Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
edithd napisał(a):
zadzwoniłam właśnie do mikrobiologii zapytć o wynik GBS i musiałam przejśc gamę pytań pani, bo moja mama z rozpędu oddając moj wymaz podała moje panienskie nazwisko 🙂 🙂 🙂
ale po podaniu daty ur, nazwiska dr, pani poinf mnie all OK...

anulka, jak tam Twoja cesarka?????????? działasz coś w tym kierunku???? gadałas ze swoim ginem? która jeszcze się szykuje na cięcię??


Ja sie szykuje psychicznie na cięcie. Wczoraj rozmawiałam o tym ze swoja lekarka... mówiła ze najprawdopodobniej ze wzgledu na to ze mała jest owinięta pępowina 2 krotnie nie obedzie sie bez cesarzowej. Chciałam naturalnie ale.. jak bedzie trzeba to trudno 🙂 w sumie to w mojej sytuacji bedzie bezpieczniejsze dla dziecka niz ma sie bidulka umęczyć i np niedotlenić w czasie długiego porodu nat. Ale to okaze sie na ostatnim usg. Jak wyglada sytuacja. Jak nadal jest zawinieta to zapadnie decyzja. Bo tłumaczyła mi wczoraj ze jak zaczna sie skurcze to pepowina zaczyna sie zaciskac wokół szyi i moze dojsc do problemów z tetnem dzidziusia. Ale pocieszała mnie tez ze cesarka ma swoje plusy 🙂 np brak problemów z nietrzymaniem moczu po porodzie 🙂 hihihih


🙂)))))))))) mi nic nie 'ulatuje' po urodzniu karli, ale masz racje, rózne są atrakcje po porodzie naturalnym.... mi po karli zszyli tak nacięcie ze mi sie za szybko szewek zewn rozpuscił i wygląda to dokladnie tak jakby mi ktos nożyczkami naciął wargi sromowe.... wiec moze teraz mi pojdzie prościej hahahaha, bo juz mam szersze 'wyjscie' 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
heh Edithd podobno z kolejnym dzieckiem zawsze jest lepiej fizycznie urodzić, ale nie psychicznie, choć jak ktoś miał w miarę pozytywny pierwszy poród to tak nie przeżywa 🙂!

Dostałyście dziewczyny termin na KTG do spzitala??

Ja teraz dzwoniłam do mojej gin, bo kazała żeby się umówić i mam na pon na 8.45 i mi powiedziała, że jeśli wyjdą skurcze i rozwarcie się powiększy do 3cm to mnie zostawiają do porodu :0 ale się wystraszyłam ! :0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Ciezaroweczki. Witam sie i ja z wami w ten sliczny (u mnie)czwartkowy poranek. Nocka u mnie w miare choc bywalo lepiej ale to przez kota bo sie wgramolil do lozka i spal obok mnie (zazwyczaj spi w nogach)wiem ze to niehigieniczne bo siersc i bakterie itd ale on jest taki slodziak ze ciezko mu sie oprzec. Pogoda u mnie cudowna wiec musze wstawic pranie i wywiesic na dwor ( ostatnio jak zrobilam nie chcialo schnac i musze teraz prac drugi raz :angry 🙂.
Ja posty na brzuszku widze wszystkie i moge pisac. Brakuje u nas jeszcze Andziuchy i PaaTinkagru i Gwiazdeczki ale z nia wiadomo co sie dzieje reszta mamus z listy sie nie udziela.
Ja dzisiaj bezplanowo co najwyzej jakis szybki wypad do sklepu po uszka do barszczu lub krokieciki bo samej mi sie nie chce robic i czekam na przesylke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak byłam 3 lata temu w ciązy to nie robiło sie wczesniej KTG w ogole (tzn jak któras mama chciała to sobie jechała do szpitala i juz). tak samo jak nie bło wymazu na paciorkowca. to są jakies nowości.... mi gin nic nie mówił, ale widziała ing u niego w poczekalni eby sie umawiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka napisał(a):
A ja tam nie mam ani wymazu ani KTG ani rzadnych innych badan do konca ciazy jedynie mocz co wizyta i jesli cos wykryja to wtedy ale jak narazie wszystkie wyniki mialam ok wiec i tym razem mam nadzieje ze tez tak bedzie


Elmirko w Anglii nie praktykują wymazów na GBS ?? Może warto zrobić prywatnie, bo w sumie to bardzo wazna kwestia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja gin narazie o KTG tez nie mowila. Chyba dopiero pod koniec ciązy zaczna robić jak zgłosze pewnie ze mam skurcze 🙂 Jesli czuje sie ok i z dzieckiem tez ok to mysle ze nie robia wczesniej jak przed porodem. Za to pytałam jak to jest np z powtarzaniem toxo 2 raz i gin powiedziała mi ze nie ma potrzeby. To z poczatku ciazy wystarczy. Tak samo z WR. Jedyne co to na nastepna wizyte GBS , HBS, morfo, mocz i Usg a i hiv mi zleciła 2 raz - i to beda pewnie ostatnie badania przed akcją 🙂 Wiec jak tak czytam to wydaje mi sie ze to zalezy od lekarza co zleca i od przypadku. W razie potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, jak chodzilam na szkole rodzenia to lekarz opowiadal nam jak jest u nas a jak na zachodzie, na zachodzie jest malo ginekologow i dlatego ciezarnymi opiekuja sie polozne i z tego co mowil tez one odbieraja porod. Ja juz pranko wstawione, sloneczko ladne, wiec szybko wyschnie. Dziewczyny zdarzylo Wam sie kiedys zeby Wasz dzidzius wystraszyl sie jak puszczacie baczka, ten moj to jakis wrazliwy, bo juz kilka razy tak az podskoczyl w brzuchu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
Hejka, jak chodzilam na szkole rodzenia to lekarz opowiadal nam jak jest u nas a jak na zachodzie, na zachodzie jest malo ginekologow i dlatego ciezarnymi opiekuja sie polozne i z tego co mowil tez one odbieraja porod. Ja juz pranko wstawione, sloneczko ladne, wiec szybko wyschnie. Dziewczyny zdarzylo Wam sie kiedys zeby Wasz dzidzius wystraszyl sie jak puszczacie baczka, ten moj to jakis wrazliwy, bo juz kilka razy tak az podskoczyl w brzuchu 🤪

😁 😁 😁 🤪
Szczerze to nie wiem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To akurat nie 🙂 ale wczoraj u mnie bobas sie przestraszył jak G. głaskał mnie po brzuchu dość intensywnie i poklepywał ... I mała tak go kopneła że sam sie przestraszył i instynktownie cofnął rekę. Taki mały sparing był 🙂 Ojciec jej dokuczał to i ona dała kopa. Moja krew 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wiec tak:co do cesarki to gadalam z gin i mnie przekonal a i sama zaczelam sie zastanawiac nad cesarka bo to jakby nie bylo operacja a skoro tyle kobiet urodzilo SR to dlaczego ja mam nie urodzic no i tak stworzyla to wszystko natrura trudno nawet jak bede musiala i z 20 godzin stekac pozniej Lenka mi wynagrodzi.Ja nie spotkalam sie z dolegliwosciami po typu nie trzymanie moczu hemoroidy czy inne cuda jedyne co to rozstepy-ktorych ja na szczescie nie mam a moje kumpele co 2 ma ze az okropnie to wyglada no i cycusie po karmieniu flaczkowate i nierowne 🙂 wiec zobaczymy czy urodze SR czy CC bo mala ulozona prawidlowo ale roznie to bywa.Co do KTG to ja od kolejnej wizyty bede miala do konca robione czuli w 35tc 37-38-39-40 co tydzien jak dotrwam 🙂 i nie musze sie zapisywac na nie bo to kazda mamusia ma przed samym wejsciem do lekarza.Dzwonilam do poloznej o paciorkowca sie dopytac to jeszcze nie ma wyniku wiec zadzwonie po niedzieli.We wtorek mam krew i mocz-brzydnie juz to comiesieczne klucie.Co do brakow to Gwiazdeczka w szpitalu dlatego jej tu nie ma a reszta pewnie jak doczyta na brzuszku to sie pojawi-ja nadal nic nie widze i zrobic na brzuszku nie moge.Ja tez mialam smignac do Lidla po te dresiki i pizame ale odpuscilam bo zaduzo tego mam i Lenka tez kupilam sobie tylko co wczoraj w Rosmanie male typu probkowe zel pod prysznic szampon i musze spakowac kosmetyczke i juz na torbie siedze 🙂 moja Lenka to zna sie juz na zegarku 🙂))) bo zbliza sie 22:30 a ta sie pcha kopie i cuda bo tatus o tej godzinie przewaznie smaruje brzuszek i sie bawia maly ancymonek wypycha giry lub rece tatus reka dotuka gilgota a ta odkopuje czasami to mile ale przegiac tez umie 🙂 sila po tatusiu upartosc po mamusi ale pozniej mam spokoj bo sie chyba nameczy i spi w nocy bo nie puka nie stuka dopiero jak wstane i sie odezwe to daje znaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas w szpitalach okolicznych (a jest ich 4) tez polozne odbierają poród. owszem, na sam koniec porodu przychodzi gin, pediatra i 2ga polozna, ale wszystko do konca przy mnie robiła polozna....z reszta nie tylko przy mnie i nie tylko tam gdzie rodziłam.... w 2 szpitalach to nawet połozne szyją.
mnie szył gin ( z resztą pisałam wam ze moj kolega ze szkoły to był...)

ja dalej mega zakatarzona, G ma urlop i poszedł po Kari do przedszkola.

co do mojego synuska to w ciągu dnia sie poprzeciąga trochę delikatnie, nogę wypnie do przodu, ręke wiśnie w bok, ale za to wieczorem................masakrejszyn, tak szaleje ze mi caluśki bruch tańczy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
u nas w szpitalach okolicznych (a jest ich 4) tez polozne odbierają poród. owszem, na sam koniec porodu przychodzi gin, pediatra i 2ga polozna, ale wszystko do konca przy mnie robiła polozna....z reszta nie tylko przy mnie i nie tylko tam gdzie rodziłam.... w 2 szpitalach to nawet połozne szyją.
mnie szył gin ( z resztą pisałam wam ze moj kolega ze szkoły to był...)

ja dalej mega zakatarzona, G ma urlop i poszedł po Kari do przedszkola.

co do mojego synuska to w ciągu dnia sie poprzeciąga trochę delikatnie, nogę wypnie do przodu, ręke wiśnie w bok, ale za to wieczorem................masakrejszyn, tak szaleje ze mi caluśki bruch tańczy....


A tam gdzie ja będę rodzić, to położna cały czas pomaga ale już sam poród odbiera lekarz. To pewnie zależy od szpitala.

Dziewczyny ja dosłownie umieram po tych antybiotykach, chyba organizm jak i moje królewna ich nie toleruje, jestem cała mokra raz mam dreszcze a raz gorąco i do tego okropny ból brzucha 😞


Anula co do KTG to ja już od 30 tyg mam robione słuchanie serduszka na KTG ale to takie 5-minutowe a teraz jak i wcześniej w szpitalu to idę na cały zapis około 45 minut to trwa...

Przyszły mi ciuszki ostatnie, piękne są 😁 najlepsza kurteczka ze Świnką z Disney 😁!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
u nas w szpitalach okolicznych (a jest ich 4) tez polozne odbierają poród. owszem, na sam koniec porodu przychodzi gin, pediatra i 2ga polozna, ale wszystko do konca przy mnie robiła polozna....z reszta nie tylko przy mnie i nie tylko tam gdzie rodziłam.... w 2 szpitalach to nawet połozne szyją.
mnie szył gin ( z resztą pisałam wam ze moj kolega ze szkoły to był...)

ja dalej mega zakatarzona, G ma urlop i poszedł po Kari do przedszkola.

co do mojego synuska to w ciągu dnia sie poprzeciąga trochę delikatnie, nogę wypnie do przodu, ręke wiśnie w bok, ale za to wieczorem................masakrejszyn, tak szaleje ze mi caluśki bruch tańczy....


Edithd ważne żebyś szybciutko pozbyła się przeziębienia, bo wiem jak kaszel i katar może męczyć :/ !!!
U mnie Sofii podobnie jak Twój synuś, szaleje wieczorami, już jest duża to te kopniaczki nie są tak łaskawe jak wcześniej :P w nocy też mnie budzi ! Chyba nie ma uregulowanych godzin drzemki 😁

Wczoraj mąż jeszcze dokupił dwie czapeczki na zimę, sama byłam zdziwiona bo naprawdę wybrał świetnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie to tez KTG takie od 30-40 min wiec wylezec sie mozna za wszystkie czasy 🙂 a ja wsunelam spagetti maz konczy o 17 wiec chyba walne sobie drzemke 🙂 a wieczorkiem obiecal mi mezus spacerek krotki na promenadzie nad jeziorkiem bo jak zadlugo chodze to mnie boli kosc lonowa i kregoslup a dotlenic sie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dzis prawie caly dzien w lozku- na szczescie przestalo padac.
Mnie robia KTG co dwa tygodnie przed lub po wizycie ale u gina. dzis nawet sie mnie pyta czy czulam skurcze? a ja ze jakie skurcze ? bo ponoc jakies mialam w ciagu pol godziny..w szoku bylam bo nic nie czulam! ale to nie jakies przepowiadajace poprostu macica sobie cwiczy przed porodem jak to okreslila. Ada ma 1.5kg jest malutka - 15pazdz. mam badanie sonograficzne w szpitalu zeby sie upewnic czy wszystko napewno jest ok.
szyjka macicy tez mi sie skrocila o 0.5cm wiec nie ma tragedii- gin mowi ze to moze byc tez przez moj kaszel...
wiec generalnie nie pozostaje mi nic poza lezeniem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...