Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
cześć, u nas wszystko ok, tylko sie dziś Heli poprzestawiało i jadła w nocy o 2 a nie o 4 i efekt był taki, że o 5:30 już nie spała, ale leżała w łóżeczku i śpiewała 😁 ponad pół godziny, więc niby mogliśmy spać dalej, ale to było takie pocieszne, że pękaliśmy ze śmiechu 🙃
teraz już po spacerku, po obiadku, Hela drzemie od 15 więc to bardzo długo jak na nią, ale co chwile płacze, bo jej smoczek wypada, ale jakoś obudzić się nie może.
Ja doznałam zaszczytu bycia świadkiem na bierzmowaniu i dziś muszę jechać na próbę o 18:30 😠 oby to nie trwało zbyt długo bo muszę po kąpieli Helcie nakarmić, a jutro już bierzmowanie, w piątek szczepienie, potem imprezka urodzinowa mojej mam, szalony tydzień 😉 a do tego wszystkiego auto w warsztacie i to wszystko troche trudniejsze do zorganizowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
To miło że bedziesz matką bierzmowania 🙂 To wyraz sympatii wg mnie 🙂
Moja mama wczoraj miała urodziny i załuje ze wyjechalismy wczesniej bo fajna impreza ponoc była- udana 🙂 Ale za rok ma 60 wiec bedzie jeszcze wieksza uroczystość 🙂 I pewnie nie opuścimy.
Ja dzis przyjmowałam sama niezapowiedzianych gosci bo G akurat wyjezdzał do pracy... uff niby fajnie ale to rodzina G wiec dla mnie samej to troche sztuczna atmosfera. Olka wymeczona padła juz na noc. Wiec mam chwile dla siebie wkoncu. Marzy mi sie kapiel w piance hehehe ale jasna cholera - tesciowa czuwa na dole hehehe i zaraz bedzie latac do mnie ze woda sie leje w łazience do wanny i spac nie moze. Skaranie boskie jakies mam z nią 🙂 juz nawet nie wspomne co sie dzieje jak G jej powiedział o chrzcinach. Lata i dupe zawraca - wkurza mnie strasznie bo dla niej liczy sie bardziej przyjecie i to zeby zasiasc za stołem niz sama uroczystośc w kosciele. Tylko to ja interesuje aby impreza koniecznie byla i jaka Oli sukienke kupie. Wiec w koncu umęczona gadaniem i madrosciami powiedziałam jej na złość ze w takim razie przyjecia mozna wcale nie robić. Rece mi juz opadaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
skaranie boskie z tymi tesciowymi, ja tez bylam przed porodem swiadkiem na bierzmowaniu bratanicy i sie cieszylam. Widze, ze dziewczyny ostro cwicza, no i dobrze, ja sie miesiac temu zmierzylam i ubylo mi 2cm w udzie, jescze 3 kg i osiagne wage sprzed ciazy, powoli, powoli, ale ide w dobrym kierunku 🙂
Dzis juz wrocilam do zywych, wczoraj byl okropny dzien, prawie caly przelezalam, moja mam sie zajmowala Tymkiem i przynosila mi go praktycznie tylko na karmienia. Wy tez mialyscie takie klopoty z cycochami, czy tylko ja lapie takie zapalenia?
Jutro jedziemy do krk na wielkie sprzatansko, dzis przyszedl mi zyrandol, k mi go pomalowal na czarno i wyglada pieknie.
Aha i zapomnialabym, dzis T dostal manne z lyzeczki, smiechu bylo co nie miara, zdziwilam sie bo umial jesc 🤪 otwieral pyjorek, ale pod koniec sie krzywil i ze 3 razy mial taki odruch wymiotny, zjadl lyzeczke, co to bedzie jak bedzie jadl kilkanascie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek co jak co ale ja cie podziwiam..miszkalam z tesciowa i o malo sie nerwowo nie wykonczylam, wiec wiem co przezywasz...nawet ze swoja mama sie scinam a dopiero co z nie swoja.jeszcze ja nerwus jestem i wszystko biore do siebie wiec juz zupelnie nie dawalam rady..teraz nawet na odleglosc tesciowa potrafi mnie wkurzyc chociaz ona wclae tego nie chce..ale czasem te jej teksty lub podejscie do niektorych spraw mnie rozwala!
my dzis spedzilysmy dzien u prababci Ady 89 latek ma babcia...Ada ma dwie prababcie i co obie mowia jak na nia patrza...ona to nie bedzie mnie pamietac..przykro sie slucha czegos takiego 😞
wyskoczylam do reala..zapodalam mega pake pampersow wiec mi starczy na reszte pobytu tutaj zostajemy do okolo10 maja wiec jeszcze miesiac. Mowcie co chcecie ale serio niektore rzeczy tu sa drozsze niz w niemczech! np smoczki..kawa..cala chemia itd. ostatnio pralam recznie kocyk malej tylko w plynie do plukania niemieckim lenorze to ciocia byla w szoku ajk pachnial....mowi ze po polskich plynach jest zero zapachu...?
i zakupilam sloiczki..tylko kilka na probe bo wogole nie weim czy jest sens bo sie jutro okarze czy Ada wogole chce to papusiac...jak tak to bede sama gotowac a jak nie to nie wiem...martwi mnie fakt ze robi teraz conajmniej 2, 3 razy dziennie kupki..a wczesniej byla jedna na dwa trzy dni...i mama mowi ze dzieci czysci przy zabkach...a slini sie ostatnio do potegi i marudzi jeszcze gorzej wiec juz sama nie wiem..temp nie ma..strach sie bac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja jak zwykle na noc ostatnio.U gina bylam cytologia ok i wreszcie zakonczylam latanie do gina powiedzial ze dozobaczenia przy kolejnej ciazy zaznaczyl ze za rok a ja od razu ze max 3 lata no ale latac na chwle bede musiala po recepte
Co do cwiczen ja nie potrzebuje-hihihihih waze 1 kg mniej niz przed ciaza dzis sie wazylam i wchodze w ciuchy ktore byly odlozone bo byly zamale 😉
Co do tesciowych-u mnie co by gadac juz opowiadalam kiedys co i jak
Karin-ale to prawda pamietema jak moj byly zawsze proszki do prania z niemiec przywozil pachnialy nieziemsko a nasze polskie popachna chwila i zero zapaszku a ceny fakt chemia w niemczech tania byla jak ja bylam kiedys a co do sloiczkow ja juz widze co Lenka lubi co nie wiec kazde dziecko swoje upodobania ma powoli sie nauczyi pewnie bedzie dziuba otiwerac moja Lenka do obiadkow to az sie trzesie 😉
Ok spadam bo nie wiem jaka noc mnie czeka ale popoludniu Lenka byla dosc znosna-wogole ostatnio jak je kaszke o 17:30-18 to mi juz na lezaczku zasypia po kapielki troche sie wybudza ale pozniej od razu pada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karina u nas to samo, wczesniej kupy były raz na 3-4dni - teraz wali po 2 dziennie 🙂 Nie wiem czy to kwestia ząbków czy moze własnie wprowadzanie jedzenia? Moze to po soku jablkowym i jabluszku ze słoika i po marchewce tak ja czysci.
I powiem Wam ze u nas tak jak Ania pisze o Lenie 🙂 Olka tez sie rwie do jedzenia. Ona jak widzi pojemniczek na jedzenie i łyzeczke to juz dziób w gotowości. A jak widzi ze ja albo G kanapke jemy albo obiad to wogole mało nas nie zje wzrokiem. I co bym jej nie dała łyzeczką do jedzenia to cieszy sie jak głupia 🙂 czy to sama marchew czy marchew z jabłkiem, czy jabłko, czy kaszka ta bezsmakowa. Mieli jęzorem jak stara 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie dziewczynki ze pozrzucałyscie kilogramy 🙂 to zawsze cieszy młode mamusie 🙂 Ja spadłam z waga zaraz po porodzie i wazyłam mniej niz przed ciaza jakies 5 -7 kg. Ale ja generalnie jestem okrągła wiec i tak mam za duzo ciagle. Całe zycie na diecie jak to sie mówi 🙂 A najlepsze jest to ze mimo karmienia piersia i dalej dietetycznego gotowania waga teraz stoi w miejscu jak zaklęta. Szlag! 🙂
Co do cycochów to ja nie miałam zapalenia ani razu. Wiec nie wiem nawet co to za ból. Moge sie jedynie domyslać. Mi to wystarczy ze mam przepełnione czasem jak kilka godzin Olka nie sciagnie i juz mnie bolą a co dopiero z zapaleniem... Współczuje Magda.
Dobrej spokojnej nocki Mamuski,do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
my już od 6 na nogach, M wczoraj zasnął po 20 i nie było żadnych pobudek ani kręcenia się przez całą noc 🙂
my wczoraj byliśmy na szczepieniu - żółtaczka teraz kolejne jak skończy rok 🙂 waży już 8100 🙂wzrostowo przerósł już swoja koleżankę starszą o 3 m-ce 😁
jest teraz bardzo grzeczny zero marudzenia, zero płaczu normalnie nie chcę zapeszać ale to dziecko to anioł 😜 tyle że odechciało mu się pić herbatek... dzisiaj chce mu zakupić kubek niekapek może z niego będzie mi pił a jak nie to smoczek z większa dziurką... ja jestem na etape poszukiwania dentysty na gwałt wypadła mi plomba z 1 i nie mogę nic jeść ani pić tak boli moja dentystka na urlopie do 15- ego a ja umieram nie wiem może mnie dzisiaj przymą w Gryficach zaraz będe dzwonić...jeśli nie to się wykończę...wczoraj pogoda u nas dopisała tak wiec po szczepieniu wyszliśmy na dwór od 11 byliśmy do 15 maciuś cały czas spał wróciliśmy na obiad i o 16 znowu wyszliśmy do 17.30 aż szkoda było wracać ale Macius coś już był marudny ...wróciliśmy pobawiliśmy się o 7 go wykąpałam b B na służbie a o 20 już mały śpiochał a ja długo nie myśląc wykąpałam sie też z nim poszłam spać 🙂 jestem mega wyspna 🙂
zmykam dzwonić do dentysty
w planach spacer spacer spacer 🙂
miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!U nas nocka juz wrocila do normy ale jest kolejny problem.Wczoraj dalam Lence marchewka z ryżem na obiadzik i wysypalo jej troche brzuszek w okolicy pepka i na pleckach-wiec na bank to ryz to nic nowego nie jadla ani ona ani ja zeby przez cycusia dostala uczulenia.To kurcze juz bedzie cale zycie na ryz uczulona?Do tej pory nie bylo zadnych takich anomalii.A co do kupek to Lenka tez 3-4 razy dziennie jak stara wali 😉 i to po jabluszku w szczegolnosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co jedzonak Lenka robi sie jak posag jak sie siada przed nia i sie je patzy z taka ciekawoscia co my robimy a kubki kocha wrecz nie moze sie nadziwic co my robimy z tymi kolorowymi rzeczami 😉 acha moja mama czesto bierze Lenke i czasami jak ja wyskakuje gdzies to zostawiam mamie Lene i babcia z nia sie bawi (bierze przed siebie trzyma za boczki Lenka siedzi na pupci babcia mowi 1-2 3 i na trzy Lenka prezy nozki i podnosi dupcie 😉 smiesznie to wyglada ale tak sie nauczyla ze juz na 2 sie spina a na 3 jak do gory ja bierzemy to sie cieszy cala geba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejhej

u nas w nocy jakis M niespokojny był, budził sie moze ze 3 razy i nie na długo, ale płakał strasznie. teraz odsypia

anula - uczulenie na RYZ?????????????? przecież ryż podaje się własnie jako podstawowy produkt pokarmowy dla alergików... to by po kaszce tez była wysypana... moze to jednak cos innego...
własnie czytam:
W Polsce alergia na ryż zdarza się bardzo rzadko. W dalszym ciągu ryż jest uznawany za słabo alergizujący pokarm, co jest dobrą informacją. Alergia na ryż częściej jest skutkiem alergii krzyżowej na alergeny roślinne z otoczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
hejhej

u nas w nocy jakis M niespokojny był, budził sie moze ze 3 razy i nie na długo, ale płakał strasznie. teraz odsypia

anula - uczulenie na RYZ?????????????? przecież ryż podaje się własnie jako podstawowy produkt pokarmowy dla alergików... to by po kaszce tez była wysypana... moze to jednak cos innego...
własnie czytam:
W Polsce alergia na ryż zdarza się bardzo rzadko. W dalszym ciągu ryż jest uznawany za słabo alergizujący pokarm, co jest dobrą informacją. Alergia na ryż częściej jest skutkiem alergii krzyżowej na alergeny roślinne z otoczenia.

No bo zglupialam nic nowego nie jadla tylko sloiczek marchewka z ryżem ale jak sie obudzi podskoczymy do pediatry mam blisko wiec nic mi nie szkodzi a wole niech sam spojrzy fachowym okiem moj Marcin jest alergik wiec roznie to z Lena moze byc ale tez czytalam o ryzu chorym sie podaje a tu masz ci los
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa co za dzień SŁOŃCE ! 😁 Nie mogę w to uwierzyć, od razu mam wspanialy humorek, Sofcia mi śpi więc robię szybki obiadek dla niej i śmigamy na spacer 🙂 po zakupki i tez będę dziś kupować kubek niekapek i smoczek z większymi dziurkami 🙂
CO do tych ćwiczeń to ja bynajmniej nie ćwiczę żeby zgubić kg bo i tak już ważę za mało :/ ale dla mnie ruch i aktywność to podstawa 🙂 jak biegam, skaczę itp itd to czuje że żyję , ja na dupie usiedzieć nie mogę i odkąd zaczęłam ćwiczyć intensywnie to wróciła mi cała energia 🙂
KArusia mi Zosia tez robiła więcej kupek i to takich rzadkiej konsystencji jak byliśmy w Italii, pediatra pow że to od wody.. więc się nie martw.
Moja Zośka też się rwie do jedzenia, ale tylko oczami hehe zje czasami i dużo i widać że jej smakuje, ale na ogóle raczej nei jest fanem jedzenia po mamusi :P
Waży 6.500, ja nie wiem wygląda na pucka, ma takie fajne rączki i nóżki i wielki brzuchol a waga taka mała :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1989gwiazdeczka napisał(a):
mój maciuś robi po każdym posiłku kupę 🙂
a dziś pierwszy raz jak nie zwracałam na niego uwage powiedział MAMA ja na niego spojrzałam a on się pięknie do mnie uśmiechnął wiem że to nie świadomie wypowiedziane słowo ale jak cieszy 🙂

U mnie Lenka jak ma dosc zabawy czy czegokolwiek krzyczy Anianiania 😉 wiem ze to nie jest swiadome ale fajnie to slyszec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
Ania ja też nie myślę, że to od ryżu, bo dokładnie jak napisała Edytka, ryz podaje się alergikom.. ja dawałam Zosi kaszkę ryżową i nic jej nie było..

Byłam u pediatry i powiedzial zeby odstawic ryż mam zyrtek i wit c uczulenie minie podac mam mala ilosc i zobaczyc czy to faktycznie to ale zadnej nowosci nie jadla ja tez wiec jest jeszcze mozliwosc ze jest jakas substancja w syropku na dziaselka to tez odstawic mam i obserwowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas dopiero teraz słoneczko wyszło.I chyba zaczyna sie cieplej robić. Całą noc padał deszcz. Ola śpi i mój G po pracy tez spi a ja działam przy obiadku.
Anula dobrze ze skonsultowałas sie z pediatrą zawsze to pewniej sie poradzic lekarza. Nie wydaje mi sie ze to ryz - bo chyba podawałas juz Lence kaszke ryzową o ile pamietam i nic nie było? Alergia moze wyjść w ciagu 3 dni wiec moze to coś innego co jadłyscie?
Gwiazdeczka super że Macius zaczyna "mówić" 🙂 nawet jesli nieswiadomie to serce mieknie po pierwszym MAMA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja juz sama nie wiem przeciez wlasnie je codzennie kaszke mleczno ryzowa bo typowo ryzowa jej nie smakuje wcale i nic nie bylo no ale jak kazal odstawic to odstawilam i bede obserwowac no i dobrze ze mam w domu juz zyrtek bo to dobra rzecz przy uczuleniu a to tylko na recepte a jak Lena sie krzywi hihihih i sie zaciska nie chce wcale ani wit c ani zyrteku ale przemycam jej w lyzeczce na piciu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dzis wyprobowalysmy pierwszego sloiczka i bylo okey..za duzo tez Adzie nie podawalam ale dobre dwie lyzeczki zjadla...i dostalam dzis wreszcie tego gryzaka do owocow..fakt to moze jakies duze nie jest ale tak jakos dziwnie zrobione ze ciezko dziecku trafic samemu do buzki..ale jablko zostalo ze tak powiem zmiazdzone! ja dzis nie mam humoru pomimo lepszej pogody ...wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania dobrze, że konsultowałaś , ale po syropku też może dziecko się uczulić.. no zobaczycie co to może być !
My dziś cały dzień poza domkiem, bo było nawet 18 stopni w pewnym momencie wiec szalałyśmy na dworze 🙂!
Teraz kaszka, zabawa, kąpiel i do spanka !
Elmirka mój też komp czasami się buntuje , kilka wirusów pewnie mam hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anka oby Lence szybko to uczulenie zniklo i tak jak dziewczyny pisza najprawdopodobniej to skladnik syropu ja uczulil.
A ja dzisiaj jakos sie pozbierac nie moglam. Caly dzien chodzilam zmeczona i za nic sie nie moglam zlapac nawet Kubcio mi padl na 2 godz. Zasnal na mie i tak sobie wegetowalismy, ja slepiac sie w tv a Bubu spiac.
Tak piszecie o tych kupkach wiec u mnie jak byly kupy codziennie tak teraz mamy zastoj. Bu po obiadkach robi kupe raz na dwa dni i ma przy tym czasem problem, moze dlatego, ze nie bardzo mu jablka wchodza i banany tez mu nie smakuja zreszta strasznie po nich ulewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
my juz na nogach, M zrobił gigant kupę po 2 dniach bez.
wcz miał cięzkie popołudnie, nei dosc ze ten brak kupy mudał w kosc to jeszce ząbki, w dod ja miałam zajęcia i mnie 2,5h nie byłoa. przyjechałam to był mega uryczany. ale po kąpieli sie uspokoił, zasnął o 19.30, kari o 20 i mogłam wyskoczyc na siłkę.
ja wagowo tez ok, tylko muszę sie do sylwetki doprowadzic 🙂

dzis muszę zapylać do robty po książeczkę zdrowia i jeszcze dzis ja podbić bo od poniedziałku wskakuję na wypoczynkowy urlop uzupełniający. potem podrepczemy trochę po miescie, chce rybki kupic na obiad i poszukac butków dla K i garniturka dla M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...