Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jestem i ja.Po Zyrteksie widac poprawe ogasa to swinstwo-jejciu dobrze ze do chrzcin jeszcze tydzien to ogasnie calkiem ale szczepienie po chrzcinach stoi pod znakiem zapytania-tak mi powiedzial pediatra bo Zyrtek faktycznie dziala na dzidzie lenka taka przymulona jest ale to podobno zeby uniknac efektu checi drapania 😉
Poza tym wczoraj oboje z mezulkiem padlismy zaraz po kapieli Lenki i o 1 sie obudzilismy tylko sie przebralismy zeby umyc i dalej w kime chyba zmeczenie nam jakies wychodzi albo zbieramy sily na przyszly tydzien.Przerazac mnie to zaczyna.W niedziele zakupy chrzcinowe czyli Kauflandzie witaj 😉 moja mama strara sie o urlop zeby jej dali na tydzien bo ma i zalegly nie wykorzystany braki kadrowe sa i nie wiadomo czy znajdzie sie zastepstwo ale jestem dobrej mysli bo zawsze to dodatkowa pomoc.Ja tymczasem zasiadam porozliczac pity bo troche do zarobku mi doniesli wiec grosik wleci.Sprzatac nie sprzatam bo od poniedzialku zaczynam walke 😉 wkurzylam sie ale co zrobisz-jutro mamy wizyte mojej ciotki bo cala zime nie przyjezdzali snieg potopnial i przyjezdzaja jutro na odiwedziny poznac Lenke a w domu przez remont lazienki mamy sajgonik ale w dupie to mam przykro mi bardzo jak im sie nie podoba moga innym razem przyjechac ale powiedzieli ze ok ok a ciotka pedantka ze szok wiec juz widze jej strzelajace oczy 😉
U nas z kupami nie ma problemu Lenka kocha jabluszka wiec i 3-4 dziennie malutkie kupsztolczyki sa 😉 a po bananach dziecko moze miec zaparcia wiec daje jej raz na 3-4 dni tylko-blenduje bananika i go Lenka wsuwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dotarłam i ja po długiej nieobecności.
Po bierzmowaniu zaliczyliśmy jeszcze kawusie i Hela była gwiazdą. Śmiała się do wszystkich, zagadywała, no super, zasiedzielismy się do 19 i trzeba było uciekać. w drodze oczywiście zasnęła, na szczęście w domu się obudziła, szybka kapiel, cyc i spanko. Tylko od dwóch nocek wróciła do 2 pobudek:/ nie wiem o co chodzi, niby je tyle samo w ciągu dnia, ale trochę krócej doi cyca, bo wszystko ja interesuje, no i w nocy nadrabia... a było już tak pięknie.
Dziś już jesteśmy po szczepieniu z rana, waży 8300, 74cm. Pierwszy raz co źle znosi szczepienie, po powrocie nawet na cycu plakała, teraz przez sen co chwila kwili... no właśnie ryk... dokończę potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anula, dobrze, że Lence schodzi już uczulenie, a kto by pomyślał, że syropek może uczulić... biedna mała 😘
Edyta udanych zakupów, może teraz znajdziesz, wystrzałowy garniturek dla M
Karusia gratulacje dla Ady debiutu z obiadkami
Elmirka ja to sie cały czas pocieszam, że ten brak energii, to przez przeciągający się brak wiosny, ale teraz już będzie lepiej 🙂 a poza tym trochę laby nam się tez należy 😉 ech no tak mój laptop pewno tez by się ucieszył na jakis formacik, ale nie ma kiedy nie ma kto...
Magda bo Tymek to zdolny chłopak i wie do czego paszcza słuzy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Po rehabilitacji w końcu dotarłyśmy do domu. SOfi ma dziś fatalny dzień, od rana płacz, to samo było na reha :/ może to przez pogodę, bo pada strasznie :/ znowu uwięzione w domu jesteśmy wrrr
Edytka powodzenia na zakupach, mnie to czeka jutro 😁
Ania, dobrze że Zyrtec pomaga, choć ja go nie znosze bo mnie on właśnie uczula :P
Adzi super, że Helcia była głównym zainteresowaniem wieczoru , do 19 to długo posiedziała 🙂
Zmykam troszkę posprzątać, żeby miec jutro luźniejszy dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my od 12:30 na podworeczku.Obskoczylam zakupki wpadlam do badziewiaka i wypatrzylam bodziaki dla Lenki bo wyrasta z wiekszosci juz a bodziaki codzien w ruchu a musze miec duzo bo juz nie nastawiam pralki 2 razy w tygodniu tylko raz bo spokojnie Lenka po dniu dobrego brudaska ma w czym chodzic a mi nie zalega wiecznie sterta ciuszkow staje za raz godzine i mam spokoj na caly tydzien.Lenka sobie spi w wozeczku a ja siedze (juz) w ogrodzie na hustaweczce 🙂 WiFi zbiera wiec nie siedze i w niebo nie patrze 🙂 jejciu jak pieknie wiosne czuc i widac paczki na drzewach i tulipany nawet sie przebily przyroda tez ma juz dosc.Jak tak dalej pojdzie to moze za tydzien na chrzciny bedzie pieknie uwielbiam jak kwitna wisnie tak bialo wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, no zaraz padne, jakas aktualizacja mi sie wlaczyla i mi zezarlo to co napisalam.. eh
w skrocie: u nas dobrze, regenerujemy siely po wczorajszym sprzataniu, jutro mala przeprowadzka, T grzczny, ale juz od jakiegos czasu budzi sie pierwszy raz w nocy ok 2-3, a potem co 1-2 h.
W nd przylatuje tesciowa, srednio mnie to cieszy, moj K napalil sie na motor dzis ogladalismy, jak dziecko sie napalil, ale na szczescie zauwzyl jakis wyciek i nie kupil, aha no i moj najukochanszy dowodca nie zgodzil sie na opieke, kocham tego czlowieka 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Thalia super ze udało sie załatwic w pracy dłuzszy pobyt w domku z Tymkiem. Jednak szef tez człowiek 🙂
Anula całe szczescie Lence przechodzi - no ale niestety skutki uboczne po lekach na alergie są. Ale lepsze apatyczne dziecko kilka dni niz wysypane i ze swedzącą skórą 🙂
Kamila mamy nadzieje ze u Sofci marudzenie to chwilowe 🙂 Moze i na nia działa tak ta paskudna pogoda.
Adzi super ze bierzmowanie tak fajnie sie udało i że Helcia zrobila takie wrażenie 🙂 Mała Gwiazdeczka. No i spora juz urosła 🙂 Chyba najwieksza w naszym gronie. Moja Olcia to pewnie nawet do 68 cm nie dobija jeszcze 🙂 Ciuszki 74 sa jeszcze za duze 🙂
U nas leje strasznie.... i nawet na chwile Ola dzis nie wyszła. Ja wyrwałam sie po powrocie G z pracy do krawcowej odebrac sukienke po skracaniu. Oli kupiłam bodziaka na chrzest bo jakos sie złozyło ze nie ma ani jednego białego. A pod białą sukienke inny nie przejdzie 🙂 Zamówiłam tort, sękacza i babeczki. Wiec troche mam do przodu z przygotowaniem 🙂
Wczorajsza noc u nas była kiepska. Ola co chwile przez sen popłakiwała i sie strasznie kręciła. Moze dzis bedzie lepiej. Jak z zegarkiem w reku zasneła o swojej porze czyli o 19 🙂 A ja mam chwile zeby napisac. Zaraz siade na allegro i zamowie swiece i szatke. Cos juz tam sobie upatrzyłam wczesniej wiec raz dwa pójdzie.
Mam tylko dylemat bo płaszczyk polarkowy któy kupiła babcia okazał sie za duzy... hmm i nie wiem co robic. Czy kupowac nowy mniejszy czy dac sobie spokój - i tak bedzie ubrana cieplej tylko w kosciele. Poczekam na zmiane pogody, oby było ciepło to pójdzie w samym bolerku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas dzien zleciał jak szalony. o 9.30 wyszłam z M na miasto (piechotą), zaliczyliśmy mięsny pepco, medycynę pracy ( jestem pewna ze ten dr nie był trzeźwy, serio...)
potem zeszłam na rynek w poszukiwaniu rzeczy i sie rozpadało..a ja bez parasola, bez auta, bez porządnej kurtki (wiatrówkę tlyko miałam cienką, bo 13'C było), dobrze ze folie na wózek miałam... do centrum mam 3km, zanim wróciłam do domu (a raczej po Kari) to byłam przemoczona do majtek 🙂 dżiny mi naciągły po kolana wody...wyglądałam interesująco...serio. na szczęscie Maico przespał drogę z 1 pobudką w sklepie.
teraz kidsy śpia, ja myslałąm ze na basen wyskoczę ale mam juz dzis dosc sportu. chyba z 10km przeszłam w sumie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja padam na ryjek-mamy 400litrowe akwarium w salonie i uparlam sie ze przed porzadkami przed chrzcinami zrobimy porzadek i z akwa i sie umachalam ale Marcin zawsze tym sie zajmuje wuiec raz na jakis czas i ja musze wsadzic swoje-zmienilismy w srodku aranzacje jak to Marcin nazwal 😉 i od razu lepiej sie patrzy 😉 Jutro od 8-13 mam uczelnie w niedziele zakupki chrzcinowe lista juz na cala strone a coraz mi sie jeszcze cos przypomina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Acha wczoraj wazylam Lenke jak wpadlam do pediatry w ciuszkach wyszlo 6100 😉 to no nawet niech bedzie 6kg to juz spoko ale fakt faktem chyba Helcia to nasz pulpecik forumowy-ale Adzi mam nadzieje ze sie nie obrazisz bo niektorzy maja hopla na tym punkcie ja osobisice chcialabym zeby Lenka choc te 0,5kg wiecej wazyla ale coz taka jej natura i ciuszki w dalszym ciagu w obiegu 68 bo 74 jeszcze duze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niedawno wyszla znajoma...wpadla zobaczyc mala...a tez starali sie o dziecko i co i juz w ciazy i termin hehe 13 listopad bedzie maly skorpionik..az mi sie wszystko przypomnialo 🙂 pamietacie te poczatki rok temu?
Ada padla o 20 wiec mialam spokojny wieczorek 🙂
kurde niektore kwestie w pl to mnie naprawde kur...dzis dzwonilam zeby sie dowiedziec co mam zrobic zeby rozwiazac umowe o telefon stacj.nie dziala od listopada a zglaszane bylo z 20razy!..i co po moim telefonie nagle jak spod grzyba wyrosl technik do naparawy..i do tego nawet nie zadzwonil do domu tylko se przy puszce na dworze cos majstrowal! no ja tego nie kapuje..i tlumaczenia ze oni adresu wczesniej nie mieli...ale dzis juz mieli tak? oj jaka zla bylam..ale i tak im wysmaruje pismo z wypowiedzeniem w du..mam taka firme.
Gratulacje dla Heli 🙂 pobila wszystkie bobaski....Ada pewnie ma jakies 6.5kg i mnie sie jeszcze miesci w 62..zalezy jaka rozmiarowka ciuszkow...
Thalia wspolczuje szefa nieludzia 😞
no i dobrze ze Lence sie poprawilo 🙂
Edith to mialas basen na stojaco!
spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my na nogach o 6.30 - Ola znów wierciła sie i popłakiwała w nocy. Juz nie kapuje co sie dzieje. Kupy sa, brzuszek ok. Najedzona, sucha.... A i tak cos niespokojne noce.
Karusia to nie lada wyczyn wypowiadac umowy w Polsce 🙂 hehehe Te wszystkie firmy telekomunikacyjne to sa tacy oszusci ze szkoda gadac 🙂 Z nim jak sie nie zacznie ostro gadac i naciskac to sami maja w dupie wszystko.
Hehe Ania to Lenka tez nadrabia wagowo. Nie jest tak źle. A martwiłas sie ze mało przybiera. A Hela to mi bardziej chodziło ze wzrostem przewyzsza wszystkie nasze bobaski 🙂 Wysoka dzieczynka 🙂 A waga to adekwatna do wzrostu wg mnie 🙂

U nas dzis słonce od rana wiec pewnie bedzie dłuzszy spacer. Ale patrze z okna i wszystko zalane od rzeki 🙂 Porobiły sie straszne rozlewiska 🙂 Całe szczescie do nas nie dojdzie. Zaraz zaczna komary grasować! wrrr muchy juz sie wpakowały nam do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej,
dzisiaj mega wyspana jestem, bo Hela wstała dopiero o 8 🙂 ale chyba odsypiała wczorajsze, bo chyba przez to szczepienie nie mogła spać, a co usnęła to kwiliła, więc w ciągu dnia pospała raptem 1,5 h. No i ma troszkę zaczerwienione miejsce ukłucia... Anula nie obrażam się, bo co mam zrobić, przecież jej odchudzać nie bedę 😜 a w sumie to Hela wcale nie je dużo, bo 6 razy mleczko, w tym nocne karmienie i obiadek, przerwy pomiedzy posiłkami w ciągu dnia 3-4h a w nocy jedna przerwa 8h. Po prostu taka nasza natura, ja tez byłam pulpet iw sumie raczej jestem tej większej postury, całe życie na dietach, żeby jakoś wyglądać 😉
A jeszcze wczoraj wspominalismy u mamy na urodzinach, że nas ze szpitala po urodzinach Heli nie chcieli wypuścić, bo mocno spadła na wadze i potem przez dwa tygodnie ważyliśmy ją codziennie, czy przybiera 😁 no i widać, że poradziła sobie z tym tematem 😎
Aha, a z kolejnych newsów to od 2 dni jeździ w spacerówce, bo do gondolki się nie mieściła ☺️ 🤪 🤪 i powiem wam, że jest zachwycona, może sobie rączkami swobodnie machac, wierzgać, a na szczęście mamy rozkładana całkiem na płask.
Thalia brak słów na twojego dowódce, palant.
Edyta nie dość, że basen miałaś na spacerze, to jeszcze obciążniki w postaci dzinsów 😉
Karusia bo to jest chory kraj, do mnie już od pól roku wydzwaniają, żebym przedłużyła umowę, która kończy się w maju 😮
Kamila a jak długo jeszcze musicie chodzić na reha? grunt, że Sofci pomaga
Anula pracowity tydzień przed Tobą, ale dasz radę, takie przygotowania cieszą
Gosia widzę, że Ty tez juz ostro zajęłaś się tematem chrzcin, to kiedy to będzie, bo chyba mi umknęło?
zmykam, bo zaraz przyjeżdzają posiłki i idziemy mój ogródeczek porządkować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Adzi u nas chrzciny 28 kwietnia. O ile ze wszystkim sie wyrobimy 🙂 G jak narazie jeszcze nie dzwonił do chrzestnej 🙂 No i nie mamy jeszcze załatwionego lokalu 🙂

U mnie Olka tez zasmarkana jakas, niby nie cieknie jej z nosa, ale ciagle furczy mocno i siedza jej suchoty w nosie. Wczoraj kupiłam jej nasivin zobaczymy czy przejdzie. We wtorek mamy miec szczepienie. Nie chciałabym zeby znów nam przekładali bo królewna przeziebiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my tez od dawna juz na nogach...ale od 9 do 11 mala uciela sobie drzemke jak nigdy jeszcze w tych godzinach..wiec zdarzylam porobic salatki i troche dom ogarnac bo dzis znowu najazd ciotek...jest msza za sw. mojego dziadka i Ada bedzie dzis pierwszy raz w kosciele 🙂
a co do umow to ja chetnie sie z nimi pokloce ...bo ich zagranie jest gruntem do natychmiastowego rozwiazania umowy /a zawsze mozna sie powolac na prawo uni europejskiej ktore stoi nad polskim prawem...zobaczymy co to z tego wyniknie....
milego weekandzika wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my dzisiaj dzień sesyjny...był u nas fotograf w domu i robił naszej rodzince zdjecia 🙂
cała sesja trwała 4h ale jestem mega zadowolona po tym jak zobaczyłam jedno zdjęcie w zapowiedzi z reszta same możecie je zobaczyć na fb 🙂
reszta sesji będzie w plenerze jak zrobi się zielono i ciepło 🙂po tych 4h macius padł nam na 2h snu 🙂 i teraz też śpi 🙂 ja zresztą eż padam idę sie zaraz kąpać i spać jutro w planach kościółek i obiadek u teściowej i znowu poniedziałek...
życzę miłej nocki kochane pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta super fotka 🙂 Reszta pewnie też bedzie rewelacja 🙂 Pieknie wyglądacie. Zgadzam sie z któryms z komentarzy na fb : piekni i fotogeniczni 🙂 no i Maciuś cudny, nie moge sie napatrzec na niego.
Ach my to sie cos nie mozemy zebrac na sesyjke rodzinną. Ja strasznie nie lubie sie z aparatem moze dlatego 🙂
Miłej niedzieli Mamuski! dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny
piękna pogoda, wreszcie! zaczniemy odrabiać ten zimowy mrok 😉 Hela jest tak nieprzyzwyczajona do słońca, że tylko troszkę jej zaświeci i oczka mruży, odwraca się, śmiejemy się, że mały wampirek z niej. Czytałam gdzieś, że w kato to było aż 9 dni słonecznych przez całą zimę... no to jak ma być przyzwyczajona
dziś Hela spała bez jedzonka do 5:40 😮 w nocy tylko 2 pobudki na smoka, no ale za to po jedzonku już nie usnęła 😉 teraz przycina komara od 8
ZDRÓWka dla wszystkich zasmarkanych, Olci, Maciejka i Kari
Gosia spokojnie zdążycie, byleby tylko się nie napinać zbytnio 😉
Gwiazdeczka super sprawa taka sesja, ja w sumie nie myśłałam o tym, bo wiem jaka byłaby reakcja B... nie znosi zdjęć pozowanych, robi takie miny, że masakra, może dlatego nie mamy zdjęć z sesji po ślubie 😜
miłej niedzielki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heheh Aga to u nas ze zdjeciami to samo 🙂 Ale w tym wypadku to ja jestem ta niefotogeniczna i tez nie mam zadnych zdjec ani ze swoim G ani rodzinnie teraz z Olą 🙂 Mamy sporo slubnych ale na zadnym sie sobie nie podobam 🙂 Zawsze mam głupia mine na zdjeciach 🙂 Albo widac wszystkie moje mankamenty i sie strasznie wkurzam i zaraz kasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas po wczorajszej pieknej pogodzie i wieczornej ulewie - niestety dzis pochmurno i ciemno.
Ale wczoraj sie strachu najadłam wieczorem. Połozyłam Olcie spac normalnie po 19 i usiadłam przed tv z kolacją. Moj G był na dole bo przyjechała jego siostra i szwagier. I nagle sminał mi przed oczami nietoperz!!!! wleciał przez okno i z korytarza przez salon w którym siedziałam wleciał do Oli do pokoiku! tak sie przestraszyłam ze rabanu narobiłam wołałam G zeby go łapał natychmiast. Zabrałam Ole z pokoju a G walczył z nietoperzem. Olka sie obudziła wystraszona nie wiem czy tym ze tez potwór latał w pokoju czy tym ze zapalilismy swiatło a mi az gorąco sie zrobiło.... taka akcja. Całe szczescie szybko złapał go i wypuscił przez balkon. No i Ola szybko usneła z powrotem jak dostała cycusia. Ale chyba jeszcze z 30 min musiałam ochłonąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka z rana,
Gosiaczek to mialas przezycia, tez bym sie wystraszyla, jak bylam mala to nas straszono, ze nietoperze sie wkrecaja we wlosy, a troche ich latalo po zmierzchu.
Jaka Helcia ladna w avatarku.
Gwiazdeczka widzialam zdj na fb, swietne, pewnie cala sesja bedzie piekna.
My wczoraj wyszlismy ze znajomymi, wrocilam o 24, dobrze, ze T byl laskawy i wstal przed 7, moj K byl kierowca i obiecal koledze, ze go przywiezie, bo zostali dluzej i wrocil o 3, no ale trzeba bylo sie odwdzieczyc, bo kolega nam pomogl przy przeprowadzce. Jestem zadowolona, mieszkanko nabiera powoli juz klimatu. Dzis chyba pierwszy raz zabierzemy T na meczyk, ciekawe jak sie bedzie sprawowal. Milej niedzieli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...