Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
anula jak wynajdziesz jakies czarodziejskie zaklecie ktore wywola mi porod to przesylaj intuicyjnie na odleglosc.... 🤪
No to nie ja jesyem dobra w te klocki to ty wywrozylas owpcny wekend na porodowce i z Gosia sie nie pomylilas czasowo troche polecialo ale powoedzialas ze 2 mamy sie rozpakuja wiec teraz rozkladaj karty i czaruj bo ja juz nic nie mowie nic nie krakam co ma byc to bedzie bylo tyle dolegliwosc itp a teraz u mniw cisza wiec bedzie jak ma byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzien dobry!
Macius sliczny chlopczyk 🙂
Meg-trzymaj sie wszystko bedzie dobrze trzymam kciuki 🙂

a u mnie byla dzis polozna i stwierdzila ze jej sie nie podoba to co ze mnie wychodzi i kazala zjawic sie dzis u gina:/
Alanek po tym jak sie przestawil na noc ze to dzien po wielu probach przespal dzis cala noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
anula tobie ten czop sluzowy to juz odszedl jesli dobrze kojarze...?
kurde moze cos powoli zaczyna sie ruszac bo mam jakas podbarwiona ta wydzieline i bylam juz 3 razy w kibelku... 🤢

Tak mi juz ze 2 tygodnie temu zaczal odchodzic najpierw takie ptasie mleczko pozniej gin pogmeral to krwia bylo podbarwione przez kilka dni takie rozowe cos i teraz tylko obfity sluz wylatuje gin mowil ze to normalne tymbardziej ze mam ta masc ze wzgledu ze nie ma czopu zeby zadna infekcja nie wlazla.Karinka ja ci mowie na porodowke bo ja tabelke musze zamknac sama soba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po wizycie ! Sofcia była super grzeczna, pięknie wpatrywała się w panią doktor podczas badania i tylko uśmiechała 😁 złote dziecko ! Wszystko jest świetnie, mała pięknie przybywa na wadze, ma już 3550 czyli od wyjścia na 2700 to ładnie 🙂 . 6 grudnia mamy szczepienie, MIkołajkowy prezent od służby zdrowia ale cóż zrobić. Biorę tą skojarzoną 5w1 bo nie będe biedne dziecko kłuć 6 razy :/ w ogóle dla mnie to jest chore, że w Polsce nei sa refundowane szczepionki skojarzone, we Włoszech to all refundują plus pneumokoki i meningokoki czyli jeżeli ktoś chce to tylko płaci za rotawirusy, ale nie będziemy z dzieckiem latać co 6 tygodni do włoch na samo szczepienie...

Mamusie które sa już zorientowane, szczepicie Wasze maleństwa na te szczepienia zalecane ale nie obowiazkowe czyli pneumokoki, rotawirusy i meningokoki? Bo ja jestem zielona w tym temacie, a do 6 grudnia to musimy podjąć decyzję...

Anulka fakt, moja Zośka to niezła terrorystka i córunia tatunia, jak tylko wraca z pracy to Zosi nie ma 😁 cały czas z tatusiem i zero płaczu tylko w 7 niebie 😁

Karinka z tym czopem różnie, mi od pierwszej fazy gdzie odpadło coś w szpitalu to minelo 1,5 tyg, ale od tego w domu to tylko 1 dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Baiser--to super ze na wizycie mała terrorystka nie dała ci popalic 😉 .A co do tych szczepionek to ja troche czytalam ale dawno wiec szczegolowo ci nie powiem ale podstawowy pakiet ok a reszta to dla mnie tylko naciaganie rodzicow chyba z Danusia z pazdziernika o tym dyskutowalam i ona mi mowila ze jest iles tam szcepow baktrii pneumo a w szczepionce tego wszystkiego nie ma i to tylko naciaganie rodzicow przez firmy farmaceutyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
my już po spacerku byliśmy 1,5h nawet nie jest zimno 🙂 mały dalej śpi w swoim łóżeczku...grzeczny synuś 🙂chyba nie pójdzie w ślady tatusia i mamusi bo my dawaliśmy oboje popalić jak byliśmy mali:P obiad nie ukończony bo gas się skończył muszę czekać do 16 aż mężuś wróci z pracy...całe szczęście pracuje tylko do kończ przyszlego tygodnia i idzie na urlop i będzie z nai do 10 stycznia...już nie mogę się doczekać 🙂 co do czopu to ja zaczęłam plamić z środy na czwatek w nocy godzinę od rozpoczęcia plamienia dostałam skurczy co 10 -8 min tak więc kto wie Karusia może coś sie rozbuja u ciebie fakt ja urodziłam dopiero w piątek bo cały czwartek przeleżałam na patologii z racji tego że był to 36 tydzień i nie bardzo chcieli żebym jeszcze urodziła no ale niestety skurcze były coraz częstsze szyjka była mięciutka no i rozwarcie poszło i wylądowałam w piątek na porodówce resztę już znacie 🙂 tak więc trzymam kciuki żeby coś ruszyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1989gwiazdeczka napisał(a):
my bierzemy tą 6w1 mamy szczepienie 5 grudnia


My też chcieliśmy tą 6w1 ale doktor polecila 5w1 bo wzw zrobią osobno..
I chyba tą na rotawirusy też..
Jak u Edytki pneumo do mnie nie przemawiają to chyba odpuścimy. Tylko nie wiem czy opłaca się bardziej kupować w aptekach czy brać te z ośroka zdrowia i u nich tam placić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
A powiedzcie mi mamusie ile u was kosztuja szcepionki 5w1 czy 6w1 bo ceny to wiem ze sa rozne.


No ja mam właśnie rozpiskę
6w1 to 210 zł
5w1 140
i trzeba zrobic 4 serie, to sa ceny od nas z ośrodka zdrowia, ale zastanawiam sie jakie sa w aptekach
rotawirusy to 310 zł * 2 serie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

u nas kolejny dzien z ciastoliną wczoraj 4 godziny, dziś już 3 godzinka leci 🙂 A Wikusie zakochana w nowej lodziarni i robi lody, gofry i makarony i uśmiech ma od ucha do ucha 🙂

skusiłam się dzisiaj na kawkę z ekspresu bezkofeinową.... mam nadzieję że MArtynka nie zemści się na mnie 😉
kupiłam ostatnio wózek dla bliźniaków używany na allegro żeby odbierać jakoś WIki ze żłobka 🙂 ..... mężulek już go odebrał ale jeszcze go nie widziałam bo od niedzieli nie wyszłam z domu :/ a wózek stoi w wózkarni musze mężulka przycisną żeby mi go przyniósł bo trzeba wyprać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to nie mam wyboru jesli chodzi o szczepienie musze brac to co oferuja. Wiem ze w obowiazkowej szczepionce so tez pneumokoki nie wiem czy rota ale slyszalam ze chca wprowadzic obowiazkowe no i ja wszystkie szczepionki mam refundowane i sa to 5w1.
Dzis dostalam list ze szpitala ze 2stycznia mamy usg bioderek. Maly mial nie miec tego usg bo tu nie jest obowiazkowe ale ze w rodzinie mojego P dzieciaki maja problemy z bioderkami tak wiec mamy i my to usg.
Dziewczyny ile kupek w pierwszych dniach robily wasze maluszki? Moj Kubek jak narazie robi po 2 kupki w dzien i zadnej w nocy i nie wiem czy to normalne 🤢
Anula i Karinka trzymajcie sie dziewczyny wiem jak wam ciezko zwlaszcza ze my tu juz wszystkie o kupkach szcepieniach spacerkach gadamy a wy nadal czekacie na wasze maluszki.
Kurcze cos uparte te nasze listopadowe ksiezniczki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka-Bo my z Karina walczymy o podium koncowe i ja jej tlumacze ze ja musze byc ostatnia bo musze zamknac tabelke a Karina jakos nie wyrywa sie 🙂 wiem wiem gadam glupoty ale lepsze to niz mam sie zalamac.U malej wszystko ok no i trudno jak nie chce wyjsc to we wtorek bedzie musiala bo ja w szpitalu do swiat nie chce siedziec 🙂 Pati czekala 2 tyg na swoja Livie wiec mi jak przyjdzie czekac 5 dni dluzej to tylko mi pomoze bo ja z natury szybxior a przez ciaze nauczylam sie byc xierpliwsza i zrozumialam ze wiele rzeczy nie zalezy tylko ode mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Ja pamietam ze moja siostra to kupowala w aptece i zanosila do lodowki w przychodni na kilka dni przed bo cena w aptece byla korzystniejsza no ale pewnie to co apteka to inaczej i to samo z przychodniami


my tak samo, w dodatku fajnie podwonić po apetkach bo rózne są ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
Elmirka-Bo my z Karina walczymy o podium koncowe i ja jej tlumacze ze ja musze byc ostatnia bo musze zamknac tabelke a Karina jakos nie wyrywa sie 🙂 wiem wiem gadam glupoty ale lepsze to niz mam sie zalamac.U malej wszystko ok no i trudno jak nie chce wyjsc to we wtorek bedzie musiala bo ja w szpitalu do swiat nie chce siedziec 🙂 Pati czekala 2 tyg na swoja Livie wiec mi jak przyjdzie czekac 5 dni dluzej to tylko mi pomoze bo ja z natury szybxior a przez ciaze nauczylam sie byc xierpliwsza i zrozumialam ze wiele rzeczy nie zalezy tylko ode mnie

no anula zebys nie wykrakala..bo zaczelam czuc pierwszy raz lekkie skurcze wiec od dzis na stowe cos ruszylo ciekawe kiedy wybuchnie? byle nie w nocy bo mezulek ma nocke!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...