Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka,
Baiser pocieszylas mnie, ze mimo zawalu w tak mlodym wieku mozna normalnie funkcjonowac. Brat juz w domu, tona lekarstw, zobaczymy co to bedzie.
T jest kochany, dzis go bardzo rozmieszalo potrzasanie butelka z woda, az sie zanosil ze smiechu. Ja dzis dzien do d..y, znow mam temperature, a cycek chce mi eksplodowac, a najlepsze jest to, ze nie wiem zupelnie od czego, moze w nocy przez przypadek spalam na brzuchu, nie wiem, nic innego mi nie przychodzi do glowy.

Gosiaczek widzialam zdjecia Olki na fb, rosnie Ci mala damulka 🙂
Edyta bo butelke sie daje do buzi, powtarzam do buuuzi, nie na nos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jestem i ja-okropna noc od 2 Lenka stekala plakala wzielam ja do nas ale do rana bylo to samo przysnie i placze przez sen albo sie wiercila brzuszek mieciutki ale sutki mi tak posciskala ze juz mialam ochote jej zabrac ale to bylo jedyne lekarstwo na to aby nie plakala-i wiem ze to wina dziaselek bola ja bo od rana juz sie denerwowala.Dzwonilam do lekarza i powiedzial ze jesli dziecko ma 37,4 i po podaniu syropku jest spokojniejsze to moge podawac pilnujac aby nie przekoczyc dozwolonej dawki bo po co dziecko ma sie meczyc wiec po porannej kaszce dalam jej syropek zaczal dzialac popila mleczkiem i ladnie usnela i spi spokojnie nie wierci sie pozniej idziemy na spacerek bo ladna pogoda mimo ze w nocy bylo -8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc fajnie. Ola spała do 5.30 pojadła i dalej do 7.30 ale poprzednia była kiepska tez sie wierciła i popłakiwala. Ale Ania masz racje pewnie zabkowanie sie naszym dzieciakom udziela. Trzeba to jakos przeczekac.
Heheh Edyta o karmieniu butelka przez nos pierwszy raz słyszałam 😁 hihihih 🙂
Ale u nas podobnie - nawet jak dam Oli marchew czy kaszke to i tak mleczkiem poprawi ze smakiem.
Ja to sie smieje bo po marchewce kupy jej sie zmieniły w konsystencji i kolorze 🙂 i normalnie jak dorosły zaczeła walic. O i taka dama z niej 🙂 A wyglada faktycznie jak królowa czasem 🙂 Wogole do twarzy jej w opaskach bo ma chyba z 5 i w sukienkach 🙂 Wiec rosnie mała strojnisia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć.
pogoda już się zrypała... ale jak przestanie padać to idziemy na spacer 😉
Hela od wczoraj zaczęła śpiewać, tak komicznie to brzmi, prawie buzia jej się nie zamyka, nawet na spacerze wczoraj miałam śpiewający wózek 😁
Anula najważniejsze, że Lenka spokojniejsza, jak lekarz nie widzi przeciwskazań to fakt po co biedna ma się męczyć.
Karusia, Hela tez dobrze trzyma zabawki, tylko ten gryzak jest dosyć duży i sama nie jest w stanie zadać sobie tej siaty do buzi, bo jak Gosia mówiła, ona trochę duża jest, wydaje mi się ze może ten z kółkiem może być leprzy na teraz.
Elmirka, wiem co czujesz, ja już kilka razy biegiem wracałam z zakupów bo Hela chciała cyca. Ale odkąd zaczeła jeść zupki to wytrzymuje na tym ze 2 godzinki. Może spróbuj Bubie dać jakąś marchewę 😉 nie zawsze trzeba całkiem odstawić od cyca żeby sobie trochę luzu stworzyć.
Baiser fajnie, że juz jesteś. A Sofcia dzielna dziewczyna, może mała podróżniczka rośnie?
Thalia to musi świetnie wyglądać jak Tymcio się cieszy do butelki 🙂 czasem nie wiadomo co takiego bobasa może rozśmieszyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Thalia będzie dobrze, tak jak pisałam to że w młodym wieku to nie musi jeszcze nic znaczyć ! Trzeba przestrzegać zaleceń lekarzy i jest ok 🙂!
Anulka fakt, 37.4 to jeszcze nie temperatura bo to normalna temp ciała, ale ja też bym tak zrobiła, bo wiem że zabkowanie STRASZNIE boli ! Oby Lence szybciutko przeszło. Ja w sumie byłam u pediatry i mi pow że na razie nie będzie ząbków, dopiero koło 7-8 miesiąc...
Fajne sa te gryzaczki, tez muszę dziś zamówić !!!
A Gosia Olka faktycznie bombowo wygląda w opaskach 🙂 ! Jak królowa !
U Nas pogoda do bani, Zosi furczy w nosku, więc chyba dziś zostaniemy w domu. Ide jej gotowac zupkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas nocka podobna do poprzedniej czyli okolo 3 w nocy Ada znowu obudzona i chciala rozrabiac..ale jakos usnela bo ja po porzedniej takiej nocce bylam nieprzytomna 😞 jak robilyscie marchewke dzieciom? gotowana roblenderowalyscie i dodalyscie oliwy troche? u nas marchewka bez rewelacji 😞 mam zamiar wprowadzic dynie ale musze jutro wybrac sie na zakupy..jedziemy do cioci na caly dzien wiec bede mogla wyskoczyc do jakiegos reala...
ogladalam te wozki wczoraj na allegro- bosze jakie one drogie! co to za wozki ze tyle kosztuja..placi sie za firme czy sa jakies rewelacyjne? kurde no przydal by sie taki wozek bo praktyczny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karusia83 napisał(a):
u nas nocka podobna do poprzedniej czyli okolo 3 w nocy Ada znowu obudzona i chciala rozrabiac..ale jakos usnela bo ja po porzedniej takiej nocce bylam nieprzytomna 😞 jak robilyscie marchewke dzieciom? gotowana roblenderowalyscie i dodalyscie oliwy troche? u nas marchewka bez rewelacji 😞 mam zamiar wprowadzic dynie ale musze jutro wybrac sie na zakupy..jedziemy do cioci na caly dzien wiec bede mogla wyskoczyc do jakiegos reala...
ogladalam te wozki wczoraj na allegro- bosze jakie one drogie! co to za wozki ze tyle kosztuja..placi sie za firme czy sa jakies rewelacyjne? kurde no przydal by sie taki wozek bo praktyczny....


JA gotuje marchewkę, dodaje oliwy z oliwek i do blenderka 🙂! Zosi tez sama marchewka średnio smakuje, ale juz z ziemniaczkiem i dynią to uwielbia. Na razie nie robię jej innych obiadków, bo musze się wybrać do babci na wieś, ma mi od jakiejś ciotki wykombinować kurę i królika 😁 i dopiero wtedy będę Sofci podawać mięsko, bo wole domowe i sprawdzone a nie to sklepowe..
No KArusia te wózki Maclareny sa bardzo drogie.. w sumie nie wiem czemu, płaci się i za markę i za to że są dobre.. ale jak pisała Edytka Chicco też są super ! To włoska firma, ja mam sporo rzeczy Chicco i polecam , ubrania też są rewelacyjne !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Doobry Kobitki.
Nocka u nas standart czyli wrocily czasy noworodkow i K budzi sie co 2 godz ale za to pospal do 10.30. Dzieki za pocieszenie z cyckiem. Sprubuje wytrwac jeszcze troche choc odbija sie to tez na moim P bo kiedy Kuba zaczyna plakac to nic innego go nie uspokaja tylko cycus i tata nie jest w stanie pomoc a tak bardzo by chcial. Smoczkami Bu pluje wiec nie whodza w rachube.
Co do wozkow parasolek to mimo, ze wiem, ze sa poreczne itd to jakos nie moge sie do nich przekonac wiec u nas jak narazie takiego nie bedzie.
Gryzaczka z siteczka chyba tez nie bede kupowac narazie bo mimo, ze K radzi sobie z chwytaniem zabawek i wkladaniem ich do pycha to na tego rodzaju przyjemnosci ma jeszcze czas.
Adzi ja juz jakis czas temu zaczelam podawac malemu obiadki ale on i tak musi poprawic cyckiem i godz. pozniej krzyczy o jeszcze.
Goska Olcia rzeczywiscie wyglada jak krolewna i nadal ma tyle wloskow 🙂.
Anka mam nadzieje, ze Lence szybko wyjda zabki i przestanie sie dziewczyna meczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
Dziewczyny które używają Babydream.. jak z pampersami ?? Bo zastanawiam się nad ich kupnem.. naprawdę są takie dobre ?? Bo cenowo wiele tańsze od pampersów, i może używałabym na zmianę z premium care


są dużo bardziej sztywne, ale ja lubię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aha-co do tych 'parasolek' to Kari dostała na roczek i dopiero wtedy zaczęliśmy jej używać. niby pisze na pudle '0+', ale dla mnie te wózki na pewno nie są dla dzieci któe stabilnie nie potrafią siedziec... a i tak na pocz uzywalimy gotylko na wyjazdy normalnie na co dzien naszą Jane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To prawda babydreamy sa sztywniejsze i jakby szersze niz pampersy. Sa tez grubsze. Ale chłoną wg mnie równie dobrze. Nam sie nie zdarzyło zeby przeciekały. Ola nie miała tez po nich uczulen ani odparzen. Raz na jakis czas je kupuje jak nie ma w rossmanie akurat pampersów. Jak za taka cene nie sa zle. i napewno mozna polecic jesli do kogos przemawia argument ceny ale pampersom sie nie równają. Choc gdybym miała wybierac huggisy, dady i babydreamy to wybrałabym własnie babydream.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dzis własnie tata wojował z córcią. Ja wkoncu załatwialam pity... wiec biuro rachunkowe urzad skarbowy, urzad gminy bo wkoncu złozyłam o becikowe 🙂 I byłam u ksiedza 🙂 Jakos dali rade przez pare godzin 🙂 Nawet Ola zaszcczyciła tate niespodzianka w pieluszce 🙂heheh pierwszy raz zmieniał jej pampera z kupą 🙂 i jestem pełna podziwu ze dał sobie rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem na chwilke.Dzien okropny wiec mam nadzieje ze Lenka oszczedzi mi w nocy atrakcji.Caly dzien marudna na spacerku-o ile mozna nazwac to spacerkiem bylysmy 20 min pod dmem na hustawce bo zaraz sie rozwyla i szybko wrocilam do domu, ale po kapieli grzecznie syropek temp brak i poszla spac.Ja jutro na 15 do gina skacze po wynik cytologii i chce sprawdzic jak sie ma moja blizna od srodka wiec musze sie doprowadzic do porzadku 😉 tak mi sie nie chce jechac bo cala ciaze co 2-3 tygodnie i po ciazy no ale jak juz sie wzielam za siebie to do konca 😉
Lence ostro ida zeby bo jak byla anilkiem to teraz jej nie ogarniam ni jesc ni pic nic zabawy bajki nic nawet raczki zle-padam na ryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A coz tu za cisza zapanowala z rana?U nas nocka w porownaniu z poprzednia ok ale bywalo lepiej przez sen poplakiwala ale do 7 chyba z tego zmeczenia pospala.Juz wstawilam warzywka dla Lenki bo przeciez to smiech zeby kupowac np jarzynowa albo marchewke z ryzem jak moge zrobic ja sama.Lence smakuje jeszcze dynia z ziemniaczkami z Hippa i z Bobovity ziemniaczki ze szpinakiem ale w tym przypadku to chyba zostaniemy przy sloiczku bo nie wiem czy umialabym zrobic stosownie szpinak dla mego malucha a i chyba zabkowanie troche ustepuje albo syropek dziala bo ladnie rano zjadla kaszke-wogole butli to juz wcale a wcele nie pije bo najada sie kaszka a robie na mleczku wiec uczymy sie jak ja to nazywam usypiania na sucho 😉 bez butli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy 🙂 Zagladałam tu juz wczesniej ale cisza w eterze była 🙂 Ola juz ucina drzemke bo obudziła sie dzis juz przed 7. W nocy spanie ok - pobudka była o 3.45 na mleczko i dalej spała. Wczoraj z wrazenia bycia z tata nie spała mu wcale popołudniu. Później po 17 padła u mnie na rekach ale dosłownie na 30 min. No i wczesnie przez to poszła spac na noc. Bo juz o 19 była ledwo ledwo...
Dzis u nas paskudna pogoda. Mgła jak mleko ze nic nie widać. Wczoraj popołudniu zaczał padac deszcz. Na podwórzu mamy takie bloto ze wczoraj samochodem sie zakopałam i wyjechac nie mogłam z dołka 🙂 Bo mi koła sie ślizgały 🙂 Az sie wkurzałam na swojego G bo tak mi wystawił samchód z garazu ze centralnie w kałuze w dole zamiast podjechac 5 metrów dalej. Faceci to jednak nie myślą.... No i mam samochód w błotne ciapki cały umazany 🙂 Jakbym na jakimś rajdzie jechała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie pogoda to samo-a ja malo co chaty nie spalilam 😉
ululalam Lenke zadzwonila kolezanka rozgadalam sie i garnek z warzywkami sie spalil i z zupek nici wiec musze znow nastawic warzywka i tym razem pilnowac ale komedia jeszcze nigdy nic w zyciu nie spalilam-zawsze musi byc pierwszy raz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas tez nocka w miarę, ja wcz o 20.30 wyskoczyłam jeszcze na siłownie, przyjechałam, serial i do spanka 🙂

rano kari do przedszkola, M został z ciociusią a ja na miasto na godzinkę wyskoczyłam

teraz sie bedziemy na spacerek szykowac

moje autko jak Twoje gosia, przed domem mamy bajorko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej jestem i ja. U mnie nocka tez standart. Zastanawiam sie co robie nie tak, ze Bu nie przesypia mi nocki. Prubowalam wczesniej zageszczac mleko nie dzialalo,zwykle mleko tez nie dziala a moje tym bardziej. Kaszki nie chce jesc zabardzo a ostatnio jak juz mi sie udalo w niego wcisnac to i tak sie budzil 😞. Kurcze zaniedlugo sie wykoncze tym wstawaniem, pol nocy spedzam na siedzaco z dzieckiem a drugie pol na czuwaniu czy mi sie zaraz nie obudzi 😞.
Pogoda u nas super wiec zaraz ruszamy na spacerek musze tylko przezyc kolejka bitwe pt ubieranie 🙂 bo moje dzicie cos ostatnio nie lubi tego robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy,

Z rana byłyśmy na rehabilitacjach, kurcze teraz mamy 3 razy w tygodniu 😞 ciekawe kiedy się skończą, bo jest to uciążliwe, Zosia po nich jest marudna no ale wiem, że to dla niej więc jakos wytrwamy.
Wczoraj byłam na vacum plus sauna, fajny relax! A dziś zostawiłam Zośke śpiącą na tarasie i jeszcze pobiegałam 1h 🙂 !
Edytka siłownia?? Kurcze może też wdrożę siłownią, bo ja tylko vacum, bieganie na bieżni, brzuszki i tyle z ćwiczeń,... w sumie siłownia tez by mi sie przydała! JA muszę popracować nad moimi pośladkami, bo zauważylam u siebie ślady cellulitu , nie miałam przed ciażą więc mam nadzieję, ze to zlikwiduje, choć mój L mowi że nic nie ma no ale ja to wiedzę 😞
Heheh Anulka też ostatnio spaliłam Zosi jarzynową 🙂! śmeirdziało mi cały dzień w domu :P
Elmirka, zaraz Kubcio podrośnie i może będzie lepiej jak już więcej rzeczy będzie zjadał ! Bo fakt, ja odkąd karmić przestałam to jakoś bardziej wolna sie czuję, ale jakbym miała jeszcze mleczko to dalej bym karmiła bo to najlepsze dla maluszka. Choć ja karmiłam 4 m-ce a moja Zosia jeszcze ani raz nie była chora, nawet praktycznie zero katarku wiec jestem zadowolona ze przetrwałyśmy zimę bez infekcji !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza moja Olcia tez drze sie przy ubieraniu. Całe szczescie niedługo sezon ubierania kurtek i kombinezonów czapek grubych itp sie skonczy 🙂
Hmm z tym wstawaniem w nocy to fakt - chciałoby sie zeby dziecko przesypiało cała noc do rana 🙂 Olka wczesniej chodziła spac 21-22 i wtedy przesypiała do 6, 7 rano. Teraz pozmieniały sie jej nawyki. Prawie nie spi w dzien. Tz ma zwykle dwie drzemki po 30 min 🙂 Wiec tyle co nic. Zasypia mi o 19 i niestety ale tez i budzi sie koło 4 rano. Niby jest to przespane 9 godzin wiec pieknie jak na małe dziecko ale... dla mnie to juz oznacza zrywanie sie nad ranem i nie ukrywam ze tez bym chciała sobie pospac choc do 6 ciagiem 🙂 I tak jak ty próbowałam kaszke dawac wieczorem zby była bardziej syta ale tez nie pomaga 🙂 i chyba musze sie z tym pogodzic ze taki cykl spania ma moja córcia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kamilka, ja robie tylko aerobowe ćwiczenia, rowerek (spinning), bieznie i orbitrek. siłowych nie... jeżdżę na zmianę, raz na basen, next day na siłownie
dzis basen, choc nie wiem czy dotrę, bo mnie tak dzis głowa boli ze mam wrażenei ze oczu nei potrafię do konca otworzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...