Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aaa, no to super! Powiem szczerze, że sama bym wysłała np. mamę żeby wiedziała jak udzielić pierwszej pomocy dziecku, bo przecież czasami zajmuje się Gabrysią a raz jak się ona przy niej zakrztusiła to zamiast położyć na kolanie i klepnąć w plecy to chwyciła pod pachy i nią tak podrzucała jakby, no w każdym razie spanikowała i pojęcia nie ma jak się zachować - szczerze to aż się trochę wystraszyłam i tak wtedy pomyślałam, że nie daj Boże coś by się wydarzyło to nie wiem czy by była w stanie pomóc jej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti cudne maluchy!

Ja również ślę spóżnione życzenia ale za to wyprzedzę już pozostałe i życzę Wam kobietki szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia marzeń, zdrowia i uśmiechu 😁

Ja w ferworze przeprowadzki, która rozpoczęła się przed Wigilią a skończy mam nadzieję we wtorek.
Ludzie z rodzinami siedzieli przy stołach a my z kartonami biegaliśmy haha 😁
No ale co zrobić, tam jeszcze nie skończone a mieszkanie mamy wynajęte tylko do wtorku, bez możliwości przedłużenia bo już następni w kolejce czekają 😁
To, że przez miesiąc będziemy mieszkać bez drzwi wewnętrznych czy niektórych mebli, czy też z kafelkarzem, bo dopiero górną łazienkę zaczął robić nie przeraża mnie tak, jak brak skończonej elektryki, wszystkie kable na wierzchu, elektryk obiecał uporać się ze wszystkim do wtorku 🤔
Ręce opadają ze zmęczenia dobrze, że do pracy wracam dopiero 8 stycznia, może zdążę większość ogarnąć 🤨
W związku z tą całą przeprowadzką Sylwestra spędzamy w domu ze ścierkami w rękach 😁
No, z wyjątkiem starszej córki, która jedzie z chłopakiem do babci do Berlina i będą się bawić pod jej okiem, jak w ubiegłym roku 😁

Mieszkanko mamy baaaardzo malutkie ale za to przytulne, jestem zadowolona 😁 😁
Maja zachwycona swoim pokoikiem, bo wcześniej nie miała. Jak już ogarnę bałagan to wkleję wam kilka fotek i się pochwalę 😁

Majka mówi już bardzo ładnie, często używa słów "to jest skomplikowane" co wywołuje uśmiech na wielu twarzach. Dzisiaj np. "złamała sobie buta".
Zna więcej piosenek dla dzieci ode mnie 😁
Z pampersami jest różnie, w domu nie używa, zakładam jej na noc i drzemkę w ciągu dnia no i oczywiście do żłobka (bo jedziemy ponad 40 minut) czy na spacer. Ale za każdym razem mówi, że chce siusiu i czy może zrobić w pampersa 🤔
Jeśli chodzi o smoczek to totalna porażka, wydaje mi się, że pójdzie z nim do szkoły 🤢


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaka tu ciszaaaaaa...... To popiszę sama ze sobą 😁 😁 😁
Sylwester oczywiście w domu, mąż skręcał łóżko a ja krzesła, skończyliśmy 10 minut przed północą 😁 Otworzyliśmy szampana (hehe - wino musujące 😉 ) usiedliśmy na świeżo skręconych przeze mnie krzesełkach i razem z Majką podziwialiśmy fajerwerki przez okno 😁
Starsza z chłopakiem u babci w Berlinie a właściwie już z kolegą 🤨 Okazało się, że podjęli decyzję, że się rozstają 😞 Smutno mi, bo byli ze sobą ponad dwa lata i polubiłam tego chłopaka i jego rodziców. Z tego co mi wiadomo to on bardziej chciał zakończyć ten związek 🥴
Ech, mam nadzieje, że córa sobie z tym poradzi 🤔


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć,
ale cichutko 😉

agn pochwal się nowym mieszkankiem... Wy to chyba ciągle na walizkach 😉
Doti zdrówka dla dzieci! zima zimą praktycznie nie ma zimy 😁 tylko gdyby była prawdziwa zima nie byłoby wokoło tyle chorób. a tak to raz jest -10 a na drugi dzień +5 (przynajmniej u nas tak od świąt) i jak tu człowiek ma normalnie funkcjonować? :/

u nas ok. mąż jutro wyjeżdża więc troszkę smutno... zjedzie dopiero w marcu na kilka dni. i tak w kółko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti u mni zaraz też zaczną się choroby, w czwartek Majka wraca do żłobka... Dobrze, że od starszej świnki nie złapała.

Isa już mam dość tych przeprowadzek 🤢 Powiedziałam M, że to już ostatnia i ja bynajmniej już się nigdzie nie ruszam 😁
A podoba mi się tu bardziej, niż w moich dwóch poprzednich domach, przynajmniej wewnątrz 😁 Jedynie ogrodu mi brakuje ale myślę, że może na wiosnę kupimy jakąś małą działeczkę 😁
Zdjęcia wrzucę, jak się ogarnę z całym bałaganem 😁 Może jutro pokażę pokój Majki jak będę miała czas foty zrobić 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka nic się nie stało 😉 Akurat mój M miał wyjazd do UK i poszalał za mnie 😁
Zrobiłam mu listę z kodami produktów i rozmiarami, dał tam Pani karteczkę i po chwili miał wszystko przygotowane 🙂 Postaram się nie zawracać Ci już głowy choć nigdy nie wiadomo 🙃

Ja nie mogę spać, wzięłam dzień urlopu, bo u nas sucho a u sąsiadów leje się woda z sufitu 😲 Fachowcy zdemolowali mi kuchnię i jeszcze będę chyba kuć kafle w łazience a dopiero co się wprowadziliśmy i sobie wszystko posprzątałam 😞 Majka nabawiła się zapalenia spojówek od tego kurzu, siedzi do końca tygodnia z tatą w domu a ci dalej kurzą 😞

I znowu nie wiem jak wstawić zdjęcia 🤨

A tak poza tym Pani dyrektor stworzyła nową grupę, do której przenosi siedmioro dzieci w wieku 2,5-3 latka, w tym Majkę.
No i idzie z nimi ulubiona Pani Sara. Będą miały program dostosowany do ich rozwoju, co mnie bardzo cieszy. Trochę więcej angielskiego i zajęcia gimnastyczno-sportowe 🤔
Ogólnie jestem zachwycona tym żłobkiem i Maja bardzo chętnie tam chodzi. Teraz, jak siedzi w domu to ciągle jęczy, że chce do żłobka, bo w domu jest nudno 🤔

Aaaa, dzisiaj, tzn już wczoraj, podczas gdy ja byłam w pracy mój M dał dziecku do zabawy narzędzia swoje 😠 Dobrze, że nic sobie nie zrobiła ale za to wyryła mi w nowej ławie wielką krechę 🤢 Mojemu M się oberwało za to, że do tego dopuścił i że na nią krzyczał 😠 A na wierzch zamówiłam już sobie czarną płytę lakobel i stolik będzie jak nowy 😁 Moje maleństwo musiało się nie żle wystraszyć 🤨
No i od niedzieli przez 1,5 miesiąca jesteśmy same, bo M wyjeżdża w delegację. Jak ja to wszystko ogarnę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂
ja nawet nie wiem kiedy dni mijaja... 😮 od tygodnia chodze do nowej firmy, na razie jest fajnie 🙂 no ale oczywiscie jak to w sytczniu wszystko sie mnie czepia - jestem mocno przeziebiona, pod zebem zapalenie, korzonki mi nawalaja, ehh starosc nie radosc 😮 😜

Musze moja Ulke pochwalic, ze z dnia na dzien pożegnała pieluchy 🙂 pieknie wola i na kupke i siuski, piela tylko na noc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć,
karolka super! brawa dla Uli! jeszcze troche i w nocy bedzie bez pampersa! 🙂

u nas dzisiaj bardzo ważny dzień! pierwszy dzień w przedszkolu z tego wszystkiego zapomniałam zabrać aparat... bardziej się stresowałam niż on 🤪 Szymon zachwycony nawet nie patrzył na mnie i tak mijała godzina... dwie... dzisiaj lekcją dodatkową był angielski (uśmiałam się jak próbował liczyć łon, tu, tere, for, fajf...) ja sobie siedziałam w knajpce dla rodziców i projektowałam, od czasu do czasu zaglądałam co robi 🙂 aż wkońcu przyszedł z nową ciocią i mówi "już chce odpocząć" więc go ubrałam wsadziłam do auta i wiecie co? uciął sobie drzemkę na powrocie do domu... jak zobaczył dom to płakał rozżalony że chce iść do dzieci i cioci Kasi! tak więc o 14 idziemy na luźne zajęcia grupowe... młody już pozabierał soczki, owoce i swoje ulubione zabawki do plecaka...
zaczyna się ... codzienne odwożenie, przywożenie... 🙂

jestem bardzo zadowolona i personelem i wyglądem... bardzo fajne przedszkole. co prawda prywatne ale wolę zapłacić i mieć pewność że ma dobrą opiekę i edukację niż żeby siedział w domu i się zanudzał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ,hej widzę ,że cisza u nas na forum .
My już bez pieluszki tez jestesmy ,tylko na noc i na spacer bo jednak za zimno na wysadzanie 🙂 Wszystko robimy do dużego kibelka.
No i w końcu od 4 dni jesteśmy bez cyca :P
Poszło bezszelestnie ,Wiki nieraz przybiega całuje cyce i mówi ,ze małe dzieci jedzą cyca po czym idzie się dalej bawić 🙂
Produkcja mleka nie jest taka duża bo nawet nie muszę odciągać ,co prawda czuję ,że są przepełnione ,ale piję szałwię i miętę 🙂

Wczoraj zrobiłyśmy zabieg na ciemieniuchę ,wysmarowałam głowę ciekłą parafiną i wyskrobałam ,mam nadzieję ,że już nie wróci to paskudztwo ,ale mamy problem bo nie domyłyśmy głowy :/ Masakra ,Wiki ma bardzo długie te kłaki i jest strasznie ciężko ,dzisiaj musimy znowu szorować .

Wiki rośnie jak na drożdżach , ma 17.700 i prawie 100cm wzrostu ,koszmar nie wiem jaki rozm. jej zacząć kup[ować na lato i ile jeszcze będzie tak rosła 😮

Uciekam , buziaki dla dzieci i uściski dla rodziców 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć, dziewczyny 😉
Sto lat, nie pisałam, ale długo nie mogłam po prostu się zalogować, czytałam tylko jako gość, co u was, a ostatnio to nie miałam nawet kiedy..

Gratulacje, dla wszystkich odpieluchowanych zuchów!!

ISA, jak Szymus kolejne dni w przedszkolu? Ja jestem na etapie szukania przedszkola i dziś trafiłam chyba wreszcie na odpowiednie, jutro idziemy z malym, mam nadzieję, że jemu tez będzie się podobać. .. sytuacja z opiekunka nas zmusiła do decyzji o przedszkolu, ale mam nadzieje, ze będzie to ze zdecydowaną korzyścią dla mlodego
pieniądze te same

Mini, mój nie znosi mycia głowy, wiec tez przez to czasem pojawia się jakby ciemne nich, ale na pewno nie dałabym rady zrobić mu żadnego czyszczenia parafina ani niczym innym, nie da się nawet dotknac, włosy obcinać mu, jak śpi, podobnie z paznokciami 🙂 w ogóle konkretny indywidualizm z tego mojego syna 😉
ze spanie m lipa, z jedzeniem jeszcze gorzej, choć wreszcie magiczną granicą 11kg została osiągnięta, nawet lekko przekroczona 🙂

Doti, latka, Marylu, Sandra i cala reszta co u Was i waszych maluchów?
Dzo, co tam w brzuchu ukrywasz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mixi woooow podziwiam za tak długie cycowanie 😉

u nas z przedszkolem super! nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.
młody jak narazie zostaje sam na 2h więc etap przyzwyczajania trwa już 3 dzień. co prawda jak przyjeżdżam po niego to nie chce ze mną wracać i ucieka po kątach. zaprzyjaźnił się z dziećmi a dokładnie z dwoma prawie rówieśnikami no i te kochane ciocie!
od poniedziałku zostawiam go na dłużej (planowo na 4h).
a od 2 lutego zaczyna pełnym rytmem z rówieśnikami.

Cieszę się bo panie wychowawczyni i dyrektorka same sporządziły plan przyzwyczajania i widzę że bardzo dobrze wychodzi to dla Szymona i dla mnie. Rano jak tylko otworzy oczy szuka dresów, pakuje plecak i chce jechać... zero protestów.
Panie w szoku że tyle gada, wypytuje o wszystko i że tak szybko się przyzwyczaja.

wydaje mi się że tego mu brakowało, dzieci i osób które ciągle będą z nim rozmawiać i się nim interesować...
mam tylko nadzieje że nie jest to chwilowe zauroczenie całym tym przedszkolem, bo wszystko nowe itd... oby ten zapał szybko nie minął 🙂

najlepsze w tym wszystkim jest to że Pani Dyrektor chce abym była przedszkolnym fotografem 🙂 w piątek w przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i właśnie się przygotowuję... jestem podwójnie zadowolona.

i żeby nie było że wszystko jest wow super... synuś zapomina o najważniejszym... czyli o tacie... przestaje o nim mówić, pytać... na Skype nie chce rozmawiać. bunt? złość? tęsknota? chyba go to przerasta że tata jest tylko na odległość... albo jest zafascynowany zmianami. nie wiem, jest mi cholernie przykro i wieczorami przychodzi straszny smutek. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Kochane. Znów problemy z logowaniem! Musiałam zmienić przeglądarkę żeby zadziałało.
U nas nic specjalnego. Teściowa poszła na emeryturę i ja mam więcej luzu. Żeby było ciekawiej to choróbska się przyplątały różne.
Dawid już wstaje przy wszystkim, próbuje chodzic bokiem przy meblach, absolutnie nie toleruje mleka modyfikowanego, butelek i innych wynalazków. Zupkę i deserek zje z łyżeczki, a poza tym tylko CYC. Z jednej strony fajnie, z drugiej nie mogę żadnych leków. A czasem by się przydało....
Laura zrobiła się rozrabiaka. Mówi płynnie, śpiewa mnóstwo piosenek i chce iść do dzieci do przedszkola.
Mateusza wreszcie trochę opanowałam z zachowaniem, mniej biją się z Lusią. Bardzo przeżywa ciągle śmierć dziadka, rozmowy o śmierci powracają jak bumerang....

Gratuluje Wam wszystkich sukcesów rozwojowych, dziecięcych i osobistych :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc kochane,
Ja tu zagladam oczywiście, bo jakbym mogla o Was zapomniec. Ale szczerze to nie chce mi sie opisywac co u nas. Generalnir do przodu . Z Tymka przedszkole na początku bylo super, pozniej tragedia a teraz srednio...
Troche nerwów ostatnio u nas, cos nam starania nie wychodza a i inne problemy zycia codziennego sie pogmatwaly...
Tymek ma jakis czas od swiat powiększony wezel chlonny, mial morfologie z rozmazem, wyniki dobre. Kosultowalam z ciocia pediatra w pl nie ma powodow do niepokoju. Ida mu ostatnie zeby po tej wlasnie strony, katar, kaszel wiec to tez wszystko na raz...juz sie zmniejszyl wezel, wiec jest lepiej. Wybieramy sie 30 marca do pl z tymkiem we dwoje ale zobaczymy czy sie uda bo bilety sa drogie...

Nocnik klapa...ale ton juz nawet szkoda mowic...ale w przedskzolu panie mowia zeby sie nie przejmować nie takich miały i sie udalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka z nicnikiem to przychodzi nagle 🙂 pstryk i juz pielucha niepotrzebna 🙂

Ulka miala dzis balik w złobku, podobno pozowała do zdjęc jak prawdziwa modelka 😁 teraz jestesmy na wybieraniu jej przedszkola, bo od wrzesnia trzeba juz tam Ulke dać, chcialabym zeby miala tam jakies dodatkowe zajecia, bo i tanczyc lubi i grac na roznych przedmiotach i spiewac i super pamiec, tak wiec zeby jej nie zmarnowac moglaby miec jakies inne rozrywki w tym przedszkolu 🙂

No i niestety po antybiotykach, ktore brala miesiac temu rozwinal jej sie grzyb w buzi 😞 cos okropnego... dwa dni cierpiala i mowila ze ja zabki bola, probowalam zajrzec do buzki ale nie chiala pokazac. Zaczela byc marudna i tracic apetyt, no wiec wzielam latarke i jej poswiecilam, to co zobaczylam bylo straszne 😮 doslownie tyl dziasel spuchniety i caly bialy, na języku plamy. Szybko do lekarza i leczymy... dzis juz miala apetyt, wiec chyba po malu wszystko wróci do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
... teraz ja muszę się zacząć przyzwyczajać że nie mam syna w domu.
strasznie mi dziwnie i nie wiem co mam z sobą zrobić, tzn. roboty mam po pachy, ale nie potrafię się na niczym skupić bo ciągle myślę o młodym... eh.

Szymon dzisiaj rano pomachał, dał mi ciuma i powiedział 'przyjedź po mnie po obiedzie' więc żeby miał pewność że mama zawsze przyjedzie to jadę po 13 po niego... miał iść z rówieśnikami od 02.02 ale jednak zaczynamy szybciej 🙂

dziwnie się czuję 😉 chyba dlatego bo ciągle miałam go przy sobie...

Latka to prawda... nocnikowanie samo przychodzi, a im bardziej nalegasz tym bardziej dziecko się zraża. więc na spokojnie 🙂 my mamy tylko problem bo zawsze ktoś musi iść z nim, czasami sam idzie i ściąga spodnie i majtki ale jednak są dni że o mówi 'nie potrafię' więc mam nadzieje że w przedszkolu sam dojdzie do wprawy 🙂
i to prawda , dziecko w przedszkolu dużo łapie od rówieśników...
co do węzłów lepiej kontrolować u kilku lekarzy i nie pozostawiać decyzji jednemu... oby to od ząbków.
Doti może warto Laurę wysłać do przedszkola? będziesz miała więcej czasu dla siebie...a nóż coś rozkręcisz 🙂 i brawo dla najmniejszego za pierwsze wspinaczki 🙂 jeszcze trochę przyjdzie lato i będzie radośnie u Was na podwórzu... zazdroszczę!

uciekam do projektów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...