Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jak tu dzisiaj cicho i spokojnie... 🙂
Poczytałam sobie poradnik "Każde dziecko może nauczyć się spać", spróbuję kilka rzeczy wprowadzić, zobaczymy, czy coś pomoże,na mojego ancymonka 🙂
Najgorzej to zmienić drzemki na dwie dłuższe, bo on śpi 4 razy ale krótko.

My zaproszeń na chrzciny nie robiliśmy, tylko telefonicznie informowaliśmy, bo to tylko najbliższa rodzinka.
Siostra M. mnie wkurza, żadnej wdzięczności za nic, dałam jej ostatnio przez teściową te niemieckie kropelki na kolki nowiutkie, kupiłam ubranka dla jej nowo urodzonej córeczki, pożyczyłam laktator... myślicie że usłyszałam chociaż dziękuję?! Nawet się odezwać nie potrafi sama, a siedzi w domu :/ Z rodziną to najlepiej na zdjęciach :P

No i chciałam mojego synka pochwalić, że umie mówić już "baba" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jaki Szymuś sprawny 🤪

Marylu, ciężka sprawa, ale tak jak dziewczyny piszą, musimy być mądrzejsze od tych naszych teściowych, a już na pewno nie możemy pozwolić wciągnąć się w ich chore gierki... pora odwrócić kota ogonem i zrobić z siebie "ofiarę" ich nadgorliwej "miłości" do synków... tez mam nadzieję, że zobaczę albo i nie swoją dopiero na Święta (cos M mówił, że ma gdzieś wyjechać 🤪 byłoby cudownie!!) a co do M, to kiedyś moja znajoma mi powiedziała, że u niej było podobnie i dopiero koło 40 jej M odciął pępowinę... :/:/:/

Doti, moja teściowa nie ma kontaktu ze swoją teściową, a co za tym idzie mój M właściwie nie zna swojej drugiej babci i jakoś nie widzi, że, cholera, źródło konfliktu w obu przypadkach było to samo, czyt. jego mamusia... tylko o ile teść postawił się po stronie swojej żony, o tyle mój M nie potrafi podjąć żadnej męskiej decyzji i tylko broni tej chorej kobiety... właśnie moze ona powinna udac sie do specjalisty jakiegoś i podjąć leczenie 😮

Karola, cudny tort!! wygląda przepysznie!! 😁

u nas chrzciny finalnie jednak tydzień po Swiętach, w dodatku miało być kameralnie 16 osób, a będzie 28 🤢 i 100zł od głowy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jaki Szymuś sprawny 🤪

Marylu, ciężka sprawa, ale tak jak dziewczyny piszą, musimy być mądrzejsze od tych naszych teściowych, a już na pewno nie możemy pozwolić wciągnąć się w ich chore gierki... pora odwrócić kota ogonem i zrobić z siebie "ofiarę" ich nadgorliwej "miłości" do synków... tez mam nadzieję, że zobaczę albo i nie swoją dopiero na Święta (cos M mówił, że ma gdzieś wyjechać 🤪 byłoby cudownie!!) a co do M, to kiedyś moja znajoma mi powiedziała, że u niej było podobnie i dopiero koło 40 jej M odciął pępowinę... :/:/:/

Doti, moja teściowa nie ma kontaktu ze swoją teściową, a co za tym idzie mój M właściwie nie zna swojej drugiej babci i jakoś nie widzi, że, cholera, źródło konfliktu w obu przypadkach było to samo, czyt. jego mamusia... tylko o ile teść postawił się po stronie swojej żony, o tyle mój M nie potrafi podjąć żadnej męskiej decyzji i tylko broni tej chorej kobiety... właśnie moze ona powinna udac sie do specjalisty jakiegoś i podjąć leczenie 😮

Karola, cudny tort!! wygląda przepysznie!! 😁

u nas chrzciny finalnie jednak tydzień po Swiętach, w dodatku miało być kameralnie 16 osób, a będzie 28 🤢 i 100zł od głowy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciliśmy od doktora, osluchowo ok, tylko gardlo zaczerwienione... nic nie przepisał kazal podawac calpol lub nurofen, zasugerowal ze lepiej calpol, bo mozna dluzej i nie podrażnia żołądka. ..do tej pory dostawał nurofen od niedzieli w nocy a w piątek sobota paracetamol w czopku, powiedział ze do weekendu powinno przejsc...eh.
Jak sądzicie co lepiej podawac???? I czy czymś jeszcze moge mu pomóc? ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey,laseczki 😁

Madzia bo byc moze ten typ tak ma 🙂 Moja starsza cora, tak sie budzila, mimo, wszystkich zastosowanych rzeczy. Ani kaszka, ani zimno, ani cieplo, ani smoczek ani nic...
No i niestety Tatiana zaczyna robic to samo od okolo miesiaca budzi sie ok. 6-8 razy w mocy, wiec chyba srednio ci pomoglam 🙂)

My dzis caly dzionek spedzilysmy z Natalia i Majeczka, ale bylo fajnie. Laski sie napatrzec na siebie nie mogly. Usmiechom konca nie bylo.. a i marudzily jednoczesnie.
Majeczka przekochana i przegrzeczna,. a jakie ma super wywiniete rzesy..
Niedawno laseczki od nas pojechaly.

Tituszka zaczela pompki robic 😉 Ale sie nasmialysmy z Natalia. Podnosi sie na rekach i staje na czubkach palcow... i albo ma pozycje jak do pompki, albo w kleku podpartym.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurczę, chciałam mojej dać kaszkę dużo wcześniej zanim pójdzie spać, bo ostatnio za późno chciałam jej dać, to była tak zmęczona, że nie dała sobie jej wcisnąć. Więc dziś byłam już gotowa z kaszką o 18. A ta zołza jedna dała mi o 18 do zrozumienia, że chce spać. To znaczy zaczęła się drzeć i trzeć oczy. O 18.20, po drobnej toalecie, padła jak zabita w łóżeczku 😮 Nawet wiercenie ścian u sąsiada jej nie przeszkadzało 😁
No i znowu kaszki nie dałam, więc pewnie w nocy dwie pobudki, jak w zegarku o północy i koło 3-4 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj próbowałam Kubę przetrzymać od drzemki o 18 i go wymęczyć na maxa, tańczył i skakał z mężem, ale niestety trochę wcześnie zasnął bo o 19:20, no trudno, zobaczymy 🙂
Katarku ciąg dalszy, przeszło na parę dni, ale wrócił znowu, tak więc Nasivin i woda morska w ruch, no i wyczytałam,że można smarować maścią majerankową koło noska, więc kupiłam i posmarowałam, może będzie mu się lepiej oddychało.
latka, ja bym podała jeszcze wit.C, tak na wzmocnienie.
Deira, to Natusia musiała być nieźle zmęczona,że tak szybko "padła" :P
sandroos, dzięki 🙂 miło słyszeć,że nie jestem sama, mam nadzieję,że mój zejdzie z liczbą pobudek do 6 z 15 czy 20 🙂
Miłej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U moje dziecię właśnie zasypia, jakoś tak ostatnio udaje się dość regularnie właśnie w granicach 20, w zasadzie, to odkąd zmieniłam kolejność i najpierw jest kąpiel, a później kaszka. W ciągu dnia mało spał i był baaardzo marudny, jak nie on... Wydaje mi się, że to może ten albo drugi zabek dał o sobie intensywnie znać :/
Wczoraj nie udało mi się zasnąć przed jego pierwsza pobudka i obstawiam, że dziś będzie podobnie 😉
Madzia, ją też dolaczam do grona matek nielubiacych spać dzieci 😉 choć u nas z sukcesem, bo od kilku dni pobudki już tylko co dwie godziny 😜

Idę pod prysznic, M jeszcze w pracy...
Dobranoc laseczki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja chodziła najczęściej spać 19.30-20.00, ale od 2 dni coś jej się poprzestawiało i zmęczona jest już koło 18-19. Może dlatego, że w dzień ma bardzo krótkie drzemki.

Ja też już mówię Wam dobranoc 🙂 Spokojnej i przespanej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A więc najpierw Wam napisze....ogólnie humor bardzo poprawiony,bo kontrola dopiero za pół roku...więc jest narazie tak jak było po operacji czyli na gorsze się nie zmieniło,ale jak Maja będzie starsza to będzie miała protezę zastawki:-/ Maja bardzo grzeczna była na badaniach 🙂 🙂 wiec chociaż to 🙂

A ogólnie po szpitalu spotkałyśmy się ze Sandrą,Tituszką i Nadią 🙂 było fajnie,dziewczyny się bawiły,zdjęcia są 🙂 Maja była grzeczna,choć jak Titi zaczęła marudzić Maja za nią...towarzyska bestia 🙂 Śmiała się cały czas...Najlepsze były teksty Nadi...hahaha "Mama a powiedz,że nie można mówić jak się je" 😁 😁 no i Tituszka zaczyna się przygotowywać do raczkowania 🙂 🙂pompki z dupką do góry były najlepsze 🙂

Potem akpol zaliczyłysmy kupilysmy dobre łyzeczki w końcu i łańcuszek do smoczka z biedronką 🙂 🙂
Ok idę Was czytać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti napisał(a):
Natalko cieszę się że nic sie nie pogorszyło 🙂

U mnie dzieciaczki zasypiają między 20 a 21. Dziś o 20 oboje już spali.
Zazdroszczę Wam że mieszkacie tak blisko siebie 😞 Czemu nie ma nikooogo z moich okolic 😞


zawsze możesz się wprowadzić do Poznania:P Moja już też spi odrazu po kąpieli i całe mleczko wypiła 🙂 🙂 🙂 jupiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecko odlecialo dzis o 21:30, ja sobie wzielam prysznic i leze odpoczywam..dopiero 22 u nas.. a moj M ciagle w pracy 😞eh eh eh.. cos nie mam naprawde weny na jakies pisanie 😞
bedzie u nas pierwszy zabek, mala ma chwile kiedy jest tak marudna ze zaczyna plakac wrecz wrzeszczec wtedy dzialam zelem na zabki + gryzak-dziaselko i sie uspokaja momentalnie, dzis wyczulam nakladajac jej zel ze idzie nam dolna 2 nic nie widac bo nie dala sobie porzadnie zagladnac, ale czulam ze wychodzi , gorna 2 chyba rowniez idzie bo czulam cos,ale ten na dole na pewno przebije sie niedlugo! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...