Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
cześć
co to za pogoda?? u nas tyle śniegu napadało, że sszok, a wczoraj już było tak wiosennie, ech raczej święta będą w domu jak tak dalej pójdzie, a liczyłam wreszcie na długie spacry, eszzz

Iza moja Helena też jeszcze sie nie kula, więc spokojnie, Bubu nie jest ostatni
Gwiazdeczka Maciuś jest po prostu cudny, mały model ci rośnie, co zdjęcie to piękniejszy uśmiech
Baiser udanej podróży i wypoczynku
Karusia ale cię wzięło na odgruzowywanie, ja też czasem tak lubię powyrzucać i potem widzieć przeciąg w szafach, ale z Helą jakos mi się jeszcze nie udało, więc podziwiam
Edyta oby uczulenie szybko M zeszło i żeby się okazało, że to nie na gluten, choć może po prostu jak będziesz spowrotem dawać po malutku to będzie już bez żadnej reakcji, oby
Anula bo nasze dzieciaczki to chyba na razie testują jedzonko niż się rzeczywiście najadaja tym, do tego to jeszcze troszkę czasu minie, wczoraj to Hela tak na początku pluła dynią, a potem załapała, ale też nie zjadła dużo, ale ganeralnie będę jej jeszcze dynię dawać przez 3 kolejne dni, żeby wyłapać ewentuaslną alergię.

muszę powoli się zabrać za pakowanie, trzeba to zrobić sensownie, żebyśmy się zmieścili 😜
jutro wyjazd skoro swit, po pobudce Heli czyli pewno koło 6.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale cisza na forumie 🙂 Przedswiateczne przygotowania pochłonęły mamusie 🙂
U nas tez pobudka o 6 🙂 Wogole Ola słabo dzis spała. Moze to znów przez tą pełnie księzyca 🙂 Obudziła mi sie juz o 1.30 musiałam zabrac ja do siebie - nakarmiałam i spała dalej juz ze mna, bo co chwile chciała cycka. Rano chlusneła przez sen tak sie objadła.... Ale nawet sie nie przebudziła. Mi jeden cycus mało nie eksplodował wiec musiałam nad ranem sciagac mleko bo bolało ze dotknac nie mogłam i pryskało na wszystkie strony. Przez 5 min sciagnełam 120 ml. Ale ok bedzie jak znalazł dzisiaj do kaszki 🙂
Ja tez juz mysle o pakowaniu. znów jak cyganie bedziemy jechali zapakowani po dach 🙂 Bo wózek, fotelik, lezaczek, mate tez chyba wezme bo Ola sporo czasu ostatnio na niej spedza, laptop, ciuchy 🙂 Planuje wyjazd na tydzien a wyprawa jakbysmy na rok mieli jechać 🙂
Dziewczyny co szykujecie dobrego na świeta. Ja nie mam wogole chei na gotowanie... Tesciowa i tak niedoceni 🙂 Ale cwana przychodzi i pyta co bedziesz gotowac, co bedziesz piec... znajac zycie tesciowa wyciagnie babke gotowa z folii, kilka zwykłych jajek i zupe z proszku... i ot świeta takie. Wiec moze faktycznie cos przygotuje bo az wstyd mi ze tak sie tu spedza swieta. Na wigilie zaprosiła do kuchni.... 🤢 teraz pewnie tak samo. Dopiero jak corki przyjezdzaja to wyprawia normalnie przy stole w pokoju i zastawe wyciaga 🙂 Ale mnie nerw bierze jak pomysle o takich kolejnych swietach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie i ja ..ja jutz przywyklam do wstawania o 6 rano.. przynajmniej wiecej moge zrobic hehe..nawet do pracy nie wstawalam tak wczesnie..
u nas zima na calego sypia jak szkoda gadac!
u mnie po swietach nastapi ciag dalszy odgruzowywania..a zostala mi mega duza szafa scienna piwnica i strych a tam jest co wyrzucac...ale mam jeszcze 5 tygodni na to.
my robimy sernik i krowke..dorobie piszingerow bo je lubie...dwie salatki w tym sledziowa..przepisy znalazlam na moje gotowanie. pl tam pelno roznych salatek... zurek musi byc..a reszta to jeszcze nie weim...
super fotelik dla Maciusia 🙂 sama sie zastanawiam czy nie zapodac takiego... a na polezaco tez da sie go ustawic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to chyba faktycznie znow pelnia dala sie we znaki bo Lenka o 3 wielkie oczy i gadac chciala ale udalo mi sie ja dolulac i do 7:30 pospalysmy
Ja dzis sprzatam juz na swieta odkurzacz kurze i podlogi bo jutro z koszyczkiem isc porobic salatki wiec czasu nie bedzie na to ewentualnosc tylko odkurzacz.
Dzi na obiadzik dynia z ziemniaczkami-no ciekawe co Lenka bedzie robila z tym wynalazkiem-juz wiem ze kwasnego nie bardzo lubi bo kaszka bananowa idzie w mgnieniu oka a malinowa oj oj ciezko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
witam sie i ja ..ja jutz przywyklam do wstawania o 6 rano.. przynajmniej wiecej moge zrobic hehe..nawet do pracy nie wstawalam tak wczesnie..
u nas zima na calego sypia jak szkoda gadac!
u mnie po swietach nastapi ciag dalszy odgruzowywania..a zostala mi mega duza szafa scienna piwnica i strych a tam jest co wyrzucac...ale mam jeszcze 5 tygodni na to.
my robimy sernik i krowke..dorobie piszingerow bo je lubie...dwie salatki w tym sledziowa..przepisy znalazlam na moje gotowanie. pl tam pelno roznych salatek... zurek musi byc..a reszta to jeszcze nie weim...
super fotelik dla Maciusia 🙂 sama sie zastanawiam czy nie zapodac takiego... a na polezaco tez da sie go ustawic?

tak Karusia ten fotelik jest ptzystosowany dla noworodków...można go ustawić na półleżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Edyta a czemu zaczełaś Maciejkowi dawac MM na noc?


bo za miesiąc z hakiem idę do pracy i chcę go przyzwyczajać, poza tym w nocy zaczął mi sie co 2-2,5h budzić, no i w ost 2 tyg przybrał 150gr, dr powiedziała ze mógłby więcej, ale ona max 50ml wypija z butli, przed butlą cycuś i po butli też. na razie to jest takie oszukiwanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej
my dzis rano o 6.30, wyspani jestesmy. ja skoczyłam na spowiedz bez kolejki mi sie udało

fotelik robi sie niedobry dla dziecka jak główka wystaje, nogi moga. my K - a ona było duza - przesadzilismy jak miala 6,5 m-ca, bo te foteliki sie tylko troche rozkładaja...wiec lepiej jak dziecko siedzi stabilniej nieco. my mamy maxi cosi, wpypadaja bardzo dobrze w crash testach, dalismy jakos 350zl za niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
własnie mi mama nerwa zagrzała, twierdząc ze M jest wychłodzoeny (w domu mamy ok 23-24'C) i mam go cieplej ubierac. ubieram go w body długim, i spiochy plus skapetki na stopki albo podkoszulek, koszulka z długim i spodnie dresowe. rączki ma częso zimne bo je ciągledo buźki wciska i są takie wilgotne, ale kurka bez przesady...

mysle ze M mogło obsypac bo ost wyprałam jego ciuszki z naszymi i wyprałam w new proszku. nie wiem czy to win glutenu...ale odstawiam na 2 tyg zgodnie z wytycznymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia a co to są te piszingery? 🙂
Moja tesciowa tez twierdzi ze Ola jest za lekko ubrana - a uwierzcie mi u nas ledwo wysiedziec mozna taki gorąc. Ja chodze cały dzien w bluzce na ramiaczkach i na boso, Ola w bodziaku długi rekaw i półspiochy lub getry albo pajacyki i pod tym body - A i tak czasami potrafi sie spocic - ze az mokre plecy ma, rece tez ma czesto chłodne ale to tak jak Edyta mówisz - bierze do buzi i zaslinione szybciej sie wychładzaja. U nas jak w saunie jest - 26 stopni to normalka a optymalna dla dziecka to 21-22 ponoc, do kapieli w pokoju lub łazience 24. Jak rozbieram Olke zeby pofikała chwile w samym bodziaku to cała szczesliwa jest bo troche wtedy moze odetchnać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja ubieram Helcię w body i bluzką długi rękaw, getry i ciepłe skarpety, a mamy 21-22 stopnie i raczej jest jej ok, zawsze ma karczek ciepły, a rączki fakt bywają zimne ale tym nie ma się co sugerować.... ja teściwa u nas była to ciągle macała H rączki i nakrywała ją kocami 😉 babcie tak chyba maja, albo, że zimno, albo że dziecko głodne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehehe temat babć 😉 moja mama ciagle juz teraz nie mowila Ania ubierz jej sweterek Ania ona ma raczki zimne Ania no co ty ona tak z golymi nogami-a jak nawalone w piecu ze usiedziec nie mozna Lenka czesto chodzi w bodziakach na dlugi rekawek i zdejmuje jej na godzine portasy zeyby sobie powietrzyla nozki oczywiscie skarpetki ma na stopach ale ja zawsze body z krotkimrekawkiem traktuje jako podkoszlke i na to bluzeczka spodnie leginsy albo rajstopki a raczki fakt mokre caly czas i dlatego zimne ale Lenka nie lubi temp pow 24 wiec cieszy mnie to ze sie nie parzymy a i zaraz jak zacieplo Lenkadostaje potowki na poczatku ciezko bylo dla taty sie przystosowac bo u nas pelni role palacza 😉 ale teraz np jeszcze nie palone i jest 21-22 stopnie a jak sie rozpali 24-25 a po powrocie ze szpitala potrafil tak nawalic ze bylo w sypialni nawet i 27 i byla non stop o to klotnia ze po co tak pala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
piszingery to inaczej andruty..wafle z masa... ja je uwielbiam 🙂 to tak nie swiatecznie tylko pod swoja zachcianke... u mnie tez czasem sauna bo jak w piecu sie pali to ciezko wyregulowac temp. w niemczech mam gaz wiec nastawia sie termometr i ciagle stala temp jest. tutaj to nawet nie weim ile stopni mamy...co do ubierania to ja body z krotkim zawsze Adzie zakladam jako bielizne..na to bluzeczke lub kaftanik i albo spioch albo leginssy roznie ...plus skarpety 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Macius to istny model 🙂 a Kuba ma swietna bryke, kola takie duze, ze bedziesz mogla biegac z wozkiem Elmirka.
U nas od wczoraj intensywnie, odebralismy klucze od mieszkania, posprzatane, wiec bylam zadowolona, ale wiadomo, ze i tak trzeba przeprowadzic gruntowne porzadki, mysle, ze w srode pojedziemy z mama i bedziemy pucowac mieszkanie. Dzis tez bylismy u spowiedzi, sprawnie poszlo, wczoraj jak zobaczylismy kolejke zrezygnowalismy, w sumie to i dobrze, bo rano na pelnej nieswiadomce zezarlam kabanosa. Dzis wielkie sprzatanie i juz nie mam sil, a zostal jeszcze jeden pokoj. Sniegu tyle, ze chyba sie komus swieta pomylily, mam nadzieje, ze w pon bedzie cieplej, bo inaczej Tymkowi dupka zmarznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez nie słyszałam o nazwie piszingery 🙂 I nawet bym nie wpadła na to ze to poprostu wafle 🙂 u mnie mama kiedys robiła mase z mleka w proszku z kakao chyba ale to dawno jak dzieckiem byłam. Teraz to tak jak Ania mówi - masa krówkowa z puszki i gotowe 🙂
U nas sypie od południa i napadało duzo... do tego wiatr jakiego jeszcze nie było w tym roku. Nie wiem jak jutro ze swieconką pójdziemy. Moze saniami 🙂
Ja dzis sprzatałam łazienke, prasowałam i upiekłam sernik) Na wiecej nie miałam wogole natchnienia. Poza tym goscie nam zjechali znów 🙂 Ostatnio codziennie ktos nas nawiedza. W sumie fajnie bo sie nie nudze przynajmniej sama ale z drugiej to strasznie rozbija cały dzien 🙂 Jutro poodkurzam i zmyje podłogi. Z samego rana wybarwie jajeczka i zanisiemy z Ola do koscioła. Jak mi dzieć pozwoli zrobie sałatke i zurek. I moze uda sie jeszcze jedno ciasto szybko zmontować 🙂 A wieczorem pakowanie na wyjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
powodzenia magda na chrzcinach! a kiedy wracacie do mieszkania? macie daleko stamtąd do Twoich rodziców?

ja wcz byłam na 17 na drodze krzyżwej, potem ost zakupy i jak dzieciaki zasnłey to na basen skoczyłam

a dzis od 5.30 na dyżurze rannym 🙂 kari wsuwa własnie kiełbaski a M gajduli na matce. wcz wciął 60ml na noc, ale sie budził chyba przez brak kupy wczoraj. moze teraz da radę. wysypka znikła.

dzis w planach dopięcie sprzatania i przygotowań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ja też już na nogach od 6 ...dla Maciusia to już stała pora wstawania mimo że wczoraj zasnął o 20 to myślałam ze pośpi do 8 a tu nie 6 wstał...czy to 18 czy 20 pójdzie spać pobudka jest na pewno jak nie czasami wcześniej...
ja wczoraj siedziałam w kuchni do 23...upiekłam 2 rolady z bitą śmietaną, babkę, torcik królowej,i może zrobię jeszcze dzisiaj jakieś inne ciacho...w sumie trochę musze go mieć bo na chrzciny musze też mieć coś do kawki...dzisiaj czeka mnie pracowity dzień nie wiem o której pójdę spać dużo rzeczy musze zrobić...jeszcze sprzątanie mnie czeka...dzisiaj w planach gyros sałatka z makaronem tortelini śledzie pod pierzynką śledzie heleny (po sułtańsku) a na chrzciny będę jutro wieczorem sałatki robić i w poniedziałek rano zeby były świerze....Edyta pytałaś co robię na chrciny a wiec:
rosołek z własnoręcznie zrobionym makaronikiem 🙂, ziemniaczki z kurczakiem mielone, zrazy, schabowe, dewolaje, suróweczki do drugiego dania, ciasta to rolada, snikers, 3bit, babka, sernik i teściowa robi torta dla Maciusia, będzie jeszcze bigos i flaki, oczywiście kiełbaska i szyneczka z własnego wyrobu, śledzie heleny, śledzie w oleju, kawa herbatka,sałatka z makaronem z tortelini, śledzie pod pierzynką , sałatka z kapusty pekińskiej z ananasem i piersiami kurczaka, gyros, jarzynowa i to chyba wszystko łącznie bedzie nas 16 osób z naszym znajomym fotografem który będzie robił nam zdjecia na chrzcie w kościele a jak zrobi się ciepło to jedziemy na zdjecia w plener z Maciusiem 🙂
zmykam bo muszę zacząć coś działać...na 11.30 do kościołą z koszyczkiem...
może wieczorkiem się odezwę jeśli nie to już teraz życzę Wam kochane i Waszym rodzinkom
ZDROWYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY I MOKREGO DYNGUSA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja z rana ale wpadam tylko pozyczyc WESOŁYCH SWIĄT.Odezwę sie pewnie po swiętach, dziewczynom które maja chrzciny powodzenia i spokoju dla dzieciaczków bo róznie z tym bywa podczas polewania wodą-mnie to czeka za 3 tygodnie. Sniegu po pachy wiec ja bynajmniej swięta to czuje ale Bożego Narodzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
dzieki 🙂 Gwiazdeczka to ladnie poszalalas z tymi daniami, stol sie chyba zarwie 😉
Do krk mamy 40 km od rodzicow, pewnie bedziemy tam czasem nocowac, ale taka totalna przeprowadzka nastapi blizej wakacji.
Dzis T byl bardziej laskawy, wstal przed 8, o 6.30 juz sie strasznie wiercil, wiec go kopyrtnelam na brzuch i dospal jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...