Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej
u nas lato, włąsnie wróciłam z 2h spacerku i wcinamy lody 🙂

my dostalismy sesje na chrzest Macka, ale jakos do tej pory jej nie zrobiliśmy, albo kidsy chore, albo cos wypadło, na pol roczku zrobimy

nocka u nas cikawa, najpierw o 23 M zaczął preraźliwie płakac - chyba po czekoladzie która wsunęłam, tak ze 3 razy do północy sie budził i darł (serio)przeszło mu dopiero po nurofenie. za to kari o 4.30 sie obudziła z 39'C gorączki. nurofen again
rano była ok, ale po obiedzie znów osłabłą i lezy jak kłoda, jak wróciłam ze spaceru to sie obudziłą z drzemki (z G sobie spali) i znów ponad 38'C. do tego tylko katar...chyba ją wcz przewiało bo robili z G warzywniak (siała, sadziła moja mała ogrodniczka) i teraz są skutki 😞

M dalej spi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam i ja> W koncu mam czas by tu zajzec. U nas dzisiaj 20 stopni i oficjalnie rozpoczelismy sezon grillowy. Objadlam sie za wszystkie czasy. Kubie w koncu nie trzeba bylo zakladac kurtki tylko cieplejszy sweterek i bezrekawnik. Bylismy na dworze az 6 godz. K walnal sobie drzemke prawie 2h a tak dotrzymywal nam towarzystwa 🙂.
Nocka za to u nas byla masakryczna bo Bu nie chcial spac. Udalo mu sie zasnac miedzy 3 a 6 a tak to pobudki co 15 min i dzemki przy cycusiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My nadal w "3" i nawet jest jeszcze troszke zapasu 🙂 Ale tez widziałam w tesco ta mega pake i zastanawiałam sie brac czy nie. Znajac zycie jak po nie wróce to juz nie bedzie 🙂 Tak samo miałam z 3. Były w promocji za 39 zł i durna zamiast brac na zapas to ostatnio kupiłam juz za 55 zł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak Wam fajnie Iza z tym grillowaniem 🙂 Mi tez sie juz chce posiedziec na dworze przy grillu 🙂 Ale u mnie dzis paskudnie było. Cały dzien ciemno i buro. Ale wkoncu i tu trzeba bedzie sezon rozpoczac 🙂 Dzis patrzylam przez okno u siebie i super widoki mam bo widac latajace nad łakami bociany 🙂 Odrazu mysli sie o wiosnie wtedy 🙂 Wogole u mnie to zwierzyniec cały z okna widać 🙂 Sarny, zajace, dziki, bociany... sielsko anielsko gdyby nie tesciowa na dole 🙂 hihihhi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy ! U Nas dzień ok, niedziela dość zagoniona, ale pogoda była piękna to można było szaleć :P
My dalej siedzimy w pampersach 3, bo 4 są jeszcze za duże jeśli chodzi o wagę, i tak samo jeszcze u Nas rozmiar 68, bo 74 to Sofcia wygląda jak w bluzce po starszej siostrze hehe moja królewna to taka drobna, bo my jesteśmy dość drobni z mężem, nie ma po kim być wielkoludek 🙂 . Ważne jest zeby każde maleństwo dobrze przybierało, bo później jak zaczną chodzić to już nie będzie tych pięknych zwitków i jak ja to nazywam "chomiczków" na twarzy :P
Hehe ale Gosia ja to jestem taka jak i Ty, jak jest promocja to się zastanawiam czy kupować teraz, a jak wracam to już nie ma albo promocji albo pampersów 😁
Thalia ale drań z tego szefa wrrrrrrrr stary pryk pewnie nie ma dzieci :/
Elmirka fajnie że sezon grillowy rozpoczęty 🙂! i że Kubuś spędził dużo czasu na zewnątrz !
Anulka powodzenia w przygotowaniach do chrzcin ! Lenka na pewno spisze się na medal..
Adzi hehe ale się uśmiałam, bo moja Sofcia też strasznie mruży oczka jak jest troszkę słońca, a raz to zaczęła strasznie płakać bo tak ją raziło, już zainwestowałam z taką roletę do samochodu 🙂! Co do reha to pomagają, Zosia zdecydowanie skorygowała "postawę" , ale jest jeszcze troszkę problemów z asymetrią, ważne ze rozwojowo już nadrobiła all
Gwiazdeczka super sesja ! Zazdroszczę ! Jesteście piękni !!! Ja też mam sesje w planach jak będzie chwilka wolniejszego czasu
Uff chyba wszystko
Lecę poczytać i do spania
Dobranoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziendobry 🙂 Cisza jak zwykle 🙂 Anula nas nie wita jako pierwsza 🙂
Olka "na nogach" juz przed 6. Ale dała mi jeszcze polezec do 7. Dzis nawet nie obudziła mi sie na karmienie o 4, ale to pewnie przez to ze jeszcze zanim ja sie połozyłam to na spiocha dałam jej cyca na lepszy sen 🙂 A taka zadowolona sie obudziła w łózeczku ze ani miałknęła tylko słychac było jak gada do zabawek i rozkopuje kocyk. A jak juz do niej wstałam to lezała w poprzek łózeczka z nogami w górze na szczebelkach 🙂 Ostatnio takie własnie wygibasy robi ze obraca sie wokół własnej osi na plecach w ciagu minuty. Normalnie break dance odstawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
my dzis dłuzej pospaliśmy...tj do 6.30 🙂
kari w domu, bo skacze jej temperatura i ma katar. Macio z rana mi jeszcze pokasłuje, ale potem juz jest ok więc jestem pełna nadziei e idziemy we włsciwą stronę 🙂

u nas zaczyna sie hot time: wesele!!!! jutro przywiązą do domu moich rodziców 25 blach kołocza (śląski tradycyjny przysmak: ciasto drożdzowe z serem lub makiem lub jabłkami i na to kruszonka), będziemy to dzielić do paczek i rozwozić do znajomych. ja jakos świadkowa muszę zaweiźć paczkę do domu Pana Młodego 🙂, no i juz wchodzimy w okres przygotwań weselnych 🙂 - wieczór panienski, poszukiwania prezentu itp/.

a ja mam ost miesiąc z Maciejkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Dziendobry 🙂 Cisza jak zwykle 🙂 Anula nas nie wita jako pierwsza 🙂
Olka "na nogach" juz przed 6. Ale dała mi jeszcze polezec do 7. Dzis nawet nie obudziła mi sie na karmienie o 4, ale to pewnie przez to ze jeszcze zanim ja sie połozyłam to na spiocha dałam jej cyca na lepszy sen 🙂 A taka zadowolona sie obudziła w łózeczku ze ani miałknęła tylko słychac było jak gada do zabawek i rozkopuje kocyk. A jak juz do niej wstałam to lezała w poprzek łózeczka z nogami w górze na szczebelkach 🙂 Ostatnio takie własnie wygibasy robi ze obraca sie wokół własnej osi na plecach w ciagu minuty. Normalnie break dance odstawia 🙂


moj M tak tanczy na macie 🙂)) az na podlogę zjeżdza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry, my tez na nogach od 6, teraz Hela właśnie zasnęła na drzemeczkę 🙂 wczoraj dostała na kolację kleik ryżowy i łudziłam się, że prześpi całą noc, bo ponoć to bardziej syte. I co? Jak bez kleiku śpi bo 4-5, tak obudziła się dziś o 2 😜 więc ja już nie wierzę w sposoby na przesypianie nocy, chyba po prostu jak zachce to będzie spała, a nam pozostaje czekać i liczyć, że to już niedługo 😉 Kleik robiłam na swoim mleczku, na razie chce mi się ściągać, ale nie wiem jak długo to potrwa, a poza tym chyba też zacznę ją niedługo przyzwyczajać do MM...
Co do promocji, to ja ostatnio porobiłam zapasy, zawsze poluję, sprawdzam gazetki i kupuję na zapas, zielone pampersy często są w kauflandzie po 37 zeta, a niedawno w superfharmie były po 29,99 🤪 a premium care po 39 więc mamy zapasy jak na wojnę 😁 aha, bo Hela od świąt tez w 4 już.
Magda super, że już urządzacie mieszkanko, kiedy przeprowadzka? Byliscie na meczyku rodzinnie?
Kamila najważniejsze, że Sofcia nadgoniła wszystkie zaległości dzięki reha 🙂 ja się powoli zaczynam trochę martwić (wiem, nie powinnam, każde dziecko ma swoje tempo rozwoju) bo Hela nie przejawia żadnych chęci do obrotów, na brzuszku mamy ja więcej kłaść, bo jak to powiedziała pani doktor "się rozjeżdza, bo nie trzyma rączek pod sobą, tylko macha jakby pływała, ale ja nie potrafię jej upilnować bo ona od razu te łapki wyciąga i sięga po wszystko i do buzi 😉 ehh
Anula no to masz ręce pełne roboty, wpadaj i zdawaj relacje 😉
Gosia, ale akcja z tym nietoperzem, chyba bym padła ze strachu
Iza, zazdroszczę sezonu grilowego i tak samo mocno współczuje nocek
zmykam na śniadanko, bo jak królewna wstanie to chyba pędzimy na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):
Dziendobry 🙂 Cisza jak zwykle 🙂 Anula nas nie wita jako pierwsza 🙂
Olka "na nogach" juz przed 6. Ale dała mi jeszcze polezec do 7. Dzis nawet nie obudziła mi sie na karmienie o 4, ale to pewnie przez to ze jeszcze zanim ja sie połozyłam to na spiocha dałam jej cyca na lepszy sen 🙂 A taka zadowolona sie obudziła w łózeczku ze ani miałknęła tylko słychac było jak gada do zabawek i rozkopuje kocyk. A jak juz do niej wstałam to lezała w poprzek łózeczka z nogami w górze na szczebelkach 🙂 Ostatnio takie własnie wygibasy robi ze obraca sie wokół własnej osi na plecach w ciagu minuty. Normalnie break dance odstawia 🙂


moj M tak tanczy na macie 🙂)) az na podlogę zjeżdza 🙂

Hela też na macie wiruje, zamiast z brzuszka na plecyi na odwrót to ona wkoło jak wskazówki zegara 😁
Edyta ślub w rodzinie to mega zamieszanie, a to jeszcze siostra i Ty świadkowa, masa roboty, ale fajnie 🙂

mnie jeszcze dwa miesiące zostały, ale ten czas leci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na macie tez sie obraca od jakiegos czasu ale w łózeczku to pierwszy raz wymysliła 🙂 Niedługo sie zaklinuje jak tak bedzie nogami wywijałła 🙂
Adzi moja Olka tez nie chce sie obracac ani z brzucha na plecy ani odwrotnie 🙂 Ona trzyma łapy przed sobą albo opiera sie na łokciach cały czas. Duzo lezy na brzuchu i nic. Nawet zaczełam ja od jakiegos tygodnia stymulowac do obrotów, programowac jej ten ruch i tez nie chce sama bryknąć 🙂 Len i tyle 🙂 Duzo wazy moja Królowa wiec jej ciezko dupke ruszyć 🙂
Edyta duzo pracy przed wami z weselem 🙂 ale w sumie to cała przyjemnosc byc swiadkowa 🙂 Napewno bedzie super impreza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja zajrzalamw przerwie miedzy pozadkami..jejku wynioslam dzis 5duzych worow z ubraniami..odgruzowywanie trwa! Ada lula na dworze mega super pogoda cieplej niz w domu. U nas tez zero obrotow..nawet na boki mi sie ostatnio nie chce przewracac..ale do cyca jak jest glodna to odrazu wie jak sie obrocic..maly clen i tyle..ale przyjdzie i czas na obrotu..mysle ze nie ma sie co martwic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytka ale super zwyczaj u Was z tymi paczkami 😁 U Nas się daje paczki z ciastem i podziękowaniami po weselu dla każdego gościa !
Ja w sb dorwałam butki w Nine West, bo była przecena -25% 😁 są boskie! Więc mam już all na wesele kuzyna 🙂
My tez już pobudka z samego rana, reha zaliczona, później wróciłyśmy i Zosia spała na tarasie a ja opalałam się w słońcu pastując wszystkie butki zimowe, już je pochowałam 😁 sezon letni czas zacząć !
Pogoda super, zaraz śmigamy do mojej babci 🙂
Adzi nie martw się, moja Zosia prawidłowy obrót zrobiła dokładnie jak miała 5 m-cy z haczkiem , wcześniej zero przejawów choć ćwiczyła cały czas z paniami na rehabilitacji. One powtarzają , ze każde dziecko ma swóje tempo i nikt tego nie przyspieszy 🙂 można tak jak Gosia sytmulować, są takie ćwiczenia obrotowe , widziałam kiedyś na youtube, mnie nauczyła Pani rehabilitantka i tak sobie ćwiczę z Zosią czasami w domku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem 🙂 Na nogach od 6,Lenka z tatusiem pospala do 7:20 do poludnia byla kochana a popoludniu wszystko be ja od rana sprzatalam bedziemy chrzcinowac u rodzicow na dole bo maja wiekszy salon i tam sie pomiescimy wszyscy i jeszcze bedzie miejsce do chodzenia a u nas tylko stoly by weszly 🙂 wiec salon wypucowany mega wielkie okno umyte 15m zaslon+firany uprasowany taras sprzatniety krzesla stol na podworko przygotowane w razie jak bedzie ladna pogoda to posiedziec mozna bedzie w przerwie od stolu 🙂 jutro kuchnia i lazienka do 14-tej a pozniej dalszy ciag podworka.Bo mama pilnuje Leny do 14 karmi zabawia a ja zaiwaniam ze szmata u nas to mam malo sprzatania tylko kurze i podlogi a z uwagi ze chrzciny na sole to mama sie cieszy bo wie ze ja jej wypucuje chate na cacy.No a Lenka do poludnia cud dziecko a pozniej na podworku zamiast podrzemac wszystko ja ciekawilo i teraz maruda ale nie poloze jej spac bo poznowj bedzie problem a musze tyle zrobic Dobrze ze Marcin wraca juz z pracy to mi pomoze.Pogoda super ale jeszcze to nie to a wczoraj polecielismy do spowiedzi bo pozniej nie bedzie glowy do tego i w kociele okropnie zimno wiec nie zaszaleje zaduzo plaszcz jeszcze sie przyda i Lenka cieplej tez musi byc ubrana.To tyle w akrocie moze wieczorem przed snem wpadne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziendobry 🙂
Ania to widze ze Ty "perfekcyjna Pani domu" jestes 🙂 Ja to tak nie potrafie 🙂 I to prasowanie zasłon i firan 🙂 matko.... W zyciu by mi sie nie chciało stac nad zelazkiem. Ja wieszam jak sa jeszcze mokre i same sie układaja pod swoim ciezarem 🙂 Ale to pewnie zalezy od materiału z jakiego są zrobione. Moze moje nie sa gniotliwe 🙂 A takie gruntowne pucowanie to nawet nie pamietam kiedy robiłam. Chyba jak sie tutaj wprowadzałam czyli pół roku temu 🙂 No ale teraz jak sama jestem z dzieciem to pewnie było by to trudne bo ona co chwile upmina sie o uwagę. Ale jakos traumy z powodu nieidealnego mieszkania nie mam - sprzatam na bierzaco wiec nie ma takiego strasznego bajzlu i to najwazniejsze 🙂

My dzis mamy szczepienie. Zobaczymy czy nas pani doktor nie odesle bo Ola ciagle ma "cos" w nosie. Sama juz nie wiem czym to jest spowodowane. Kataru nie ma nic jej nie cieknie z nocha a ciagle ma suche "kulki" i strasznie furczy.
Jutro wyjazd do Warszawy znów. Musze złozyc wniosek o urlop wypoczynkowy bo lada dzien konczy mi sie dodatkowy mac. Edyta Ty jestes zorientowana - czy teraz trzeba po macierzynskim a przed wypoczynkowymi ,zrobic medycyne pracy? Czy dopiero jak faktycznie bede wracała do pracy po wszystkich urlopach? Bo u mnie to na samym podbiciu papierka sie nie konczy - musze w pracy zrobic wszystkie badania 🙂 EKG, morfo, neurolog, okulista itd... wiec sporo miałabym załatwiania "na już". Masakra jak pomysle ze trzeba by juz do pracy wracać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
goska - tak, trzeba. na 100% przed rozpoczęciem wypoczynkowego.

anka, a Ciebie serio podziwiam...matko, ja to mam zapał, ale robię 5 rzeczy na raz (takie adhd) i zwykle odbija sie to własnie na porzadkach to robię raz-dwa i gruntownym sprzątaniem bym tego nie nazwała....

izka-zazdroszczę grillowania...choc ja kiełbasem z grilla nie lubię to sama idea - piwko, powietrze, to do mnie przemawia 🙂

baiser - polec mi dobr ą restaurację w Cracow 🙂 taka z żarełkiem do 50zł, ale klimatyczna (chcemy tych naszych gosci zabrac do krakowa w czerwcu). musze tez jakigos przewodnika znaleźć. będę szperać w necie dzis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć, my od 6 na nogach, teraz Hela wreszcie kima.

No Anula szacun, ja z porządkami na bakier, też pięć rzeczy na raz a efekt końcowy słaby, a teraz przy dziecku to jednak trzeba być mega zorganizowanym, no cóż, coraz więcej na dworze więc nie siedzimy w domu to i nie widzimy moich niedociągnięć 😁

kurcze dziewczyny, ja zupełnie nie pomyślałam, o tych badaniach, to ja jakoś końcem kwietnia też muszę robić, ehh, a też mam tego dużo, bo u mnie dochodzą jeszcze psychoruchowe, no to 2 dni z głowy

my uderzamy po drzemce na zakupy, bo ja nie mam butów wiosennych żadnych, a z kozaków w sandały od razu przeskoczyć to trochę głupio 😉 nie znoszę kupowania butów, nic mi się nie podoba, nic na mnie nie pasuje( mam rozmiar 41), a 5 pary trekkingów nie moge już przynieść, bo potem nie mam nic elegantszego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Perfekcyjna-to moze az taka nie jestem,a takie porzadki to ostatnio robilam pod koniec ciazy jak mnie juz dobijal syan ze tylko ja sie rozpakowac nie moge.Wczoraj jeszcze po kapieli Lenki wpadlam w wir ciuchow w garderobie,poprasoealam koszule na chrzciny dla taty i Marcina wyczyscilam gajerek sobie przygotowalam ciuchy wiec mam juz ta kwestie z bani bo pozniej najgorsze jak wszystko na ostatnia chwile i trzeba stac przy zelazku.Wczoraj zrobilam sobie przerwe i po M jak milosc byl Tomasz Lis na zywo i byl bliski tamat mojej ciazy i normalnie az goraco mi sie robilo jak slyszalam opowiesc jak to kobiety traca swoje dzieci chodza cala ciaze ciaza ok a rodza martwe dzieci-to samo u mnie bylo o maly wlos a powiekszylabym to grono bo przeciez tak jak tej kobiecie grozilo wewnatrzmaciczne zagrozenie plodu to ja to samo mam wpisane w karcie qypisowej tylko na szczescie ja mam swoja Lenke i nas taka tragedia ominela i lekarz szybko zareagowal na slabnace tetno Lenki a nie jak u tamtych ludzi,obejrzalam to poszlam ucalowalam Lenke i podziekowalam Bogu ze ja mam bo to moje najwieksze szczescie jakie mnie spotkalo a malo brakowalo na szczescie Bog nad nami czuwa-o to taka refleksja.Od rana tzn od 6 juz na nogach okno w moim salonie umylam i odkurzylam bo dzis musze przygotowac zastawe posegregowac przygotowac tylko do rozlozenia a na 16 osob to troche tych sztuccow sie nazbiera-szklanki do napojow zasze w uzyciu sie tlucza ale po 9,99 zakupilam 2 komplety w Pepco i obiecalam sobie ze bede od razu po chrzcinach schowane i takie swietne beda 🙂 Dzis w planie wypad na farbowanie kudelkow 🙂 bo w czwartek polecialam podcielam na szybko a dzis pomalowac pozniej pewnie na podworko wyjde z Lenka ja posiedze odetchne na hustawce a Lenka podrzemie-podworko mamy juz posprzatane wiec az milo tylko tak szybko ziemia wysycha ze walczymy z lekka woda w piwnicy ale nie ze az zalewa ale po 10wiaderek dziennie jest co robic no to tyle 🙂 pojawila sie napisala i znikam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestesmy !
Nas dziś przywitało piękne słońce, i jak pogoda super to moja księżniczka śpi :o a jak plucha i deszcz to wstaje o 5...
Ja juz obiadek dla Zośki ugotowałam, kompocik z jabłek też, pranie się pierze i teraz pobiegam 20 min program intensywny na bieżni i jak mała wstanie idziemy na zewnątrz 😁
Wczoraj byłyśmy u mojej babci, ma już 87 lat 😁 i bawiła się z Zosią ponad 2h, cay czas ją trzymała, śpiewała jej 🙂 super zadowolone byłyśmy ! Zleciało się od razu 10 koleżanek babci hehe sabat czarownic :P
Edytka pierwsze co mi przychodzi do głowy to słynna restauracja "Pod Wawelem" przy ul. Grodzkiej 😁 poniżej przesyłam link. Jak dla mnie jest to jedna z lepszy restauracji w krk, i zarazem tych tańszych , a jedzenie pierwsza klasa ! Bo te inne tez sa ok, ale krk szczyci się tym, ze jest niestety bardzo drogi :/
http://www.podwawelem.eu/?gclid=COSy3YnfzrYCFUld3godoiwAtQ
klimat w rest jest dość oryginalny 😁 powiedziałabym dość biesiadny ! Jest też kącik zabaw z kulkami dla dzieciaków 🙂
W krk jest co zwiedzac, mogę wam polecić muzeum " Fabryka Shindlera " ale zwiedza się ponad 3h, więc z dzieciakami odpada...
Anulka Ty to masz zapała 😁 ja też lubię porządki i jak się biorę do roboty t wszystko świeci, ale jak urodziła sie Sofcia to nie mam kompletnie do tego głowy... Adzi ja znowu mam strasznie dużo szpilek 😁 ostatnio kupiłam kolejne, to moja "wada" hehe
My dzis tez zakupy w planie, musze małej kilka bluzek dokupić + śpiochy i dla siebie jakieś spodnie, bo w sb mam wieczór panieński przyszłej żony mojego kuzyna 😁 i chciałam iść w jakiejś sukience ale się dow że jest akcent militarny 😁 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...