Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kamila ale ci fajnie masz ciepelko 😉
Ja slyszalam ze ten ostatni tydzien zimy a pozniej od razu +15 ale z pogoda roznie bywa nam chyba trafila sie zima za kare siedziec z dzieciaczkami tyle czasu w domu
To ile tego ciepelka nam zostanie w maju dopiero zacznie sie cos moze dziac cieplejszego czerwiec lipiec sierpnien i we wrzesniu roznie juz z pogoda bywa choc i lato zacieple nie bylo aj co za pech z ta pogoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
cześć dziewczyny
mam nadzieję że wszystkim święta się udały. my wyjechaliśmy w sobotę raniutko i wczoraj wieczorem wróciliśmy, a że ja z tych zacofanych co w teleonie internetu nie mają, więc nie miałam jak złożyć życzeń...
u nas święta ok, Hela ładnie się zaaklimatyzowała, spała w moim łóżeczku, kolejny antyk w jej użyciu 😉 jedyne co to moja siostra się pochorowała i siedziała zamknięta w izolatce żeby eli nie zarazić
postanowiliśmy, że skoro tam tak ładnie spała to zaczyna spać w łóżeczku, no i dziś przespała cał ą noc u siebie, jedynie ja trochę się namęęczyłam pomiędzy 3 a 5 kwękała i wstawałam do niej
thalia, gwiazdeczka super że chrzciny się udały i chłopcy byli grzeczni
thalia co za dupek z twojego dowódcy, walcz, bo zzrobił to bezprawnie, jak Gosia pisze, ma obowiązek udzielić ci tego urlopu
gwiazdeczka gratulujemy ząbków
Baiser, jak w italii? korzystajcie z ciepła, gratulacje dla Sofci energii do obrotów
zmykam, pora pzebrać się z piżam, choć dziś cały dzień w domu, bo nas dosłownie zasypało, nie ujechałabym wózkiem ani metra... tak ostatnio stwierdziłam, że pewnie zrobi się ciewpło jak wrócę do pracy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula wydaje mi się, że te ażurowe na co dzień odpadają, bo nie zasłaniają uszka. My mamy jedną taką, ale to raczej do strojenia 😉 a tak ogólnie to mam smerfetki czyli nie wiązane, ale Hela akurat lubi czapeczki i ich nie ściąga, a jeśli Lenka czapeczek nie lubi i je szarpie to chyba lepsze wiązane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak Anula my tydzien po Was chrzcimy - jesli oczywiscie załatwimy wszystko do tego czasu 🙂 Bo jak narazie ja siedze u rodziców do przyszłego tygodnia a G sam niczego nie załatwi 🙂 Ale mam nadzieje ze zdazymy to szybko ogarnac, najgorzej to z ksiedzem załatwic te nauki dla chrzestnych 🙂 ale pewnie trzeba bedzie posmarowac w łape i wszystko sie da.... ozgrozo kościół a skorumpowany 🙂
Ja tez zastanawiam sie jaka bedzie pogoda i dlatego mam na wszelki wypadek kupiony ciepły płaszczyk biały. Ale cos mi sie wydaje ze bedzie ładna pogoda do tego czasu. A i na chrzciny bedzie azurowa czapeczka a tak na codzien mam zakupiona cienka bawełnianą z uszkami na wiazanie ale nawet jej nie zawiazuje bo ładnie i tak zakrywa uszy. zimowe za grube sa juz dla Oli i strasznie sie jej poci głowa pod czapa. pozatym łepek jej urósł i troche ciasne sie zrobiły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No z tymi czapkmi u Lenki to roznie widac ze nie jest happy majac cos na glowie ale powoli ja do tego przyzwyczajam i chyba zakupie jedna taka do strojenia i jaka wiazana bo mi skubany brzdac bedzie sciagala 😉
Usiadlam wypisac co na chrzciny bo robimy w domu mamy duzy mwetraz 16 osob bez problemu sie pomiesci weszlo by i 40 do salonu-tyle bylo u mnie na komunii 😉
No i ja mam na glowie zimna plyte rodzice cieple dania ciasta kupujemy bo mamy zaufana cukiernie ktora ma pyszne i w przyzwoitej cenie ciasta i o zgrozo jak ja to ogarne ale jak inne dziewczyny daly rade dam i ja rozloze ladnie sobie to w kalendarzu i przezyje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas nic new.
ja siedze non sto na necie i organizauję tą konferencje: hotel, dojazd (kazdy z innego lotniska -krakow, warsaw, katowice, praga...)
czapki u nas rózne, ale wazne zeby szka były przykryte
aniu - dania ma Lenka urozmaicone, mi dr mówiła ze jak M na piersi to go do 6 miesiąca potrzymac na moim mleku, ewent kaszkę robic, jabłuszko mu nei smakowało 🙂

biegne obiad robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja sie dzis przerazilam odsuwajac rano rolete- znowu snieg juz mi sie cofa na widok tego bialego czegos wrrrrrrrrrrr..........
widze ze bede ostatnia ktora ochrzci dziecko... my mamy termin na 22 wrzesnia ..po pierwsze zeby moja mama dala rade byc..kwestia urlopu a po drugie dziecko musi byc wieksze. wiec grecy przewaznie robia chrzciny kiedy dziecko ma okolo roczku..u nich jest tak ze cala wyprawke czyli sukienke i dodatki buciki gromnice olejki i juz sama nie wiem coi tam jeszcze jest...kupuje ojciec chrzestny... cala ceremonia wyglada zupelnie inaczej..kosciol jest zarezerwowany tylko dla gosci i dziecka... mozecie luknac na linka na fejsie tam sa jakies fotki ubranek do chrztu https://www.facebook.com/dadinidis
juz teraz jak o tym mysle to mam stresa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
ja sie dzis przerazilam odsuwajac rano rolete- znowu snieg juz mi sie cofa na widok tego bialego czegos wrrrrrrrrrrr..........
widze ze bede ostatnia ktora ochrzci dziecko... my mamy termin na 22 wrzesnia ..po pierwsze zeby moja mama dala rade byc..kwestia urlopu a po drugie dziecko musi byc wieksze. wiec grecy przewaznie robia chrzciny kiedy dziecko ma okolo roczku..u nich jest tak ze cala wyprawke czyli sukienke i dodatki buciki gromnice olejki i juz sama nie wiem coi tam jeszcze jest...kupuje ojciec chrzestny... cala ceremonia wyglada zupelnie inaczej..kosciol jest zarezerwowany tylko dla gosci i dziecka... mozecie luknac na linka na fejsie tam sa jakies fotki ubranek do chrztu https://www.facebook.com/dadinidis
juz teraz jak o tym mysle to mam stresa....


piękne te stroje, takie typowo chrzcielno-roczkowe 🙂 buciorki śliczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chcialam takie cos ale juz po wszystkim doczytalam sie ze to na zamowienie czas realizacj 15-21 dni kurcze ale szkoda bede szukala po sklepach takiego podobnego stroju ale sie zaluje ze tak pozno sie obejrzalam a siostra to samo bo u nas zwyczaj ze chrzestna ubiera dziecko chrzestny placi za wyrobienie akt w kosciele
A to komplecik ktory mi sie marzyl
[IMG]http://i49.tinypic.com/2s9848y.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula tu masz pare linkow do sukienek recznie robionych moze znajdziesz cos w przystepnej cenie co ci sie spodoba i bedzie dostepne. 🙂
http://www.etsy.com/shop/MaisondeTerre?ref=seller_info_count
http://www.etsy.com/listing/127309425/handmade-girl-crochet-dress-head-band?ref=shop_home_active
http://www.etsy.com/listing/100110273/christening-dress-set-for-girl-children?ref=br_feed_43
http://www.etsy.com/listing/120659867/lilac-baby-girl-dress-baby-clothes-girl?ref=br_feed_56
http://www.etsy.com/browse/kids-category/girls-clothing-accessories/clothing/dresses/15/?marketplace=handmade&ship_to=GB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
no najwiecej zachodu z ubrankiem dla dziecka, ja jednak uwazam, ze nie ma co szalec z cena, bo to praktycznie stroj na jeden raz, ja np. kupilam uzywany komplet na allegro za 20zl plus kubraczek za 18 plus przesylki i uwazam, ze T ladnie wygladal. Tu macie nas ze chrzcin i T podczas przymiarki 🙂

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1ecad086f360ffb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/521b8cee57441b1a.html
o pracy juz Wam nie pisze, bo szkoda moich nerwow, jedynie napomkne, ze widac swiatelko w tunelu, niestety bardzo delikatnie sie tlii, ok koniec o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Thalia Tymuś ślicznie wygladał, elegancko. Tez uwazam ze nie ma co wydawac po kilkaset złotych 🙂 Nasz strój kosztował 35 zł sukienka z komisu + płaszczyk chyba 20 wiec tez po kosztach 🙂 w sklepie komplety dla dzieczynek ponad 200 🙂
Acha no i moja Olcia wazy chyba juz ponad 7 kg, ale dokładnie nie wiem bo szczepienie mamy dopiero 16 kwietnia. Pomiar mam ze swojej domowej wagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magda, tymek bardzo szykowny. a Ty wyglądasz super. na serio bardzo bardzo ładnie. co do wagi to Maciek jakos na 4,5m-ca miał 7kg więc bardzo podobnie do Tymusia

ja to chyba najabardziej po kosztach zrobiłam, bo Maciek miał pożyczony komplecisz, szkoda mi kasy było a 4 kolezanki mi przyniosły od dzieciakw, jedynie rożek kupiliśmy bo on miał 5tyg wtedy a te wielkie bety mi sie nie podobały, a rożek po kari był za cienki. wiec za rozek babcia dała 80zł i go skonfiskowała dla nast wnuków hahaha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale pomoglyscie mi dziewczyny normalnie chodze i miaucze jak kotka ze albo taki komplecik albo chrzciny przekaladamy bo zakochalam sie w tych szydelkach-moze ktos pomysli staroswieckie ale te tiule mi sie jakos przejadly-no i lenka podobnie byla by do mnie bo ja mam azurowa sukienke na chrzest
Co do kosztow-moze zabobon moze nie ale ja bylam chrzczona doslownie w byle czym w ostatniej chwili mama szukala zeby mnie w cos ubrac bo chrzestna olala sprawe i cale zycie mam takie pod gorke a z kolei moja siostra chrzestna stanela na wysokosci zadania ita jakos ma lzej.Ja trzymalam siostrzenice-nie pracowalam i caly komplecik kupilam z pieniazkow stazowych uparlam sie ze uzbieram i to beda moje nie pozyczone zeby dziecko "przesranego zycia nie mialo" no i jkos ta moja chrzesnica ma wszystko na pstryk palca wiec jak tradycja to tradycja i skoro ja wyszykowalam na cacy siostry corcie to dlaczego ona ma mi Lenki nie wyszykowac.A kiecka po siostrzenicy jak nowencja w sam raz sie przyda na Boze Cialo-no chyba ze sypnie sniegiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buonasera 😁
u nas all ok, Zosia pięknie śpi , cały dzień spędziłysmy na zewnątrz bo takiego słońca nie możemy przegapić 🙂 ! Wrr Karusia nawet mi nie mów że znowu Polsze zasypało , Tragedia 😞 nie chce już tej zimy ! MAGDA Tymek wyglądał cudownie , Ty równiez ! Super !
Edytka wytrwałości w organizacji bo wiem że jest to mega uciążliwe , No ale kto jak nie Ty da radę 🙂.
Anula co do tej tradycji to u nas na południu się chyba nie praktykuje , przynajmniej w mojej rodzinie 🙂 ja kupiłam Sofci sukienkę za 55zł i była śliczna 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
buonasera 😁
u nas all ok, Zosia pięknie śpi , cały dzień spędziłysmy na zewnątrz bo takiego słońca nie możemy przegapić 🙂 ! Wrr Karusia nawet mi nie mów że znowu Polsze zasypało , Tragedia 😞 nie chce już tej zimy ! MAGDA Tymek wyglądał cudownie , Ty równiez ! Super !
Edytka wytrwałości w organizacji bo wiem że jest to mega uciążliwe , No ale kto jak nie Ty da radę 🙂.
Anula co do tej tradycji to u nas na południu się chyba nie praktykuje , przynajmniej w mojej rodzinie 🙂 ja kupiłam Sofci sukienkę za 55zł i była śliczna 🙂!


no ja tez nie znam tej tradycji. u nas rodzice ubierają Malucha, chrzestni nam świecę kupili i bukiecik na rożek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
baiser88 napisał(a):
buonasera 😁
u nas all ok, Zosia pięknie śpi , cały dzień spędziłysmy na zewnątrz bo takiego słońca nie możemy przegapić 🙂 ! Wrr Karusia nawet mi nie mów że znowu Polsze zasypało , Tragedia 😞 nie chce już tej zimy ! MAGDA Tymek wyglądał cudownie , Ty równiez ! Super !
Edytka wytrwałości w organizacji bo wiem że jest to mega uciążliwe , No ale kto jak nie Ty da radę 🙂.
Anula co do tej tradycji to u nas na południu się chyba nie praktykuje , przynajmniej w mojej rodzinie 🙂 ja kupiłam Sofci sukienkę za 55zł i była śliczna 🙂!


no ja tez nie znam tej tradycji. u nas rodzice ubierają Malucha, chrzestni nam świecę kupili i bukiecik na rożek


U nas podobnie. Chrzestny swiece i szatke chrzestna kwiatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my od 6 obudzone...Ada znowu przysnela a ja niedospana...
strasznie pochlania mi czas moj maluch....nienawidzi byc sama..trzeba ja zagadywac zabawiac albo nosic na rekach...polezy sama troche jak jej sie znudza zabawkowe wrazenia to wrzask, nie zasnie sama ..moich znajomych corka z 4 pazdziernika chodzi spac o 18 i wstaje o 7 rano- pobudka raz na butle o 4 nad ranem.i spokojnie polezy sobie sama... takze chyba gdzies popelnilam jakis blad...serio czasem nie mam sily 😞 a tak to slodkie dziecie smieje sie nauczyla sie krzyczec piszczec i wydawac inne radosne dzwieki...a wazy cos okolo 6400 wiec jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...