Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka,
jak dzis pieknie, chce sie zyc. Oj widze, ze Anula jedzie z koksem rowno, mysle, ze jakbys zobaczyla moj pokoj w tym momencie to zeszlabys na bank, taki bandzaj 😁
My wczoraj znow bylismy w krk, pokupywalismy pare pierdol w ikei i co i zgubilam tel, jakiegos pecha mam ostatnio. W pracy znow mnie wkurzyli, tym razem nie dostane urlopu wypoczynkowego, bo mamy wazne przedsiewziecia, ehh juz szkoda slow, biore wych na 2 mce, potem w czasie wakacji urlop-ponoc bedzie bez problemow, a potem znow miesiac wychowawczego, takie sa plany, a co z tego wyjdzie az sie boje myslec. Co do badan, to mi dowodca postawil warunek, ze sie zgodzi na dodatkowy macierzynski jak zrobie badania, no i latalam caly dzie od spacjalisty do specjalisty, nastepnego dnia lekarz medycyny pracy, dwa dni wyjete. Nawet u psychiatry bylam, ponoc jestem zdrowa 😁
Baiser jak jakas zolnierka ta dziewczyna i z krk to pewnie ja znam, nia ma na imie czasem Ola? a jak potzrebujesz jakies ciuchy, to bez problemu moge pozyczyc, ale raczej seksi laska w nich nie bedziesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to porazka z tymi badaniami 🙂 Widze ze nie tylko ja mam je na głowie 🙂 Wiec bede miała 2 dni co najmniej latania po warszawie za lekarzami.
Adzi jak szukasz elegantszych buciorków w wiekszym rozmiarze to chyba w daichmannie mozna znaleźć takie na 41 i wieksze 🙂 Ja sama mam 40 i wiekszosc tych co mi sie podobaja to małe 🙂 albo zle wygladaja na moich kajakach 🙂
Ja podobnie jak Kamila mam bzika na punkcie szpilek. I mam ich pół szafy 🙂 Teraz z racji siedzenia na wsi mało w nich chodze 🙂 na wiosne zakupiłam sobie juz wczesniej tenisówki skórzane. Wiec wiosne przelatam w nich. W sam raz sa do samochodu i na spacerki po tych wiejskich drogach 🙂 A pózniej to juz klapeczki i sandałki.

My dzis z Olą byłysmy na szczepieniu. Moja kochana perełka nawet nie zapłakała 🙂 smiała sie do doktorki, do pielegniarki gadała jak najęta i nawet nie zauwazyła kiedy ja kujneła 🙂 Pani doktor stwierdziła ze bardzo ruchliwa dziewczyna, cały czas na badaniu sie kreciła wierzgała nogami i łapała ja za fartuch albo za czerwony przewód od stetoskopu 🙂 Wazy 7400 🙂 wzrost 66 cm. Pielegniarka mówi ze rosnie ok i w normach. w sumie od ostatniego szczepienia 3 cm. Niby niewiele a jednak po ubraniach widać ze wyrasta...
Dzis od rana u nas sloneczko ale duzy wiatr i ze wzgedu na to szczepienie zostane dzis z Ola w domu zeby nic sie jej nie przyplątało. Szkoda bo ciepło i fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia, fakt w daichmanie były nawet fajne, ale jak mi się jakies podobają to nie ma rozmiaru 😠 ale nie jest źle, 2 pary balerinek zakupione, są super i na sportowo będą pasować i do kiecki jakiejś też 😉
co do szpilek to ja mam 3 dyzurne pary, kupione na wielkie okazje, przeważnie to na wesela były kupowane, bo z racji mojego wzrostu 180 to nie chodziłam nigdy w szpilkach, bo i tak zawsze do wszystkich się musiałam schylać. Więc za bardzo nie umiem w nich chodzić. To tyle w temacie butów.
Buziole dla Olci, że tak dzielnie zniosła szczepienie i jak ładnie rośnie.
Hela dziś cały dzień na dworku z babcią była i po tym dotlenieniu coś czuję, ze zaraz padnie, więc szybko zabieramy się za kąpiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wpadam na wieczor 😉Dzien intensywny mialam mniej zrobic zrobilam wiecej 😉 Marcin z tata przyniesli od cioci stol krzesla bo nasz maly stol i mamy tylko 8 krzesel wiec ciocia pozycza nam 😉 i jutro poustawiam jak ma byc ale obrus i zastawa i reszta to w piatek. Lenka od 12-17 byla na podworku nawet na tarasie obiadzik jadla 😉 wsunela ode mnie talerza ziemniaczkow troche poprawila musem jablkowym popila mleczkiem i spala 2 godzinki 😉 babcia z wnuczka na hustaweczce a ja odkurzylam samochod rodzicow i umylam a nasz samochod to juz kwestia dla Marcina-odbierze torcik w sobote na 10 i pozniej bierze sie za samochod a pozniej dla mnie do pomocy ale intensywny dzionek-acha wloski oczywisice pomalowane troszke zaciemne wyszly ale sie spiora 😉 a jak nie bede musiala isc na pasemka czy cos zeby rozjasnic spadam do wanny i polezec z mezem 😉 bo jutro kolejny intensywny dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hihihi i mimo nawalu pracy jestem tu pierwsza 🙂 ale my jak zwykle od 6 na nogach ciasta juz zamowione-beda w piatek rano masarnia odwiedzona udka piersi wolowina na zrazy zakupiona tato wedzi od rana wedlinki swojskie mniam mniam Lenka pobudke zrobila o 5:30 i juz robi pierwsza drzemeczke.Pogoda brzydka ale jest nadzieja ze popoludniu znow bedzie pieknie.Podobno w wekend ma byc u nas ladnie wiec trzymam kciuki choc do kosciola jeszcze zakladamy plaszcze zimowe bo kociol jak juz wczeaniej wspominalam jest bardzo duzy i nie zdarzyla sie ogrzac.Jejku juz sroda ale czas zachrzania a tyle jeszcze do zrobienia piatek a juz sobota to wcale mnie dobija salatki przystawki i pewnie latanie za jedna rzecza do sklepu bo czegos przybraknie.A wogole co do wagi i rozmiarow Leny to juz pisalam ale panienka jest szczupla a dluga i juz od 3 dni drzemki sa w spacerowce a gondolka schowana bo Lena przestala sie miescic w niej.Jeszcze troche a sie nie obejrze a bedzie chodzila-wogole to mniej wiecej kiedy dziecko powinno samo siedziec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek 🙂
U Nas dziś pogoda taka zdradziecka, niby 17 stopni ale pod chmurką. Nie byłyśmy na reha dziś, bo o 12 mam pogrzeb :/ więc nie zdążyłabym ze wszystkim. Zosia zostaje z moją ciocią, mam nadzieję że będzie się dobrze sprawować, bo to pierwszy raz jak zostaje z osobą poza najbliższą rodziną, czyli moja mamą bądź tatą :P
U Nas podobnie jak u Ani, spacerówka już od świąt 🙂 Moja Sofcia też jest dość długa i w gondoli już ledwo się mieściła, więc postanowiliśmy przepiąć spacerówkę bo tam więcej miejsca i na spacerkach może sobie swobodnie wszystko oglądać..
Gosia super, że Olcia tak dzielnie znosiła szczepienie, zuch dziewczyna ! MOjej pannie się to nei zdarzało eheh
Edytka jaki etap budowy ??? Ja na samą myśl, mam ból głowy !!!
Kurcze dziewczyny od jakiej temp. uznaje się gorączkę bądź stan pod gorączkowy u takich maluchów ?? Gdzieś czytałam, ze 38 stopni. Pytam, bo moja Zośka dziś coś nei w sosie, ciepłą główkę miała, zmierzyłam gorączkę i wyszło nam 37.7 i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić, bo żadnych innych oznak choroby nie ma
Ja zmykam się ogarnąć i lece na pogrzeb cioci...

ps. Adzi zawsze marzyłam o takim wzroście 😁 mam neistey 165 cm , dlatego pewnie szpilki zawsze zakąłdam, zeby czuć się wyższa hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Laseczki!!
Cos ostatnio nie mam czasu by pisac mimo ze zagladam i czytam codziennie. U nas intensywnie. Bu domaga sie ciaglej uwagi a jak mam troche wolnego czasu to jest tysiac innych wazniejszych zajec.
Nocki troche lepiej ale to dletego ze w koncu pozegnalismy sie z katarem mimo tego Kuba nadal czesto sie budzi. Dzisiaj cala noc przespal u siebie w lozeczku z przerwami na karmienie oczywiscie i wzielam go do lozka dopiero okolo 7.
Dowiedzialam sie tez 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dowiedzialam sie ze czeka nas przeprowadzka latem bo wlascicielka domu bedzie rozbudowywac nasze mieszkanie. Chce dorzucic jeszcze jedna sypialnie i lazienke i cos tam jeszcze wiec bedzie plac budowy w ogrodku a my mamy wyladowac pietro wyzej bo nasza sasiadka sie wyprowadza. tak wiec K mial by w koncu swoj pokoik bo tam sa 2 sypialnie 🙂 no i moj P bedzie mial blisko do pracy 🙂.
a co do szpilek to ja z czystym sumieniem moge zakladac bo moj P ma 184 cm a ja tylko nieszczesne 155 i z zakupem butow tez nie mam problemow bo nosze 3 czyli 36 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My juz po spacerku. Obiad mam z wczoraj wiec dzisiaj nie gotuje czas wiec sie zabrac za porzadki.
A to moj Bu
[IMG]http://i50.tinypic.com/ilyao5.jpg[/IMG]
[IMG]http://i48.tinypic.com/29mrs7p.jpg[/IMG]
[IMG]http://i49.tinypic.com/s2w26t.jpg[/IMG]
[IMG]http://i46.tinypic.com/23utuds.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dzis na nogach od 5, bo o 6 mielismy zaplanowany wyjazd do warszawy. Oczywiscie zeszło sie dluzej i wyjechalismy 6.45 🙂 ciezko mi było mojego G sciagnąć z wyra i z Olą czekalysmy gotowe az ksiąze sie ogarnie 🙂
Ola grzeczna w drodze ładnie spała, u mnie w pracy siedziała jak poswiecona az dziewczyny pytały czy ona zawsze taka grzeczna hehe az sie usmiałam z tego 🙂
Niestety w Wawie zaczął padac deszcz i tak praktycznie całą droge powrotna była ulewa. Troche słonca i teraz znów pochmurno. Paskudnie jednym słowem.
Po drodze jeszcze pozarłam sie z G o chrzciny i ogolnie o pieprzenie głupot i madrosci mamusi 🙂 chyba nerwy mi pusciły skumulowane na tesciową.... moze niepotrzebnie sie o to darlismy. Bo nie warto. Ale tak to jest jak sie nazbiera 🙂
Całe szczescie juz nam przeszło. Ola odsypia teraz, chyba zmeczyła sie podrózą.
Pewnie i ja sie połoze na chwile bo ledwo na oczy widze. Jakąs kiepską noc miałam na czuwaniu i patrzeniu na zegarek.
Elmirka super ze zmieniacie mieszkanie na lepsze 🙂 Bedzie Wam wygodniej 🙂
Anula trzymam kciuki za ladna pogode na weekend i zapału Ci zycze do dalszej pracy kolejna power mama na forum 🙂
Co do goraczki to ja nawet nie wiem bo Olka jeszcze nie miała 🙂 Ale mi mówiła pielegniarka w przychodni dzieciecej ze od 38 mam uwazac za goraczke.
A my nadal w gondolce bo mamy na 80 cm ale tez juz niewiele brakuje tyle ze Ola juz lzej ubrana bez kombinezonów to tez inaczej. No i podniosłam jej troche oparcie wiec fajnie oglada co sie dzieje. Mysle ze wzrostem bedzie raczej srednia 🙂 Ja ma 171 wiec jak na kobiete nie najgorzej 🙂 Ale mój G ma tylko 176 wiec jak na faceta mało 🙂 ale w szpilkach tez wyzsza jestem od niego. I kiepsko sie z tym czujemy chyba oboje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Alez tu dzisiaj cisza. Nam sie udalo wyskoczyc na jeszcze jeden spacerek wieczorkiem bo pogoda byla sliczna i tacie sie chcialo tylek ruszyc z domu po pracy 😁. Teraz K i P spia i mam nadzieje ze tak pozostanie do rana (marzenia) tzn P niech se wstaje jesli ma ochote ale kuba mogl by juz spac.
Gosia wspulczuje klutni z mezem (ja osobiscie nie lubie sie klucic) cale szcescie doszliscie do porozumienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cisza 🙂 Mamuski zalatane 🙂
My niedawno z Olą wstałysmy. Wczoraj ja tez musiałam odespac pobudke o 5 i jak na mnie wczesnie sie połozyłam bo o 22.30 🙂 I nawet sie wyspałam. Ola kreciła sie przed zasnieciem i marudziła ale w nocy ok. Wziełam ja z łózeczka dopiero po 4 rano. A o 7 juz "rozmawiała" i łapała mnie za nos 🙂 Ostatnio to jej ulubiona zabawa - dotykanie twarzy mojej i meza. Za nos, palce do buzi chce nam wpychać, do oczu i ciagniecie za włosy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia moj Kuba tez jesst zafascynowny twarzami moja i P i tak jak Olka prubuje wkladac nam paluszki do ust, chwyta za brode i nos glaszcze po policzkach nie mowiac o ciagnieciu za wlosy. Smieje sie bo wiecej wlosow wyrwie mi Kubek niz samo wypadnie 😉.
K wlasnie cwiczy na podlodze kolysanie sie na boczki. Pogoda u mnie super sloneczko swieci wiec bedzie spacerek no i wazenie dzisiaj i przy okazji zapytam o ten jego sen, moze madre glowy mi powiedza cos sensownego. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas dzis lato, bylismy na działce - mury pną sie do góry, potem na placu zabaw, kari juz lepsza ale jeszcze w domu, moze jutro pojdzie, bo mam caly dzien zaburzony jak ona jest...ani na spacerek dłuzszy bo ją nogi bolą, ani na zakupy bo z 2 ką dzieci zakupy to nie zakupy..

ja dzis o 16 na 1,5h mam lekcje, potem sama muszę ogarnąć dzieciaki bo G na wyjeździe... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my po spacerku. U nas tez pieknie - ale wieje mocno. Ale to juz inny wiatr ciepły wiosenny wiec całkiem przyjemnie. Wkoncu mozna wyjsc bez kurteczki 🙂 Ola długo sie rozgląała zanim zasneła bo dzis mielismy wycieczke wózkiem do lasu i nad rzeke a później do sklepiku wiejskiego heheh 🙂 i dawno juz takiego nie widziałam 🙂 zamkniety na cztery spusty a babeczka schodzi i otwiera jak sie zadzwoni dzwonkiem do drzwi 🙂
A ja miałam ochote tylko na loda bo ciepło. Az szkoda mi było ja sciagac specjalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć
my też korzystamy z tego lata i Hela jest 3 razy dziennie na dworku 🙂 do tego trochę załatwiania, sprzątania i przede wszystkim zaczęłam sie ostro uczyć bo mam egzamin 17 maja i mnóstwo materiału do nauki, więc mam czas zawalony. ale u nas wszystko ok, Hela oglądała dzieci w piaskownicy dziś i chciała się z nimi bawić, aż się trzęsła 😁
Iza, Bubu cudny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wpadam i ja 🙂 Lenka nie chciala pospac sobie na podworku budzila sie co 15min wiec mama zwatpila i wrocila do domu-ach te babcie niby dobrze ze sa ale w trudnej sytuacji stoja pod sciana wiec na szybko rozebralam Lenke i dosypia a ja po obiedzie mam chwilke oddechu bo pozniej znowu bigosik juz zrobiony jeszcze musze dzis przygotowac wolowine na zrazy pomarynowac drob zeby postal jutro caly dzien w marynacie to bedzie pycha jak przejdzie marynata.Ciasta mialy byc jutro z rana ale o 12 zadzwonili ze juz sa-dobrze ze mamy chlodna piwnice to jest gdzie to wszystko robic i trzymac bo chyba potrzebowalibysmy ze 3 lodowki 🙂 wiec do piwnicy sie teraz jak schodzi to wyglada jak restauracyjna kuchnia tyle tego wszystkiego 🙂 stoly tak pieknie wygladaja ze sama sie sobie dziwie ze potrafilam tak ladnie zrobic(hiihi ale ja akromna jestem) jutro od rana tylko przelece kurze odkurze zmyje podlogi na noc bo sobota caly dzien w garach.Ale zacxynam lapac stresa czy wszystko wyjdzie jak sobie wymarzylam-teaciowa oczywiscie olala aprawe nawet nie zapyta aie czy pomoc itp znajac zycie przyjedzie i bedzie zgeywac wielka dame i jak to moj tato mowi ch....jej w dupe 🙂 kochaja ja moi rodzice tak samo jak i ja 🙂 chrzestny Lenki codziennie dzwoni i sie chlopina widac stresuje caly czas podkresla ze ma 6 chlopakow za chrzesniakow a Lenka jedna dziewczynka i to dla niego takie wazne i szczegolne bo to bedzie jego malutka cytryneczka 🙂 Dziewczyny przepraszam ze nie odniose sie do kazdej co i wogole-Iza,Kamila-widzialam fotki na fb dzieciaczki sliczne Kubus duzy pucus wyglada jakby mial z 7-8 mcy a Sofka panieneczka a Ty Kamila slicznie wygladasz tak kobieco.To na tyle uciekam do roboty dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj dziewczyny jestem zalamana. Czeka mnie wyzwanie jakich malo. Musze nauczyc Kube zasypiania bez cycusia i w nocy tez mam mu nie dawac za kazdym razem jak sie budzi wiec czeka mnie jeszcze mniejsza ilosc snu. Chyba musze przygotowac wiecej zapalek do podtrzymywania powiek 😉. Juz sie boje co to bedzie zwlaszcza, ze moj P bedzie teraz zawalony robota bo chce wsystko pozakanczac przed majem bo planujemy wyjadz do polski. No i oczywiscie musze K klasc wiecej na brzuchu bo robie to zbyt rzadko i leniuch nie chce sie podnosic tylko lezy jak placek i przytula policzek do podlogi
Anka nie martw sie wszystko wyjdzie jak byc powinno z twoja organizacja nie moze byc inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza to zalecenia lekarza? Kuba nie chce na brzuchu lezec czy nie chce sie podpierac na rekach? Czy juz siedziec? 🙂 U nas tez sie nie podnosi na prostych łokciach, jak narazie podpiera sie na łokciach wyciaga lapy przed siebie i tyle. Do siadania tez nam daleko. Ola jest "sztywna" od dawna,bardzo dobrze trzymała głowe od poczatku ale siadac jeszcze nie chce 🙂 Tak samo z obrotami. Niby próbuje ale szybko sie zniecheca i zaczyna kwękać bo jej nie wychodzi 🙂 Poza tym ma jakies ADHD 🙂 robi wszystko tylko nie to co powinna w jej wieku 🙂 Czasem mi sie wydaje ze cos nie tak jest ze nie chce sie obracac ani nie robi przymiarek do siadania. Nogi i rece chodza jej na wszystkie strony az cała skacze. głowe non stop ma w górze, wyglada co sie dzieje wkoło. Ruchowo chyba dobrze rozwinieta ale postepów nie widze...
Dzis czytałam w kalendarzu rozwoju ze dziecko w wieku 5 mies. powinno przesypiac około 4 h w ciagu dnia, az sie zasmiałam bo to dla mnie byłoby marzenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...