy umowie o pracę, a i do ludzi wyszlam, wiec poniekąd dla zdrowia psychicznego lepiej 😉

Karola, Isa super pokoiki!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn maja przeurocza :-)

Inirtam super to ujelas to zdroeie psychiczne. Ale Tymus sie dziewczynka zrobil w pozytywnym sensie jaki uroczy po prostu rozplywam sie. Dodaj jego zdjecie aktualne ale takie w calosci pochwal sie Tym swoim cudem :-)
A jak to teraz i was ? Ze staraniem sie o dzidzia ?

My dzialamy zobaczymy jak to bedzie dalej :-)

Kurde malo pisze bo z tel to masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agn maja przeurocza :-)

Inirtam super to ujelas to zdroeie psychiczne. Ale Tymus sie dziewczynka zrobil w pozytywnym sensie jaki uroczy po prostu rozplywam sie. Dodaj jego zdjecie aktualne ale takie w calosci pochwal sie Tym swoim cudem :-)
A jak to teraz i was ? Ze staraniem sie o dzidzia ?

My dzialamy zobaczymy jak to bedzie dalej :-)

Kurde malo pisze bo z tel to masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej , hej.
U nas też nocnik opanowany .Na spacer zakładam pampersa bo już zimno więc nie chcę jej przewiać . No i na noc też bo jednak obawa przed mokrym łóżkiem jest u mnie silniejsza 🙂
3.X idziemy w końcu do tego ortopedy pokazać te stópki ,ciekawe co powie .
Potem 18.X ja idę do ginekologa ,aż jestem ciekawa co mi powie ,bo pół roku temu miałam pęcherzyk żółtkowy bardzo duży ,ale pusty . Gin powiedziała ,że będziemy patrzyły za pół roku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello,

Od 2 tygodni nie mogłam się zalogować na forum, nie wiem co było powodem, po prostu tak jakby przycisk „zaloguj” nie działał, no ale na szczęście dziś już mogłam

My też już po bilansie, Gabrysia wysoka jest w porównaniu do rówieśników, ma 92,5 cm i 13 kg, także jest szczuplutka bardzo, ale nic nie poradzę, niejadek z niej jest i tyle.

Isa, Gabrysia zaraz po skończeniu 2 latek przestała całkowicie spać w dzień, wstaje ok.7/8 a spać chodzi o 20/21, więc nie jest lekko….
Nie powiem, bo było mi bardzo na rękę kiedy jeszcze nie dawno ucinała sobie taką 1,5 – 2 godzinną drzemkę. Mogłam wtedy na spokojnie ugotować obiad, poprasować czy cokolwiek innego porobić, a teraz tym bardziej że jest druga pociecha to ciężko się ze wszystkim wyrobić, ale jakoś trzeba dać radę, co nie?
Jeśli chodzi o zasypianie to ona od 9 m-ca śpi w swoim pokoju i zasypia też sama. Teraz to nawet nie muszę jej wkładać do łóżeczka bo bierze butle mleka, robi papa i idzie sama spać do swojego łóżka.
Pod tym względem jest super! Troszkę gorzej z tym nocnikiem bo nijak nie mogę jej przekonać żeby kupę robiła do nocnika albo na ubikację.. ona zawsze biegnie do swojego pokoju, staje w kąciku, ma takie swoje miejsce a potem przychodzi i komunikuje że już zrobiła… Jak widzę, że nagle się odrywa od zabawek i biegnie do swojego pokoju to mówię jej żeby szybko poszła ze mną na nocnik i tam zrobiła kupę to ona nie chce za nic, woła: nie, nie nie i każe mi wyjść z pokoju… Nie wiem dlaczego ma taki opór przed robieniem kupy na nocnik, tylko w pieluchę??? A siusiu to tak różnie, raz woła albo nawet sama idzie i potrafi się obsłużyć, czyli rozebrać spodenki, zdjąć pieluszkę i się załatwić, a potem tez sama nawet wciągnie getry czy spodenki, ale często też się zapomina i zrobi w pieluchę.
Mimo, że chodziła też bez pieluchy po domu, zsikała się nie raz, poczuła co to „mokro”, to ni robiło to na niej większego wrażenia, zdejmowała getry, zakładała świeże i tak wkoło, nie mobilizowało jej to bardziej żeby chodzić na nocnik
Nie wiem jakie metody mogę jeszcze stosować?
Teraz przy małej Weronice to trudniej jej wytłumaczyć że ma bez pieluch chodzić, wręcz są dni że każe sobie zakładać inaczej płacze, pewnie dlatego bo widzi, że siostrzyczka też nosi

Agn, Majka to niesamowicie zdolna dziewczyna, pięknie śpiewa!
dzonatalie, gratuluję dzidzi, to na kiedy masz termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...