Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj nie za tajemnicza 😉 tylko ciezko opisac 😉 ale Lenka wyglada w swoim stroju jak malutki skrzacik 😉 a te jej buciki normalnie umieram z zachwytu a w sklad kompleciku wchodzi sukieneczka czapeczka opaska buciki pantaloniki w razie jakby zima dalej byla a jak nie to rajstopki sa i ten mega wyczes skrzaciasty plaszczyk-zakochalam sie w swojej corce juz chyba milionowy raz 😉 a jakie cudenka sa dla chlopczykow na chrzciny takie garniturki slicznosci normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Thalia paskudna historia z bratem, oby jak najszybciej wrócił do zdrowia. Cholerne czasy - coraz młodsi maja zawały.
Anula fajnie ze znalazłas strój dla Lenki, napewno slicznotka pieknie w nim wyglada. Ja dzis obkupiłam Olke w szmateksie 🙂 kupe roznych drobiazgów kupiłam po 1 zł. Kapelusiki na lato, sliniaczki, bluzeczki, bodziaki. I wszystko prawie nówki nawet z metkami.
Sobie kupiłam wkoncu kiece na wesele lub chrzciny jeszcze nie wiem co kiedy załoze 🙂 Ale jestem mega zadowolona bo wkoncu cos co pasuje prawie idealnie bez przeróbek.
No i Megan w takiej sytuacji troche rozumiem, najwazniejsze dziecko a nie pisanie na forum wiadoma sprawa. Oby Wiktorek tez szybko nadrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas wszystko po staremu Maciuś grzeczny normalnie teraz to dziecko anioł 🙂
przesypia całe noce jak zaśnie nam o 20 to śpi do 7 rano 🙂 bez pobudek 😁 😁 😁
od kilku dni małe słoiczki nie wystarczają mu i musimy mu dawać duże bo jest po małym słoiczku głodny i płacze...tak samo jest z deserkami 🙂 mały obrzarciuszek 🙂
tak po za tym to wg naszej domowej wagi waży 8kg zobaczymy w środę na szczepieniu ile dokładnie waży bo teraz w środę mamy ostatnią szczepionkę na żółtaczkę później dopiero w 13-14 m-cu życia...
Maciuś od dzisiaj zaczął tak gadać i krzyczeć, że nawet na klatce schodowej go słychać było jak szłam do rodziców...tv nie słychać tylko jego tak gada 🙂gadał już wcześniej ale tak jak teraz to jeszcze mu się nie zdarzyło...
my jutro mamy gości tak wiec muszę coś uszykować do jedzonka...
Magda trzymam kciuki za brata na pewno będzie dobrze 🙂
Dziewczyny ja też chora gardło coś mnie pobolewa i kości ale już biorę tabletki i mam nadzieje że przejdzie mi szybki i nie zarażę Maciusia...
Edyta nie dziwię się że padłaś...tyle spraw załatwiasz z 2 dzieci to mega wyczyn...
co do Megan to szkoda że nas już nie odwiedza ale ważniejsze jest zdrowie Wiktorka...myślę że jak się wszystko unormuje to się wkrótce odezwie do nas 🙂
pochwalę się wam jak mój synek się cieszy jak go tatuś zabawia piłeczką 🙂 jakość nie najlepsza ale śmiech Maciusia jest na tym filmiku cudowny 🙂
http://www.youtube.com/watch?v=Qih6T2XZO6w&feature=youtu.be
zmykam do moich chłopaków choć jeden z nich powoli przygotowuje się do snu 🙂
do jutra
buziaki
miłego wieczoru i weekendu
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
witamy sie my, nocka ok, ja wcz wyskoczyłam na 21 na basen, potem jakis filmik i jak zwykle poszłam spac po północy
teraz ruszam na siłownię a G zostanie n 1,5h z dzieciakami, potem wielkie zakupy - mamy kupony z Twojego Stylu na znizki w ogromnej ilości sklepów 🙂 pewnie i tak wróćimy z niczym znając nas 🙂)) muszę M obczaić garniturek na wesele i dla K butki do sukienki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gwiazdeczka cudny smieszek z Macka 🙂
Thalia szpital na Mickiewicza nie cieszy sie najlepsza opinia...lepszy w czewie jest ten na Parkitce, i to juz od dlugiego czasu ja nawet tam kiedys praktyki robilam...
moi znajomi sie wczoraj w rowie u mnie zakopali byla akcja wujek ciagnik i ratunek samochodu! masakra..tak rowy porobili na wsi..szkoda gadac..
Ada poszla wczoraj znowu po 21 spac i tak pobudka po 6 rano....cos do spiochow to nie nalezy ..ja tez marze o zakupach ale nie mam sie jak wyrwac z domu...i do tego jeszcze pies przebil mi opone w wozku 😞 co za pech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy i my.Dzis wolne od uczelni ale jutro nie ma ze boli.Dzis nocka wspaniala Lenka jak usnela o 19 to obudzila sie o 4:30 wyciagala mi cycusia ktorego caly dzien dla niej zbieram i po 6:30 jeszcze pospala 😉 az dziwnie tak ze sie nie budzi w nocy ale mimo to o 1:30 sie obudzilam to do niej poszlam zobaczyc co i jak 😉 dzis dalszy ciag lzaienki juz jedna sciana polozonych plytek na cacy jeszcze 3 najgorsze w ktorych juz trzeba posiedziec dluzej bo polki wklesle wiec nawycinaja sie chlopcy nawycinaja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, dzieki za mile slowa, brat napedzil nam wielkiego stracha, teraz bedzie musial na powaznie o siebie dbac. Karusia dziekuje za opinie, ale teraz na pewno nie bedzie sie przenosil juz do innego szpitala.
Wczoraj T dostal pierwszy raz manne, rano kupka ladna, wiec chyba bedzie ok. Wasze maluchy objawialy w jakis sposob nietolerancje na gluten? Jedyne co mnie troszke martwi to to, ze jak T sie budzi w nocy na cyca to nie zasypia przy nim, tyko poje i troche marudzi, czasem musze go poglaskac po glowie, czasem kopyrtnac na brzuch i zasypia, najsmieszniej wyglada, jak tak na polspiaco z zamknietymi oczami jak krecik podnosi sie na raczkach i chce przewrocic na plecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny
ze mna juz lepiej, chyba dzięki temu, że szybko zaczęłam działać, niestety Hela przez to nie miała spacerków już 3 dni, ale zdrowa mama jej bardziej potrzebna 😉 za to mój B był u lekarza, bo tez go łamie, dreszcze ma a temperatura 35-36 🤢 więc ma skierowanie na serię badań, bo lekarka się zaniepokoiła, no i na razie prafilaktycznie chodzi w maseczce, Hela ma ubaw z niego
zdrówka dla wszystkich chorych, dla maluszków najbardziej, bo to musi być okropne jak maleństwo się męczy, także zdrowiej Bubuś 😘
Magda trzymam kciukaski za brata, choć pewno teraz nie w głowie ci zaglądanie na forum, ale pewno niedługo się odezwiesz z dobrymi wieściami
Gwiazdeczka Macius jest po prostu boski, smieszek mały, kuruj się kochana
Edyta Ty to torpeda jesteś, takie tempo i tyle wszystkiego na głowie, ale wiem, że jak się człowiek rozkręci to potem hula ta maszyna się kręci, najgorzej sie rozleniwić to potem się nic nie chce - ja jestem na etapie rozleniwienia 😁 liczę, że jak wiosna nadejdzie to będzie lepiej
udanych zakupów, może jednak coś upolujecie 😉
Karusia no to znajomi mieli przygodę, oby to ich nie zniechęciło do dalszych odwiedzin
Gosiaczek ale super obkupiłaś siebie i Olcię, no i że sukienka ci spasowała, ekstra
zmykam, na śniadanko, które mi męzulek zrobił, pókiHelka jeszcze ma drzemkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny
U nas w zasadzie bez zmian nadal walczymy z przeziebieniem ktore nie chce popuscic. Do lekarza nie mam co isc bo przepisze mi paracetamol i krople do nosa i odprawi do domu bo K oprucz kataru nie ma innych objawow. Noc lepiej niz poprzednie tym razem tylko 4 pobudki moze dlatego ze troche pospal z nami. Wczoraj wieczorem mielismy gosci bo moj P w srode mial urodziny. Odpalilismy xboxa (mamy kinecta) i troche sie poruszalam (jak mi tego ruchu brakowalo) edytko nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze tego basenu i silowni.
Magda duzo zdrowia dla brata wiem co przezywacie.
Marta Maciusz mnie rozwala slodziak z niego straszny i taki radosny 🙂 🙃
Gosiu super ze zakupy ci sie udaly 😁
U mnie dzisiaj slicznie sloneczko swieci i cieplo sie zrobilo wiec mimo ze K zakatarzony wyszlismy na krutki spacer (z foli przeciwdeszczowa na wozku co by go bardziej nie zawialo) i od razu mam inne dziecko. Walnal sobie drzemke, zrobilismy drobne zakupy spozywcze wrocilismy do domu, obalil cycka i usmiech mu z twarzy nie schodzi. teraz szaleje na lezaczku i slepi sie na kota ktory go ma w szerokim powazaniu 😁.
Adzi dla ciebie tez zdrowia i oby Helcia sie nie zarazila.
Anka super ze remont lazienki nabral tepa i widac postepy. Koniecznie pochwal sie sukienka chrzcilna Lenki bo tez jestem ciekawa co za cudo udalo ci sie kupic. 🙂
Nic to zmykam do robienia porzadkow (trzeba wcisnac K w nosidelko i poszalejemy razem z mopem i odkurzaczem 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co fakt to fakt słoneczko i umnie zawitalo 😉 az przyjemniej sie robi w domku. Lenka jeszcze drzemie a ja jak zwykle w miedzy czasie "nadzoruje"lazienke i szperam na allegro.Zakupilam juz kosze na bielizne rolete do lazienki zostala jeszcze ceramika(mydelniczka kubeczek itp) i jakies przyborniki na kosmetyki bo do tej pory nie potrzebowalismy a teraz nie chce trzymac "wystaw" drogeryjnych na wierzcu tymbardziej ze mamty tony kosmetykow i polki od razu na oczach jak sie wchodzi wiec taka wystawka nie bardzo mi sie podoba a no i jakies wieszaki na reczniki-aj ile tego jest ale kupie i bedzie z glowy czekalo na finisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
U nas tez piekna pogoda sie zrobiła, słonce i wkoncu czuc troche wiosne 🙂 Zaraz uciekamy na spacer 🙂 O 18 G po nas przyjezdza i z powrotem na wies... 😞 A tak nam fajnie u babci 🙂 nie musze gotowac, sprzatać, mam z kim małą zostawić...

Gosia to milej i spokojnej drogi zyczymy a jak na mazurach wam tak dobrze nie wchodzi w role przeprowadzka?blizej mama bedzie a tesciowa daleko 😉)))))))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, Dziewczyny techniczne pytanie, kaszki z glutenem powinno sie podawac lyzeczke dziennie, ale lyzeczke takiej surowej, czy lyzeczke juz ugotowanej. w sumie jak wsypuje do wody jedna plaska lyzeczke manny to po ugotowaniu wychodza dwie i te dwie dodaje do mleka, dobrze robie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
Hejka, Dziewczyny techniczne pytanie, kaszki z glutenem powinno sie podawac lyzeczke dziennie, ale lyzeczke takiej surowej, czy lyzeczke juz ugotowanej. w sumie jak wsypuje do wody jedna plaska lyzeczke manny to po ugotowaniu wychodza dwie i te dwie dodaje do mleka, dobrze robie?

Magda a ja właśnie daję łyżeczkę ugotowanej 🙃 ech juz nic z tego nie wiem, ale jak Tymka nie wysypuje i nic mu nie dolega na brzuszku to chyba możesz tak robić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A w ogóle to dzień dobry 🙂
u nas nocka super, juz od świąt Hela budzi się ok 3-4 na jedzonko, a potem to już po 7 budzi się na dobre, dziś dała nam pospać do 7:40 😁 kochane dziecko.
Poza tym muszę ją pochwalić, bo w święta spała w łóżeczku i jak wróciliśmy do domu, to stwierdziliśmy, że nie ma co psuć tego co się nauczyła i od tej pory przesypia nocki u siebie w pokoiku w łóżeczku. Do tej pory spała z nami w sypialni w swoim koszyczku (taki wiklinowy kosz na kółeczkach, wielkościowo jak kołyski). Zaczął się z tym robić problem bo się juz najnormalniej nie mieściła 😁
No i kolejny sukces taki, że nauczyła się zasypiać na drzemeczki w ciągu dnia tez w łóżeczku, tylko muszę przy niej chwilkę pobyć i śpiewać, a do tej pory to musiała być wożona. No, to wychwaliłam Heleczkę 😉
A poza tym to my dziś leniwie, nawet ładna pogoda, więc będzie spacerek połączony z kościólkiem i tyle.
Gosia juz na miejscu? jak podróż, chyba pogoda się popsuła u was i ciężkie warunki na jazdę...
miłej niedzielki dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy 🙂 Dotarlismy około 1.30 w nocy. Podróz ok. Ola spała całą drogę nocnym snem. Obudziła sie dopiero jak w domu ja rozbierałam i zmieniałam pampera po podrózy. Pojadła i spała dalej do 7.30. Warunki na drodze były całkiem dobre. Czarna jezdnia wiec ok.
Dzis na wsi u nas tez słonce pieknie swieci ale z Ola nie wyszłam bo rozpakowywanie, odsypianie i ogarnianie mieszkania po nieobecnosci bo wiadomo jak to jest jak chłop sam zostanie 🙂

Adzi i Hela gratulacje postepów 🙂 Super ze Malutka zasypia sama i spi w swoim pokoju 🙂
Anula widze ze remont pełną para 🙂 Udanych zakupow - łazienkowych drobiazgów 🙂
Magda ja dawałam manne taka juz gotowa z nestle i kaszke 8 zbóz juz do mieszania z wodą albo ze swoim mlekiem i robiłam według przepisu na opakowaniu. Najpierw w butelce rzadkie jak woda a później juz gęsciejsza z wieksza iloscia kaszki i dawałam łyzeczka. Ola dobrze znosi glutem bo nic sie jej nie dzieje. Teraz jestesmy na etapie marchewki i jabłuszek. i tez chyba jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny!
mam pytanko.. jestem styczniowka 2013 i moj maly 10 konczy 3 miesiace.. no ale byl wczesniakiem.. urodzil sie w 36 tyg. chcilabym sie dowiedziec ile dziecko ma jak sie pierwszy raz obraca z pleckow na brzuszek i odwrotnie? i kiedy zaczynaja chwytac np grzechotke? bo nie wiem czy moj maluch nie robi poprostu postepow z tego powodu ze jest wczesniakiem czy jest za wczesnie? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej michasia
nie ma reguły na to... mój maciuś też urodził się w 36w2d ...nawet nie pamiętam kiedy zaczął łapać zabaweczki ale chyba jak skończył3 m-ce a obracanie zaczął znacznie później...każde dziecko idzie swoim tokiem i może być tak że twój synek znacznie szybciej zacznie coś robić niż jego rówieśnicy którzy urodzili się w terminie lub po 🙂 nie ma co się denerwować na zapas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podzielam zdanie Gwiadeczki 🙂 Michasia Twój Maluch ma jeszcze czas 🙂 Spokojnie napewno zacznie robić wszystko w swoim tempie. Moja Ola ma prawie 5 mies. a jeszcze sie nie obraca samodzielnie. Grzechotki łapała pewnie i swiadomie napewno tez dopiero po 3 miesiacu. Wczesniej to były przypadkowe nieskoordynowane łapanki 🙂 Najlepiej nie porównywac z innymi. Kazde dziecko ma swój "zegarek" i wie kiedy co i jak robic. To tak samo jak z porodem 🙂 Dziecko decyduje kiedy 🙂 jedne wczesniej inne później a i tak wszystko jest normą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...