Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas pieczara to najmniejszy pokoik w ktorym chciałam zrobic garderobe ale bez mojej wiedzy G zanim zjechałam z Warszawy wstawił tam swoje biurko, fotel i zrobił tam sobie komputerownie... I wyglada naprawde jak pieczara jakas. Pomalowane jest na głęboki sliwkowy kolor - wiec ciemno jak w jaskini 🙂 Nie wiem jak on tam moze wysiedziec cały dzien. Klaustrofobia normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ja właśnie wróciłam z basenu, od razu lepiej si,e czuję, zrelaksowana. Helusia tez zaczyna łapać wszystko do rączek, jak je to tarmosi moja bluzkę, na przewijaku pieluszka w ruchu, a z zabawek, to mamy takie pacynki na palce z Ikea i Heli przypadl do gustu rekin i trzyma go i wali w inne zabawki i zawieszki jak na macie leży 😉
mój B też czasem mnie wkurza, ale to chyba bardziej dlatego, że ja nerwus jestem, bo ani pieczary swojej nie ma, przy małej mi pomaga dużo, nawet obiady gotuje czasem, jak mam kołowrotek z Helką. Ale to może dlatego, że już 7 lat mieszkamy razem, a co za tym idzie B jest 600 km od mamy 😜 no i ja też problemu z teściową nie mam, widujemy się jakieś 4-5 razy do roku, to można się nawet stęsknić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ja dzis jestem piwrwsza 🙂 bo moje dziecko o 5:30 oczy jak 5zl i nawet cycusia nie chciala tylko gadac wiec polozylam ja miedzy nami i nq zmiane gadalismy z nia a ta na glos sie cieszyla-super zabawy o 5:30.Moj Marcin z zamilowania i z zawodu pracuje w branzy motoryzacyjnej-zajmuje sie czesciami do ciezarowek i czasami osobowek ale jakos zawsze go pociagaly duze auta wszystkie czesci ma w malym paluszku no i chyba Lenka genetycznie to przejela bo.... na Mini Mini leci taka bajka Chuck i przyjaciele(historia malej ciezaroweczki o imieniu Chuck-kolorowe samochodziki i nawet fajna bajka) no i ktoregos razu mysle aobie jejku z czego Lenka tak sie cieszy a wlasnie leciala ta bajka rogal na buzi od ucha do ucha bajka sie skonczyla a ta w ryk-mysle sobie nie mozliwe ale jednak jak slyszy piosenke ktora aie zaczyna to rece i nogi skacza i ona cala tez no i mowie sobie no to super ma tatus kompana a raczej kompanke corka trzesie sie na widok samochodzikow 🙂 no i dzis o 5:30 po wyczerpanych mozliwosciach sabawienia niespiacego dziecka puscilam jej Chucka i przyjacieli i ogladala ogladala i padla o 6:30 ale juz sie zaczyna krecic i stekac wiec chyba pora na sniadanko i wielki prezent z rana w pampersiaku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie nocka ok.jasiu już od jakoś czasu przesypia całe noce.dziś od 20.30 do 7.30.n bardzo się z tego powodu cieszę bo sama uwielbiam w nocy spać :-) w dzień za to robi sobie tylko krótkie drzemki.my już po spacerku i pora się pobawić i jakiś obiad może uda się zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, u nas znowu piekna nocka 22-6, po spacerku i bzdziaku znowu spi 🙂
moj K pojechal dzis na deske, sama bym pojezdzila, ale w tym roku sobie odpuszcze, choc jakbym nie karmila pewnie pojechalabym z nim.
Ankaly jaki fajny Jas 🙂 co do ciemieniuchy ja nie wiem, bo T nie mial, dziewczyny pisaly o olejuszce, oliwce a Anula chyba bepanthenem smarowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
na ciemieniuchę parafina oleju lub oliwka coś tłustego...nasparować pół godzinki przed kąpielą wyczesać umyć i powinno poskutkować jeśli nie zejdzie od razu powtarzać codziennie ja nieraz mojemu Maciusiowi smaruję główkę w dzień parafiną przed kapielą poprawiam i znika i teraz nie myję mu główki szamponem tylko normalnie emolium tym co wlewam do kapieli wlewam do wody i tą wodą omywam główkę i ciemieniuchy nie ma
my wczoraj byliśy na zakupach i Maciuś spał w wózku całe 3 godzinki wróciliśmy do domu rozebrałam go i jeszcze pół godzinki pospał w łożeczku wstał zjadł mleczko i zasnął jeszcze na godzinkę...
mój Maciuś też spał po pół godzinki w dzień ale coś mu się odmieniło i od tygodnia ma dłuższy sen w dzień nawet do 3 h
teraz też śpi gdzie zasnął o 12.30 🙂 ciekawe ile jeszcze pośpi ... mam nadzieję ze zdążymy zjeść obiad z mężem 🙂
Edyta ale będziecie mieli piękną pogodę na wyjazd u nas...w nocy spadło barzo dużo śniegu jest bielusieńko choć nie ma mrozu i nie wiem ile wytrzyma ten snieg ale lepsze to niż miałby wam w tym kołobrzgu wiać i lać 🙂 życzę miłego wypoczynku 🙂 będziecie jechać przez koszalin czy przez trzebiatów?? ode mnie to 55 km 🙂 tak więc zapraszam na kawusię 🙂 😉 szerokiej drogi 🙂
zmykam na obiadek póki Maciuś śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!! Od rana byliśmy zabiegani, potem jechaliśmy do Poznania. Miałam wizytę u gina. Wszystko w porządku. Dostałam inne tabletki anty. Wiktorek pięknie dziś w nocy spał. Usnął po 20, pobudka o 24,4,6:30 i pospaliśmy razem do 9!!! 🙂 🙂 ehh to było wspaniałe.
Teraz się ogarniamy po powrocie do domku. Młody usnął, bo był masakrycznie zmęczony.A ja Was chce nadrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny! Mnie dopadło dziś jakieś megazmęczenie, masakra. A tu trzeba było chatkę posprzatać, obiadek zrobić, a B był do 14 na uczelni. ale potem na poszli sobie razem z Helcią na spacerek, a ja miałam chwilkę na relaks.
Edytko udanego wypoczynku i spokojnej podróży!
Ankaly, ale Jasiu ma czuprynkę!
Meg dobrze że po wizycie u gina wszystko ok i że Wiktorek był grzeczny.
Anula no niektóre dziewczyny lubią męskie zawody, ja np latam po budowie, a twoja Lenka będzie może grzebać w silnikach 😉
Gwiazdeczka fajnie że Maciuś tak ładnie spał na zakupkach.
Thalia super że Tymek zaczął przesypiać nocki, bo to już nie jednorazowy wybryk 😉
Zmykam kąpać Małą, bo nam po południu późno usnęła i na razie świetnie się bawi na macie i wcale nie wygląda na zmęczoną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ankaly napisał(a):
A jak pozbyć się ciemieniuchy? Wczoraj ja zauważam u synkaa ma tyle włosów że ciężko ja dostrzec

Ja mam swoj wyprobowany sposob-smaruje glowe bepanthenem i tak po 4-5 godziach takim grzebyczkiem dla dzieci to bardzo ladnie delikatnie schodzi i pozbylam sie tego swinstwa na calosci tylko zostalo na ciemiaczku bo tam to sie boje grzebac naciskac itp jakos mam stracha wiec w tym miejscu smaruje oliwka wyczesuja szczoteczka ale to dluszy zabieg bo bepanthen to dla mnie cud masc na wszystko natluszcza extra i platy schodza super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my dzis dzien zakupowy-dokupilismy kamien na sciane bo zabraklo na nieszczescie kartonika i musielismy czekac na dostawe wiec tato w poniedzialek mam nadzieje ze skonczy ta sciane Lenka na zakupach byla grzeczna w samochodzie to zloty dzieciak tylko slnik wlaczony i od razu spi.Ma nowa zabawke-papierowe torebeczki od cukierkow z tesco no tak sie patrzyla na te torebki bo takie kolorowe ze az kasjerka sie smiala ze nawet powieka jej nie drga 😉 wiec cukierki po powrocie wysypane a torebeczki schowane do zabawy 😉 prosta rzecz a jak cieszy 😉 no i kupilam dla Lenki pierwsze jej buciki sa sliczne i tylko 32 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ankaly moja Olcia tez ma bujna czupryne i tez ciezko u niej dostrzec ciemieniuche ale ma od jakiegos czasu - i powiem ci ze strasznie ciezko mi sie jej pozbyc wlasnie na fakt długich i gestych wlosków. poporstu ciezko tam dokładnie wsmarowac cokolwiek bo wiekszosc preparatu zostaje na włosach a nie na skórze. ja mam emolium zel na ciemieniuche - to mi poleciła kobitka w aptece - moze i skuteczny ale tak jak mówie długie włosy to przeszkoda duza w zwalczaniu ciemieniuszki niestety.

Ja juz po szkoleniu - a mąż po pierwszej dłuzszej "randce" z córką 🙂 Na poczatku miał strach w oczach i jak zaczeła płakać to mnie wzywał na pomoc 🙂 Ale później było juz całkiem dobrze. Dał jej mleczko z butli woził wózkiem po korytarzach i nawet udalo jej sie przykimać 2 razy oczywiscie tylko na chwilke 🙂 Wiec ma pierwsze koty za płoty 🙂 Moze teraz sie przełamie wkoncu i zacznie sie nia zajmowac na powaznie. Sam przyznał ze jest zmeczony i nogi go bolą od chodzenia z nią 🙂 to az sie usmiałam. Bo sobie do tej pory sprawy nie zdawał ze opieka nad dzieckiem to nie sam miód 🙂

Anula ja o soczkach cos kiedys czytałam - jak znajde to ci podesle. Ale w sumie ja to troche sugeruje sie sklepowymi słoiczkami i soczkami bo one maja podane na etykiecie od jakiego miesiaca. Wiec planuje zaczac podawac podobne jedzonko i soczki małej zgodnie z tym co jest w tych słoiczkach - np od 4 mies. marchewka, banan, jabłko, ziemniaczki -tylko oczywiscie sama mam zamiar przygotowywać to jedzonko. Ale juz widze ze Olka rwie sie do jedzenia- patrzy wielkimi oczami jak sie cos przy niej je 🙂 Moja mama dała jej nawet polizac łyzeczke od budyniu. I mi sie nie przyznała - ale wydało sie bo został jej slad czekoladowy wokół ust 🙂 Dostało sie mojej mamusi za to 🙂 tłumaczyła sie ze bardzo jej zasmakowało bo az ciamkała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dla Olki mam buciki na chrzest białe, i crocsy takie smieszne rózowe malenkie 🙂 ale to dopiero za rok bedą dobre 🙂
Za to kupiłam jej dwie opaski na włosy jedna z wielkim kwiatem w kropy druga z kokardką 🙂 Jutro którąś zakładamy na chrzciny u siostry G. Mam dylemat jak ją odstroić 🙂 Za duzo sukienek sie zrobiło i nie wiem która wybrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Ankaly moja Olcia tez ma bujna czupryne i tez ciezko u niej dostrzec ciemieniuche ale ma od jakiegos czasu - i powiem ci ze strasznie ciezko mi sie jej pozbyc wlasnie na fakt długich i gestych wlosków. poporstu ciezko tam dokładnie wsmarowac cokolwiek bo wiekszosc preparatu zostaje na włosach a nie na skórze. ja mam emolium zel na ciemieniuche - to mi poleciła kobitka w aptece - moze i skuteczny ale tak jak mówie długie włosy to przeszkoda duza w zwalczaniu ciemieniuszki niestety.
Gosiaczek Twoja Ola to na prawdę ma bujną czuprynkę, mój jasiu ma mniej włosków i jaśniejsze 🙂 a myślałam, że ma dużo, ale w porównaniu z Twoją córcią to jednak nie ma aż tyle 🙂)
Dzięki dziewczyny za rady dotyczące ciemieniuchy. Powalczę najpierw z oliwką parę dni i zobaczę jakie będą efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, a co tu taka cisza???
U nas nocka ok, maly usnl o 21.30 i obudzil sie na jedonko po 3, potem spanie do 7. Po spacerku usnal, a my korzystajac z okazji pojechalismy na turniej w pilce halowej, wrocilismy a on jeszcze spi 🙂 ale pewnie zaraz wstanie. Oby do wiosny, to bedziemy wszedzie zabierac Tymonka, bo teraz nie biore go nigdzie(na zakupy do ch itp) zeby nie zlapal jakiegos swinstwa. Ja to jestem latawica straszna i na tylku wysiedziec nie moge, wiec juz nie moge sie doczekac wspolnych wycieczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy 🙂

Po wypadzie w piątek wróciliśmy o 3 w nocy a Sofii jak zasneła o 21 tak spała do rana 🙂 było super, wytańczyłam się za wszystkie czasy.
Dziś wpadłam do Smyka i MotherCare i zrobiłam Córci zapas ubranek do 6 miesiąca, bo były przeceny i naprawdę super się opłacało pokupić ciuszki Disney'a a bardzo je lubie, bo są mięciutkie tak samo z MotherCare.
Wczoraj byli znajomi i brat z żoną więc graliśmy w Monopoly 😁 a Sofcia padła dopiero o 24 :0

Witam nową mamusię na forum 🙂) ! Mój poród też był dość szybki, więc nie narzekałam 🙂

Thalia lubisz piłke halową?? Mój mąż jest maniakiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
rano wam wysałam mega długiego posta i widze ze go nei ma...dziwne

my od 14 w KOłobrzegu, piekna zima tutaj. było ropzakowywanie, o 17 spacerek nad morze, o 18 obiadokolacje, teraz towarzystwo szaleje na baenie a ja uspałam Macka (złote, cierpliwe kochane dziecko) i mam chwile dla siebie

nie wiem jak Kari egzystuje...wstala o 5.30 (budzac nas wszystkich), w aucie NIC nie pospała i do teraz szaleje w basenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...