Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A my wrocilismy ze spacerku wzielismy pieska-polatala sobie a mnie nogi rozbolaly jak stara babcie 🙂 teraz lenistwo przed tv-trzeba korzystac poki jeszcze mozemy 🙂 maz mnie sie pyta czy czuje sie juz mamusie a ja go pod wlos a ty sie czujesz juz tatusiem a on ze juz bardziej niz wczesniej ale w 100% pewnie dopiero do niego dojdzie jak Lenke na rece dostanie a ja juz czasami bym chciala urodzic bo ciezko wszystko robic ale jak mala chce posiedziec to nie ode mnie zalezy oby nie zasiedziala sie zadlugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tatusie mają inaczej, bo to my nosimy nasze skarby w brzuszkach i juz od początku je czujemy, ale jak tylko wezmą na rączki to są zakochani 🙂!

A mój mąż jeszcze w pracy, teraz tak długo po godzinach zostaje biedaczek a ja sama w domu. Idę się położyć do łóżka, bo dziś dzień fatalny, wszystko boli i te skurcze 😞

dobrej nocki mamusie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anula4ever napisał(a):
A my wrocilismy ze spacerku wzielismy pieska-polatala sobie a mnie nogi rozbolaly jak stara babcie 🙂 teraz lenistwo przed tv-trzeba korzystac poki jeszcze mozemy 🙂 maz mnie sie pyta czy czuje sie juz mamusie a ja go pod wlos a ty sie czujesz juz tatusiem a on ze juz bardziej niz wczesniej ale w 100% pewnie dopiero do niego dojdzie jak Lenke na rece dostanie a ja juz czasami bym chciala urodzic bo ciezko wszystko robic ale jak mala chce posiedziec to nie ode mnie zalezy oby nie zasiedziala sie zadlugo


Mój meżuś chyba jeszcze nie do konca czuje sie tatusiem - mówi , ze przecież jeszcze w brzuchu jest a to nie to samo 🙂 Jeszcze jakos do niego nie dociera ze za pare tygodni bedzie płacz, zmiany pieluch, spacery z wozeczkiem, itp... Mysle ze jest przerazony choc tego nie mówi 🙂 Nie miał nigdy stycznosci z maluchami i pewnie troche sie boi ze nie podoła obowiazkom nowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Brzuszek zaczął działać u mnie dziś dopiero 🙂 chyba juz wsztsko wrócilo do normy.

Ostatnio zauwazyłam ze trasznie dretwieją mi palce.. opuszki szczególnie w prawej rece. Kurcze nie fajne uczucie. Mam chyba podobnie jak Baiser ledwo moge cos złapać pewnie dzidziol uciska nerwy jakies w kregosłupie. I strasznie dretwieje mi lewe biodro 🙂 dzis jak przysiadłam na fotelu to później pół godziny nie mogłam chodzić tak bolało. Niedługo bede jak stara baba i nie rusze sie z łóżka. No i zaczeły sie wycieki z brodawek.... wiec juz czuje oddech zblizajacego sie porodu na plecach 🙂
Zrobiłam dzis zakupy w rossmanie dzidziusiowe. Pieluchy, kosmetyki chusteczki nawilżane, herbatke na laktacje itp. jest 4 paźdz. a moja pensja juz sie prawie rozeszła 🙂 dokupiłam welurowe spiochy i kaftan do szpitala. A mam jeszcze tyle w planach zakupów... komoda do pokoju Oli, nie mam jeszcze wszystkich akcesoriów do szpitala. Majtochów siatkowych 🙂 Masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny a mi w koncu przyszla paczka z polski 🙃 😁 🙂 😆. Normalnie prawie zaczelam skakac z radosci. Rozlozylismy juz lozeczko i niestety musielismy zlozyc bo nie mamy miejsca narazie ( moj musi najpierw sprzedac maszyne do wioslowania i jakos nie moze sie za to zabrac a ja sie tylko wkurzam bo chcialabym miec juz wszysko gotowe). Niestety przez najblizszy tydzien nie bedzie mial czasu na nic bo jest zawalony robota. Tak wiec jeszcze tylko przewijak i mamy wszystko dla malucha 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej
ja wczoraj padłama jak kawka na kuchennych reolucjach...przespałam do polnocy iemalze na tapczanie w pokoju. G mnie obudził, wzięłam prysznic i do spania. myslałam e nei zasnę, ale od razu padłam do teraz.
kari juz tez na nogach, jest wielce niezadodowlona, bo wcz złozyła z G łózezko dla Małego i jak je wstawiliśmy do sypialni to zyjemy jak Cyganie...seryjnie, jeden na drugim. no ale nie mamy innego wyjscia...
ja juz lepiej z kaszlem, ale nos mam mega zatkany. mam dosyc tego przeziębiienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alice, jak tam wiki??? mysmy 2x przerabiali uszko, w tym raz podwójnie..kari była chora na lewe uszko- oczywiscie zachworowała w piątek w nocy (normalka u nas) i nam leniwa baba z POZ-u zapomniałą powiedzieć ze mamy dawać antybiotyk co najmniej 8 dni (reguła przy uszach - ale ysmy wczesniej tego nei przezyli...) daliśmy do konca butelki, starczyło na 6 dni, kari była zdrowa a tu po 2 dniach atak obu uszek....(sobota)..i znow na POZ...i kolejny antybiotyk... ucho jest okropne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dotoczylam sie i ja.
Edithd ale ci zazdroszcze tej przespanej nocki ja oka nie moglam zmruzyc chyba do 3 a jak juz mi sie udalo zasnac to mi biodra zaczely dretwiec i znowu spac nie moglam. 😞 U mnie pranie juz wstawione oczywiscie maluszkowe na pierwszy rzut poszly pieluchy tetrowei przescieradelka w drugim posciel kocyk i rozki.
Dziewczyny jakie zakupilyscie termometry bo ja mam na podczerwien bezdotykowy i czytam ze duzo osob jest niezadowolonych bo podobno blednie podaje temp 🤢 🥴. Robilam wczoraj prube i wyszla mi taka sama tem z czola mierzona bezdotyk. jak i z pod pachy mierzona zwyklym elektronicznym wiec nie wiem w czum rzecz. Moze to od firmy zalezy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

U mnie średnia nocka, wydaje mi się że coś mnie juz bierze, bo i skurcze są częstsze i jakoś tak wszystko mnie boli 😞

Elmirko ja mam taki termometr bezdotykowy firmy Petit i powiem tak, teoretycznie podaje dobre wartości ale zdarzyło mi się, że zarówno termometr elektroniczny jak i taki zwykły pokazywały takie same wartości a właśnie ten bezdotykowy troszkę oszukiwał, fakt nie były to wielkie odchylenia ale jednak jakieś tam zauważalne.. więc sama nie wiem od czego to zależy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka napisał(a):
Dziewczyny a mi w koncu przyszla paczka z polski 🙃 😁 🙂 😆. Normalnie prawie zaczelam skakac z radosci. Rozlozylismy juz lozeczko i niestety musielismy zlozyc bo nie mamy miejsca narazie ( moj musi najpierw sprzedac maszyne do wioslowania i jakos nie moze sie za to zabrac a ja sie tylko wkurzam bo chcialabym miec juz wszysko gotowe). Niestety przez najblizszy tydzien nie bedzie mial czasu na nic bo jest zawalony robota. Tak wiec jeszcze tylko przewijak i mamy wszystko dla malucha 🙂.


hehe to super 🙂)!!! Teraz to tylko poprać, poprasować i poukładać 🙂 a później już tylko czekac na dzidzie !

Odnośnie tego miejsca, to powiem Wam dziewczyny że przejściowo mieszkam w 3 pokojach nie wliczając kuchni i łazienki, w sumie spora przestrzeń jest i czasami wydaje mi sie, ze już zupełnie nie mam miejsca gdzie te wszystkie rzeczy układać 😁 Sofii zajmuje prawie wszystko, jej rzeczy 😁! Ale do nowego domku to pewnie dopiero nastepny rok i to końcówka jak dobrze pójdzie .. Tutaj całe piętro u rodziców free, do tego tez piwnica itp a mi sie wydaje ze miejsca nie ma 😁

Ahh i dokupiliśmy wczoraj mate edukacyjna i bujaczek Fisher Price, super są 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem i ja.Co do dreteienia mam to samo wszystko boli doskwiera czyli nasze forum na ostatni miesiac bedzie prawie jak forum dla statych babc to boli to stuka to skrzupi ale juz dobiegamy do mety to mozemy ponarzekac poznoej na finiszu troche adrenaliny przy rozpakowywaniu wiec jest ok 🙂 my wybralismy 5 modrli lozeczka z wyposazeniem koldetka baldachim materacyk i przez wrkend musimy sie zdecydowac i zrobic zakup zlozyc poprac poukladac i czekac na godzine w 🙂 co do termometru to mam na podczerwien do czola i ucha w smoczku i taki do pupy z miekka koncowka i wszystkie sprawdzilam i kazdy taka sama temperature wskazywal-oczywiscie dzidzi do pupy a my sprawdzalidmy pod pacha i u buzi 🙂 ale nie sa jakies tam najdrozsze i markowe wiec nie wiem czy to od gitmy zalezy.Ja dzis na obiadzik rybka z ziemniaczkami i kapustka kiszona bo tak za mna chodzi od kilku dni ze dzis sie objrm 🙂 a mi brzuszek nie dziala dalej i mam juz to gdzies bo po tygodniu to niech sie wypchaja swoimi udoskoleniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wlasnie rozwiesilam pierwsze pranie i zaladowalam pralke posiela tak wiec pranie mam juz z glowy. Jak wszystko wyschnie to sie zlapie za prasoowanie 🙂.
My niestety mamy mamy do dyspozycji tylko 2 pokoje (1sypialnia i pokoj dzienny czyt tv sofa itd w sypialni tv nie mamy) wiec miejsce jest ograniczone ale zdecydowalismy ze w grudniu lub styczniu sie przeprowadzamy i nawet mamy juz upatrzony dom moj P wlasnie go remontuje 🙂. Tak wiec jesli wlascicielka zgodzi sie na nasze warunki to nic tylko sie przeprowadzac. Pozostanie nam wtedy drobny remoncik lazienki bardziej odswierzenie niz remont i mozemy mieszkac. 🙂 Tak wiec dziewczynki trzymajcie kciuki 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elmirka super ze wkoncu macie przesyłke 🙂 dobrze ze dotarła przed porodem 🙂 hihih
Edyta kuruj sie i zdrowiej. Ja też przezornie zaczełam pić herbatke z miodem... bo mi mąż prycha a wole nie chorować.
Baiser Ty sie trzymaj dzielnie 36 tydz. masz już - to super wynik jak na wszystkie przejscia. pewnie jeszcze chociaz z tydz. przydałoby sie w 2 paku wytrzymac? U mnie małej sie nie spieszy a ja też bym już chciała miec koniec... bo faktycznie im blizej porodu tym trudniej. Ja tak stekałam dzis rano przy obracaniu sie na boki ze szok. az mąż sie obudził i pytał co sie dzieje czy zle sie czuje... A mi tak kosc łonowa strzela i boli ze tragedia.
Anulka pokaz linki do łóżeczek. My co prawda juz kupilismy ale chetnie zobacze. Ja tez kupilam łózeczko które wypatrzyłam na allegro z kompletną poscielą 15 el. ale pojechałam po nie osobiscie do nich do hurtowni bo mamy blisko wiec bez sensu było za kuriera płacić. I też jestem zadowolna. Samo łózeczko zwykłe z szufladą, nie jakies bajeranckie , proste bardzo. Za to pościel piekna jestem mega zadowolna. Z haftem, kolorek jasny seledyn, i naprawde fajnie sie prezentuje bo oczywiscie załozyłam odrazu zeby zobaczyc. Teraz zdjeta do prania czeka.
Ale co mnie zdziwiło w sklepie - doradca od nich powiedział mi ze materac z gryka jest dopiero dla dzieci od 6 miesiaca?????? pierwsze słysze? cos wiecie na ten temat?? i wkoncu kupiłam tylko pianka kokos - ale ponoc dobry jakosciowo. Gruby i dosyć twardy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Elmirka super ze wkoncu macie przesyłke 🙂 dobrze ze dotarła przed porodem 🙂 hihih
Edyta kuruj sie i zdrowiej. Ja też przezornie zaczełam pić herbatke z miodem... bo mi mąż prycha a wole nie chorować.
Baiser Ty sie trzymaj dzielnie 36 tydz. masz już - to super wynik jak na wszystkie przejscia. pewnie jeszcze chociaz z tydz. przydałoby sie w 2 paku wytrzymac? U mnie małej sie nie spieszy a ja też bym już chciała miec koniec... bo faktycznie im blizej porodu tym trudniej. Ja tak stekałam dzis rano przy obracaniu sie na boki ze szok. az mąż sie obudził i pytał co sie dzieje czy zle sie czuje... A mi tak kosc łonowa strzela i boli ze tragedia.
Anulka pokaz linki do łóżeczek. My co prawda juz kupilismy ale chetnie zobacze. Ja tez kupilam łózeczko które wypatrzyłam na allegro z kompletną poscielą 15 el. ale pojechałam po nie osobiscie do nich do hurtowni bo mamy blisko wiec bez sensu było za kuriera płacić. I też jestem zadowolna. Samo łózeczko zwykłe z szufladą, nie jakies bajeranckie , proste bardzo. Za to pościel piekna jestem mega zadowolna. Z haftem, kolorek jasny seledyn, i naprawde fajnie sie prezentuje bo oczywiscie załozyłam odrazu zeby zobaczyc. Teraz zdjeta do prania czeka.
Ale co mnie zdziwiło w sklepie - doradca od nich powiedział mi ze materac z gryka jest dopiero dla dzieci od 6 miesiaca?????? pierwsze słysze? cos wiecie na ten temat?? i wkoncu kupiłam tylko pianka kokos - ale ponoc dobry jakosciowo. Gruby i dosyć twardy.

Ja tez mam materac pianka-kokos ale to dlatego ze mamy lozeczko turystyczne wiec te ciezsze sie nie nadaja a ten jest w miare lekki a i tak wybralam ten najgrubszy z mozliwych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fajnie andzia ze jestes! co u ciebie?????

ja mam kokos-gryka, po Kari, nie słyszałam ze od 6 miesiąca....kari spała, pokrzywiona nie jest 🙂
ja mamłózeczko drewex szufladą, zwykłe, bardz fajne 🙂

u nas wietrznie strasznie. chyba zostaniemy dzis w domu (mysalałma o jakims placu zabaw) boję się ze sie nam K zaziębi bo zdradliwa ta pogoda strasznie, i tam neibywałe ze nie ząłapała czego ode mnie bo ja juz 2 tyg pyrcham...

kurde, nie wiem czymoj wynik GBS jest prawidłowy, bo mi moja mamuska namąciła w głowie, jak mi go gin pobrał w poniedziałek o 17 to jestem pewna ze mi powiedział ze mam go nie dawac na noc do lodówki i rano oddac w mikrobiologii, i tak zrobiłam...a teraz mi mama mąci ze moze trzeba go było dac od lodówki...głupio mi dzwonic do gina, bo pomysli ze zakręcona jestem jakas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd napisał(a):
fajnie andzia ze jestes! co u ciebie?????

ja mam kokos-gryka, po Kari, nie słyszałam ze od 6 miesiąca....kari spała, pokrzywiona nie jest 🙂
ja mamłózeczko drewex szufladą, zwykłe, bardz fajne 🙂

u nas wietrznie strasznie. chyba zostaniemy dzis w domu (mysalałma o jakims placu zabaw) boję się ze sie nam K zaziębi bo zdradliwa ta pogoda strasznie, i tam neibywałe ze nie ząłapała czego ode mnie bo ja juz 2 tyg pyrcham...

kurde, nie wiem czymoj wynik GBS jest prawidłowy, bo mi moja mamuska namąciła w głowie, jak mi go gin pobrał w poniedziałek o 17 to jestem pewna ze mi powiedział ze mam go nie dawac na noc do lodówki i rano oddac w mikrobiologii, i tak zrobiłam...a teraz mi mama mąci ze moze trzeba go było dac od lodówki...głupio mi dzwonic do gina, bo pomysli ze zakręcona jestem jakas...

Zadzwon jesli masz watpliwosci co ci szkodzi. A jesli to czy wlozylas prubke do lodowki czy nie wplywa na wynik to lepiej wiedziec wczesniej. A gin niech sobie mysli co chce to o twoje zdrowie chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...