Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Laseczki czy ktoras z Was ma do wydania badz sprzedania za mala kase laktator?? Albo moze wasza kolezanka, kuzynka czy ktokolwiek ma.Ta sasiadki malutka, ma problem z jedzeniem, wiec Ania na kazde karmienie sciaga pokarm. Ja jej dalam swoj, ale on juz byl wysluzony i cholera mega cieknie..;// Chyba sie zajechal.. A chwilowo maja tyle wydatkow ( rehabilitacje, specjalisci itp) ze chce im jakos pomoc.. Na tyle ile moge..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

My wczoraj na spacer nie poszliśmy bo cały dzień sypało ale za to dzisiaj od rana śmigaliśmy po tym mrozie 😆

Doti Twoja córeczka to naprawdę silna dziewczyna 🙂 🙂 przyda jej się ta siła później na starszego brata 😁
Sandra biedna Nadia 😞 najgorsze jak dzieci chore bo strasznie się męczą biedactwa... A z laktatorem ja niestety nie poratuję bo nie mam 😞

Dziewczyny na MM ile dziennie piją wasze dzieci i ile razy? Bo moja Ola już jakiś czas temu wyrzuciła sobie sama jedno karmienie i zostało 5 a wczoraj to tylko 4 razy jadła (nawet ja jadam częściej 😁) i tak jednorazowo je od 90 do max 150 ml ale to rzadko się zdarza ja się cieszę jak uda się jej 120 wciągnąć no i nie wiem czy mam się martwić czy po prostu rzez to że duża się urodziła to teraz nie ma takich potrzeb pokarmowych 😮

Aha i wiecie któraś czym różni się Oilatum Soft od Oillanu? Bo cały czas miałam ten pierwszy ale kończy mi się i nie wiem który zamówić bo oillan jest o połowę tańszy ale nie wiem czy tak samo dobry 🤨

A mojej Oli się odmieniło i teraz uwielbia się kąpać i chlapie nam dosłownie po wszystkim wodą 🤪
http://imageshack.us/photo/my-images/7/63895766.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Kasiu jaka piękna Ola w Avatarku!!! Cudna 🙂

Ja nie wiem jak to jest z karmieniem. Podobno są jakieś normy ile dziecko powinno wypijać w ciągu doby. ale to raczej chodzi o normy max których nie powinno się przekraczać....


Dzięki 🙂 to są wyniki naszego uporu z leżeniem na brzuszku a początki do łatwych nie należały 😁 ale warto było 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a to moja Kruszyna z dzisiejszego wieczoru 😁
Też troszkę ją męczę z leżeniem na brzuszku 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/850/20130113430.jpg/][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/7697/20130113430.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry wieczór 🙂

Sandra, jak tam Nadia? ja dziś byłam u siorki, to jej mała też całą noc wymiotowała i jeszcze w ciągu dnia jej się zdarzyło, jak tylko się napiła 😞 koszmar!! ja tgo nienawidzę, a co dopiero dziaciaczki...

dziewczyny, nie było mnie przez weekend i w sumie nie nadrabiam wszystkiego, a ciekawa jestem co Mają, Natalia coś pisała?

Tusia, powodzenia w przeprowadzce 😉 jak wreszcie ta Twoja mała Maluda ma na imię?

Kasia... naszemu też się odmieniło i lubi kąpiel... i na brzuszku i na plecach ( o dziwo) 🙂 tylko wystraszyłam go ostatnio zabawką w kąpieli, wyciskając z niej wodę i oczywiście był ryk...

tak zaczęłam sobie myśleć, że może moje mleko jest za mało kaloryczne i nie zaspokaja potrzeb małego i dlatego tak często się budzi... zje, napełni brzuszek na tej samej zasadzie co wodą i potem szybko znów robi się głodny 😮 ma to sens?
no i zaczęliśmy "zapoznawać" się z łyżeczką i nawet poszły już 3 łyżeczki kaszki wczoraj i dziś... nie zauważyłam jakiejś niepokojącej reakcji, co prawda niewiele zjadł, więcej wylądowało na śliniaku 😁 😁 😁 chyba nie wiedział, jak sobie z tym radzić, hehe dlatego pozwoliłam mu pobawić się łyżeczką i ubabrać nieco paluchy tą kaszką 🙂 zawsze coś w buzi zostało i chyba też coś połknął 😜

Mixi spóźnione buziaki dla Wiki 🙂 i oby nie było jak u Doti z Matim co do snu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inirtam, szczerze nie ma sensu 😁
Mleczko nie moze byc za malo kaloryczne, dostosowuje sie ona do potrzeb Twojego malucha i zawsze jest dla niego idealne 🙂
Ja Tituche czasem karmie, co 3-4 h.. a czasem i co 40 min.. jak mi marudzi i nie wiem od czego 🙂)

Nadia miala 39 temp. ale ladnie jej teraz zeszlo. Najadla sie chrupek bo caly dzien nic nie ruszyla.. a nie.. soryy kisiel i oglada;am go 🙂
Teraz jej dobrze, bo opowiada, mi tu, ze wuja ma penisa... ale ona nie widzialam, bo nie wolno penisow ogladac 😁 hahah 🙂
Przypomne jej te slowa jak bedzie miala 16 lat 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra Twoja Nadia ma genialne teksty 😜 😜 😜

Ja się właśnie dogadałam z koleżanką że mi da krzesełko do karmienia po swojej córci. Za tydzień sobie odbiorę i wreszcie będę mogla wygodnie dawać Małej jedzonko. Ono jest z tych z regulowanym oparciem 🙂
Jestem zszokowana siłą i tempem rozwoju Małej. Starszy zaczął się obracać z pleców na brzuszek i z powrotem bliżej 6 miesiąca a z siadaniem też się nie spieszył.... A Mała jak jest na brzuszku i zabawkę ma za daleko bo nogi podciąga, tyłek do góry i kombinuje....

Tusia właśnie... jak Maluda ma na imię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Ja już nie śpie. Laura sobie gada w łóżeczku. Starszy chrapie 🙂 Zimno dziś okropnie i właśnie włączyłam piecyk żeby w pokoju dogrzać zanim Małą będę przebierać...i chyba dobrze zrobiłam że czekam bo właśnie kupa poszła 😁
Katar prawie się skończył. U Lusi już nie ma śladu praktycznie a Mati ciągle ma nos przytkany. Dziś ostatnie dawki atybiotyków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!

Kasiu Oleńka cudowna 🤪
Moja jest na MM i je ok 6 razy od 90 do 150 ml

Tusia jaki słodziak 🤪 Fajnie, że będziecie miały swój pokoik. Ja też jestem ciekawa, jak córcia ma na imię 🤪

Ja już na nogach od 7, bo szykujemy się na szczepienie. Maja wstała o 7 i leży w łóżeczku, piszczy do karuzeli i robi kupkę 😁 Ale to już 30 minut, więc zaraz ją przebieram i karmię, bo głodne dziecię 😁 Ale mam stresa jak zwykle, mam nadzieję, że nie będzie płakała, bo mi serce pęknie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny ,a ja w rozterce.
Albo jestem głupia ,albo nie wiem co.
Moja Wiki ma 4 miesiące dostałam kaszkę próbkę z nestle nazywa się Sinlac i zastanawiam się czy mogę jej podać czy czekać aż skończy 5 miesięcy 😮
To jest bezglutenowy produkt zbożowy 🙂
A tak to nocka standard 🙂
Sandra dobrze wiedzieć ,ze ktoś tez karmi co 40 minut nieraz moja tez właśnie tak chce i myślałam ,ze to coś z moim mleczkiem nie tak. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi tu masz info o sinlac http://www.dziecko.nestle.pl/produkty/sinlac/ctl/product/mid/1579/productid/180.aspx
Pisze że jest po 4. miesiącu, wiec jeśli Wiki skończyła 4 miesiace to możesz podawać.

No to moja Lula poszła spać. Czekam aż teściu wyjdzie z łazienki i puszczam pranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,
u nas dopiero dzisiaj poprawa... wczoraj cały dzień Szymon też był marudny i nie do wytrzymania ;/ (pewnie jeszcze ten bebilon go męczył)
dzisiaj dzień zaczęliśmy o 6 i teraz mały sobie drzemie... a ja sprzątam bo po weekendzie niezły sajgon ;/

dziewczyny bo zauważyłam że Szymek od jakiegoś czasu chętnie śpi na prawej stronie tzn główka na prawą stronę i robi się odstające uszko bo sobie zagina... próbuje go kłaść na lewym boku ale on wtedy marudzi i nie zaśnie... co radzicie żeby jakoś odzwyczaić go od tego nawyku? bo nie chce żeby miał jedno ucho odstające...

inirtam najlepszego dla Tymusia !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
biedna Nadia, oby jej dzis minelo...

U nas na szczescie noc ok, wszystko wrocilo do normy, ale nie ma co sie dziwic, Ulka wczoraj pol dnia srala i jeszcze po kapieli kupe walnela 😁
Tez sie wlasnie nad ta kaszka sinlac po 4 miesiacu zastanawiam, bo przynajmniej Ula mialaby kontakt z czyms innym niz tylko cyc... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie ja też sie zastanawiam czy podac czy czekac jeszcze z wprowadzaniem nowosci. 🤨
Niby jest od 4 m-ca życia ale moze dla dzieci karmionych MM a te na piersi powinny pozniej zaczac wcinac nowosci. 🙂
Nie chcialabym jej za szybko wprowadzac( bo mi sie chce zeby jadla cos innego) ,ale nie wiem jak rozpoznac czy Wiki tego chce. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wyczytalam ,że jesli dziecko :
-czesciej zaczyna jesc tzn. budzic sie nawet w nocy
-patrzy z apetytem jak dorosli jedza
-probuje lapac jedzenie w rączki

niby do Wiki to pasuje ,ale mam mieszane uczucia. 😜

Od jakiegos czasu nie moge zmienic avatara ,ani dac suwaczka 😞 😞 nie wiem czemu . 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
U nas się nocki unormowały, przez kilka dobrych dni Kuba zasypia ok. 21, budzi się na jedzenie o 3 i o 6:30 i przysypia do 7:30, więc jest już super!
Oby się nie pogorszyło 🙂
Biedne jesteście z tymi choróbskami 😞 U nas na razie spokój, nic się nie doczepia...
Kupiłam wczoraj jabłuszko i marchewkę z ziemniakami z hippa, i daję, na razie się nic nie dzieje, na pewno jest lepiej niż po bobovicie.
Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...